All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Altuna Sejdiu TUNA. Show all posts
Showing posts with label Altuna Sejdiu TUNA. Show all posts

Sunday, 10 August 2014

Tuna gati për ta ‘djegur’ Pishinën Riviera në Shëngjin

Këngëtaja e hitit ‘MMV’ mes shumë angazhimeve të saj verore ka menduar që një datë të jetë edhe në Shëngjin. Pikërisht Tuna së bashku me reperin Cozman po përgaditet që ta ‘djegin’ në një atmosferë fantastike në mbrëmjen e 17 gushtit në vendin më të bukur në Shëngjin në ‘Camping & Pishina Riviera’.

Nga pronari i këtij vendi z.Arben Fusha mësojmë se cdo gjë është gati për të pritur shumë pushues dhe bashkëvendas të cilët kanë nisur të interesohen për të qenë atë natë dhe për tu argëtuar me hitet e Tunës, e ku kjo mbrëmje do të prezantohet nga një moderator i njohur.

E për të gjithë ata që janë të rinj dhe po pushojnë praën Shëngjinit dhe jo vetëm, në kilometrin e parë rrugës që shkon për në Shëngjin mund ta ndalohet në mbrëmjen e 17 gushtit në këtë vend për të kaluar një natë të paharruar./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna ready to 'burn' pool Riviera Shngjin

Këngëtaja's hit 'MMV' among her many commitments summer has meant that a date be even Shngjin. Exactly Tuna Cozman along with rapper is preparing to 'burn' in a fantastic atmosphere on the evening of August 17 ​​in the most beautiful place Shngjin in 'Camping & Pool Riviera'.

Sunday, 19 January 2014

Tuna "masturbon" me mikrofon ne skene...

Tuna kalon caqet, simulon akt seksual ne skene

Tuna kete fillimvit u ka shkuar dhe me tej akrobacive me “zogun” e saj, pas fames se bujshme te vitit qe lame pas. Ne kete foto qe shihni, Tuna ka kapercyer cdo fantazi, duke improvizuar nje akt seksual ne skene me mikrofonin e saj, sic e shihni ne foto. Performanca shume provokuese dhe qe eshte pritur me shume reagime te zjarrta nga publiku, duket se nuk ka qene aq rastesore nga Tuna. Ajo e kishte menduar mire se cila do te ishte loja e radhes me zogun e saj, qe tashme perflitet ne cdo sajt apo rrjet social. Dhe duket se fantazia e kengetares per t’i dhene dimensione te reja “zogut”, jo vetem qe nuk ka shteruar, por ka tejkaluar cdo ekstrem, ndersa ka improvizuar nje organ gjenital mashkullor me mikrofonin, ndersa po kendonte ne nje club ne Tirane. Pas suksesit me klipin “Fenix”, se bashku me te dashurin e saj Cosman, Tuna pati nje axhende te ngjeshur me koncerte jo vetem ne Shqiperi, Maqedoni e Kosove, por ne shume vende te botes. Kenga e krijuar nga Getoar Selimi vetem ne pak kohe mundi te grumbullonte mbi 40 milione leke vetem nga klikimet ne youtube. Madje, suksesi qe Tuna pati me kengen “Fenix” dhe deklaratat e saj qe “kam zogun me te vecante nga te gjitha”, u kthye ne objekt diskutimesh dhe kundershtish nga kengetaret e tjera, te cilat nuk e fshehen qe u ndien xheloze per suksesin e Tunes dhe guximin e saj per t’i thurur lavde “zogut”, pa asnje lloj ndrojtjeje dhe kompleksi ne skene.

Saturday, 23 November 2013

Lindi Osmani, dhe kokteili i tij për Vip

Ka 5 vjet që jeton në Gjermani, djaloshi që shihni në foto përkrah këngëtares Altuna Sejdiu. Në fakt ai ka dalë me të kur kjo e fundit ishte para disa javësh e ftuar për të këdnuar në diskon “GoldenTime” në Neuss të Gjermanisë.

Quhet Lindi Osmani dhe mësojmë se është një barist shumë i mirë dhe është i zoti për të rregulluar kokteile në barin e kësaj diskoje, e natyrisht se një të tillë besoj se e ka rregulluar edhe për Tunën e për shumë artistë që vijnë në këtë ambient.

