All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Altina Kusari. Show all posts
Showing posts with label Altina Kusari. Show all posts

Monday, 13 May 2013

Iliri, si fitues i BB6

Një nga realiti-shou më i ndjekur shqiptar “Big Brother Albania 6” është thuajse drejt fundit.

Ndërsa për dikë kanë mbetur brenda konkurrentët më të fortë, e për dikë tjetër ata më të mirët kanë dalë jashtë shtëpisë.

Ndërsa gazeta jonë u mundua të kontaktojë me të gjithë banorët, të cilët e përjetuan këtë garë dhe qëndruan të izoluar nga bota e jashtme për shumë javë në këtë shtëpi të famshme.

Disa prej tyre nuk donin të flisnin apo të jepnin të paktën një emër banori, që është brenda si konkurrent më i fortë që e shohin fitues, e kishte nga ata që rrëfyen për ne, mendimet e të cilëve ne jua sjellim më poshtë.

Dhe, konkretisht  janë femrat ato, të cilat nga një bashkëjetesë në ‘Big Brother’ tashmë jashtë saj kanë të preferuarin  e tyre që e shohin fitues.

Jonilda Asllanaj-BB6: “Dëshira ime është të fitojë Iliri, që është më i miri dhe sinqerisht i uroj një fitore të madhe”.

Thursday, 14 March 2013

Altina BB6: Iliri dhe Shpendi, djemte me simpatike

Gjakovarja, e cila nuk ishte mësuar kurrë të izolohet në një ambient të rrethuar 24 në 24 orë nga kamerat, Altina Kusari, vjen në një rrëfim të sajin, që me humorin që e karakterizon na quan  pak të bezdisur ne gazetarëve.

Në fakt, ajo e ka braktisur këtë realiti-shou me dëshirën e saj. Por, cila është arsyeja, a po ambientohet me realitetin dhe a po e ndjek më BB6, duke përdorur fjalën e saj të zakonshme ‘Effaaa’ na tregon në këtë intervistë për ‘Kosova Sot’.

*Altina të mungoi më duket shumë Gjakova?
Altina Kusari: Po

*Po çfarë nuk shkonte aty?
Altina Kusari: Edhe pse loja pati anën e bukur, vendimi im për dalje nga shtëpia ishte rrjedhojë e një presioni të vazhdueshëm, që më shkaktonte izolim nga bota e jashtme.

*Po penalizimet dhe kritikat nga produksioni të bënë keq, apo?
Altina Kusari: Sa u përket penalizimeve, besoj që është vetë natyra e programit dhe unë s’kam të drejtë ta gjykoj një eveniment aq gjigant dhe të përsosur, siç është BB.

*Cili apo cila nga banorët do të mungojë më shumë?
Altina Kusari: Më mungon Iliri, Shpeeeeeendi,  Elona, Xhimi, Eva, po i pres jashtë edhe do ta çmendim Kosovën.

Tuesday, 12 March 2013

Big Brother Albania 6: Eliminimet e para! [VIDEO]

Eliminimet e para ne “Big Brother”

Ka nisur loja me te gjitha efektet e saj ne “Big Brother”. Te shtunen mbrema u eliminua nga publiku personi i pare i ketij edicioni: Olseni.

”Nuk e prisja qe do te dilja sot. Thjesht dija qe isha i nominuar, por besoja se mund te rrija edhe disa kohe ne shtepi. Eksperienca ishte e shkelqyera dhe ndihem shume mire qe e perjetova ate. Persa i perket lojes sime, do te beja te njejten gje qe bera, edhe nese do te kthehesha perseri neser nga fillimi. Nuk do te ndryshoja absolutisht asgje. Persa i perket banoreve ne shtepi, me shume u lidha me Anaidin, qe eshte shume i shkathet dhe e kuptoj mire si e ben lojen”, deklaroi Olseni pas daljes nga shtepia me e famshme ne Shqiperi.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online