All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Andos Sinani. Show all posts
Showing posts with label Andos Sinani. Show all posts

Saturday, 26 January 2013

Revista PANORAMA PLUS - 26 Janar 2013

Revista PANORAMA PLUS, 26 Janar 2013
 • Bleona: Ganiut nuk ia ndien per mua!
 • Aurela Gace zbulon nje sekret: Skerdin e kam pas vetes, se nuk i kerkoj martese
 • Zbulohen fotot e Anjeza Shahinit me te dashurin, diplomat anglez
 • Adi Krasta paralajmeron largimin e radhes: Nje TV i ri me ka bere oferte te mire
 • Zanfina i shpeton burgut, paguan shumen qe i ka kerkuar Gjykata
 • Juliana Pasha ne diete, sugjeron receten personale te embelsirave
 • Silva Gunbardhi, ben ne 6 dite 1 milion klikime me klipin e ri
 • Xhemi pozon prane tenxhereve
 • Meti i BB vjen ne poza hot
 • Personazhe; Homoseksualet do t'u japin cmim VIP-ave qe i perkrahin, ja 12 kandidaturat e vitit
 • Andos: Nuk i duroj dot femrat e papjekura dhe nuk fal tadhtine

Saturday, 1 December 2012

Revista BLUETOOTH - 1 Dhjetor 2012

Revista BLUETOOTH, 1 Dhjetor 2012
 • Ciljeta Xhilaga: Ja si do te quhet djali im! Rrefimi i kengetares: Urimet e krereve te PD-se pas publikimit te ekos se djalit, me dy gishta
 • Nata Gala; Gafa e Ministrise, le pa ftesa Avni Mulen e Hetem Ramadanin. Inva Mula ben bashke virtuozet e muzikes, per Pavaresine.
 • 100-Vjetori, prishen aparaturat nga shiu, Aurela Gace kendon pa muzike
 • Noizy i kendon "live" diss-in Dafines
 • Genta Ismajli: S'e di sa kohe kam pa te dashur
 • Rita Ora ne Tirane, incidenti dhe femijet VIP qe e takuan
 • VIP Shpija 3; Dr Flori: Isha me i sinqerti, ndaj fitova!
 • "Streeptise Party" per 100-vjetorin e Pavaresise
 • Sonique "cmend" Tiranen
 • "Ngyra e kuqe" hiqet nga Youtube. Adrian Gaxha: E di autorin, po s'dua te bej emra! Abuzime ne Youtube, revoltohen kengetaret.
 • Vidhen klikimet e kenges "Absolut". Corleone: Me vodhen 50 cent, do harxhoj 500 mije euro per t'i kapur

Saturday, 17 November 2012

Revista PANORAMA PLUS - 17 Nentor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 17 Nentor 2012
 • Ermali i "BB" me te dashur te re ne publik. Nje bionde qe i ngjan Franceskes
 • Ermela e BB4 ndahet nga Joti pas nje viti bashkejetese. E deklaron veten "single" dhe pohon: "Ka njerez qe ikin e s'thone asnje fjale"
 • Albana Osmani dhe Zhaku perfshihen ne nje sherr banal, teksti i plote...
 • Flasin kengetaret: Ja pse u zhgenjyem nga "Kenga Magjike"
 • Ermal Mamaqi: Po perpiqem ta bind Sali Berishen nepermjet batutave.
 • Deshton dueti me Vedat Ademin, Argjentina nuk paguan parate
 • Andos Sinani: Ne dashuri nuk lendoj aq sa mund te mendohet
 • Kengetaret, te deformuara nga defektet e grimit dhe liftingu i fytyres
 • Pas ekstravagances, Rita Ora shfaqet e veshur deri ne fyt
 • Misse Beqiri shtatzene, portieri i Manchester baba per here te pare
 • Dren Abazi: Ende besoj ne dashuri pa ndonje interes te madh
 • Adelina Ismajli: Kam vendosur te heq dore nga muzika, ja arsyet.

Sunday, 29 July 2012

Revista PALOMA - 28 Korrik 2012

Revista PALOMA, 28 Korrik 2012
 • Nora Istrefi: Dasma jone ndryshe... do te kemi dy femije! Roberti: "U puthem 4 muaj pas njohjes, ishte e veshtire Nora"
 • Neda dhe Ogreni: Pas nje viti, dashuria jone edhe me e forte
 • Andos, rrokeri seksi: Buzeqeshja e femrave, dobesia ime!
 • Ronela Hajati: Kam qene si mashkull i shemtuar, avash-avash u bera femer!
 • I dashuri ideal: Getoar Selimi
 • Rezarta Shkurta shijon Ibizen
 • Liam dhe Evelin festojne ditelindjen se bashku
 • Dren Abazi rikthen Ledina Celon ne muzike
 • Rozana Radi, kjo "shqiponje" per 100-vjetorin e Pavaresise
 • Bertina me bikini, pushon apo provokon?
 • Noizy nuk ndalet...
 • Frederik Ndoci behet serish baba, vjen ne jete Nikolo!
 • Linda Halimi - sipermarrese e suksesshme!
 • Emilion ne arrest shtepie, Genta i jep fund lidhjes: Rame viktima te Xhani homoseksualit!
 • Blero, ditelindje ne sallen e gjyqit!

Wednesday, 25 July 2012

Edhe Andos nje “Play Boy”

Kanë nisur tashmë që edhe meshkujt të fotografohen e të jenë në qendër të fokusit mediatik. Siç ishte pak më parë Dren Abazi, dhe historia e tij me flirtet ndaj femrave.

Tashmë një tjetër mashkull seksi vjen dhe i pushton kopertinat e revistave shqiptare. Është ky këngëtari i muzikës Rock, Andos, siç e shihni në këtë foto të realizuar bukur nga fotografi Avni Selmani dhe që artisti vjen si një “Play Boy” i vërtetë.

E në fakt, ka ardhur koha që edhe meshkujt shqiptarë të pozojnë shumë seksi para profesionistëve që imazhi i tyre të sheshojë sidomos te lexueset femra./Maksim Gjokaj/.KOSOVA SOT/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Even ANDOS a "Play Boy"

Have already begun to be photographed men of being the center of media focus. As recently Dren Abbas, and his story with flirte against women. Now comes another male sex and the covers of magazines invades Albania.

Thursday, 14 June 2012

DJ Dalool bashkepunim me Andos... [AUDIO]

Dalool dhe Andosi me “Ti je ajo”

Me stile te ndryshme por me mesazhin e njejte, kengetaret Dalool dhe Andosi sjellin ne trege kengen me te re, te titulluar “Ti je ajo”.

Kenga eshte ne dy versione ne shqip dhe anglisht “The one”, e tekstshkruar, kompozuar dhe orkestruar nga vet Dalool dhe Andosi. Nderkaq kane mbetur vetem edhe disa dite qe ky projekt te lansohet ne treg.

“Kemi punuar mjafte shume ne kete kenge. Me Andosin kemi pasur bashkepunime edhe te meparshme, mirepo kenget nuk i kemi publikuar. Ndersa kjo eshte hera e pare qe po lansojme ne treg nje kenge duet. Kenga eshte e zhanrit progresive house, nje stil me ndryshe ne skenen muzikore. Uroj qe te pelqehet ne publik”, ka thene Dalool per “Zeri”.

Aktualisht ata jane duke realizuar edhe xhirimet e klipit, te cilat jane duke i bere ne Gjirokaster ne bashkepunim me produksionin “EMF Creative”. /k.bajrami/zeri/


- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online