All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Amarda Toska. Show all posts
Showing posts with label Amarda Toska. Show all posts

Monday, 30 September 2013

Ami lind djale...

Ami dhe Ermali behen prinder
Ami dhe Ermali behen prinder, vjen ne jete Joeli

Nje lajm i mire vjen nga cifti i njohur i ekranit Amarda Toska dhe Ermal Mamqi. Diten e sotme ata jane bekuar me ardhjen ne jete te femijes se tyre te pare, i cili eshte i seksit mashkull. Mesa kemi mesuar cdo gje ka shkuar mire, ndersa si Ami dhe Ermali jane mjaft te emocionuar e te lumtur nga ky gezim i shumepritur ne jeten e tyre. Vetem pak ore pas lindjes kemi marre vesh edhe emrin e foshnjen, i cili eshte quajtur nga prinderit e tij Joel.

Kete e ka pohuar vete Ermali ne Facebook, ku ka shkruar "Te dashur miq. Sot eshte dita me e bukur e jetes tone! Erdhi ne jete djali yne Joeli! Ami dhe Ermali".

Kjo e hene me shi, duket se ka qene dita me e bukur dhe e ngrohte e vjeshtes per prinderit me te rinj te botes se spektaklit. Nderkohe qe jemi ne pritje per te tjera detaje edhe stafi yne i uron jete te gjate vogelushit te sapoardhur ne kete bote.

Monday, 22 July 2013

Amarda Toska, nje shtatzeni me ndryshe me joga...

Pres te behem nene ne shtator

"Ushtroj joga per ta perjetuar shtatzenine ndryshe"

Po jeton ditet me te bukura te saj, ne pritje te femijes se pare, qe do te jete djale. Moderatorja e njohur, Amarda Toska, e cila keto kohe eshte jashte ekranit per t’iu perkushtuar vetes ne pritje te femijes se saj, ne perditshmerine e saj vazhdon ben jete aktive, ashtu sic eshte pare te jete e pranishme ne aktivitete te ndryshme se bashku me bashkeshortin e saj, Ermal Mamaqi. Duket se shtatzenia po i ecen mbare, perderisa ne fotot e publikuara deri tani ajo shfaqet shume ne forme. Nderkohe qe ka preferuar te realizoje dhe kete set artistik fotografish, per ta pasur si kujtim te bukur nga keta muaj ne pritje te femijes. Po cili eshte ritmi i saj i dites, cfare ka ndryshuar ajo nga perditshmeria e saj, i zbulon per gazeten “Panorama”, tashme qe i kane mbetur me pak se dy muaj per te sjelle ne jete femijen. “Keto dite jam ne ‘krye te detyres’ ne agjencine “Ami Event’s” sepse jemi ne mes te sezonit te dasmave. Sapo kam hyre ne muajin e tete dhe nga shtatori pres te lind”, tregon ajo.

Saturday, 20 July 2013

Revista PANORAMA PLUS - 20 Korrik 2013

Revista PANORAMA PLUS - 20 Korrik 2013
Revista PANORAMA PLUS, 20 Korrik 2013
 • Ciljeta, rikthehet bomba seksi
 • Franceska: Sapo jam ndare nga nje lidhje, ju tregoj per marredheniet me djemte
 • Ami Toska: Pres te behem nene ne shtator, ushtroj joga per te perjetuar shtatzenine ndryshe
 • Elona dhe Rike fillojne pushimet se bashku
 • Iliri i "BB6": Pushime e para ne Europe me Anisen, pas nje viti lidhjeje ne distance. Deshiroj te moderoj nje konkurs bukurie, per martesen me duhen 5 milione euro
 • Ertemiona Mejdani le Shqiperine, nis jete te re ne Itali si modele. Ish-missi: Devisin do e kem pas vetes
 • Eldora e "BB6": Si u ndjeva ne shtepine e Shpendit. Surprizat e darkes me 100 te ftuar per 28-vjetor
 • Elena, pas ditelindjes se Viganit, perfundon ne krevat me te
 • Maya, Silva, Anjeza e Barbana, aheng ne 21-vjetorin e Hermesit
 • Tuna feston 28-vjetorin dhe mendon te bleje vile luksoze me Cozman ne Prishtine

