All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Anjeza Branka. Show all posts
Showing posts with label Anjeza Branka. Show all posts

Sunday, 14 September 2014

Anjeza Branka, rikthehet me seksi se kurre...

Anjeza Branka - Nizma

Anjeza Branka rikthehet fuqishem me nje klip per te dashuruarit

Nje trup kukulle, imazh i kuruar deri ne detaje dhe nje kenge club-i, ku do te gjejne veten te gjithe te dashuruarit. Pas nje pauze ne muzike dhe thjesht pohimit te ndarjes nga i dashuri, Anjeza Branka rikthehet me klip te ri, te titulluar “Nizma”, xhirimet e te cilit kane perfunduar dhe pritet te transmetohet ne kanalet muzikore keto dite. Kenga me muzike re rumunit Alandy dhe tekst te Endrit Mumajesit ka nje titull provokues “Nizma” pra “ma ndiz”, por e shkruar mbrapsht me qellim nga autoret, per te krijuar nje fjale te re intriguese, duke shtuar kuriozitetin e publikut per te kuptuar me shume cfare fshihet pas fjales se padegjuar.


Saturday, 30 August 2014

Adelina Tahiri ia merr te dashurin Anjezes...

Adelina Tahiri vs Anjeza BrankaAnjeza le te dashurin, e merr Adelina Tahiri

Kengetarja e njohur Anjeza Branka eshte zyrtarisht singell. Pas nje lidhjeje 5-vjecare me te dashurin, kemi zbuluar se kengetarja eshte serish beqare. Mesohet se ky ka qene nje vendim i vete Anjezes.

Burime prane kengetares bejne me dije se Anjeza nuk deshironte angazhime te metejshme familjare, duke zgjedhur t'i perkushtohej vetem djalit qe ka nga martesa e saj e pare dhe kjo eshte bere shkak per ndarje. Me sa duket, ai nuk ka qene mashkulli i duhur per Anjezen qe ajo te krijonte nje familje te re...

Sunday, 14 July 2013

Anjeza Branka ne bikini, reklamon trupin e palestruar mire...

Krenare per trupin e saj me muskuj

Kengetarja Anjeza Branka, e cila dihet qe punon ne shume ne palester per te ruajtur nje fizik ne forme, ka realizuar disa foto me rroba banje, ku ekspozon trupin e saj me muskuj. Prej vitesh, ajo ushtrohet ne palester, per te mbajtur nje trup te mire dhe me pak muskuj. Ajo ka pohuar se per linjat e saj kujdeset me perpikeri, edhe pse i ka edhe gjenetike. Kengetarja konsumon ujin dhe frutat ne dieten e saj te perditshme, si dhe nuk e le asnjehere pas dore palestren apo notin tani ne vere. Nuk dihet nese ajo po pergatitet per ndonje klip te ri, nderkohe qe si konkurrente ne “Top Fest 10”, se bashku me Muharrem Ahmetin, kenga e saj “Lamtumire” u rendit e para per sa i perket numrit te klikimeve te regjistruara ne Youtube.

Wednesday, 17 April 2013

Me te miret ne gjysmefinale te “Top Fest 10”

Sot do të startojë në Top Channel gjysmëfinalja e festivalit të muzikës moderne shqiptare “Top Fest 10”.

Këngëtarët më të mirë, me krijimet e tyre më të pëlqyera, do të përballen me një orkestër “live” dhe do të këndojnë edhe njëherë për t’u dëgjuar edhe vokali i tyre.

Gazeta jonë mëson se disa nga emrat e rinj dhe me karrierë muzikore janë përzgjedhur në këtë gjysmëfinale, mes tyre edhe Albërie Hadërgjonaj, Korab Shaqiri & Arbër Zeka, Orgesa Zaimi, Anjeza Branka & Muharrem Ahmeti, Bruno, Erik Lloshi, Vali Kuqi, Rezarta Smaja, Enca, Betarix, Samanta, B2N e disa të tjerë. M. GJ

Burim Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Best in the semis "Top Fest 10"

Today will start on Top Channel's semi modern Albanian music festival "Top Fest 10". Best singers, with their creations most popular, will face an orchestra "live" and will sing once again for their vocals heard.