Lindi është nga Prizreni me origjinë, ndërsa përvev se punon gjatë mbrëmjeve kur ka organizime në këtë disko, ai ka edhe një punë tjetër si mbikqyrës në një market atje. Nëse shkoni nga “GoldenTime” porosisni një kokteil të mirë nga duart e Lindit./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lindi Osmani , and his cocktail for Vip

Monday, 28 October 2013

Tuna si Christina Aguilera...

... para 13 vitesh

Ka fituar si asnjehere tjeter me kengen e saj, e cila e embelsoi aq shume, saqe pa asnje lloj problemi dhe me krenari thote se “eshte zogu me i mire prej krejtve”.

E kuptuat me kete shprehje se fjala eshte per kengetaren Tuna, te cilen pervecse tashme do ta shohim “live”, e ulur ne panelin e jurise ne netet garuese te talenteve ne “X Factor 3”, ajo eshte nje artiste qe vazhdon te jete me e kerkuara nga te gjithe dhe ka shume angazhime te tjera. Tuna me kete veshje, sic jeni duke e pare, ka qene e ftuar ne nje koncert ne diaspore, ku veshja e saj nga disa njerez qe e njohin moden u ka kujtuar kengetaren bionde duke u kthyer 13 vjet me pas, Christina Aguilera.

E ne fakt nuk eshte hera e pare qe artistja nga Shkupi lakohet per ngjashmeri me kengetaren e huaj. Ndersa per Tunen po qarkullojne zera se ajo tashme eshte duke pergatitur nje tjeter bashkepunim me te dashurin e saj, reperin Cozman, por natyrisht ka edhe pjesemarrjen ne festivalin “Kenga Magjike”.

Saturday, 24 August 2013

Revista PANORAMA PLUS - 24 Gusht 2013

Revista PANORAMA PLUS - 24 Gusht 2013
Revista PANORAMA PLUS, 24 Gusht 2013
 • Gaxha, ne Dhermi me nje bionde seksi: S'jam me me Luanen, jemi ndare perfundimisht!
 • Nora Istrefi, skena lesbike ne publik me nje vajze
 • Angela Martini shfaqet topless
 • Noizy: Si e perdori "Miss Durresi" lidhjen dhe emrin tim per perfitime
 • Ardit Gjebrea: Artiste te rinj me pretendime per "Kenga Magjike"
 • Tuna surprizon te dashurin gjate koncertit, torte ditelindjeje ne skene
 • Xhensila Myrtezaj: Ja pse u kendoj djemve genjeshtare
 • Rosela Gjylbegu, shijon pushimet ne Mal te Zi, shfaqet ne forme ne plazh
 • Samanta zhvishet ne Jug: E lumtur qe arrita linjat qe doja
 • Ermal Merdani, fotot e pushimeve me te dashuren e re
 • Argetimi nuk ka fund per Francesken e BB
 • Marina Vjollca shfaqet sensuale ne det pak dite para rikthimit ne TV

Monday, 22 July 2013

Tuna dhe Cozman, konceptojne bashkejetesen ne nje vile te re luksoze...

Tuna feston 28-vjetorin dhe mendon te bleje vile luksoze me Cozman ne Prishtine

Ashtu e lumtur dhe skajshmerisht e dashuruar me kolegun e saj ne duet, Cozman, ajo ka festuar ditelindjen e saj te 28-te, madje dhe torta ishte simpatike ashtu sic ajo e do, me “zog”. E kuptuat besoj se per ke eshte fjala, kengetarja Altuna Sejdiu ka festuar fundjaven e kaluar ditelindjen ne Prishtine, ku ka qene e rrethuar, pervecse me te dashurin e saj, reperin Cozman, edhe me grupin “Baba Stars”. Madje, krijuesi i kenges “Fenix”, Getoar Selimi, ka menduar qe edhe torta te jete e tille. Por Tuna dhe fama e saj absolute, sidomos ne Prishtine, ka bere qe te mendoje me seriozisht edhe per jetesen e saj qe te mos shkoje vetem neper hotele. Ne mesojme se Tuna dhe i dashuri i saj jane duke pare per nje shtepi luksoze ne zonen qe quhet ne Prishtine “Fshati turistik”, ku per te pasur aty nje shtepi duhet te kesh shuma te majme parash ne llogari. Ne urojme qe kjo lidhje, kur mendohet edhe per te bashkendare nje shtepi te tille, te jete serioze per ciftin.