Revista BLUETOOTH - 20 Korrik 2013

Revista BLUETOOTH - 20 Korrik 2013
Revista BLUETOOTH, 20 Korrik 2013
 • Ami dhe Ermali ne pritje te djalit: Pas lindjes, Ami ne "greve urie"; 
 • Miriam Cani: Se shpejti dasma, do jete private dhe e qete. Me mamane e Albanit jam shume e lidhur. E lumtur qe e kam pjese te familjes.
 • Noizy mund "Babastars"
 • Foto hot te VIP-ave ne plazh; 3 faqe speciale, 16 personazhe; Rovena Stefa ne Turqi; Afroviti Goge zgjedh jugun; Kleoniki do pishinat; Sabri Fejzullahu, pushime me gruan ne Qeparo; Rozana Radi, nje koktej nga Dhermiu; Vesa Luma, ne plazh e veshur; Franceska, provokuesja e kesaj vere; Pushimet familjare te "miss" Gentes; Ermela argetohet me shoqerine ne bregdetin e jugut; Dren Abazi, det edhe kenge; Angela Martini ne St.Tropez; Luana, rrofte "Summer Fest"-i; Nora Istrefi prek Dubain; Lorik Cana pushon me Moniken; Dafina Zeqiri shfrytezon koncertet; Albana Osmani, relaks me motren; 
 • Vigani feston ditelindjen, harbohen Big Brother-istat. Fotot, me Elenen "prane e prane" si dikur

Monday, 8 July 2013

Amarda, ne javet e fundit te shtatzenise, pret djale...

Ami, javet e fundit te pritjes

Ami Toska, e cila ka hyre ne muajin e tete te shtatzenise, duket se po i jeton qete keto dite para sjelljes ne jete te femijes se saj te pare, qe pritet te jete djale. Ami dhe Ermali kane qene te pranishem te henen ne mbremje ne promovimin e klipit me te ri te Aferdita Dreshajt, e cila ne duet me Lumi B ka realizuar kengen “Superstar”, dhe e kane promovuar mes miqve artiste e gazetare. Ne kete mbremje te vecante, Ami kishte ardhur e veshur me te zeza dhe pa taka, duke pozuar para fotografeve qe ishin te pranishem. Prezantuesja e “Dancing with the stars”, ka preferuar qe te jete e pranishme ne media dhe aktivitete te ndryshme keto muaj, edhe pse nuk ka pasur ndonje angazhim ne ekran. Tashme po i kushton shume kujdes mbarevajtjes se shtatzenise, ne prag te hyrjes ne muajin e tete. Se bashku me bashkeshortin e saj, Ermal Mamaqi, ata nuk hezitojne te shkojne kudo ku jane te ftuar. Cifti Ermali dhe Ami pritet te behen prinder te nje djali kete fundvere, nderkohe qe nuk e kane fshehur faktin qe jane shume te lumtur per “mysafirin” e vogel qe presin ne familje.

Saturday, 6 July 2013

Revista PANORAMA PLUS - 6 Korrik 2013

Revista PANORAMA PLUS - 6 Korrik 2013
Revista PANORAMA PLUS, 6 Korrik 2013
 • Tuna super-hot, tani josh edhe femrat
 • Vijne oferta nga politika per Riken e "BB6", tundohet per t'u rikthyer ne Tirane. Zhvendoset ne Spanje me te dashurin dhe reflekton per alternativat edhe ne boten e televizionit
 • Momente pikante nga festa e 22-vjetorit te PS-se
 • Pushimet e cmendura te Arbana Osmanit ne Europe
 • Agron Llakaj, pasi ka kaluar te 50-at u nenshtrohet trajtimeve estetike per fytyren
 • Aferdita ben superstaren, Shpati fotografohet si mashkull superseksi
 • Nuk i shpeton tundimit, edhe Rita Ora zhvishet e gjitha per kopertinen e "GQ"
 • Anaidi, me i suksesshem me femra me kabrion qe fitoi ne "BB"
 • Ami, javet e fundit te pritjes
 • Pushime dhe pune per Elenen dhe Endritin
 • Vesa Luma shume seksi e shtrire, por zhgenjen pak ne kembe
 • Aleksander Gjoka behet gjysh, vjen ne jete mbesa e tij ne Itali

