All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Almeda Abazi. Show all posts
Showing posts with label Almeda Abazi. Show all posts

Sunday, 25 August 2013

Almeda Abazi, pjese e sezonit te ri te "Sulltani i Madherishem"

Almeda Abazi
Pas disa eksperiencash te suksesshme ne disa nga spektaklet me te ndjekura ne Turqi, si "Dancing With The Stars" apo "Survivor", ish-Miss Shqiperia, Almeda Abazi, do te behet pjese e nje tjeter projekti shume te rendesishem. Sipas disa burimeve tona, kemi mesuar se ajo eshte perzgjedhur per te qene pjese e sezonit te ri te serialit "Sulltani i Madherishem", ku do te interpretoje Valerian, nje vajze italiane qe se bashku me Cecilian, miken e saj, jetojne ne pallatin mbreteror te Venedikut, por qe rrembehen dhe sillen ne pallatin e Sulltanit. Vetem ky eshte informacioni qe kemi arritur te sigurojme, nderkohe qe po ashtu kemi mesuar se oferta per te qene pjese e ketij seriali i ka ardhur qe sezonin e kaluar, por per arsye te disa impenjimeve qe ka pasur ne ate periudhe eshte detyruar ta refuzoje ne ate kohe. Ne jemi perpjekur te vihemi ne kontakt me Almeden, por kjo ka qene e pamundur, keshtu qe per te marre nje informacion me shume u jemi drejtuar mediave turke, neper te cilat shkruhet gjithmone me superlative per bukuroshen tone.

Revista PALOMA - 24 Gusht 2013

Revista PALOMA - 24 Gusht 2013
Revista PALOMA, 24 Gusht 2013
 • Aurela Gace thyen premtimin, martohet me 15 shtator
 • Xhensila Myrtezaj: Nuk jam shtatzene! Ju tregoj pushimet tona si "muaj mjalti"
 • Silva Gunbardhi ne nje lidhje dashurie me kolegun e saj Dafi?
 • Revolt Klan: Si ia dolem te behemi te suksesshem ne te gjithe Europen"
 • Xhesika Polo: Edhe pse e re, perballja me zhgenjimin ka qene e dhimbshme!
 • Almeda Abazi pjese e sezonit te ri te "Sulltani i Madherishem"
 • Flori Mumajesi: Qytetar nderi i Korces duhet bere Mihallaq Andrea, jo nje kitarist i huaj qe nuk i dime emrin.
 • Daniele Meo: Jam djale per shtepi!
 • Zgjidhet "Miss Universe Kosova", por rrezikon garen
 • Albana Osmani nis biznesin e saj
 • Oriela Nebijaj: Nuk do te jem me pjese e "Vila 24"
 • Rudina Magjistari u thote "po" milionave te Lotarise Kombetare
 • Shpetim Saraci, ishemi ne tru

Sunday, 10 February 2013

Almeda Abazit i refuzohet kerkesa per shtetesi turke...

Almeda Abazi
Autoritetet turke nuk i japin shtetesine Almeda Abazit

Ne vitin 2008, pasi fitoi spektaklin e bukurise “Miss Globe”, Almeda Abazi ishte ne pritje te ofertave ne Shqiperi, por pasi e pa qe ne adrese te saj nuk kishte asnje gje konkrete, bukuroshja shqiptare kishte vendosur qe se bashku me te emen dhe motren te zhvendoseshin per te jetuar ne Stamboll te Turqise. 21-vjecarja, pasi diplomohet ne shkollen e larte te Stambollit, regjistron studimet ne universitetin per te huaj, “Sakaray”. Vetem pas gjashte muajsh, 21-vjecarja dorezon kerkesen e saj per te fituar shtetesine turke, pasi tashme kishte krijuar imazhin e te bukures ne Sakaray. Kerkesa e derguar ne zyren e guvernatorit te Sakaray-t qe si reference ka pasur nje dokument te dorezuar nga Ministria e Kultures per aktivitete qe Almeda ka kryer ne shtetin turk, sic raportojne mediat turke, nuk eshte pranuar nga guvernatori i zones. “Zyra e guvernatorit, me date 7 dhjetor te vitit 2012, ne perputhje me kerkesen e dorezuar nga ana e personit Almeda Abazi, se bashku me referencen e Ministrise se kultures per kontributin e dhene ne sferen kulturore, duket si e papershtatshme bazuar ne nenin 12 te ligjit per shtetesi turke nr. 5901, duke kerkuar nga Ministria e Brendshme ne menyre te jashtezakonshme ta shqyrtoje propozimin per shtetesi”, thuhet ne letren derguar mediave nga zyra e guvernatorit te provinces se Sakaray-t.

