All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Anjeza Maja. Show all posts
Showing posts with label Anjeza Maja. Show all posts

Sunday, 24 February 2013

Revista PALOMA - 23 Shkurt 2013

Revista PALOMA, 23 Shkurt 2013
 • Ingrid Gjoni zmadhon gjoksin
 • Ne shtepine e Big Brother do te futet nje lesbike
 • Ciljeta Xhilaga: Ju prezantoj djalin tim!
 • Rozana Radi krijon parfumin me emrin e saj
 • Dren Abazi: Te dashuren e dua seksi dhe te mencur!
 • Anjeza Branka: Eshte bukur t'i kesh meshkujt ne dore!
 • Acarohet Luana: Nuk i kam fryre buzet!
 • Elhaida e zhgenjyer nga reagimi per pjesemarrjen e saj ne "The Voice Italia"
 • Nga Niko Komani: Bjonde apo Brune? Fjolla Morina, Aferdita Dreshaj, Genta Ismajli, Tuna, Dafina Zeqiri, Arbana Osmani, Rozana Radi, Jonida Maliqi, Luana Vjollca, Rezarta Shkurta
 • 1 Minute me Vesa Lumen
 • Sexy & Single; Anjeza Maja: Nese doni karriere, atehere qendroni singell
 • IN & OUT: Ingrid Gjoni, Elvana Gjata, Aferdita Dreshaj (IN); Tom Hanks, Shtatzenia e Miriamit, Soni Malaj (OUT)

Friday, 31 August 2012

Anjeza Maja, rikthehet ne ekran...

Anjeza Maja, emisioni i mengjesit ne “A1 Report”

Anjeza Maja rikthehet ne ekran. Ky eshte lajmi me i ri qe vjen ne kete prag fillimi te sezoneve te reja televizive. Kete here duket se Tv “A1 Report” ka bere nje zgjedhje te zgjuar duke perfshire ne emisionin “Rreze Dielli” te mengjesit nje imazh si Anjeza. Lajmi eshte zbuluar nga nje foto ne Facebook, ku vajza simpatike shfaqet ne nje foto me drejtuesit e televizionit.

Mesa duket Anjeza ka vendosur te lere prezantimet ne sheshe prane TV Klan dhe t’i futet nje projekti me thelbesor sic eshte nje emision mengjesi, i cili shkon ne shtepite e njerezve cdo dite. Ka zera se ajo do te kete edhe nje tjeter projekt ne kete televizion, por qe per momentin po mbahet sekret. Mengjeset duket se kane marre me shume rendesi per producentet, po te kujtojme se ne AS emisioni i mengjesit i eshte besuar gazetarit Endri Xhafo, Enkel Demi prezantoi per dy vite mengjesin ne ABC News e keshtu me radhe. /vipat/

Sunday, 26 August 2012

Revista PALOMA - 25 Gusht 2012

Revista PALOMA, 25 Gusht 2012
 • Kaltrina Selimi: Do te vishem me te bardha, sa te heq marakun
 • Anjeza Maja, tashme si prezantuese e emisionit te mengjesit: S'mund te mbetem peng e se shkuares
 • Barbana Dini, tregon pse vendosi te ndryshoje: Nuk kam kohe te martohem, jam e zene duke martuar te tjeret!
 • Ledi Vokshi: Dashuro pak, qe te mos vuash shume!
 • Bledi Strakosha zihet ne publik me fotografin e Joni Pecit
 • Cifti i BB5 vazhdon lidhjen. Franceska: "Nuk shoqerohem me kriminela". I ati i Franceskes: "Nuk lejoj me abuzime ne emer te vajzes sime"
 • Arber Cepani, pushimet ekzotike ne Karaibe
 • Stacionet amerikane dokumentar per Bleonen. Kengetarja vjen ne Shqiperi me avion privat.
 • Nik Xhelilaj, ylli me i ri i serialeve turke
 • Kush e urren aq shume Tunen?
 • Jonida Maliqi, pas pushimeve, gati klipi i ri

Sunday, 17 June 2012

Femrat VIP ne bikini...

Femrat VIP ne bikini

Javen qe kaloi, prezantuam pjesen e pare te femrave VIP te cilat kane filluar te zhvishen pasi e kerkon koha e nxehte. Disa neper koncerte, e disa ne plazh per pushime. Keshtu kengetaret dhe modelet e njohura shqiptare deshirojne te tregojne se kane fizik te bukur per te joshur boten mashkullore. Femrat e njohura te cilat do t’i prezantojme kete jave, jane shume seksi.

E fillojme me nje modele jo shume te njohur, por me nje trup qe secila femer do ia kishte zili. ‘’Jam 20 vjece, studioj Shkenca Politike, viti 2. Para tri vitesh kam filluar me modeling. Ndihesha shume mire me fotot dhe ne pasarele. Fillimet e mia kane qene tek ‘’E diela shqiptare’’ per nje sezon, me pas ne ‘’Fashion party Albania’’, e me tej te disa revista ne aktivitete te ndryshme’’, thekson keshtu modelja nga Tirana, Xhensila Seferi, e cila keto dite po ben plazh neper pishina duke u zhveshur ne bikini.

Tuesday, 24 April 2012

Anjeza Maja, e bukur dhe profesioniste e vertete...