Sunday, 30 June 2013

Revista PALOMA - 29 Qershor 2013

Revista PALOMA - 29 Qershor 2013
Revista PALOMA, 29 Qershor 2013
 • Zanfina Ismajli: Nuk jam romantike, s'e kam mendjen te dasma. Dhunen nga i dashuri s'do ta toleroja
 • Sheila: Ky eshte momenti i duhur! Nje bashkepunim me "Maroon 5" do te me pelqente. Ikonat e mia, Rihanna dhe Madonna
 • Zgjedhjet mbaruan, a do te flas Armina?
 • "Miss Shqiperia 2013", Fiorenza Lekstakaj: Familjaret me thane se cmimet shiten, por nuk rezultoi keshtu!
 • Nora Istrefi - Imazh i pijes "Erotik" - nuk i heq cizmet nga kemba
 • Ardian Bujupi rreh paq nje student, rrezikon burgun
 • Mirela Milori: Kam nisur nje cikel te ri ne jete
 • Ingrid Gjoni, gati kenga e re
 • Martohet cifti i balerineve, me pushime ne Amerike
 • Mamaqi e mban mire me te gjithe: edhe socialist, edhe demokrat!
 • Anjeza ne Azerbejxhan, merre pjese ne "Univision"

Sunday, 23 June 2013

Ami po perjeton shtatzeni te bukur...

Ami: Shtatzenia, perjetim unik

Prezantuesja e suksesshme Amarda Toska, e cila se shpejti pritet te behet nene, eshte shfaqur rrezellitese ne pritjen e organizuar per 2-vjetorin e revistes “Harmony”. Ami dukej e lumtur dhe me ne forme se kurre. Lumturine e kesaj pritjeje te embel ajo e ndau edhe me ne te “Bluetooth”, duke na thene: “Eshte perjetim unik, qe e kuptojne vetem ato femra qe e kalojne permes trupit te tyre; me fjale, zor se shpjegohet”. Ajo eshte shkeputur per momentin nga puna e saj ne televizion dhe po i perkushtohet vetem biznesit e kryesisht shtatzenise se saj. Nderkaq, bashkeshorti i saj Ermal Mamaqi ka udhetuar keto kohe neper Shqiperi i angazhuar me fushaten elektorale te Partise Demokratike, por sic Ami pohoi, largesia ne distance i ka afruar me shume zemrat e tyre.

Revista BLUETOOTH - 22 Qershor 2013

Revista BLUETOOTH - 22 Qershor 2013
Revista BLUETOOTH, 22 Qershor 2013
 • Dafina & Blunt, s'e fshehin me dashurine, sjellin bashkepunimin e pare
 • Tuna i shan kengent, Noizy e quan kurve. Si lindi lufta mes dy kengetareve, qe dikur ishin bashkepunetore te ngushte.
 • Foto skandal! Genta Ismajli nxjerr "zogun" ne shesh
 • Franceska: Do pozoj "topless" per nje kalendar italian. Anaidi nuk eshte tipi im, jam supersingell
 • Joana harron Anaidin, lidhet me Metin e "BB5". Zbulohet historia e dashurise me ish-banorin e BB. Shkesi eshte Klaudia
 • Rrefimi i kengetares seksi, Zanfina: Muzika shqiptare, nje xhungel. Getoarin s'e kam pasur kurre shok, ja pse zgjodha Noizy-n. Martesa kur te jete kismet.
 • Ami: Shtatzenia perjetim unik
 • Kirurgjia estetike per pjeset intime? E mundur dhe ne mode!
 • Ervin Gonxhi: Edhe artistet me klas vdesin per tallava. Celesi i vazhdimesise se bashkepunimit me Flori Mumajesin dhe projektet e reja
 • Petri Bozo: Pse vendosem te thyenim heshtjen elektorale