Sunday, 24 February 2013

Revista PALOMA - 23 Shkurt 2013

Revista PALOMA, 23 Shkurt 2013
 • Ingrid Gjoni zmadhon gjoksin
 • Ne shtepine e Big Brother do te futet nje lesbike
 • Ciljeta Xhilaga: Ju prezantoj djalin tim!
 • Rozana Radi krijon parfumin me emrin e saj
 • Dren Abazi: Te dashuren e dua seksi dhe te mencur!
 • Anjeza Branka: Eshte bukur t'i kesh meshkujt ne dore!
 • Acarohet Luana: Nuk i kam fryre buzet!
 • Elhaida e zhgenjyer nga reagimi per pjesemarrjen e saj ne "The Voice Italia"
 • Nga Niko Komani: Bjonde apo Brune? Fjolla Morina, Aferdita Dreshaj, Genta Ismajli, Tuna, Dafina Zeqiri, Arbana Osmani, Rozana Radi, Jonida Maliqi, Luana Vjollca, Rezarta Shkurta
 • 1 Minute me Vesa Lumen
 • Sexy & Single; Anjeza Maja: Nese doni karriere, atehere qendroni singell
 • IN & OUT: Ingrid Gjoni, Elvana Gjata, Aferdita Dreshaj (IN); Tom Hanks, Shtatzenia e Miriamit, Soni Malaj (OUT)

Friday, 8 February 2013

Rikthehet Anjeza me nje kenge orientale

Zhduket për një kohë, por nuk harron të kthehet me një krijim të ri.

Këngëtarja Anjeza Branka do të sjellë një këngë shumë komerciale, si kjo që po pëlqehet në këtë periudhë, në duet me këngëtarin Rati.

Kënga mban titullin ‘Kur të mbushet mendja ty’ dhe mësojmë se është punuar nga ‘Threedots’, ndërsa edhe videoklipi që del këto ditë është punuar nga ‘Provideo’.

Si duket, Anjeza ka vendosur të bashkëpunojë me kompaninë e Flori Mumajesit, ndërsa ne zbuluam edhe një foto se si do të duket këngëtarja.  /Maksim Gjokaj/.
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Back Anjeza with an oriental song

Disappear for a while, but do not forget to return with a new creation. Anjeza singer Branka will bring a more commercial songs, as it is accepted in this period, in duet with singer Ratey.

Sunday, 25 November 2012

Revista PANORAMA PLUS - 24 Nentor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 24 Nentor 2012
 • Sinani investon miliona per rikthimin me Seldin
 • Ermela dhe Franceska te zhgenjyera nga braktisja e te dashurve, ja reagimet
 • Kengetaret qe do te paguehen nga 1 mije euro per te shoqeruar Rita Oren
 • Genti Hazizi: Dashurite ne dy kohe, te dyja te bukura
 • Albana Osmani: Te henen finalja e "VIP Shpija", ja surprizat
 • 100-vjetori, pronaret e lokaleve hapin thesin per kengetaret
 • Vlash Martika: Kam vendosur te largohem ne Australi
 • Inva Mula surprizon me linjat pas lindjes se vajzes ne provat e koncertit per 100-vjetorin
 • Blerim Destani: Cfare do te beja ne emer te dashurise!
 • Valza Bajra fiton rolin e pare ne telenovelen "Dulce nina"
 • Anjeza Branka ndryshon look, shfaqet si brune
 • Politikanet dhe gazetaret e preferuara te Sekuit, se bashku ne jete nate
 • Enkeli dhe Mesila ne pub sillen si adoleshente