Monday, 15 July 2013

Tuna feston 28-vjetorin, si nje "zog" i dashuruar...

Tuna feston 28-vjetorin
Kengetarja nga Shkupi, Altuna Sejdiu, sapo ka mbushur 28 vjec. Ajo dje ka festuar ditelindjen ne mesin e familjareve, miqve dhe te dashurit te saj Cozman. Sic shihet edhe nga fotoja, Tuna eshte shume e buzeqeshur dhe e lumtur ne krahet e reperit Cozman, me te cilin mesa duket, ka rene thelle ne dashuri.

"Ditelindja nuk do ishte komplet pa njerezit qe te duan dhe kujdesen per ty. Te faleminderit per nje ditelindje te paharrueshme dhe speciale @cozman, love", ka shkruar Tuna ne Facebook, duke iu drejtuar te dashurit.

Ndersa, nuk ka mundur si te harrohet edhe "zogu" i famshem ne kete ditelindje. Nje torte e vecante per kengetaren eshte pergaditur, me nje "zog" simpatik ne krye. Por, nuk e morem vesh se kush ne fund e ngreni "zogun". /Albavipnews/

Sunday, 7 July 2013

Tuna ben show, josh edhe femrat...

Tuna super-hot, tani josh edhe femrat

Eshte folur shume per Tunen keto kohe dhe ne fakt duket se edhe ajo ka dashur qe te flitet per te. Ajo eshte nje nga kengetaret qe prodhon shume lajm, pasi di se si te terheqe vemendjen. Veren e kaluar Tuna i shokoi te githe teksa bente gjeste intime ne klipin e saj “I asaj”, aq sa i vune edhe nofken “Zogu”. Por, Tuna jo vetem qe nuk e pati problem, por beri nje tjeter kenge me titull “Zogu ma i mire prej krejtve” dhe kesaj rradhe ne duet me te dashurin e saj, Cosman. Edhe pse nga Maqedonia, Tuna qe kur u be pjese e jurise se “X Factor”, po pelqehet shume edhe ne Shqiperi dhe ftohet pothuajse ne cdo aktivitet ne kryeqytet, pasi spektakli prej saj eshte i garantuar. Ne nje te tille ishte e ftuar edhe dy dite me pare, i cili realizohej ne ambientet e “Lolly Pop”.


Saturday, 6 July 2013

Revista PANORAMA PLUS - 6 Korrik 2013

Revista PANORAMA PLUS - 6 Korrik 2013
Revista PANORAMA PLUS, 6 Korrik 2013
 • Tuna super-hot, tani josh edhe femrat
 • Vijne oferta nga politika per Riken e "BB6", tundohet per t'u rikthyer ne Tirane. Zhvendoset ne Spanje me te dashurin dhe reflekton per alternativat edhe ne boten e televizionit
 • Momente pikante nga festa e 22-vjetorit te PS-se
 • Pushimet e cmendura te Arbana Osmanit ne Europe
 • Agron Llakaj, pasi ka kaluar te 50-at u nenshtrohet trajtimeve estetike per fytyren
 • Aferdita ben superstaren, Shpati fotografohet si mashkull superseksi
 • Nuk i shpeton tundimit, edhe Rita Ora zhvishet e gjitha per kopertinen e "GQ"
 • Anaidi, me i suksesshem me femra me kabrion qe fitoi ne "BB"
 • Ami, javet e fundit te pritjes
 • Pushime dhe pune per Elenen dhe Endritin
 • Vesa Luma shume seksi e shtrire, por zhgenjen pak ne kembe
 • Aleksander Gjoka behet gjysh, vjen ne jete mbesa e tij ne Itali

Monday, 1 July 2013

"Zogu" i Tunes mbush diskotekat...