Saturday, 1 June 2013

Revista PANORAMA PLUS - 1 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 1 Qershor 2013
 • Noizy, e dashura ben 18 vjec. Fotot e para te ciftit ne pishina, pas 1 viti lidhje
 • Sondazhet dhe intervistat nxjerrin fitues Anaidin ose Elonen
 • Aferdita Dreshaj u premton turqve se do u sjelle Di Caprion
 • Mirjeta e BB4 flet pas ndarjes: Pse perfundoi martesa ime pas 9 muajsh 
 • Ish banoret e BB6 te gjithe tifo per Anaidin; Eldora Koci: Per mua duhet te fitoje Shpendi, por publiku vlereson tipat si Anaidi; Edber Laho: Anaidi i drejtperdrejte, duhet te fitoj; Altina Kusari: Nga te gjitha edicionet, Iliri ka qene me uniku; Elena Lika: Fiton Anaidi, ka intuite dhe karakter te forte; Vigan Shehu: Anaidi e meriton, i sfidoi te gjithe ne shtepi; Marselini: S'me intereson fituesi, Joana e Rike tifo per Anaidin dhe Elonen; 
 • Fituesit e edicioneve te kaluara: Kush e meriton fitoren! Arber Cepani "BB1": Anaidi ka luajtur fort, por Elona duhet te fitoj; Qetsori "BB2": Elona fituese, nese nuk penalizohet nga etiketimi "lesbike"; Ermela Mezuraj: Elona film pa ze, fitues vetem Anaidi.

Saturday, 27 April 2013

Revista BLUETOOTH - 27 Prill 2013

Revisa BLUETOOTH, 27 Prill 2013
 • Per ke do te votojne VIP-at?! Kush ka bere "like" Berishen dhe kush Ramen?!
 • Eralda Hitaj, ne pritje per t'u bere nene e nje vajze
 • Ami pret djale: Ermali, baba i kujdesshem!
 • Rezarta Shkurta, fotot e para te shtatzenise.
 • Fotot e 1-vjetorit te djalit te Ingrid Gjonit
 • Ciljeta pozon me mamin dhe vallezon me babin
 • Big Brother; Xhimi, 9 vite pa e takuar djalin, tani eshte 20 vjec; Joana kerkon te bej testin e shtatzenise
 • Kur pozon Big Mama
 • Rrefehet Xhimi i "Big Brother": Me gruan e pare, njohja, martesa dhe femija brenda 11 muajve. Kozeta, bashkeshortja e Xhimit: "Une ia plotesova formularin, jam e kenaqur qe mori pjese"
 • Anjeza Shahini, specialiste ne Ministrine e Kultures, Rinise dhe Sporteve
 • Klajdi Musabelliun e pushojne nga puna

Tuesday, 23 April 2013

Revista PALOMA - 20 Prill 2013

Revista PALOMARevista PALOMA, 20 Prill 2013
 • Greta Koci: Me gjykuan pa te drejte per postin ne ministri
 • Ami shtatzene
 • Kush eshte djali qe i ka rrembyer zemren Rikes?
 • Olta BB: Kur vjen e shtuna, Anaidi ben gjoja si patriot!
 • Sexy & Single; Isida Mollaymeri: Me pelqejne meshkujt tullace me kembe te shtrembra!
 • Fabi i Produkt 28, pret te behet baba i dy binjakeve
 • Angela Martini, lakuriq neper rruge
 • Elhaida Dani kualifikohet per ne netet "live" te "The Voice of Italy"
 • Rita Ora ne kopertinen e revistes "Elle" ne Amerike
 • Nga Niko Komani: 10 menyra si te veshim "fustanin e vogel te bardhe"
 • Mustafa Nano: Tortura me e madhe? Te ndiqja "Big Brother"!
 • Ne rrjet; Kush e ka marre me sysh Gjyste Vulajn?; Opinionet e Arjan Konomit ne FB; Big Mamen e pickojne grerezat...; Nora Istrefi; Zanfina, hajde bark, hajde; Armina Mevlani pa grim; Ngjarja e rende ne Boston

Monday, 22 April 2013

Ami serish shtatzene...

Amarda Toska
AMARDA TOSKA SHTATZENE..

Thashethemet e fundit thone se Ermali dhe Ami jane ne pritje per t’u bere prinder. “Zoti ka vendosur t’i bekoje me nje femije”, ka qene nje nga komentet e bera ne rrjetin social ‘Facebook’, ku ishte publikuar nje foto e ciftit… Lajmi konfirmohet per “Bluetooth” edhe nga nje burim i afert me ciftin e yjeve te showbiz-it. Ky femije vjen si nje dhurate e cmuar per dy te dashuruarit, te cilet kane hyre ne vitin e trete te marteses... Sic thuhet nga burimi, Ami dhe Ermali jane shume supersticioze dhe nuk kane dashur qe ta ndajne me shume njerez kete lajm te gezueshem. “Jane te dy shume te lumtur. Gati sa s’fluturojne”, thote burimi per “Bluetooth”. Ami eshte shfaqur se fundmi ne kopertinen e nje reviste te njohur shqiptare, ku ka deklaruar nder te tjera se eshte koha per te krijuar familje, por pa zbuluar surprizen e madhe, ate te pritjes se nje femije.