Saturday, 9 February 2013

Revista PANORAMA PLUS - 9 Shkurt 2013

Revista PANORAMA PLUS, 9 Shkurt 2013
 • Angela Martini i rremben Paris Hilton te dashurin milioner. Tim Vogele, i dashuri i ri i modeles shqiptare, eshte trashegimtar i nje pasurie familjare disa milion dollareshe
 • Paparacet kapin Aferdita Dreshajn ne vilen e Leonardo Di Caprio-s ne Miami, reagon Shpati
 • Hermes Nikaj: Pretendoj postin e zedhenesit ne Bashki, Lulzim Basha me kerkoi vete
 • Miriam Cani: Albani, i veshtire ne detaje te vogla, po bejme plane per martese dhe femije
 • Autoritetet turke nuk i japin shtetesine Almeda Abazit
 • Alketa Vejsiu rrefehet per here te pare per jeten e saj private
 • Silva Gunbardhi refuzon t'i kendoj Kryeministrit Berisha: " Jam origjinale, nuk ndikohem lehte!"
 • Gjyste Vulaj behet nene per here te dyte, vjen ne jete Besarti
 • Ciljeta behet nene: "Zoti donte qe djalin ta lindja ne ditelindjen time"
 • Gent Bushpepa, gjithandej me te dashuren.

Monday, 7 January 2013

ALBA FLASH NEWS: 7 Janar 2013

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Diellza Kolgeci, vjen me nje kalendar te vecante per vitin 2013 te realizuar ne formatin bardh e zi.
 • Zana Krasniqi raportohet te jete 3 muajshe shtatzene me nje biznesmen nga Londra.
 • Nora paralajmeron, se shpejti videoja e re "Big Love" ne bashkepunim me Vig Poppen, ndersa kenga eshte promovuar ne programet festive per Vitin e Ri
 • Bertan Asllani, shkruajne mediat, do te paraqitet me nje rol ne serialin e famshem turk "Sulltani i Madherishem"? Keto shkrime bazohen ne fotot qe kengetari beri me personazhet kryesore te ketij seriali turk. Mirepo, Bertani ka mohuar keto thashetheme se do jete pjese e serialit turk, duke thene se jane vetem foto dhe kaq.
 • Tuna ne lidhje me reperin e Babastars, Cozman? Sipas Telegrafit, fqinjet e kengetares kane pare reperin disa here duke dalur nga banesa e saj.

Saturday, 5 January 2013

Revista PANORAMA PLUS - 5 Janar 2013

Revista PANORAMA PLUS, 5 Janar 2013
 • Blerim Destani, nderron vitet me dy te dashurat ne Dubai
 • Sisi Ujka: Nje femije, dhurata qe deshiroj nga Pirro per 2013. E dashura 27 vite me e re deklaron pasionin per kantautorin Cako: Falemnderit qe ekziston duke me dhuruar vetem lumturi
 • Zhaku vendos te hakmerret. Nxjerr te palarat e personazheve VIP ne autobiografine e saj
 • Personazhi: 12 muajt e Jonida Vokshit ne kalendarin sensual te 2013-s
 • Ciljeta Xhilaga: Pse e mbylla biznesin, ja planet e mia ne SHBA pas lindjes
 • Florian Beqiri, 12 vjec, kendon ne klube si te rriturit
 • Ulpiana Lama, e martuar prej 14 vitesh, demonstron puthje televizive me bashkeshortin per te fituar vemendje
 • Zana Krasniqi tre muaj shtatzene me biznesmenin nga Londra
 • Televizion; 2012-ta, ja VIP-at qe e quajten vit ters pas ndarjes nga bashkeshortet dhe te dashurit: Redon Makashi & Elda Koci, Samanta Karavella & Kreshnik Kasneci, Tuna Sejdiu & Rilind Reka, Dafina Zeqiri & Ledri Vula, Klevis Bega & Erleta Hoti, Rozana Radi & Mc Kresha

