All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Anjeza Shahini. Show all posts
Showing posts with label Anjeza Shahini. Show all posts

Sunday, 21 July 2013

Revista PALOMA - 20 Korrik 2013

Revista PALOMA - 20 Korrik 2013
Revista PALOMA, 20 Korrik 2013
 • Besa Kokedhima: Kur rilind nga nje dashuri...
 • Arian Cani braktis TV Klan?
 • Joana u qendron larg meshkujve
 • "Miss World Kosova", Antigona Sejdiu: I trembem gares me me te bukurat e botes
 • Luran Ahmeti, shqiptari qe interpreton ne "Sulltani i Madherishem": Ne Turqi shqiptaret respektohen me shume se ne vendlindjen e tyre
 • Big Mama: Kam trup perfekt!
 • Erik Lloshi, mesazh meshkujve shqiptare: Mjaft i dhunuat femrat!
 • Hermes Nikaj, feston 21-vjetorin e lindjes mes shume VIP-ash
 • Albana Osmani: Rihanna me ka kopjuar!
 • Bar Rafaeli shijon puthjet lesbike me mikeshen
 • Ermal Fejzullahu, baba per here te trete!
 • Mimoza Ahmeti vjen nga Kanadaja per pushime
 • Fejohet Masiela Lusha, i dashuri i propozon ne Hawaii

Sunday, 30 June 2013

Revista PALOMA - 29 Qershor 2013

Revista PALOMA - 29 Qershor 2013
Revista PALOMA, 29 Qershor 2013
 • Zanfina Ismajli: Nuk jam romantike, s'e kam mendjen te dasma. Dhunen nga i dashuri s'do ta toleroja
 • Sheila: Ky eshte momenti i duhur! Nje bashkepunim me "Maroon 5" do te me pelqente. Ikonat e mia, Rihanna dhe Madonna
 • Zgjedhjet mbaruan, a do te flas Armina?
 • "Miss Shqiperia 2013", Fiorenza Lekstakaj: Familjaret me thane se cmimet shiten, por nuk rezultoi keshtu!
 • Nora Istrefi - Imazh i pijes "Erotik" - nuk i heq cizmet nga kemba
 • Ardian Bujupi rreh paq nje student, rrezikon burgun
 • Mirela Milori: Kam nisur nje cikel te ri ne jete
 • Ingrid Gjoni, gati kenga e re
 • Martohet cifti i balerineve, me pushime ne Amerike
 • Mamaqi e mban mire me te gjithe: edhe socialist, edhe demokrat!
 • Anjeza ne Azerbejxhan, merre pjese ne "Univision"

Monday, 20 May 2013

Anjeza dhe diplomati anglez, planet per fejese...

Anjeza Shahini
‘Ndihem mire me te dashurin, fejesa eshte ne planet tona’

Edhe pse kengetarja Anjeza Shahini nuk ka pranuar te jape detaje per lidhjen e saj dyvjecare me diplomatin anglez, ajo eshte mjaftuar me nje pohim te sigurt: “Po, jam me dike qe e dua”. “Panorama Plus” zbuloi e para lidhjen e saj dyvjecare me diplomatin anglez Pol, i cili aktualisht jeton ne Londer. Me pas u botuan fotot e tyre te para, duke shuar kuriozitetin e fansave te Anjezes, per te mesuar se ku ishte i dashuri i saj, nje i huaj qe nuk merret me artin. Ai ka qene nje fans i kengetares ndersa ajo kendonte “live” ne Tirane, dhe per kete arsye ishte ai qe shfaqi interes i pari per Anjezen. Pas ketij lajmi, Anjeza tashme ka vendosur te jape nje interviste televizive ne programin “Drejtperdrejt” ne TVSH, ku ka rrefyer detaje nga karriera e saj, duke u ndalur shume pak dhe ne lidhjen e perfolur. Pyetjes se moderatores se programit, Hygerta Sako, se si ishte e verteta e lidhjes, Anjeza iu pergjigj: “Po, jam ne nje lidhje dhe ndihem mire me te dashurin tim. Ndonjehere na kane bere dhe te fejuar, por dua te sqaroj se deri tani jemi thjesht ne nje lidhje, por fejesa eshte ne planet tona. Dhe, kur te ndodhe, do i qeras te gjithe me llokume”, tha ajo duke qeshur.

