All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Altuna Sejdiu TUNA. Show all posts
Showing posts with label Altuna Sejdiu TUNA. Show all posts

Sunday, 6 January 2013

Tuna ne Prishtine me stilistin tiranas

 Këngëtarja e hitit të vitit 2012, “I asaj”, Altuna Sejdiu, është parë këto ditë në Prishtinë.

Tuna nuk dihet se çfarë është duke bluar me stilistin e saj të preferuar nga Tirana, Niko Komani, por sipas këtyre fotove ajo ka qenë në këto ditë të ftohta në Prishtinë. Për çfarë nuk dihet ende, ndoshta edhe për ndonjë video të radhës.

Këngëtarja, e cila vitin e kaluar solli videon më të përfolur shqiptare, gjatë fundvitit solli disa foto ku Niko ia prekte asaj prapanicën, ndërsa ditë më parë këngëtarja është lakuar se është në lidhje me një pjesëtar të ‘Babastars’.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna are bluan something her stylist

The singer of the 2012 hit, "what", Altuna Sejdiu, is seen these days in Pristina. Tuna do not know what is grinding her favorite stylist from Tirana, Niko Koman, but in these pictures it has been in these cold days in Pristina. What is not yet known, perhaps for an upcoming video.

The singer, who last year brought the most talked about video of Albania, in the end brought some pictures where Niko had touched her ass, and the day before the singer is curved it is about a member of 'Babastars'.
M. GJ.

Wednesday, 2 January 2013

Skandali i Tunes ne "X Factor" me "vibrator"

Kengetarja Tuna, e cila cilesohet si nje vajze mjaft e talentuar ne fushen e muzikes, eshte poashtu nje personalitet qe mban vemendjen e fansave dhe mediave ne fokus, me skandale dhe batuta te njepasnjeshme.

Viti 2012 mesiguri qe do te mbahet mend per videon e saj provokative "I asaj" por edhe rrjeti i saj social qe eshte shnderruar ne nje kend i te papriturave dhe postimeve bizare dhe jo te balancuara mire per mentalitetin sot, por qe megjithate shpesh shihen si mjaft interesante dhe argetuese.

Tuna, si gjyqtare ne "X Factor", nuk e ka leshuar mundesine, per te krijuar paksa turbullira edhe ne kete shou shume te popullarizuar, qofte me (zh)veshje seksi, qofte me batuta te natyres seksuale:

"Falimnderit gjithe miqeve qe mua po me shkruajne ne keto momente ne telefon, sepse e kam me vete ketu ne karrige dhe po komplementojne per te gjithe konkurrentet sonte. Mundesisht, mos e beni kete tani sepse e kam vene telefonin ne vibrim dhe ne vend shume te papershtatshem (qesh)... falemnderit shume!", ka qene batuta e mbremjes nga mentorja Altuna gjate performances se Egzones ne "X Factor". /Albavipnews/

Per me shume ndiqni videon me poshte:


Saturday, 8 December 2012

C'mendurite e bjondines Altuna

Twitteri i kengetares Altuna Sejdiu eshte bere nje kend kurioziteti me postimet e shfrenuara qe ajo ben.

Kengetarja ka nje shpirt totalisht "crazy" dhe gjerat qe i ben ne jeten e perditshme me endje i ndan me gjithe boten.

Por, kjo eshte Tuna dhe derisa disa e quajne nje vajze te krisur, ajo megjithate vjen lezetshem, pa tabu, me paraqitjet e saja te nje bjonde naive.

Kesaj radhe, eshte shnderruar ne nje "muppet" fytyre duke lozur me iPhone-in e saj.

Dhe, nuk i mjaftoi me kaq qe u "besheretua" vet, por infektoi edhe shoqen e saj Florenta Islami, perndryshe e fejuara e Getit, per te marre pjese ne keto "momente bjondineje". /Albavipnews/

Thursday, 29 November 2012

Tuna pa ngjyra, te tjeret po

“Rrënqethu shqip” ka mbajtur premtimin, pikërisht në stadiumin e Prishtinës ka sjellë këngëtarët më ‘in’ të muzikës moderne dhe popullore në mbrëmjen e 27 nëntorit në nder të 100-Vjetorit të Shqipërisë.