Revista BLUETOOTH - 5 Janar 2013

Revista BLUETOOTH, 5 janar 2013
 • Odeta Nishani: 2012-ta, viti i ndryshimeve, tryeza e festave, pershesh me gjel deti
 • Rudina Magjistari, zbulohet lidhja me kampionin e kickbox-it, Xhavit Bajrami. E dekonspirojne koleget e "TV Klan": Ai e sjell dhe e merr nga puna!
 • Zana Krasniqi shtatzene?
 • Almeda Abazi dashuron kengen e Nores
 • Albana Osmani pozon me presidenten e "Top Media"-s
 • Jonida Vokshi, imazh i kalendarit te vitit 2013
 • Julka dhe Andi me te dashuruar se kurre
 • Dafina Zeqiri e provon me reggae
 • Jonida Maliqi ndryshon destinacion
 • Nora Istrefi publikon kengen e re
 • Rezarta Shkurta i hyn spiritualizmit
 • Viti i Ri, si e festuan VIP-at; Adi Krasta: Ishim tek gjysherit respektive; VIP-at bashke ne Dubai; Eliza Dushku, dy gezime ne nje dite; Aferdita Dreshaj "ne pune" si dixhej; Kengetaret festojne ne skene; Rita Ora mbyll vitin e suksesit ne Dubai; Vesa feston prane Amit; Kur feston mami Xhemi; Shume dhurata per Ledrin

Saturday, 29 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 29 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 29 Dhjetor 2012
 • Anjeza Shahini, lidhje dyvjecare me diplomatin anglez. Ne Festival me kengen "Love", sepse dashuria eshte premtim!
 • Nata e Vitit te Ri: Kengetaret qe do te paguhen nga 2 deri ne 7 mije euro
 • Politikane, gazetare e artiste festojne ne darken madheshtore te "IHB Group"
 • Ligerti, informaticieni me te cilin Ermela tradhtoi Jotin. Kush eshte Ligerti, djali qe i ka rrembyer zemren Ermeles. Emrela "block" Ervinit, edhe pse s'jane bashke xhelozohet kur e sheh me femra. Joti: Emrela me tradhtoi, kusheriri me njoftoi me SMS ndersa puthej me Ligertin
 • Kryeministri Berisha: Zgjohem me "Gangnam Style" dhe qetesohem me Rona Nishliun
 • Shkendija, Bleona dhe Genta e BB, 3 femrat qe gjate 2012-s i nxoren ne shesh te gjitha
 • Pas dy deshtimeve ne martese, Kastro Zizo behet doktor ndjenjash
 • Berisha takon djemte e "2XL": Do vij ne 2013!

Monday, 3 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 3 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Diellza Kolgeci ne New York per t'i vijuar xhirimet e filmit "Dashuria e Bjeshkeve te Nemuna"
 • Leonora Poloska per "Zeri": Do te dashurohem kur te jete kismet! Kengetarja ende mban titullin beqare.
 • Gazetaret Aulona Musta dhe Fatma Haxhialiu fillojne projektin "Thumb" qe mund te shihet vetem permes Youtube.
 • Ajshe Babatinca perfundon me sukses perfaqesimin e Kosoves ne "Miss Earth 2012" qe u mbajt ne Filipine me 24 nentor.
 • Anjeza Barbatovci, shqiptarja 21-vjecare qe perfaqesoi shtetin e Sllovenise ne "Miss Earth 2012"
 • Agnesa Vuthaj dhe Ajshe Babatinca ne koncertin e Jennifer Lopezit ne Manila te Filipineve

Wednesday, 28 November 2012

Almeda Abazi ne kopertinen e "Women's Health" [VIDEO]

Si duket geni shqiptar po pushton boten ne shekullin e ri. Lajme te mira per shqiptaret vijne nga te kater anet e botes ne kete 100 Vjetor.