Tuna ne "Diamond Club" Ferizaj
Tuna me “zogun e saj” mbush diskotekat

Hiti i momentit dhe shume i lakuar e jo vetem i degjuar eshte kenga “Fenix” nga Tuna dhe Cozman. Shakate me fjalen “‘Zogu i Tunes” dhe shqiptimi i shumte ne kengen e re ka bere qe Tuna te jete kengetarja me “in” e momentit.

Vetem pak dite me pare, ashtu sic po e shihni ne foto, ne qytetin e Ferizajt, ne nje disko te madhe qe mban emrin “Diamond Club”, kengetarja shkupjane ka bere superspektakel. Organizatoret edhe ne posterat me Tunen bejne lojera fjalesh, madje arrinin deri aty saqe ne foto te vendosnin edhe nje zog te vertete pule, per te thene se Tuna do te jete e ftuar.

Friday, 28 June 2013

Politizohet "zogu" i Tunes

Milaim Zeka
“Zogu” sqep-zgjatur i Milaim Zekes

Gazetari Milaim Zeka i eshte bashkuar debatit te perfolur te “zogut” te Tunes, duke thene se edhe ai ka nje "zog", por qe eshte “me sqep te tejzgjatur”.

Pasi debatit te “zogut” te kengetares Altuan Sejdiu (Tuna) se fundi iu bashkua moderatorja e KTV-se, Edona Zogu, indiferent nuk ka mundur te qendroje as gazetari Milaim Zeka.

Ne faqen e tij zyrtare ne Facebook gazetari i RTK ka shkruar se edhe ai e ka nje zog, por se "zogu" i tij ka sqep dhe eshte i tejgjatur.

“Lexova sot nje seri shkrimesh te Tunes dhe mikeshes time Edones, rreth Zogut. Tuna e ka mbajt shume Zogun neper goje, duke e kenduar ate, duke e prekur ate, duke e ledhatuar...”.

“Desha te them se edhe une e kam nje Zog, po cka se me sqep te tejzgjatur...”, ka shkruar Zeka ne Facebook.

Sunday, 23 June 2013

Tuna dhe Noizy, sharje ne Facebook...

Tuna i shan kenget, Noizy e quan kurve

Ka mjaftuar nje status i reperit me te perfolur te momentit, Noizy, per te ndezur luften mes tij dhe kengetares se suksesshme maqedonase, Tuna. “17 kenge singell per nje vit, plus 22 kenge albumi = 39. Me mire keshtu, apo nje kenge nje here ne shekull”, shkruante Noizy ne statusin e tij, qe mori si pergjigje nje postim te Tunes me kengen e fundit te reperit Unikkatil.

“Me mire nje kenge ne shekull megahit sesa 50 kenge ne vit dhe deshtim, pumplex”, shkroi shkupjania ne “Facebook”. Ka mjaftuar kaq qe Noizy te revoltohet dhe te postoje si pergjigje ne faqen e tij, nje foto nga “Twitter”-i i Tunes, me mbishkrimin: Pse me duket shume kurve kjo mua? Komentet qe kane pasuar kane qene te panumerta, por reperi e ka fshire foton brenda pak minutash. Tuna dhe Noizy, dikur bashkepunetore te ngushte ne “E Diell”, jane perfolur edhe per nje histori dashurie, te cilen vete reperi e ka pohuar per “Bluetooth”.

Tuna, fanse e zjarrte e kengetares serbe


Nëse shohim një Tunë me një stil ku në kokë ka një kapele të zezë e që shkruan ‘Boy’, apo e veshur seksi dhe mjaft provokuese, nuk është se janë origjinale të sajat.

Ne mësojmë se Altuna Sejdiu është një fanse shumë e madhe e këngëtares serbe Jelena Karleusa dhe ajo gjithmonë i bën ‘like’ gjërave që ajo bën, duke kopjuar edhe në cdo moment atë.

Jelena është një këngëtare që e mban vetën për një Diva në Serbi dhe ballkan, e kështu edhe Tuna jonë don të jetë ashtu.

 Por nuk dimë nëse Tuna mund të shtyhet dot me Jelenën, duke ditur se serbja sfidon për pasuri dhe modë edhe Viktoria Bekam, pasi ajo është e dashura e një prej futbollistëve  më të paguar të Gallatasarajt.

