All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Anila Grori. Show all posts
Showing posts with label Anila Grori. Show all posts

Friday, 18 May 2012

Arbri dhe Liami, me te favorizuarit

“Big Brother 5”, ish-banorët flasin për fituesin

Ata nuk e vazhduan lojën për arsye se ndoshta nuk luajtën mirë, apo nuk u deshën më nga publiku që i ndiqte 24 orë në 24 orë në spektaklin “Big Brother Albania 5”.

Ne u munduam të kontaktojnë me shumicën e ish-konkurrentëve të këtij reality-shou dhe e dinim se një pjesë e mirë e tyre do të na thoshin se nuk kishin kohë ta ndiqnin më, pas daljes së tyre, madje disa as nuk donin ta favorizonin asnjërin prej lojtarëve që kanë mbetur në konkurrim.

Ndoshta kishin të drejtë pasi atyre u ishte prerë dëshira për ta fituar shumën e madhe të parave në këtë BIG BROTHER. Por, sipas banorëve të BB5, që tashmë e kanë lënë lojën, kush janë më të favorizuarit e tyre dhe kë e shohin ata fitues ndërmjet Liamit, Ermalit, Arbrit, Erionit, Françeskës apo Gentës, vetëm një javë para finales së madhe? Lexojeni mendimin e tyre dhënë gazetës sonë!

Vlashi:
Sipas mendimit tim, Liami e meriton ta fitojë “Big Brother 5”. Është djalë shumë i zgjuar dhe ka ditur si të bëjë në këta tre muaj lojë të fortë kundër gjithë të tjerëve.

Wednesday, 2 May 2012

Anila dhe Albulena komentojne banoret e BB5

Vajzat që ishin në “Big Brother 5”, Anila dhe Albulena, kanë rrëfyer eksperiencën e tyre në këtë reality-shou në programin e natës në Top Kosova Radio.

Kanë krijuar shoqëri në këtë spektakël dhe vazhdojnë ta forcojnë, pasi vajza nga Tirana, Anila, është dashuruar kaq shumë me Prishtinën dhe kishte ardhur për të kaluar disa ditë te familja e Albulenës, ndërsa kanë realizuar edhe disa foto nga fotografi i njohur, Arbër Hoxha, të cilat po komentohen shumë, ndërsa kjo që shihni është ekskluzive vetëm për gazetën tonë.

Do ta mbajnë mend si një eksperiencë  të bukur BB5, por pranojnë ato që aty brenda të gjitha vajzat kanë qenë pak dembele. Por, si i komentojnë vajzat simpatike banorët e tjerë të këtij reality-shou, kur ne i kemi pyetur se në BB5 vajzat duhet të ishin deri në finale, për arsye se...

Françeska
Anila: Megjithëse shquhem për të folur fjalë të mira e jo të këqija për to. Françeska është një vajzë simpatike, kaq.
Albulena: Për moshën që ka, 18 vjeçe, është më shumë e pjekur dhe ka edhe bukurinë e saj.

Monday, 30 April 2012

Anila provokon me te pasmet seksi

Ka qenë pak ditë më parë  në Prishtinë vajza që doli nga reality-show “Big Brother 5”, Anila Grori, e cila si zakonisht është shoqëruar me shoqen e saj nga ky spektakël, vajzën nga Prishtina, Albulena.

Ndërsa takimi me fotografin e njohur Arbër Hoxha, ka bërë që ky i fundit me dëshirën e saj ti bëjë një set fotografik, të parin profesional për vajzën e Bigut. Në fakt në këtë foto Anila duket sikur provokon shumë “Hot” me të pasmet e saj, që të themi të drejtën janë shumë seksi.

Kjo foto është pëlqyer aq shumë saqë, edhe ia  ka kaluar fotos së ish konkurentëve të tjerë, Metit dhe Klaudias që e realizuan po në Prishtinë/Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Anila provokes with sexy bottom

There were a few days ago in Pristina girls who came from-reality showdown "Big Brother 5", Anila Grori, which as usual was accompanied by her friend from the show, the girl from Pristina, Albulena. While meeting with the renowned photographer Arben Hoxha, has made ​​the latter with its desire to make a set foptografik, the first professional Bigut daughter.

Monday, 23 April 2012

Ish residentet e BB5: Fotot "hot" te Gentes jane "skandaloze"...

Fotot “hot” te Gentes: Ish-banoret e BB5 i konsiderojne “skandaloze”

Ata frekuentonin rrjete porno, benin aventura pa fund dhe kishin hobi fotografite, ku eksperimentonin gjithe fantazine e tyre seksuale. Marrezite e tyre si cift tashme nuk jane me te fshehta, pasi prej javesh po qarkullojne ne te gjitha sitet e internetit, ku 22-vjecarja nga fshati Baban i Devollit pozon me te brendshme ne prani te te dashurit te saj. Fotot ishin hedhur ne site-n “fuckbook” dhe komentohen nga gjithkush, nderkohe qe vete Genta do te perballet me kete fakt pasi te dale nga loja. Por si do te reagoje ajo para ketij fakti, sa te paparashikueshme ishin fotot per nje vajze si Genta, komentojne banoret e “Big Brother 5” qe tashme e kane lene lojen.

Doloreza: U skandalizova, per mua ato jane foto ordinere
Doloreza, 25-vjecarja e diplomuar per Arkitekture por qe ka hobi fotografine, mund te jape nje koment me profesional ne lidhje me fotot “hot’ te Gentes, qe dashur pa dashur e sollen ate ne vemendjen e publikut, e i dhane nje arsye per t’u komentuar jashte shtepise me shume se te tjeret.

Sunday, 8 April 2012

Anila Grori: Brenda shtepise kam qene Anila e vertete...

Anila: Po te kisha nje lidhje ne BB, do te kisha qendruar me gjate

23-vjecarja Anila Grori nuk kaloi pa u vene re ne “Big Brother”, madje debatet e saj mund t’i mbajne mend shume prej jush. Por ja qe per studenten e Agro-Biznesit nuk qe e thene qe te vazhdonte me tej, ndonese u rezistoi disa javeve me radhe nominim. Bashkejetesa e saj me te tjeret ne kete eksperience nuk ishte e lehte, pasi Anila u sulmua mjaft nga banoret e tjere, te cilet e nominonin vazhdimisht. “Une ne konkurrim isha me njerez qe i kisha miq dhe i konsideroja te forte si konkurrente”, - tregon per “standard” Anila, duke na cuditur disi me cilesimin e cilter si “miq” per banoret e tjere. Eshte perfolur se ajo pelqehej me Metin apo me Liamin, ndersa ishte brenda shtepise, por vete Anila e mohon, duke theksuar gjate bisedes se “po te kisha krijuar lidhje, sigurisht qe do te qendroja me gjate, por nuk ishte ky qellimi qe i kisha vene vetes”.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online