Monday, 13 August 2012

Revista PALOMA - 11 Gusht 2012

Revista PALOMA, 11 Gusht 2012
 • Anjeza Branka: Mashkulli im, me i miri! Ai me ofron gjithcka qe kerkoi nga nje mashkull!
 • Andresa Soares: Femrat ne Shqiperi, shkojne deri ne motel e s'bejne gje!
 • Lynx: Nuk jetojme dot pa seks
 • Martohet Mirjeta, Marieli nuk i shkon ne dasme!
 • Shkendije Mujaj, nje besimtare e devotshme, vishet me perce
 • Adelina Tahiri zihet me Tunen, per Blerim Destanin?
 • Franceska: Turp t'u vije gazetareve qe shpikin! Me Ermalin jam e lumtur!
 • Luar, gati per suksesin nderkombetar
 • Anxhela Peristeri: Eshte bukur te te adhurojne mbi 100 njerez. Anxhela rrefen per punen e saj ne Greqi, puna ne buzuk, si u prit kenga e re dhe synimi per te depertuar ne muziken greke
 • Elhaida Dani, triumfon serish, shpallet me e mira ne Europe
 • Greta dhe Eni Koci me look te ri, behen si binjake

Monday, 6 August 2012

Anjeza, seksi dhe ne forme vjen me klip te ri...


Anjeza Branka cudit me trupin e palestruar ne klipin e ri per dashurine

Gjithmone ka rene ne sy per linjat e saj te tonifikuara, pasi Anjeza Branka ka shume vullnet per t’u stervitur ne palester. Dhe pas nje mungese ne ekran, ja ku vjen me nje hit veror te titulluar “Te kam xhan”, realizuar ne studion e Stines, nje dedikim i bukur per dashurine. “Kam punuar me pasion per kengen time te re, qe percjell energji pozitive te te gjithe fansat e mi. Titullohet “Te kam xhan” dhe vjen me nje klip te xhiruar ne Maqedoni nga Aleksander. Transmetimi i klipit do te filloje ne kanalet muzikore keto dite dhe do te jete nje surprize e vertete”, thote Anjeza.

Sunday, 5 August 2012

Anjeza Branka, nje kenge dhe klip per ciftet e lumtura...

Anjeza Branka, nje kenge per ciftet e lumtura

Kengetarja Anjeza Branka sapo ka perfunduar xhirimet e klipit te saj me te ri, i cili do te shohe driten e publikimit gjate javes se ardhshme. Fotot qe sjellim sot ne “Bluetooth” jane shkeputur pikerisht nga keto xhirime, te realizuara ne Maqedoni me produksionin Alexander dhe sic duket qarte, Anjeza shfaq nje forme shume te mire fizike. Kenga e re, e cila pritet te jete nje hit i stines, mban titullin “Te kam xhan” dhe eshte punuar nga Stine, i cili vec muzikes ka realizuar edhe tekstin e kenges. Anjeza do te vije mjaft provokuese ne kete klip, ndaj derisa ai te lancohet kenaquni me keto foto te reja te saj. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Anjeza Branka, a song for the happy couples

Branka Anjeza singer has just finished filming the clip of her latest, which will see the light of the publication next week. Photos that bring today "Bluetooth" are cut from the footage exactly implemented in Macedonia with Alexander and production obviously, Anjeza shows a very good physical shape. The new song, which is expected to be a hit of the season, held the title "i love you" and is worked by Stine, who has realized the music but the song text. Anjeza will come quite provocative in this clip, to be launched until he enjoy these new photos of her. / bluetooth / ]]

Saturday, 4 August 2012

Revista PANORAMA PLUS - 4 Gusht 2012

Revista PANORAMA PLUS, 4 Gusht 2012
 • Jonida, pushimet e para me Dan
 • I dashuri rrezikon burgun, Genta e BB ndihet e kercenuar, braktise Shqiperine
 • Flet motra e Dafina Zeqirit, Besa: Babai na braktisi, na donte te vdekura
 • Big Basta dhe Vesa Luma nisin bashkejetesen ne Tirane, parate e koncerteve i menaxhojne si cift
 • Irsa Demneri fotografohet shtatzene, ish-missi ne Dhermi me partnerin, nipin e kryeministrit Berisha
 • "Miss World", Floriana & Martina zhvishen ne shkretetirat mongoleze
 • Andi Bushati kapet mat me Balina Bodinakun
 • Gazeta britanike "The Sun" shkruan per Noizin, e quan gangster
 • Iva Tico me pushime
 • Big Mama, dalja e pare publike pas tragjedise
 • Menaxheri Cekic: Dafina e fokusuar ne karriere, nuk i jep rendesi ketij rasti
 • Anjeza Branka cudit me trupin e palestruar ne klipin e ri per dashurine
 • Zanfina zhvishet dhe i jep ultimatum te dashurit