Anjeza Maja: Lidhja me koncertet e PD dhe “Opinionin” e Fevziut

Eshte padyshim nje nga vajzat me te embla te ekraneve shqiptare. Nje vajze e cila ne moshe fare te re eshte perballur me boten e spektaklit dhe ka ditur mjaft mire te krijoje nje personalitet te forte. Eshte perfshire ne kete bote fillimisht pasi fitoi nje konkurs bukurie e me vone duke kapercyer vazhdimisht vetveten. Starti drejt medias ishte pikerisht vleresimi si nje fytyre mjaft e kendshme. Por Anjeza Maja diti te tregoje se nuk eshte vetem e bukur, por edhe nje profesioniste e vertete. Kete e ka deshmuar jo vetem ne prezantim por edhe ne punen e saj si redaktore e nje prej emisioneve me te ndjekura dhe me serioze sic eshte “Opinion” i drejtuar nga gazetari Blendi Fevziu.

Friday, 6 April 2012

Dancing With The Stars Albania: Anjeza dhe Dren Abazi eliminohen!

Dancing, iken Anjeza dhe Dren Abazi

Nje jave pas fillimit te Dancig With the Stars edicioni i trete, Anjeza Maja dhe Dren Abazi u bene mbremjen e te enjtes personazhet e pare VIP qe lane garen e ethshme!

Kombinimi i pikeve te jurise dhe publikut, penalizoi keshtu ciftet qe ndodheshin ne fund te nje renditjeje, e cila erdhi si rezultat pas gares se 14 personazheve VIP, ne gjini te ndryshme te kercimit. Ne kete puntate te dyte te Dancing Albania 3, prodhim i suksesshem i Tring Dixhital e Vizion Plus, personazhet publike performuan te ndare ne femra dhe meshkuj. Mambo, Vals, Rumba, Paso Doble apo Tango ishin disa nga disiplinat qe sollen emocione, batuta por edhe zhgenjim per disa prej VIP-ave garues.

Sunday, 18 March 2012

Dancing With The Stars Albania 3: Lista e Plote...

Lista e plote e “Dancing with the Stars Albania”

Se shpejti (29 mars e cdo te enjte ne vazhdim) fillon edicioni i trete i “Dancing with the Stars Albania” dhe ne kemi te konfirmuar listen e plote. Ami ne skene dhe Ermali mbrapa, do te prezantojne perpara publikut 14 konkurentet e kesaj gare te cilet jane:

1.Anjeza Maja 2.Seldi 3.Elvana Gjata 4.Dren Abazi 5.Niada Saliasi 6.Vedat Ademi 7.Adelina Tahiri 8.Aferdita Dreshaj 9.Artan Imami 10.Ornela Bregu 11.Xhani Shqerra 12.Inida Gjata - Zhaku 13. Fotaq "Foto" Strakosha & 14.Bujar Kapexhiu.

Saturday, 3 March 2012

"Dancing" sivjet, gare mes femrave super seksi...

Gara ne “Dancing”, kete here mes femrave VIP super seksi

Keto dite pritet te nise ne “Vizion Plus” spektakli “Dancing With the Stars”, nje gare mes emrave te njohur te botes se televizionit, qe sfidojne njeri-tjetrin me kercim. Ky eshte viti i trete i ketij spektakli ne Shqiperi, dhe pas dy edicioneve te fituara nga dy personazhe meshkuj, modeli Oni Pustina dhe aktori Enver Petrovci, ndoshta automatikisht pritshmeria kete here eshte per nje fituese femer. Ndaj produksioni i “Dancing with the stars Albania” u ka kushtuar rendesi femrave konkurrente qe jane bere pjese e kesaj gare. Tashme pjesemarresit kane filluar provat, nderkohe qe jane zbuluar emrat e shtate vajzave te njohura, qe kane pranuar te behen pjese e “Dancing 2012”. Ato jane: Elvana Gjata, Aferdita Dreshaj, Adelina Tahiri, Ornela Bregu, Anjeza Maja, Zhaku (Inida Gjata) dhe Niada Saliasi.

Sunday, 11 December 2011

Arian Cani Argetohet ne Karaoke me Anjeza Majen...

Arian Cani, ne karaoke me Anjeza Majen

Gazetari i njohur i “Zone e lire”, Arian Cani, preferon te argetohet ndryshe gjate fundjavave, direkt pasi ka kaluar nje nate te gjate plot te papritura dhe intensitet ne transmetimin direkt te emisionit te tij “Zone e lire”, te premteve. Paparaci yne eshte mundur ta fotografoje Canin ndersa hynte ne karaoke “Magic 4” ne Tirane me disa kolege te televizionit “Klan”, mes te cileve dhe Anjeza Maja. Arian Cani duket shume ne forme dhe ne qejf, edhe per faktin se pas shume vitesh emisioni i tij vazhdon te kete audiencen dhe vemendjen e publikut njesoj si ne momentet e tij me te mira televizive. Keshtu qe ia vlen te dale dhe te shijoje nje gote me miqte, pasi gjithcka i ka shkuar dhe i shkon mire. Vetem dy jave me pare, ai beri nje show te vertete ne programin “Zone e lire” ne Tv Klan, me nje nder te ftuarat e tij speciale, qe ishte nje dj nga Ukraina me emrin Katjushka, dhe qe performoi topless ne studio. posted at albavipnews.blogspot.com. Nuk ishte hera e pare qe ne kete program ai fton femra qe performojne te zhveshura, me te cilat mund te shkembeje puthje ne buze publikisht. Por kete here ai mori nje leter nga KKRT, qe i terhiqte vemendjen, ku thuhej se kishte shkelur normat morale dhe etike te transmetimeve televizive, leter qe ai e lexoi ne emisionin e tij. /panorama plus/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online