All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Anaidi BB6. Show all posts
Showing posts with label Anaidi BB6. Show all posts

Sunday, 23 June 2013

Anaidi pritet nga shume femra ne Prishtine

Anaidi, Elona janë pritur shumë mirë nga protagonistët e tjerë miq të tyre që u njohën në BB6, në vizitën e tyre në Prishtinë.

Por fituesi i BB6 pritjen më të mirë e ka marrë nga fansat e tij femra, që në një klub shumë të njohur në Prishtinë ai është shoqëruar me to, qoftë edhe për një foto.

Por edhe djemtë e tjerë nga Shpendi, Edberi, Vigani janë munduar ti presin më së mirë ish banorët e tyre të Big Brotherit. Ndërsa më shumë për stilistën Elona është kujdesur Altina nga Gjakova.Maksim Gjokaj.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Anaidi expected by many women in Pristina

Anaidi, Elona are highly appreciated by the protagonists of their other friends who were introduced in BB6, in their visit to Pristina. But the winner of BB6 better reception has received from his female fans, who in a very famous club in Pristina, he was associated with them, even for a picture.

But the other guys from the bird, Edberi, Vigan tried to expect the best of them former residents of Big Brother. While more stilisten Altina care of Elona is Gjakova.Maksim Gjokaj.

Tuesday, 12 March 2013

Anaidi dhe Joana te dashuruar

Joana dhe Anaidi kane dale ne oborr. Ajo i eshte ulur ne preher dhe jane duke biseduar dhe bere shaka. Joana duket e gezuar, madje i thote Anadit se banoret e tjere se si i shohin.

Ajo shprehet e bindur qe neser ata te dy do te jene tema e diskutimit qe ne mengjes. Te dy qeshin per kete fakt.

Ajo e pyet Anaidin se cfare i intereson atij me se shumti dhe ai i pergjigjet qe i intereson jeta e saj brenda shtepise se Big Brother. Joana vazhdon i tregon Anaidit qe ka folur me nje person qe ajo e ka shume xhan dhe tashme ndihet shume me e lehtesuar.

Burimi: Top Channel
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Anaidi and Joana lovers

Sunday, 10 March 2013

Artela Bektashi: Ja pse u ndame

Ajo është një modele, e cila për momentin jeton në Gjermani, por që ka qenë shumë e vështirë të flasë në lidhje me ish-të dashurin e saj, i cili për momentin është bërë personazh falë pjesëmarrjes së tij në BB6. Është fjala për Anaidin.

Quhet Artela Bektashi dhe me insistimin tonë në rrëfimin e saj na tregon se cila ishte arsyeja që i dha fund lidhjes shumëvjeçare me djaloshin e BB6.

*Artela, po e ndjek ‘Big Brother 6’?
Artela Bekteshi: Po, e ndjek nga pak, për arsye që unë nuk ndodhem në Shqipëri dhe nëpërmjet internetit më shumë, por dhe lexoj në faqen zyrtare të BB6.

*Të ka përmendur Anaidi, ju keni qenë e dashura e tij?
Artela Bekteshi: Po, e kam lexuar këtë lajm dhe plus jam njoftuar nga shumë miq që na njohin për këtë fakt... Po, unë kam qenë e dashura e Anaidit shumë kohë më parë.

Joana dhe Anaidi ne hapat e pare te nje lidhjeje...

“Big Brother”, Joana dhe Anaidi drejt nje lidhjeje…

Dua ta zbuloj sekretin tend vetem per vete, por nuk do shkoj ta them ne dhomen e sekreteve, se nuk i dua leket e tua”, - thote Joana, ndersa Anaidi ia kthen: “Une, po ta zbulova sekretin, do shkoj atje ta them dhe do qesh me te madhe, t’i mora leket do them”.

Keta dy banore, pjesen me te madhe te kohes e kalojne ne shoqeri te njeri-tjetrit dhe prej disa ditesh kane filluar te ndajne edhe shtratin bashke.

Shpesh ngacmohen, zihen, pajtohen e perqafohen.

Thursday, 7 March 2013

Anaidi gjuan Elenen

Anaidi me Elenen ndodhen ne dhomen e ndenjes ku ai i ve ne dukje qe ato te dy nuk kane folur per asgje bashke. Por kjo ka qene nje preference e vete Anaidit i cili i pat thene qe kur te kaloje e shtuna, do te ulen e do bisedojne.

Ata te dy flasin per nominimet e kesaj jave. Elena i permend Anaidit qe ai eshte ne nominim te perhershem, ndersa ai i uron asaj te mos jete ne nominim, duke shtuar qe ajo i zbukuron shtepine.

Anaidi terhiqet nga nje celes qe Elena e ka te varur ne qafe. Ai e pyet se i kujt eshte celesi dhe Elena i pergjigjet qe eshte i Marselinit.

Sunday, 3 March 2013

Banoret e ‘BB6’, ne syte e miqve


Kanë nisur thashethemet e para për djemtë dhe vajzat, që po e sfidojnë veten në realiti-shoun më të madh shqiptar “Big Brother Albania”.

Por, duhet të themi të vërtetën se edhe ky edicion ka tërhequr vëmendjen, ndërsa pyetjet nuk kanë të sosur nga audienca se cilit i përket ky apo ai sekret.

Kush është modelja Elena, apo çfarë jete bënte para se të hynte në ‘BB6’ djaloshi nga Prizreni, Arsimi. Gazeta ‘Kosova Sot’ kontaktoi me disa miq të banorëve, që jo vetëm mundohen në shumë mënyra sidomos në rrjetet sociale të bëjnë tifo për ta, por edhe rrëfejnë për ne edhe se si po u duken atyre brenda shokët dhe shoqet e tyre.

Saturday, 2 March 2013

Big Brother 6: Zbulohet talasemikja dhe i martuari...


Sekretet e tjera te banoreve te “BB6”, zbulohet i martuari dhe talasemikja

Eldora: Jam talasemike
Eldora eshte 27-vjecarja nga Tirana, e cila thuhet se fsheh sekretin “jam talasemike”. Eshte rritur ne Berat dhe prej disa vitesh jeton ne Tirane me familjen. Ajo ka mbaruar studimet per Gjermanisht dhe aktualisht po ndjek studimet e dyta, ne degen e Infermierise, e cila ka qene nje deshire e saj e hershme. Gjithashtu, prej disa kohesh punon ne nje agjenci udhetimi, duke pasur keshtu nje tjeter profesion ne CV-ne e saj.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online