Por, jo të gjithë artistët kishin menduar, ndoshta edhe për shkak të të ftohtit, që të visheshin për nder të kësaj feste kuqezi.

Madje këngëtarja Altuna Sejdiu  nga nxitimi është dukur sikur po shkonte në piknik, ndërsa të tjerat disa mes tyre, Dafina veshur me të zeza dhe me një dukje interesante, apo edhe meshkujt këngëtarë, si Nadi apo edhe Besniku i ‘Nrg Band’ ishin veshur kuqezi.

Ky koncert ndoshta mund të quhet i pari më i madh organizuar ndonjëherë në Prishtinë për ndër të Pavarësisë së Shqipërisë. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna colorless, others are

"Rrëqethu slip" held promise, especially in Pristina stadium has brought singers 'in' modern and popular music in the evening of November 27 in honor of the 100th anniversary of Albania. But not all artists had thought, perhaps because of the cold, dressed in honor of this holiday red and black.

Wednesday, 14 November 2012

U "kall" edhe Tuna!

Menduam se Shkendije Mujaj dhe pozimet e saj ne Facebook ishin unike, por si duket "virusi" eshte duke u perhapur ne mesin e femrave te estrades.

Ketu kemi fjalen per Tunen, e cila ka kohe qe ka nisur nje "kampanje vulgariteti" ne rrjetin e saj social, duke postuar fotot nga me te cuditshmet dhe me banale. Sot ajo vjen me nje foto ku ajo ben "Shkendijen", duke u zhveshur para iPhone-it te saj ne bikini. Megjithese, nuk posedon "asetet" e Shkendijes, Tuna po tenton te na provokoj duke e shoqeruar foton me mesazhe erotike:

"Meqe temperaturat po bien, un jam k'tu per ta ndrruar klimen", nxehet keq Tuna ne Twitter!

Pak kohe me pare, doli me nje skice "bothprap" te saj, ndersa se fundmi ka postuar edhe nje foto te nje personi qe ka veshur mashkulloresine e tij me nje rrobe te leshte.

Aman, kjo beqaresha Tuna do na c'mend tani me keto gjera. Urgjentisht ju lutem, duhet nje mashkull per t'a fikur "zjarrin" e Tunes! /Albavipnews/

Thursday, 1 November 2012

Maska e VIP-ave shqiptare

Thuhet se maska që të maskon për festën ‘Halloween’, apo Natën e Shtrigave, është ajo që secili person do të donte ta kishte një herë në jetën e tij.

Edhe mbrëmë shumë VIP-a shqiptarë në mënyra dhe ambiente të ndryshme e kanë festuar këtë festë. Nisim nga këngëtarja Tuna, që ishte veshur si Superwoman, Nora Istrefi si Batgirl, Ledri Vulaj si Michael Myers, Rovena Stefa, si një nuse shtrigë, Drenusha Latifi si një princeshë me shkopin magjik, Baba Stars si hajdutë.

Urojmë që të jenë argëtuar VIP-at tanë dhe të kenë trembur shpirtrat e këqij. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Masks Albanian VIPs

Said mask to mask the feast 'Halloween', or the night of witches, is what each person would like to have a time in his life. Even last night VIP Albanians and the various ways of celebrating this holiday. Nisim Tuna singer, who was dressed as Superuomen, Nora Istrefi BadGirl, Ledri Vulaj as Michael Myers, Rovena Stefa, as a bride witch, Latifi doe like a princess with magic wand, Baba Stars as thieves. Wish to be entertained our VIPs and have scared evil spirits. M. GJ.

Tuna edhe ne Halloween, vetem me djem, kritikon femrat...

Kengetarja Tuna, ra ne sy gjate "Zhurma Show" se ishte e rrethuar vetem nga meshkujt dhe gezohej vetem kur ajo vet merrte cmime. Disa e komentonin se nuk i ka edhe punet mire me shoqet e estrades dhe tash rri vetem me djem. Apo ndoshta, fakti qe eshte beqare, e ka bere punen e vet.