Missi shqiptar Almeda Abazi, e cila po ben karriere ne Turqi, ka mbuluar kopertinen e revistes se njohur "Women's Health", ne edicionin e Dhjetorit.

Bukuroshja brune, e cila ishte pjese e dy reality shou ne Turqi, "Dancing" dhe "Survivor", ka realizuar nje fotoshoot per kete reviste prestigjioze, ndersa ne twitterin e saj ka postuar foto te Tiranes kuq e zi duke komentuar se sa shume i mungon ky qytet.

Se fundmi ajo eshte perfolur nga tabloidet turke per nje lidhje te mundshme me ish-futbollistin e njohur turk, Gokhan Sukur, i cili poashtu eshte me prejardhje shqiptare. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Almeda Abazi on the cover of "Women's Health"


Saturday, 10 November 2012

Almeda Abazi ne romance me futbollistin turk me prejardhje shqiptare?

Bukuroshja shqiptare Almeda Abazi, qe tek ne njihet me shume si "Miss Globe 2008", eshte ven ne shenjester te mediave turke per nje romance te mundshme me ish-futbollistin e njohur turk Gohkan Sukur, qe ka prejardhje shqiptare.

Paparacet e gazetes turke "Hurriyet" kane kapur modelen ne shoqeri me futbollistin teksa ajo po qendronte ne ulesen e pare ne makinen e tij te tipit "Jeep" duke spekuluar thashethemet per nje relacion intim ne mes te te dyve.

Futbollisti turk eshte vellai me i ri i ish-futbollistit turk me fame Hakan Sukur, tash 41-vjecar dhe anetar i parlamentit turk. Ndersa eshte e njohur se prinderit e tyre Sheremet dhe Nermine kane emigruar shume vite me pare nga Kosova ne Turqi.

Se ka dicka terheqese mes Almedes dhe ish-futbollisteve, deshmon dhe fakti qe ajo eshte perfolur edhe me heret per nje flirt mes saj dhe ish-futbollistit me te njohur turk, Sergen Yalcin, i cili ishte pjesemarres ne spektaklin "Survivor", sikurse Almeda. /Albavipnews/

Revista PANORAMA PLUS - 10 Nentor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 10 Nentor 2012
 • Te Miss Albania, Aurela pa te brendshme si Angela, Genta e Adelina
 • Gazmend Paja: Duke studiuar per rolin, jam bere profesor seksi
 • Ardit Gjebrea: Ju rrefej pengjet e jetes sime
 • "Kenga Magjike", cmimi i pare mes Skenderajt e Aleksander Gjokes
 • Jehona Sopi "dorezohet", publikon fotot e para te vajzes
 • Ertemiona Mejdani, e perzgjedhura e Bozos per ne Kine
 • Amarda Toska: Ne prezantim ne vitin 2013, angazhimet e reja.
 • Almeda Abazi kapet mat me futbollistin milioner turk, ne fokus te mediave turke
 • Hygerta Sako, partnerja e Krenar Ahmetit ne "Miss Globe"
 • Prapakuintat e "Kenga Magjike"
 • Pas kthimit nga Amerika, Genta Ismajli tregon te brendshmet ne koncert
 • Rita Ora lavderohet edhe nga mediat serbe
 • Jozefina ne "klasik-black"

Wednesday, 5 September 2012

Besimtare si Almeda Abazi...


