All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Alma Alikaj. Show all posts
Showing posts with label Alma Alikaj. Show all posts

Monday, 7 May 2012

Alma dhe Shkelqimi presin vajze

Alma & Shkelqimi presin vajze

Jave me pare eshte publikuar lajmi se Alma Alikaj dhe Shkelqimi, cifti qe eshte formuar nga edicioni i BB4, presin nje femije. Femija i pare i Almes dhe Shkelqimit eshte vajze, gjinine e bebes Alma e ka bere publike ne faqen e fansave te saj, duke publikuar keshtu edhe nje foto nga kontrolli eko qe ka bere. Shkendijat e para te romances mes tyre kane lindur qysh kur ata ishin se bashku konkurrente ne “Big Brother Albania”, ndonese asnje prej te dyve nuk e kishte pranuar kete, vecanerisht duke pasur parasysh se Alma Alikaj ishte e fejuar me italianin Antonio dhe pritej te kryente ceremonine e marteses ne Shkoder, ndersa Shkelqimi ishte single. Ishte pare qarte se propozimi qe Antonio i pati bere te fejuares se tij publikisht, u prit ftohte nga Alma, madje dukej sikur ajo e pranoi propozimin per martese sa per sy e per faqe te publikut dhe formatit televiziv qe nuk te lejon te gabosh. Cifti vazhdon te jetoje i ndare, secili ne qytetet e lindjes, edhe pse se shpejti do behen prinder. Por me siguri ardhja ne jete e femijes se tyre ka per te finalizuar edhe hapin e fundit te lidhjes, qe eshte martesa. /panorama plus/

Saturday, 7 January 2012

Alma Alikaj Deklaron ne Media Fejesen e saj me Shkelqimin...

Merr fund genjeshtra e Almes, detyrohet te pranoje fejesen me Cimin

Alma Alikaj, konkurrentja shkodrane e BB4, tashme nuk ka cfare te fshehe per lidhjen e saj te dashurise me Cimin nga Vlora, me te cilin sapo kane kurorezuar fejesen. Vetem pak dite pasi “Panorama Plus” botoi ne faqet e saj fotot e pervjetorit te 30-te te Almes, duke e bere publike ne te njejten kohe lidhjen e tyre te dashurise prej disa muajsh, kete lidhje aq shume te perfolur, por qe ata e kishin mohuar gjithmone ne faqet e gazetave. Edhe pse fotot e publikuara e tradhtonin deshiren e tyre per ta fshehur ende kete histori, Alma serish u shfaq e acaruar duke u shprehur madje e cuditur per botimin e ketij lajmi nga “Panorama Plus”. Por genjeshtra dihet qe i ka kembet e shkurtra, dhe e verteta del shpejt ne shesh. Dhe ja vetem pak dite kane kaluar nga botimi i artikullit dhe tashme te cuditurit mbetemi ne, ndersa Alma deklaron ne media per fejesen e saj, qe per me teper e kane perligjur si nje vendim qe ata e detyruan te ndikuar nga thashethemet.

Friday, 16 December 2011

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 16 Dhjetor 2011

Revista GAME OVER, 16 Dhjetor 2011
  • Leter Babagjyshit te Krishtlindjeve; Personat publike kthehen ne femije: "Ja cfare dhuratash kerkojme!"
  • Neda dhe Ogreni: "Archea", cdo gje vertitet per pak dashuri...
  • Noizy: Shtatzenia e vajzes nga Prishtina eshte sajese, me kercenoi se do te me prishte karrieren
  • Algen Nikolla ne dhomen e rrefimit
  • Big Brother, Cfare e ben te vecante kete spektakel
Kjo eshte kopertina e nr te ri te Game Over. Kledi Kadiu, Neda & Ogreni, Bertina, Noizy, Algen Nikolla, Alma Alikaj, Era Rusi, Orgesa Zaimi, Aurela Hoxha, Elda Nushi (e sapo shpallur, modelja me e mire ne Belgjike), Silvana Bushati, Erion Korini... jane vetem disa nga personazhet e numrit te sotem te gazetes Game Over, te cilet vijne te ne me te reja mjaft interesante nga jeta e tyre private dhe profesionale. Ne brendesi do mund te lexoni edhe shume artikuj pikante mbi rubrikat e tjera te gazetes. Mos e humbisni GAME OVER-in e kesaj jave, kaq dime t'ju themi :))))) /redaksia/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 16 December 2011

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online