Revista BLUETOOTH - 4 Gusht 2012

Revista BLUETOOTH, 4 Gusht 2012
 • Flori Mumajesi: Armiqte e mi shajne pas shpine, perballe me perqafojne e me kerkojne kenge
 • Ingrit Gjoni, fotot e pushimeve te para me djalin. Kengetarja i rikthehet fuqishem koncerteve
 • Valbona Zeneli: Shtate vjet bashke, e cdo dite edhe me e bukur
 • Vetegjykuesi Spartak Ngjela
 • Greta Koci diplomohet per shkenca politike
 • Martohet Luela Hajdaraga, vajza e Luan Hajdarages
 • Sa shume respekt per kengetaret, Eli Fara dhe Dashnor Diko
 • Soni & Mirko, nje pershendetje nga Sardenja
 • Anjeza Branka, nje kenge per ciftet e lumtura
 • Genta Ismajli, autografe ne trup per fansat
 • Albana Osmani ju gjuan me "poke"
 • Jonida Shehu iken nga "AS", se shpejti tek "Ora News"
 • Adelina Berisha pa te mbathura?!
 • Ikja e Dell largon nga agjerimi Hashim Thacin
 • Stresi, foto duke tymosur hashash

Tuesday, 17 July 2012

Anjeza Branka: Vera ime spektakolare

Anjeza Branka
Anjeza Branka: Vera ime, spektakolare

Anjeza Branka, kengetarja e dashur e muzikes moderne ne Shqiperi, sapo eshte kthyer nga pushimet verore...Pushime keto, qe shumekush do t’i enderronte, ne nje prej resorteve me te shtrenjta ne Turqi. Gjate nje bisede te shkurter, kengetarja ka treguar ne “Bluetooth” per ditet e relaksit te kaluara prane njeriut te zemres, Landit, dhe pjeses se mbetur te tyre, disa dite me vone, qe do t’i takojne natyrisht, djalit te saj te vogel...Kengetarja simpatike na ka treguar se: “gjithcka perkrah Landit ka qene perfekte. Ishim me nje grup miqsh dhe kemi kaluar per mrekulli, ne secilen dite te qendrimit atje”, ka thene ajo, ndersa ka sjelle ekskluzivisht per “Bluetooth” keto foto fantastike gjate pushimeve me njeriun e saj te zemres, ku te dy jane ne nje forme shume te mire fizike.

Sunday, 15 July 2012

Revista BLUETOOTH - 14 Qershor 2012

Revista BLUETOOTH, 14 Qershor 2012
 • Shperthejne VIP-at, parada e personazheve publike me bikini. Anjeza Branka: Vera ime spektakolare; Aurela Hoxha ne topforme;
 • Big Basta, prezanton albumin dhe Vesa Lumen si te dashur
 • Bleona Qereti: I genjeva prinderit, te dashur per here te pare kur isha 18 vjec
 • Detajet e spektaklit te Agron Llakajt ne "Vizion Plus"
 • Skandali ne internet. Eni Koci sulmon hajdutet!
 • Percahet "Baba Stars", iken Ledri. Ndahet edhe grupi "Burn"
 • Spartak Ngjela feston ditelindjen me Miss-in
 • Ndahen Rozana dhe Mc Kresha?! Cifti e mohon
 • Seldi rikthehet tek Sinani
 • "Paraprakisht" me Aurela Gacen
 • Ronela Hajati "bashkohet" me Florin
 • Gena me nje model te ri flokesh?!
 • Kur tundet seksi Nora
 • Tuna tymos hashash

Tuesday, 1 May 2012

Anjeza Branka: Si ruajta formen perfekte te trupit pas lindjes...