Në fakt edhe kjo foto që e sjellim te ju na duket sikur është Tuna, por jo është këngëatarja serbe, e ndërsa Tuna kësaj fotoje ia ka dhënë pëlqimin.

Burimi:http://www.teksteshqip.com/tuna/lajme_4997.php
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna, ardent fan of Serbian singer

Saturday, 22 June 2013

Tuna kafshon si Rita

Kopjimet e Tunes

Derisa superhiti i sapo lancuar i kengetares Altuna Sejdiu ne bashkepunim me Cozman po merr pelqime dhe klikime marramendese ne Youtube, nga ana tjeter nuk po i shpeton edhe "akuzave" per kopjime, si ne veshje, sjellje ashtu edhe ne stil.

Keshtu ne fillim te klipit Tuna replikon gjestin karakteristik te kengetares tjeter te famshme shqiptare Rita Ora, ne kafshimin e stolive dhe bizhuterive te ndryshme, madje me nje mimike identike.

Ndaj keni kujdes, nga tani, Tuna eshte edhe nje "zog qe kafshon". /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna bites like Rita
While the newly launched superhit of the singer Altuna Sejdiu in collaboration with Cozman is taking likes and staggering clicks on Youtube, on the other hand it cannot escape also to "charges" for copying for the dress, the style and behavior. So at the beginning of the clip Tuna replicates gesture characteristic of other famous Albanian singer Rita Ora, the bite of various ornaments and jewelery, even with an identical mimicry. So, be aware, from now on, Tuna is also a "bird that bites." / Albavipnews/ ]]

Monday, 17 June 2013

Tuna, eshte zogu me i mire prej krejtve...

Tuna dhe Cozman
Tuna Sejdi: Jam zogu me i mire!

Zogu ma i mire prej krejtve/ Dalloj shume prej te tjerave/ Une i boj krejt, vecse mu no” – jane vetem disa nga vargjet e tekstit te kenges me te re te kengetares Tuna Sejdi. Kenga eshte publikuar dje ne versionin audio, nderkohe qe keto dite pritet te prezantohet edhe me videoklip. Sic eshte mesuar tashme, kengetarja e dashur shkupjane do te vije kete vere me nje bashkepunim. Pas hitit “I asaj”, qe e kthehu Tunen ne qender te vemendjes, ylli i skenes sjell kengen e saj te re ne duet me te dashurin aktual, reperin Cozman, qe eshte pjese e labelit “BABASTARS”. Ne pjesen e tij, reperi thote: “Une s’mundem pa te/ Ajo s’mundet pa mu/ Mundohem me e pas afer/ Po ndonjehere duhet me shku prej Prishtines n’London, prej Shkupit n’Tirane/ S’ka lidhje largesia/ Nese don e afron/ Non stop ne telefon/ Syni don me ma ngu mu zonin”, per t’ia lene radhen me pas Tunes, e cila e mbyll me vargjet: “Ne nuk jemi in nese s’jemi bashke/ Sillemi poshte nalt, poshte nalt”. Kenga eshte pelqyer shume nga fansat dhe ka marre mjaft komente pozitive. Videoklipi “I asaj” e vuri Tunen ne shenjester per shkak se aty kengetarja prekte ‘zogun’, por kete fakt ajo e kthehu ne nje arme te forte per veten. Kujtojme qe ne “Videofest 2013” ajo u shpreh e lumtur per kete etiketim dhe iu drejtua fansave me fjaline: “Ju do zogu”.

Sunday, 2 June 2013

Tuna dhe Cozman semuren nga i njejti virus

“Kur je ti e sëmurë jam dhe unë” kështu ka shkruar në rrjetin social reperi Cozman, i cili i referohej një fotoje të këngëtares Altuna Sejdiu e shtrirë në një krevat në spital, dhe ku flitet se është e dashuruara e tij.

Nuk  e dimë se nga se është sëmurë, por si duket jo vetëm ajo, por edhe reperi ishte sëmurë pasi edhe ai ka publikuar një foto duke marrë infuzion.