Besimtare si Almeda Abazi

Ne boten e spektaklit ka pak te tilla. Bukuroshja shqiptare qe po nderton nje karriere te shkelqyer ne Turqi gjen kohe edhe per leximin. Ne kete foto eshte libri i fundit qe Almeda ka marre ne dore, dhe ky liber permban jeten e pejgamberit "Muhammed". Shteti turk njihet per myslimanet e shumte dhe per traditen fetare qe ka. Qendrimi i gjate atje me sa duket e ka bere aktoren 20-vjecare akoma me shume besimtare. /bluetooth/

Sunday, 2 September 2012

Revista BLUETOOTH - 1 Shtator 2012

Revista BLUETOOTH, 1 Shtator 2012
 • Ciljeta, zbulohet bashkejetesa me arkitektin amerikano-latin. Kengetarja shperngulet nga shtepia e prinderve, prej disa muajsh ne nje lidhje
 • Dj Free Style & Brasco: Na ka cuditur Bleona, ajo zgjidh gjithcka permes nje telefonate. Shqiperia mahnitese, do t'i themi edhe Timbalandit te vije.
 • Kastro Zizo, Jeta e re ne Tirane: S'ka me cmendurira tek Cani, tani jam Klevis Bega.
 • Kengetarja Miriam Cani heq nenshtetesine shqiptare
 • Linda Halimi vjen me nje klip pornografik. Linda: Zgjodha modele serbe per skenat nudo, qe te mos cenoja moralin shqiptar
 • Prezantuesit Lori & Erioni, serish bashke tek "Dita Ime"
 • VIP-at; Shtohet arsenali i fotove me bikini
 • Fansat: Dafina e droguar
 • Argjentina fryn buzet

Saturday, 25 August 2012

Almeda, Missi i Shqiperise qe gjeti suksesin ne Turqi...

Almeda Abazi, Missi qe shkelqeu ne Turqi

Almeda Abazi, bukuroshja e shpallur “Miss Shqiperia 2008” dhe “Miss Globe”, sot eshte shume e njohur ne Turqi. Ajo filloi te punonte si modele dhe me pas u be e njohur ne telenovela dhe filma ne Turqi. Fama e saj ne Turqi arriti kulmin kur ajo ishte nje nga konkurrentet me te forta ne “Dancing with the stars” ne kete vend. Almeda shpesh eshte shprehur se ishte me e lehte per te pasur oferta ne Turqi sesa ne Shqiperi. “Shqiptaret atje me kishin. Fitova ‘Miss Shqiperia’ dhe ‘Miss Globe’ dhe ndenja per shume kohe aty dhe nuk mora asnje oferte nga mediat shqiptare, as per reklama. Keshtu qe vendosa te iki ne Turqi”, – eshte shprehur ajo kohe me pare ne nje interviste te dhene per mediat shqiptare. Duket se Turqia po behet destinacioni i ri i shume te rinjve qe duan te provojne suksesin jashte kufijve shqiptare.

Saturday, 14 April 2012

Almeda Abazi ne lidhje dashurie me futbollistin turk...?

Almeda Abazi flitet per nje lidhje dashurie me futbollistin turk Sergen Yalcin

Suksesi i bukuroshes shqiptare Almeda Abazi duket se nuk ka te ndalur. Ne Turqi ajo eshte kthyer jo vetem ne nje personazh shume te dashur per publikun, por edhe ne nje rivale te frikshme per te gjitha femrat e spektaklit turk, te cilat po ndihen te kercenuara nga bukuria, inteligjenca dhe talenti i Almedes.

Fillimisht ne “Dancing with the Stars”, ku Almeda shfaqi talentin e saj te padiskutueshem ne kercim dhe u rendit ne vendin e trete. Dhe tani ne nje tjeter eksperience te rendesishme ne reality show-n “Survivor”, ku Almeda ka terhequr gjithe vemendjen e medias turke, fale aftesise se saj per tu pershtatur ne kushte mjaft te veshtira te mbijeteses, por duke nxjerre nga veshtersia gjithe pjesetaret e ekipit te saj.

Sunday, 8 April 2012

Kjo eshte Ilda, motra seksi e Almeda Abazit...

Zbulohet Ilda, motra seksi e Almeda Abazit

Nese mendoni se vetem Almeda eshte e bukur ne familjen e saj, gaboheni! Mjafton vetem t’u hidhni nje sy albumeve te saja te postuara ne facebook, ku vajza e famshme e ekranit shqiptar dhe atij turk, pervecse eshte nje bukuroshe qe po mahnit edhe shtetin turk, ka dhe nje moter shume simpatike e seksi. Eshte ende e re ne moshe, por hiret e saj femerore po dalin ne pah qe tani. Quhet Ilda dhe eshte vetem 17 vjece, ndersa ka lene pas dore artin edhe pse e ka pasur shume per zemer, qe t’u gezohet sukseseve te Almedes dhe per shkakun se e sheh lodhjen te cilen po e perjeton e motra e saj. Po nga kane dale keto si race kaq e bukur?