Sidoqofte, ja erdhi nje feste tjeter, Halloween apo "Nata e Shtrigave" dhe Tuna eshte prape ne fokus, e vuri "masken" e saj dhe u vesh si nje Superwoman. Mesiguri, ajo e ndjen veten si nje te tille dhe ajo qe na ra ne sy eshte, se ajo ishte prape e rrethuar vetem nga meshkujt, sic shihet edhe ne foto.

Se dicka Tuna nuk i ka punet mire me femra tregon edhe komenti i saj ne twitter, ku kritikoi femrat shqiptare se vishen per Halloween si dreqka, kur vete jane dreqka.

"Krejt shqiptarkat si dreqka!! E pse?! Hiq s'keni pas nevoj mi dhon zorr se qasi jeni n'perditshmeri", ka shkruar Tuna. /Albavipnews/

Wednesday, 31 October 2012

Ja ‘website’ ku kengetaret shqiptare blejne klikime

Sipas numrit të telefonit mund të jetë një kompani nga Maqedonia, me emrin ‘Enigma’, e cila ka edhe një ‘website’ në internet dhe aty shënohen emrat e këngëtarëve si klientë të fundit, të cilët kanë blerë klikime për këngën dhe spotin e tyre.

Madje kjo faqe me këtë adresë www.enigma-gmbh.com/youtube-promotion  tregon edhe çmimoren. Nuk dihet ende se kush e drejton këtë kompani.

Por, sipas saj, kushtojnë 15 euro  - 5 mijë shikime dhe maksimalja shihet se është 1 milion klikime që kushtojnë 1 mijë euro. Por, cilët janë këngëtarët e fundit shqiptarë që kanë blerë klikime, hyni në ‘uebsajt’ dhe shihni ato. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Here 'website' where Albanian singers buy clicks

According phone number can be a company from Macedonia, the name 'Enigma', which has a 'website' on the internet and there are written the names of the singers as past clients who have bought their song and the video clicks .

Thursday, 18 October 2012

Tuna e rrethuar nga meshkujt...

Jo vetem se fitoi Cmimin e Madh ne "Zhurma Show" me klipin e saj "I asaj", por dhe emri i saj, se fundmi, eshte nder me te lakuarat ne media.

Ishte nje nder te parat qe postoi foto ne twitter nga ky eveniment muzikor, dhe ajo qe verejtem ishte se ne te gjitha fotot, Tuna ishte e rrethuar vetem nga meshkujt.

Ndoshta, edhe eshte e natyrshme kur te jesh beqare, qe terheqja e gjinise mashkullore te jete me e madhe. Nuk e dime, nese meshkujt prisnin ne rend, sikur Naim Abazi, te mesonin ate kercimin erotik te Tunes, duke e rrahur poshte, apo prisnin dicka me shume nga ajo... /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna surrounded by men ...
Not only that won the Grand Prix in the "Zhurma Show" with her ​​clip "I asaj", but her name is among the curved in media recently. Was one of the first who posted the picture on twitter of this musical event, and what we noticed was that in all the pictures, Tuna was surrounded only by men. Perhaps, it is natural when you are single, male gender attraction is greater. We do not know if the men waiting in the queue, like Naim Abazi, to learn the Tunes erotic dance, tapping down, or waiting for something more out of it ... / Albavipnews / ]]

Naim Abazi meson kercimin e Tunes

Nga tani e tutje, jo vetëm të rinjtë meshkuj do ta emitojnë këngëtaren Altuna Sejdiu për kërcimin e saj në atë pjesën shumë të përfolur, por edhe më të moshuarit.

Gjatë ndarjeve të çmimeve në “Zhurma Show Awards 2012”, prezantuesi i kësaj mbrëmjeje, Naim Abazi, ka dashur të mësonte pak nga koreografia e këngës së Tunës, “I asaj”, siç e shihni edhe në këtë foto dhe këngëtarja shumë e lumtur me këtë veprim të saj, ka nisur t’ia mësojë.