Anjeza Branka: Si arrita te ruaj format edhe pas lindjes

Ajo eshte nje nga kengetaret me seksi te skenes shqiptare. Nuk eshte shume aktive ne muzike koheve te fundit, pasi realizon me rralle projekte muzikore. Prej kur eshte bere nene, Anjeza Branka realizoi klipin e kenges ‘’Ani ani’’, ne te cilin u shfaq ne forma shume te mira trupore, madje me linja edhe me seksi. Kengetarja Branka tregon se mban linjat, pasi kujdeset shume per trupin e saj. ‘’Vetem me vullnet, palester, pastaj trupin e lekuren. Nuk di cfare te them mbase gjenetike, konsumoj shume ujin dhe frutat, mollet, pas larjes lyej trupin gjithmone me krem, me pak fjale kujdesem shume’’, tregon Anjeza, e cila kete vit mbush njezet e pese. Keto dite ne profilin e saj kengetarja e njohur ka hedhur disa imazhe ne bikini, te cilat te linin pa fryme teksa shihje trupin e saj. Kurioziteti yne ishte se si edhe pas lindjes Anjeza ka arritur te kete format me perfekte te trupit. E sa u perket planeve ne muzike, kengetarja se shpejti pritet te shfaqet me nje tjeter projekt muzikor, te cilin do e punoje ne studion e Stines. ‘’Se shpejti me nje kenge te re te realizuar nga Stine, titulli ‘’Te kam xhan’’, me nje klip super veror, sport e me koreografi’’, perfundon Anjeza. /panorama plus/

Saturday, 28 April 2012

Revista PANORAMA PLUS - 24 Prill 2012

Revista PANORAMA PLUS, 24 Prill 2012
 • Noizy, zbulohet lidhja sekrete me Sheila Haxhiraj te "X Factor"
 • Adrian Gaxha mund te jete lidhur serish me Luanen
 • 4 jave nga fillimi i "Dancing", kryeson Elvana Gjata me votimet online.
 • Miss Universe, Xhesika Berberi, behet imazh i Sherri Hill dhe publikon fejesen surprize
 • Ish-i dashuri i Samantes, Kreshnik Kasneci: Nuk kam deshire te flas per te
 • Sokol Lutolli, nje shqiptar synon te fitoje "Mister Sllovenia"
 • Ish-bashkeshorti i Tunes, Rilind Reka: Te isha per lidhje, s'do kisha prishur martesen
 • Eni Koci, pas bashkepunimeve me Noizin, i kerkon shoqeri armikut te tij, Stresit
 • Konfrontohen fizikisht Babastars & OTR, Noizy ne spital, ndersa Geti me shoke ne polici
 • Zajmina publikon fotot hot me djem te zhveshur 

Saturday, 3 March 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 3 Mars 2012

Revista BLUETOOTH, 3 Mars 2012
 • Besa Kokedhima: Muziken e bej per pasion, jetoj modestisht. Fotot ekskluzive nga femijeria, marredhenia me te atin dhe te dashurin. "Babai eshte heroi im, ngjajme shume te dy". "Po jetoj dashurine e jetes time... Eldi, partneri me i mrekullueshem". "E vogel doja te behesha mjeke"
 • Adrian Gaxha: Ja pse u ndava nga Luana! Vajza e Top-it ne Facebook 2 jave me pare per Gaxhen: Gezuar Ditelindjen Jeta Ime! "Lidhja me Luanen, si martese qe ne diten e pare"
 • Franceska sherr me modelen. Ja pse u skualifikua nga show i Aurela Hoxhes
 • Klaudja, baristja seksi
 • Graciano, jeta pa te atin
 • Ermal Merdani, berber me kohe te pjesshme
 • Besarda: Kisha frike se me pergojonin, prandaj dola. "S'kam te dashur, mendova vetem per veten time"
 • Emirjeta e BB5: Tani do iki nga Shqiperia. "Arjola vajze e kompletuar, Liamin e shoh si fitues"

Saturday, 4 February 2012

Ditelindja e 30-te e Stines bashkon shume kengetare...

