All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Altin Basha. Show all posts
Showing posts with label Altin Basha. Show all posts

Monday, 10 September 2012

Altin Basha: "Portokalli" vjen me aktore dhe karaktere te reja...

Altin Basha: “Portokalli” sjell aktore dhe karaktere te reja

30 shtatori do te jete nata e pare e spektaklit “Portokalli” per kete sezon ne “Top Channel”, nderkohe qe nis keshtu maratona e humorit e te dielave, qe e ka kaluar deri tani shifren 200 te shfaqjeve. Te gjithe jane kureshtare te dine per surprizat e nates se pare te spektaklit, qe per te katertin sezon do te vazhdoje te prezantohet nga Eneda Tarifa dhe Salsano Rrapi. Per sa u perket ndryshimeve ne konceptin e spektaklit, regjisori Altin Basha tha per gazeten “Panorama” se: “Kete sezon do te sjellim nje “Portokalli” me disa ndryshime ne permbajtje dhe ne skenografi”. Per sa u perket aktoreve dhe karaktereve qe ata do te sjellin, Basha pohoi se ”jemi ende duke zhvilluar audicione per pranimin ne trupen e njohur te aktoreve te rinj qe mund te jene kater deri ne pese aktore”.

Sunday, 4 March 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 3 Mars 2012

Revista PANORAMA PLUS, 3 Mars 2012
 • Elvisi BB5. Flet e dashura Valbona Bajraktari: Ju rrefej dashurine trevjecare. Elvisi eshte superpotent ne shtrat, Qetsori eshte xheloz
 • Bleona Qereti shfaqet mbipeshe
 • Albana Osmani drejton "Fun Club", qe kete te diel vjen i riformatuar
 • Turjan Hyska: Sali Berishen e duam ne "Apartamentin 2XL" per humorin dhe batutat e tij
 • Gara ne "Dancing", kete here mes femrave VIP super seksi
 • Altin Basha: "Portokalli" ne shfaqjen e 201, ja surprizat e sezonit te ri
 • Flori Mumajesi hyn ne diete intensive dhe humb 10 kg. Dieta javore e Florit.
 • Gjoksi i Ciljetes, arma e saj e forte apo pika e saj e dobet?
 • Linda Halimi shperngulet ne Amerike, synon "American Idol"
 • Big Mama, foto lajm, feston ditelindjen me nje torte shume te vecante
 • Adrian Gaxha: Suksesi im i radhes me 10-vjecarin ne Top Fest

Saturday, 3 March 2012

Altin Basha: "Portokalli", ja surprizat e sezonit te ri...

Altin Basha: “Portokalli” ne shfaqjen e 201, ja surprizat e sezonit te ri

Neser do te nise transmetimin ne “Top Channel” spektakli i njohur “Portokalli”, duke nisur keshtu sezoni i pare i te dielave te humorit ne “Top Channel” per vitin 2012. Te gjithe jane kureshtare te dine per surprizat e nates se pare te humorit te spektaklit, qe per te tretin sezon do te vazhdoje te prezantohet nga Eneda Tarifa dhe Salsano Rrapi. Per sa i perket konceptit te show-t, regjisori Altin Basha tha per gazeten “Panorama” se “edhe kete vit ky spektakel humori do te vazhdoje te shfaqet me te njejten formule qe ishte vitin e kaluar “Portokalli Channel”, ku aktoret sjellin pjeset e tyre si ne nje programacion te plote televiziv. Basha pohoi se “Portokalli jep sot shfaqjen e 201-te, dhe ne 7 vjet e gjysme spektakel, ne nje bilanc shfaqjesh me kater premiera ne muaj, kemi mundur te kapim rekordin e 50 viteve te punes normale te nje teatri, qe mund te jape vetem kater premiera ne vit”.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online