Sunday, 1 April 2012

Almeda Abazi, imazh i "L'Oreal"

Pas Survivor, Almeda behet imazh i "L’Oreal"

Vajza e njohur e ekranit, shqiptarja e famshme ne Turqi Almeda Abazi, per momentin eshte ne xhirime te spektaklit televiziv ‘’Survivor’’, qe kete vit xhirohet ne Republiken Domenikane. Pjese e ketij show te njohur jane dhe emra te famshem te ekranit turk, perfshire ketu dhe shqiptaren Almeda Abazi. Ajo u be pjese e ketij projekti pas pjesemarrjes ne ‘’Dancing with the stars’’, ku radhitej e treta ne liste. Survivor, qe ne shqip do te thote ‘’I mbijetuar’’, do te trasmetohet ne televizionet turke diku nga fundi i ketij muaji, ku do te zgjidhet dhe me i miri nga gjithe pjesmarresit VIP. Ne Republiken Domenikane, personazhet e njohura do te ballafaqohen me kushtet elementare te mbijeteses, ku do te duhet te ushqehen me fruta te ndryshme qe do te gjejne ne ate ishull, ushqime deti e gjera te ngjashme per te mbijetuar, kurse kushtet higjienike nuk ekzistojne aspak, sepse atje nuk do kene mundesine te pastrohen dhe te mbajne higjiene personale.

Saturday, 31 March 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 31 Mars 2012

Revista PANORAMA PLUS, 31 Mars 2012
 • Erjoni: Sfidat qe kalova per te realizuar nje film porno me aktore shqiptare. Kinemaja hard per here te pare flet shqip
 • Elis Nova: Ne Top Fest ironizoj realitetin shqiptar
 • Sheila Haxhiraj: Kam shume besim te vetja, une do e fitoj "X Factor"
 • Shkelzen Jetishi merr pasaporte shqiptare
 • Pas "Survivor", Almeda behet imazh i L'Oreal
 • Nora Mucaj: Ne Australi, Arta ben jete normale
 • Ledina Celo rikthehet ne Shqiperi dhe cudit me elegancen. Sekreti, vrap cdo dite!
 • Tejkalojne mosmarreveshjet, Seldi dhe Sinani ne fundvit sjellin hitin tjeter
 • Flori, i preferuari i femrave edhe ne Gjermani
 • Rosela Gjylbegu sjell duetin e radhes me Sinan Vllasaliun
 • Paparazzi: Gazmend Paja me vajzen diplomate ne krah
 • Elvisi: Nuk dua t'i jap rendesi nje personi si Vlashi

Thursday, 22 March 2012

Bukuroshja Almeda Abazi ne "Survivor": Tri dite pa buke!

Almeda Abazi ne “Survivor”: Tri dite pa ngrene

Bukuroshja shqiptare Almeda Abazi ka pak dite qe ka nisur eksperiencen e saj jo te lehte ne reality-show-n “Survivor”, qe zhvillohet ne Republiken Domenikane. Almeda, Miss-i me tre kurora (“Miss Tirana”, “Miss Shqiperia” dhe “Miss Globe International”), ka lene pas nje pervoje te kendshme ne “Dancing with the stars Turkey”, ku arriti te shkonte deri ne finale dhe po i njejti produksion i beri ftesen per te marre pjese ne radhet e personazheve VIP ne kete gare mbijetese. Ne nje prej videove te lancuara se fundmi, Almeda tregon per fatin jo te mire qe po kalon skuadra e saj, e cila ka humbur dy lojtare, nderkohe qe thote se eshte shume e uritur, sepse sic shprehet ajo ne turqisht “prej tre ditesh nuk kam futur gje ne goje, gje qe ka bere qe te me binte sheqeri”.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online