Sa shumë i lumtur duket Naimi në këtë pjesë, pasi të paktën është i sigurt se  do të komentohet kjo foto shumë. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Naim Abazi teaches dance Tune

Tuesday, 16 October 2012

Tuna me ‘I asaj' rremben cmimin e madh ne ZHSHA 2012

“Kuq e Zi” ka qenë veshja e cila është munduar të respektohet nga të gjithë artistët e shumtë të cilët kishin mbërritur për të qenë të pranishëm në mbrëmjen e së hënës në “Zhurma Show Awards 2012”.

Ndërsa më e lumtura, të paktën kur fitonte cmim, dukej Altuna Sejdiu, e cila nuk duartrokiste të tjerët kur fitonin, por kënaqej me super hitin e saj “I asaj”,  i cili jo vetëm fitoi si kënga më e klikuar në kanalin Youtube, dhe Cmimin “Best RnB” por edhe rrëmbeu cmimin kryesor ‘Best Video’.

Spektakli “Zhurma Show Awards 2012” solli edhe këtë vit nëj organizim brilant, ndërsa një pjesë e mirë e artistëve që rrallë bëhen bashkë, ishin aty falë këtij eventi i cili u trasmetua drejtpërdrejt në RTV21 dhe organizuar për të tetën herë radhazi nga Zico. Ne siguruam kete foto nga fotografi zyrtar i ketij eventi Kastriot Zhugolli.M Gjokaj.

Ja cmimet e fituara:


Thursday, 11 October 2012

Tuna kete here me Genen

Këngëtarja e hitit “I asaj”, Altuna Sejdiu, vazhdon koncertet e saj kudo ku ka shqiptarë. Ne zbuluam këtë foto të realizuar në Evropë, ku këtë herë këngëtarja bionde ka qenë me Genën.

Dhe, nëse ju shkon mendja për ndonjë flirt mes tyre, Jo. Të dy artistet kanë qenë të ftuara në një koncert  të madh, organizuar nga “Albanian Night”, dhe mësojmë se shqiptarët dhe fansat e shumtë kanë shijuar zërin e dy këngëtareve shumë “in” të momentit.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna this time with Gene

The singer of the hit "her" Altuna Sejdiu, continues its concerts wherever Albanians. We found this picture realized in Europe, where this time the blonde singer was Gene. And, if you go contemplating a flirt between them, Jo. The two artists have been invited to a big concert, organized by the "New Night" and learn that the Albanians and many fans have enjoyed the sound of two singers "in" the moment.
M. GJ.

Tuna i thote te shkuares lamtumire

Eshte veshur me te zeze per kopertinen e revistes "Anabel" ne edicionin vjeshtor. Mban zi per te shkuaren te ciles i thote lamtumire! Duket te jete rezoluta e Tunes per kete vit te ri. Si gjithmone unike ne pamje dhe provokuese ne stil, del ne nje ambient mortor, por vete shkelqen si drita.

Disa komentojne se ne kete foto ka kopjuar modelen Brandolini nga Dolce & Cabbana dhe disa, ne shikim te pare, e ngaterrojne ate me Madonnen. Por, ajo vete e palekundur, seksi dhe energjike, paralajmeron nje fillim te ri. "Fast life, fast cars, fast money" eshte statusi i fundit i saj ne twitter. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna says farewell to the past

Was dressed in black for the cover of the magazine "Anabel" Autumn edition. Mourns for the past which says farewell! Looks be Tunes resolution for this new year. As always unique in appearance and provocative style, it turns into a mortal environment, but itself shines as the light. Some commented that this picture has copied model Brandolini by Dolce & Cabbana, and some, at first sight, and confuses it with Madonna. But it own unyielding and energetic sex, heralds a new beginning. "Fast life, fast cars, fast money" is her latest status on twitter. / Albavipnews /]]

