All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Altina BB6. Show all posts
Showing posts with label Altina BB6. Show all posts

Sunday, 3 March 2013

Banoret e ‘BB6’, ne syte e miqve


Kanë nisur thashethemet e para për djemtë dhe vajzat, që po e sfidojnë veten në realiti-shoun më të madh shqiptar “Big Brother Albania”.

Por, duhet të themi të vërtetën se edhe ky edicion ka tërhequr vëmendjen, ndërsa pyetjet nuk kanë të sosur nga audienca se cilit i përket ky apo ai sekret.

Kush është modelja Elena, apo çfarë jete bënte para se të hynte në ‘BB6’ djaloshi nga Prizreni, Arsimi. Gazeta ‘Kosova Sot’ kontaktoi me disa miq të banorëve, që jo vetëm mundohen në shumë mënyra sidomos në rrjetet sociale të bëjnë tifo për ta, por edhe rrëfejnë për ne edhe se si po u duken atyre brenda shokët dhe shoqet e tyre.

Saturday, 2 March 2013

Big Brother 6: Zbulohet talasemikja dhe i martuari...


Sekretet e tjera te banoreve te “BB6”, zbulohet i martuari dhe talasemikja

Eldora: Jam talasemike
Eldora eshte 27-vjecarja nga Tirana, e cila thuhet se fsheh sekretin “jam talasemike”. Eshte rritur ne Berat dhe prej disa vitesh jeton ne Tirane me familjen. Ajo ka mbaruar studimet per Gjermanisht dhe aktualisht po ndjek studimet e dyta, ne degen e Infermierise, e cila ka qene nje deshire e saj e hershme. Gjithashtu, prej disa kohesh punon ne nje agjenci udhetimi, duke pasur keshtu nje tjeter profesion ne CV-ne e saj.

Tuesday, 26 February 2013

Altina, lokalistja qe e braktisi Gjakoven per BB

Banorja e cila ka hyrë për ta sfiduar veten në Big Brother Albania 6, Altina, mësuam se e ka përfunduar shkollën e aktrimit me Enver Petrovcin.

Ndërsa nga mikja e saj më e ngushtë, gazeta Kosova Sot mëson se është e pamundur të besohet sesi konkurrentja nga Gjakova e ka lënë qytetin e saj për të marrë pjesë në këtë reality-shou, pasi ajo është tepër lokaliste, dhe nuk i ka pëlqyer kurrë të jetojë larg vendlindjes së saj.

Altina ka hyrë me një qëllim, që të afirmohet edhe më tepër si një vajzë që e do aktrimin. /Maksim  Gjokaj/.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Altina, sectional left Gjakova for BB

Residents who came to challenge myself in Big Brother 6, Altina, we learned that he has finished acting school with Enver Petrovci.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online