All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Anila Bisha. Show all posts
Showing posts with label Anila Bisha. Show all posts

Thursday, 23 February 2012

"Ah Grate...", Fame per Pushtet!

Fame per pushtet

"Ah, grate! Ato i bejne lartesite me te larta dhe ultesirat me te sheshta" - me kujtohet vetvetiu kjo shprehje e te madhit Fredrick Nietzsche teksa mendoj per nje fenomen te shpeshte te koheve te fundit. Vajza dhe gra te famshme, te suksesshme ne karrieren e tyre artistike, kane drejtuar syte tek lufta e pushtetit, tek karriget "e nxehta" te posteve politike. Ne padyshim qe i perkrahim, me shpresen se karakteri i tyre human dhe mbi te gjitha shpirti artistik do t'i beje me te pergjegjeshme dhe me afer qytetareve, krahasuar me politikanet qe kane vite qe kane nisur rrugen e tyre. Me poshte po ju paraqesim disa prej femrave te njohura e dashura per publikun, fillimisht per artin e tyre dhe tani me shpresen e nje suksesi po aq te madh edhe ne politike.

Ciljeta Xhilaga:
Seks bomba e skenes eshte nje tjeter anetare e Partise Demokratike! Gjate fushates se zgjedhjeve te fundit, Ciljeta ka drejtuar koncertet festive dhe perqafimi i saj publik me kryeministrin Berisha deshmonte per ambicie te medha te kengetares ne kete fushe. Megjithate, shpesh kemi degjuar te flitet se vendin e Xhilages tashme e ka zene Greta, gje qe nuk miratohet aspak nga te dyja. Ciljeta justifikon mungesen e saj dhe te qenit aktive me arsyen e vetme te angazhimit per filmin e fundit apo edhe klipin muzikor ne bashkepunim me mikeshen Ingrit Gjoni. Ne nuk mund te bejme gje tjeter vecse te presim nese gjithcka do te kthehet si me pare dhe bukuroshja te na ndrije ne podiumet folese, duke hedhur poshte fjalet e liga se ajo nuk e ka marre seriozisht kete angazhim. Forca Cili!

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online