All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Amarildo Shahinaj. Show all posts
Showing posts with label Amarildo Shahinaj. Show all posts

Thursday, 3 May 2012

Amarildo Shahinaj, pas X Factor ne pergaditje te albumit dhe videoklipit...

Amarildo Shahinaj: Jam larguar fitimtar nga “X Factor”

Per Amarildo Shahinaj, konkurrentin e skuadres se djemve, ka qene i papritur largimi nga gara e ”X Factor Albania”. Megjithate, pas inkurajimeve te shume mbeshtetesve te tij, ai eshte i bindur se ka qene fitimtar aty. Performancat dhe zeri i tij eshte pelqyer nga audienca, prandaj ai po punon per kengen e tij te pare dhe per vijimesine qe, sic tregon ne kete interviste per “Koha Tjeter”, do te jete mjaft premtuese.

Amarildo, kjo e diel nuk ishte me fat per ju. E prisnit eliminimin? Si u ndjete?
Eshte e vertete! Kjo e diel nuk ka qene me fat per mua! Nuk e kam pritur eliminimin, sepse performanca e fundit dhe performancat e mia keto jave kane qene ne rritje dhe shihja qe nga publiku kam pasur shume mbeshtetje duke qene i dyti me i shikuar ne “Youtube”. Per kete arsye, mendova se nuk do te ishte radha ime kete te diel! Gjithsesi, fati i keq ka qene me mua kete jave!

Monday, 27 February 2012

16 Finalistet e X Factor Albania [VIDEO]

Drejt finales se “X Factor Albania”, zgjidhen 16 finalistet

Eshte formuar tashme grupi prej 16 finalistesh qe do te konkurrojne ne audicionin e pare te “X Factor Albania”. Dje ne mbremje ne ‘Tv Klan’, ne naten e Vilave te Anetareve te Jurise, Pandi Laco, Juliana Pasha, Vesa Luma dhe Alban Skenderaj kane zgjedhur 4 konkurrentet e skuadrave te tyre per te vazhduar nje gare qe do te zhvendoset ne Teatrin Klan, ne nje studio ultra moderne dhe qe do te transmetohet ne teknologjine ‘high definition’.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online