Monday, 1 October 2012

Revista PALOMA - 29 Shtator 2012

Revista PALOMA, 29 Shtator 2012
  • Genta e BB5: Kam menduar ti jap fund jetes sime ose te Rubensit. Eko-n ma nxori Rubensi dhe familja e tij
  • Paloma: Dua te krijoj familje por s'ka meshkuj ne qarkullim
  • Deshton koncerti i Bleona Qeretit ne Tirane. Kengetarja: Nuk ishte deshtim, kishte 5000 veta!
  • Kryepolici Krenar Ahmetaj, prezantuesi i "Miss Globe International"
  • Brunilda Lahe pas largimit nga emisioni "Dita Ime": Cfare nuk do t'i fale Vizion Plus-it
  • Princ Vali Korleone rrefehet per gazeten "Paloma": Me femrat e showbizit shqiptar bej vetem seks. Bleona me ka bere vete ftese!
  • Monika Stafa "ngre flamurin" ne 100-vjetorin e Pavaresise: Ja si do t'i kalojme te dielat se bashku
  • Tuna nuk i ndahet rrepisteve, nis nje histori me Cozman, anetar i Baba Stars
  • Futbollistet e famshem neper bote zbarkojne ne Tirane per "Tirana Art Days"

Friday, 28 September 2012

Tuna infekton Sonin

Jemi mësuar që këngëtaren Tuna ta shohim çdo ditë me çdo lëvizje të saj, falë programeve të shumta që të ofron një telefon modern për të realizuar fotografi.

Tashmë dihet se falë panelit të jurisë në edicionin që po vjen ‘X Factor Albania 2” ato janë bërë shumë mike dhe i shikon shpesh bashkë, Tunën me Soni Malajn. Por, siç e shihni edhe në këtë foto shumë “Crazy”, Soni është infektuar nga Tuna.

E po Soni ka harruar se koleget e saja të muzikës çmenden shumë kur janë para aparatit të ‘Iphone’. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna infects Sonia

We learned that the singer Tuna to see every day with her ​​every move, thanks to the numerous programs that offers a modern phone to carry files. It is well known that due to the jury panel coming edition of 'X Factor Albania 2 "they have become very friendly and often co watches, Tune Soni Malaj.

But, as you see in this picture "Crazy", Soni has been infected by Tuna. Soni has forgotten her colleagues mad music when first hearing 'Iphone'. M. GJ.

Tuna, jo e kenaqur me punen e paparaceve...

Tuna e cila eshte perfolur keto dite per nje lidhje te re dashurie me Cozman, anetarin e labelit Baba Stars, nuk eshte e kenaqur me punen e paparaceve shqiptare. Jo pse eshte e penguar nga ata, por, perkundrazi, mendon se fotografite qe i bejne nuk jane te kualitetit te larte. Ajo eshte e "uritur" te tregoj me shume detaje dhe per kete arsye ka lene nje cicerrime ne twitterin e saj duke shpjeguar kerkesat e saj si vijon:

"Qetyne 'paparacive" taze t'komponum, po menoj me jau ble ka ni aparat me rezolucion t'nalt qe tjera her kur t'fotografojn mem nxon n'detaje".

Duket se Tuna ka mjaft para per te bere nje oferte te tille per paparacet, ne menyre qe ata te kryejne detyren ashtu si e don ajo, me me shume "detaje". Ndersa ne i sugjerojme qe te pozoj nudo, ku "detajet" me siguri nuk do te mungojne, ndersa interesimi i paparaceve me fotoaparat profesional do jete ne maksimum.

Ne anen tjeter, eshte bere e ditur se Tuna do jete pjese e "X Factor", edicioni i dyte. /Albavipnews/

Monday, 24 September 2012

Dy anetaret seksi te jurise ne “X Factor 2”

Nuk rri në asnjë moment që çdo lëvizje të saj ta tregojë në rrjete sociale. E kjo është këngëtarja seksi Tuna, e cila këtë herë duket së bashku me anëtaren tjetër të jurisë në programin  e zbulimeve të talenteve të reja muzikor “X Factor Albania 2”, me Soni Malaj.

