All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Anbeta Toromani. Show all posts
Showing posts with label Anbeta Toromani. Show all posts

Sunday, 2 September 2012

Kledi Kadiu kapet mat nga paparacet italiane...

Kledi Kadiu kapet mat nga paparacet italiane ne plazhet e Sardenjes me Ambeta Toromanin

Ata shpesh jane komentuar se jane miq dhe gjithmone kane preferuar te shijojne pushimet se bashku. Kete radhe Kledi Kadiu dhe Ambeta Toromani kane preferuar te udhetojne ne Kosta Smeralda te Sardenjes se bashku me nje tjeter cift miqsh, duke u argetuar ne uje dhe ne plazh se bashku. Fotot paparac jane realizuar nga mediat italiane vetem nje jave me pare, teksa Kledi dhe Ambeta se bashku me disa miq kane qene duke u argetuar e duke luajtur me top ne uje. Ambeta, e cila ende eshte ne gjyq per rastin e vjedhjes nga ana e modelit Oni Pustina, ka preferuar qe ta harroje pak kete ceshtje dhe te shoqerohet me Kledin, i cili nga shtatori ka deklaruar se do te vazhdoje punen ne nje tjeter program te “Canale 5”, ne Itali. Balerini i njohur shqiptar ne Itali eshte kthyer perseri ne vemendjen e mediave atje me projektin filmik ‘’La Nave Dolce’’, me te cilin eshte prezentuar edhe ne Festivalin e Filmit te Venecias, ne edicionin e 69 ne radhe, qe eshte mbajtur me 29 gusht te ketj viti. Ky eshte projekti i tij i radhes, nje dokumentar qe me shume merret me imazhe filmike, pamje-video dhe intervista se cfare ka ndodhur me emigrantet e paligjshem shqiptare qe zbarkuan ne Itali me 8 gusht te vitit 1991. /panorama plus/

Saturday, 7 July 2012

Revista PANORAMA PLUS - 7 Korrik 2012

Revista PANORAMA PLUS, 7 Korrik 2012
 • Noizy: Zbulohen fotot intime me nje adoleshente
 • Pas fitores se "Big Brother 5", Arbri ze te dashur te re
 • Anbeta Toromani: Oni Pustina me shkaterroi jeten dhe me vodhi milionat ne banke
 • Rrefehet Erleta: Jeta e re si prinder, Kastro eshte burri ideal
 • Jehona Sopi shtatzene, xhiron klipin e ri
 • Dafina operon perseri hunden dhe buzet, Samanta ndryshon look
 • Mirjeta e BB4 martohet me 9 gusht, prezanton unazen e marteses
 • Burim Jusufi, nje shqiptar ne turin e Rihanes ne Australi
 • Rilindi, ish-bashkeshorti i Tunes, marohet me modelen Besa Haxhaj
 • Endri Xhafo: Largohem nga "TCH", me pret nje page me e mire tek "AS"
 • Ne Amerike, Zana behet imazh i nje firme optike
 • Ana tjeter e Berishes

Revista BLUETOOTH - 7 Korrik 2012

Revista BLUETOOTH, 7 Korrik 2012
 • Ekskluzive: Gjobat e papaguara te politikaneve. Ministri i Brendshem, Flamur Noka mban rekord me 17 gjoba.
 • Intervista; Anbeta Toromani: E mbaja me buke! Oni Pustina me vodhi leket, diten qe u ndame!
 • Adelina Berisha "shkon" ne burg
 • Breanne Benson, u pergjigjet shqiptareve: Familja ime e di qe jam pornostare!
 • Graciano, nga "Big Brother" tek "Amici": Me zgjodhi Celentano, por mund te me penalizoje gjuha!
 • Lorik Cana, pushime me te dashuren italiane ne Shqiperi
 • Big Basta: Ju pres sot ne mbremje
 • Cfare do te thote Ledi Vokshi?
 • Tuna dhe Diellza me te njejten veshje
 • Ciljeta: Jam nje vajze singell, por e lumtur
 • "O Dafinen, o familjen", Xheri i vendos kushte te birit
 • Shqiptaret lobojne per Rita Oren
 • Gent Bushpepa nuk hedh hap pa te dashuren

Friday, 6 July 2012

Anbeta humb gjyqin me Oni Pustinen...

Toromani zhgenjehet, humb gjyqin me Pustinen

Pas nje odiseje te gjate gjyqesh me drejtesine shqiptare, balerina e mirenjohur shqiptare, Anbeta Toromani, e cila prej 10 vjetesh jeton ne Itali, shprehet se ndihet e zhgenjyer nga Drejtesia shqiptare.

Ne nje konference per shtyp, pas lenies ne fuqi te vendimit te Gjykates se Faktit, ne seancen e dites se enjte prane Gjykates se Apelit, Toromani shprehet se ish i dashuri i saj, Fatjon Pustina, i ka marr nepermjet nje prokure te rreme 187 milion leke te vjetra.

Balerina e spektaklit te njohur Italian “Amici”, shprehet se ka sjell me vete te gjitha faktet e mundshme per te vertetuar se ajo nuk ka qene ne Shqiperi, gjate perpilimit te kesaj procure.Gjithashtu ajo i ka bere thirrje kryeministrit, Presidentit dhe gjithe organeve te Drejtesise ta ndihmojne ne kete ceshtje, duke pohuar gjithashtu se do ta coj kete vendim ne Gjykaten e Larte dhe me tej. /shqiptarja/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online