Saturday, 20 April 2013

Revista BLUETOOTH - 20 Prill 2013

Revista BLUETOOTH, 20 Prill 2013
 • Big Brother; Zbulohet lidhja e Rikes me Noizy-n. Historia e dashurise me DJ-in e njohur italian, flirti me Erion Zeqirajn dhe miqesia me Klodian Celen e BB3. Prezervativi ne BB i nevojshem sa ilacet. Jani i Joanes vjen ne Tirane, fshihet nga gazetaret
 • Rita Ora, dashuria e re, shoku i ngushte i David Beckham. "Daily Mail" raporton lidhjen e re te kengetares shqiptare me agjentin e futbollit.
 • Nora nxjerr tangat ne skene
 • Amarda Toska shtatzene. Cifti i yjeve te showbiz-it, ne pritje per t'u bere prinder
 • Ingrit Gjoni thote: Inshallah! Xhiron klipin e ri, me protagonist djalin Parid
 • Fundjave te bukur nga Orinda Huta
 • Vesa Luma, dedikim Big Bastes
 • Silva Gunbardhi le takimin ne Athine

Sunday, 24 March 2013

Ami-Ermalit nje striptizere dhurate per ditelindje...

Ermal Mamaqi
Ermali mbush 31 vjec, Ami dhe miqte i dhurojne nje femer bionde

Ermal Mamaqi ka mbushur 31 vjec dhe ka festuar me torte e qirinj ne oret e vota, kesaj here vetem me stafin e serialit te ri “Femrat”, ku ai eshte protagonist. Organizimi i ditelindjes eshte bere me nje rreth shume te ngushte te trupes se serialit, ndersa ka qene e pranishme dhe Amarda Toska, bashkeshortja e tij. Surpriza e mbremjes ishte nje dhurate shume e madhe e paketuar, qe ne momentin qe e ka hapur Ermali vertet eshte surprizuar. Ai zbuloi se brenda saj ishte nje femer bionde kacurrele, qe me idene e Amit ishte menduar t’i behej surprize atij per 31-vjetor. Kjo dhurate u mendua per Ermalin kesaj here edhe per t’iu pershtatur tematikes se serialit dhe xhirimeve keto dite, qe u dedikohet femrave. Por kjo ishte nje dhurate sa per show, sepse Ermalit nuk i munguan dhe dhuratat e tjera nga miqte. Dhe Ami, kesaj here i kishte blere nje ore te teknologjise se fundit, me te gjitha parametrat me te fundit.


Tuesday, 12 March 2013

Ami: Ikja e Ermalit nga "2XL" nuk ishte per mua surprize...

Amarda Toska
Pak jave me pare u be e ditur se Ermali, protagonist ne komedi shoun "Apartamenti 2XL", ka lene spektaklin per t'u marre me muzike, por qe nuk u fol shume per ate se si Ami e perjetoi kete ngjarje.

E pyetur ne lidhje me kete nga revista "Paloma", Ami eshte shprehur si vijon:

"Vendime te rendesishme te ketij lloji, une dhe Ermali i marrim duke biseduar se bashku, keshtu qe per mua s'kishte ndonje surprize ne kete mes. Sa per kohen e lire, me duhet te them se ne fakt Ermali nuk hoqi dore nga "2XL"-ja per te bere pushim, se kjo gje nuk eshte ne karakterin e tij, perkundrazi, e beri per te pasur me shume kohe per biznesin e ri qe ka celur: studioja e regjistrimit."

Ndersa e pyetur nese Ami e ka menduar ndonjehere te merret dhe vet me muzike, ajo e ka mohuar nje mundesi te tille duke u arsyetuar se nuk eshte e dhene pas kesaj fushe, derisa eshte e perqendruar me shume rreth biznesit te saj. /Albavipnews/