Megjithëse këtu vajzat duken jo shumë pastër në një shkrepje aparati telefonik, por e sigurt se do të jenë femrat seksi të këtij spektakli që po vjen në TV Klan./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Two sexy members of the jury in the "X Factor 2"

Not sit in any moment that every move her show on social networks. And this is the sexy singer Tuna, which this time looks along with another member of the jury in the program of new musical talent discoveries "X Factor Albania 2", with Soni Malaj.

Although the girls here seem not very clean in a flare phone camera, but it sure would be sexy women of this show coming on TV Klan. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Tuna dhe Pamela, shitese te ‘patatinave’

Ajo quhet modelja bombastike, e ndërsa këngëtarja jonë komentohet për këngë provokuese. Por, nuk është vetëm kjo pak a shumë tipi i përbashkët i tyre.

E kemi fjalën për modelen e huaj, Pamela Anderson, dhe këngëtaren shqiptare, Altuna Sejdiu, ne zbuluam një tjetër që i bashkon ato të dyja.

Kanë nisur të dyja të shesin me imazhin e tyre produkte që konsumohen të quajtura ‘patatina’, apo ‘chips’, madje edhe reklama duket e njëjtë. Por, kush i shet më mirë? Ende nuk ka statistika./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna and Pamela, sales of 'chips'

Sunday, 23 September 2012

Tuna me prekjen e saj nxeh keq fansin (Video)

Është publikuar një video në të cilën shihet Tuna në një mbrëmje rinore derisa këndon hitin e saj të verës 2012, “I asaj”.Pjesa më e përfolur e kësaj këngë, gjegjësisht klipit të këngës, është temë edhe për këtë lajm.

Derisa vie momenti tek “Tjetër kush e ka”, të cilin Tuna e përsërit disa herë, ndodhi diçka. Një i pranishëm, që sipas të gjitha gjasave duhet të jetë fans i këngëtares nuk ka arritur të përmbahet dhe të mbajë duar larg këngëtares.

Në video shihet qartë se si ai e kap këngëtaren nga këmbët por ajo largohet me shpejtësi.Është publikuar një video në të cilën shihet Tuna në një mbrëmje rinore derisa këndon hitin e saj të verës 2012, “I asaj”.

Pjesa më e përfolur e kësaj këngë, gjegjësisht klipit të këngës, është temë edhe për këtë lajm.Derisa vie momenti tek “Tjetër kush e ka”, të cilin Tuna e përsërit disa herë, ndodhi diçka.

Friday, 31 August 2012

Masakrim apo guxim veror i femrave te skenes

Nëse temperaturat këtë verë shkuan deri në 40 grade Celsius, ato ndikuan jo vetëm te njerëzit e thjeshtë, por edhe te vip-at, sidomos te femrat që deri diku nga dukja e tyre u nxehën deri në ekstrem.

Madje, vajzat e skenës na sollën lloj-lloj veshjesh dhe dukjesh, saqë dikush arriti që ta heqë edhe pjesën më të madhe të flokëve, të cilat për femrat në përgjithësi janë secila fije e çmuar, dhe të bëhen gjysmë tullace. Por, vajzat që shihni në foto, një pjesë e tyre nuk kaluan pa u komentuar nga të gjithë për dukjen e tyre.

Rikthimi dhe buja e madhe e koncerteve të Bleona Qeretit bën që ajo të pajiset edhe me veshje kundër deklaratës së saj të nxituar që e mohoi dikur në mediet e huaja gjuhën shqipe.

Ajo ishte armatosur, e megjithatë veshja e saj me shqiponjë ishte menduar për t’u mbuluar vetëm nga mesi e lart, e poshtë ishte në version jopatriotik, por “hot”.

Një tjetër artiste që i pëlqen çdo orë ndryshimet dhe i realizon se ka shumë guxim, nuk mund ta linim anash. Kjo është këngëtarja Dafina Zeqiri, e cila të paktën me këto kaçurrele të saj nuk është se u pëlqye shumë, ndërsa dominoi edhe këtë verë ngjyra e zezë dhe sytjenat e zeza.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online