Flitet se Tuna ka kohë që është duke u ndjerë mirë në krahët e djaloshit simpatik, ndërsa ata shumë shpejt do të sjellin një duet së bashku, duet i cili po realizohet në një studio të njohur në Prishtinë.

Wednesday, 8 May 2013

Tuna dhe Cozman, gati per duet

Duetet nuk po ndalen në këtë sezon në mes artistëve shqiptarë. Gazeta jonë mëson se edhe këngëtarja e hitit ‘I Asaj’, Altuna Sejdiu, është duke bashkëpunuar me reperin Cozman për të sjellë një duet.

Kënga është duke u punuar nga Zzap &Chriss, ndërsa mendohet të jetë një këngë shumë verore, me plot ritëm.

Por, kënga po punohet dhe mund të jetë gati atëherë kur vërtet vera vjen, dhe padyshim se mund të ketë një video. M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna and Cozman, ready for the duet

Duet not stop in this season between Albanian artists. Our newspaper learns that singer's hit 'I She', Altuna Sejdiu, is collaborating with rapper Cozman to bring duet.

Monday, 29 April 2013

Tuna prezanton djalin e saj

Të shtunën që lamë pas, këngëtarja Altuna Seldiu ka shijuar një ditë fundjave në Prishtinë, ku si duket kishte kohë pa ardhur.

Diellin e së shtunës, por edhe lumturinë që është rikthyer në Prishtinë, ajo e ka shfaqur në rrjetin e saj social ‘Twitter’, duke postuar edhe këtë foto që shihni.

Por, Tuna nuk ka qenë vetëm, ajo ka qenë me djalin e saj, ashtu e quan ajo, qenin e saj. M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Who is the son of Tune?

On Saturday we left behind, Altuna Seldiu singer has enjoyed a weekend day in the city where it seems like no time had come.

Wednesday, 24 April 2013

Tuna, seksi dhe provokuese

Pas përfundimit të talent-show “X Factor Albania 2”, ku këngëtarja shkupjane ishte në rolin e mentorëve, si duket, tashmë ka kohë më shumë ta ndjekë publikun e saj nëpër koncerte.

Siç e shihni edhe në këto foto, ku Altuna Sejdiu ka qenë e ftuar në një nga diskot e njohura në diasporë, këngëtarja është dukur mjaft seksi dhe si gjithmonë provokuese.

Ndërsa mësojnë se hiti “ I asaj” vazhdon të pëlqehet edhe në këtë pranverë, pavarësisht se Tuna po planifikon këngë të reja në këtë prag sezoni. M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna, sexy and provocative

After completion of the talent-show "X Factor Albania 2", where the singer from Skopje was in the role of mentors, it seems, already has more time to pursue its audience through concerts.

As you can see in the photo, where Altuna Sejdiu has been invited to one of the popular discos in the Diaspora, the singer appeared very sexy and provocative as ever. While learning the hit "The what" remains well liked in the spring, despite Tuna is planning new songs on the eve of the season. M. GJ.

Tuesday, 2 April 2013

Tuna seksi, por vokali jo ne nivel

Se këngëtarja shkupjane Altuna Sejdiu është seksi dhe vishet mjaft “hot” dhe bukur, kjo është më se e ditur, por në natën finale të “X Factor” na zhgënjeu pak.

Ajo ka kënduar së bashku me fituesen e këtij edicioni Arilenën, por që dukej se kjo e fundit ishte më mirë se Tuna.

Ndoshta edhe emocionet apo lodhja, ndërsa për performansë nuk flasim, pasi është dukur mjaft bukur. E rëndësishme është se edhe reklama dhe mbështetja që i dha konkurrentes së saj ishte në një finale triumfuese.M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna sex, but vocals not at the level

The singer shkupjane Altuna Sejdiu is sex and dressed very "hot" and beautiful, this is more than knowing, but on the final night of "The X Factor" disappointed us a bit. She sang along with the winner of this edition Arilenën, but it seemed that the latter was better than Tuna.

Perhaps emotions or fatigue, and performance do not talk, because it seemed nice enough. The important thing is that the ads and support that gave her competitor was in a triumphant finale.
M. GJ.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online