foto: petrit metohu
30 vjetori i Stines, ‘’Festa i bashkon shume kengetare, ata qe nuk erdhen e telefonuan per t’ia uruar’’

Fteses se Stines per ditelindjen e tij, i’u kishin pergjigjur gati shume kolege te skenes muzikore, festa ishte organizuar nga vet kengetari, dhurata kishte pasur me bollek dhe me shume shije, te pranishmit i argetojne Alida dhe Dr. Flori me kenget me te reja, kishin ardhur gati te gjithe koleget e skenes me perjashtim te atyre qe kishin pasur angazhime jashte vendit, por qe e kishin mare ne telefon dhe i’a kishin uruar. Adelina Berisha udheton nga Prishtina kurse Alida nga Gjermania. Anjeza Branka prezenton per here te pare bashkeshortin e saj ne publik.

Sunday, 25 December 2011

Anjeza Branka Martohet ne Fshehtesi...

Anjeza Branka martohet ne fshehtesi, planifikon muaj mjalti ne Dubai

Nje vit me pare u zbulua lidhja e kengetares Anjeza Branka me djalin me emrin Landi, qe me vone u tha se ishte menaxheri i saj. Edhe pse per natyren e vecante qe ka eshte komentuar si vajza kunder marteses, ne fakt ka rezultuar e kunderta. Anjeza bashkejeton me menaxherin e saj, madje ata kane bere nje martese familjare sekrete, por pa ceremoni. Nderkohe qe per festat e fundvitit ata kane menduar qe si cift te festojne dhe te bejne muaj mjalti, ndersa do te udhetojne keto dite drejt Dubait. Anjeza eshte shfaqur se fundi ne klipin “Je in”, ku beri pershtypje ekstravaganca e saj ndersa udhetonte me motor. posted at albavipnews.blogspot.com. Per gati nje vit ajo vendosi te qendronte larg syve te medias, duke udhetuar me koncerte jashte vendit. Lidhja e saj me menaxherin u zbulua gati nje vit me pare, fillimisht ne disa dalje ne lokalet e nates, dhe pastaj me disa foto ne plazhin e Jugut. /panorama plus/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Saturday, 24 December 2011

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 24 Dhjetor 2011

Revista PANORAMA PLUS, 24 Dhjetor 2011
 • Elvana vs Dafina, Kengetaret i shpallin lufte njera-tjetres per milionat e koncerteve. Nxisin fansat ne urrejtje, intrigat per t'i rrezuar ne karriere. Pas operacioneve plastike rrisin cmimin, 2500 euro per koncert. Dafines i bie vlera ne Kosove pas ndarjes, favorizohet Elvana.
 • Anjeza Branka martohet ne fshehtesi, planifikon muaj mjalti ne Dubai
 • Cifti i "BB" Erjoni dhe Bertina i japin fund lidhjes dy vjecare . Bertina deklaron ndarjen, Erjoni i rezervuar
 • Big Basta dhe Vesa Luma rikthehen bashke, mbajne te fshehte duetin e tyre
 • Krasta, Llakaj, Ami dhe djemte e "The SHBLSH" munguan ne 10-vjetorin e TCH
 • Getoar Selimi: Jam shume i dhene pas Seksit, s'kam pse ta fsheh
 • Princ Leka pas humbjes se babait shtyn martesen
 • Alma e BB4 feston 30-vjetorin, prezanton Cimin si te dashurin e saj
 • Zbulohen foto e dasmes perrallore te Jehona Sopit
 • Edita Abazi: Me kercenojne fansat e Noizy-t ne telefon
 • Elvana dhe Flori, Krishtlindje ne New York
 • Alban Skenderaj promovon albumin ne Zvicer
 • Sinani dhe Seldi marrin Meden ne Suedi
 • Rezarta, Ronela dhe Redoni ne Durres
 • Shpati dhe Aferdita feste amerikane
 • Gazi i Portokallise ben publike lidhjen e dashurise me diplomaten
 • Rona Nishliu: Jam e vetmja nga Kosova ne RTSH, synoj kupen
 • Albana, pretendente per te fituar neser sfiden e skuadrave ne "E Diell"

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online