Sunday, 10 March 2013

Revista PALOMA - 9 Mars 2013

Revista PALOMA, 9 Mars 2013
 • Ami: Mendimi im per largimin e Ermalit nga "2XL". Marrja me bamiresi na fal kenaqesi!
 • Big Brother; Liljana, bashkeshortja e Marselinos: "Nuk me intereson e shkuara e tij... E ka te ndaluar te lidhet brenda shtepise!"
 • Elena, perdoruese duhani qe 4 vjece
 • Bora Zemani, shoqja e ngushte e Joanes: Sekretet e Joanes...
 • Shpat Kasapi: Pse u ndava me Aferditen! Aferdita: Me mire qe e verteta doli ne shesh...
 • Alkena Dervishaj per 8 mars u ben thirrje grave: Mjaft luajtet rolin e mushkave!
 • Publikohet seriali i Bleones me Steven Seagal
 • Afrimiteti me Anaidin shqeteson Joanen per lidhjen e saj jashte
 • Vazhdon lufta Kastro - Erleta
 • Kledi Kadiu: Kam nisur nje histori, por nuk e di nese eshte dashuri!
 • Vesa Luma sulmon kengetaret: Boll u bete gazi i botes!

Monday, 31 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 31 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Rita Ora fiton cmimin "Best Newcomer" ne kuader te cmimeve vjetore "Bizzare Awards" qe ndahen nga tabloidi anglez "The Sun"
 • Ermal Fejzullahu rikthehet me klipin e ri "Digje Sonte" punuar nga produksioni "Focus Production"
 • Blero dhe Adrian Gaxha paralajmerojne nje bashkepunim se bashku
 • Edona Llalloshi ne pergaditje te nje klipi te ri qe do realizohet nga EMF Creative
 • Lori pergenjeshtron lajmin se ka pasur sherr me kengetaren Adelina Tahiri, te cilen ajo e konsideron shoqe te mire.
 • Miriam Cani reagon ndaj kritikave negative te shqiptareve per artistet shqiptare dhe boteror
 • Rita Ora me gjithe familjen ne Dubai per festat e fundvitit. Mesohet se do te performoj ne njeren nga resortet luksoze te Dubait ne naten e Vitit te Ri.

Saturday, 29 December 2012

Revista BLUETOOTH - 29 Dhjetor 2012

Revista BLUETOOTH, 29 Dhjetor 2012
 • Ne shtepine e Amarda Toskes per festa: "Dhurata ime per Ermalin"
 • Dafina Zeqiri, mbreteresha e "showbiz"-it: Me Ledrin mbetem shoke, aktualisht jam singell. 2012-ta nje vit i komplikuar per mua!
 • Ledina Celo hap dyert dhe rrefen: ne 2013-ten, nje moter per Erlisin
 • Viti i arte i Rudina Xhunges. Propozimet per emrin e vajzes, nga shkrimtaret me te famshem ne bote
 • Sali Berisha pranon oferten e "2XL"
 • 1 vit me "Bluetooth". Historite roze qe shenuan 2012-en
 • Renato Mekolli, kuzhinieri i famshem shqiptar ne Greqi vjen me dy receta interesante 
 • Rrefehen fituesit e festivalit, te cilet tregojne te verteten mbi akuzat per plagjiature, parashikimet per Eurovizionin dhe emocionet e bukura qe kane perjetuar keto dite. Bledar Sejko: Une kopjac? Jam frymezuar nga kenga e Vace Zeles! Adrian Lulgjuraj: Jemi pretendente ne "Eurosong"!

Saturday, 10 November 2012

Revista PANORAMA PLUS - 10 Nentor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 10 Nentor 2012
 • Te Miss Albania, Aurela pa te brendshme si Angela, Genta e Adelina
 • Gazmend Paja: Duke studiuar per rolin, jam bere profesor seksi
 • Ardit Gjebrea: Ju rrefej pengjet e jetes sime
 • "Kenga Magjike", cmimi i pare mes Skenderajt e Aleksander Gjokes
 • Jehona Sopi "dorezohet", publikon fotot e para te vajzes
 • Ertemiona Mejdani, e perzgjedhura e Bozos per ne Kine
 • Amarda Toska: Ne prezantim ne vitin 2013, angazhimet e reja.
 • Almeda Abazi kapet mat me futbollistin milioner turk, ne fokus te mediave turke
 • Hygerta Sako, partnerja e Krenar Ahmetit ne "Miss Globe"
 • Prapakuintat e "Kenga Magjike"
 • Pas kthimit nga Amerika, Genta Ismajli tregon te brendshmet ne koncert
 • Rita Ora lavderohet edhe nga mediat serbe
 • Jozefina ne "klasik-black"

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online