Saturday, 18 May 2013

Revista PANORAMA PLUS - 18 Maj 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 18 Maj 2013
 • Arian Cani, 45-vjetori hot. Politikane dhe artiste mes balerinash seksi topless
 • Flori Mumajesi e akuzon se nuk di te kendoje, reagon Gaxha: Ti je gei! Adriani: Nuk e kam ekzagjeruar me fjalen gei, se ia kam falur shume here ofendimet, nuk ballafaqohem me te se nuk ia vlen.
 • Ja cfare ben Joana pas daljes nga "Big Brother", fotot. Ervini i "BB4": Cfare me tha per Janin dhe Anaidin.
 • Kleoniki Delijorgji vjen me foto shume sensuale. Niki: Do doja te sfiloja per "Victoria's Secret"
 • Anjeza Shahini: Ndihem mire, fejesa eshte ne planet tona
 • Rikja fut ne sherr Ilirin me Elonen, plas xhelozia, e duan te dy per vete
 • Dalja e Joanes, ul adrenalinen e Anaidit. Shpendi i papozicionuar, nuk merret vesh ke pelqen dhe ke jo
 • Ermal Merdani: Finalistet sipas meje!
 • Kush e vesh Ilir Meten?

Tuesday, 7 May 2013

Kengetaret e bukura qe joshen nga politika...

Kur mikrofoni te cel rrugen e politikes

Shfrytezojne zerin, pamjen e jashtme dhe popullaritetin si trampoline per tu hedhur ne politike apo e shohin ate si nje element ekstra per te rritur famen. Gjithnje e me shume kengetaret kane nisur te angazhohen dhe te marrin pjese ne aktivitete te ndryshme politike, duke e nisur fillimisht si kengetare ne mitingje partiake.

Eshte ky trendi i ri i kengetareve ne mbare boten qe po preferohet edhe nga artistet ne vendin tone, kryesisht kengetaret femra.

Rosela Gjylbegu, kengetarja me disa vite eksperience mbi supe, prej disa vitesh eshte punonjese e administrates ne kryesine e Kuvendit te Shqiperise. Paralelisht me kenget dhe nxjerrjen e albumeve ne tregun muzikor, Rosela shihet shpesh edhe ne aktivitetet e Partise Demokratike.

Saturday, 27 April 2013

Revista BLUETOOTH - 27 Prill 2013

Revisa BLUETOOTH, 27 Prill 2013
 • Per ke do te votojne VIP-at?! Kush ka bere "like" Berishen dhe kush Ramen?!
 • Eralda Hitaj, ne pritje per t'u bere nene e nje vajze
 • Ami pret djale: Ermali, baba i kujdesshem!
 • Rezarta Shkurta, fotot e para te shtatzenise.
 • Fotot e 1-vjetorit te djalit te Ingrid Gjonit
 • Ciljeta pozon me mamin dhe vallezon me babin
 • Big Brother; Xhimi, 9 vite pa e takuar djalin, tani eshte 20 vjec; Joana kerkon te bej testin e shtatzenise
 • Kur pozon Big Mama
 • Rrefehet Xhimi i "Big Brother": Me gruan e pare, njohja, martesa dhe femija brenda 11 muajve. Kozeta, bashkeshortja e Xhimit: "Une ia plotesova formularin, jam e kenaqur qe mori pjese"
 • Anjeza Shahini, specialiste ne Ministrine e Kultures, Rinise dhe Sporteve
 • Klajdi Musabelliun e pushojne nga puna

Saturday, 26 January 2013

Revista PANORAMA PLUS - 26 Janar 2013

Revista PANORAMA PLUS, 26 Janar 2013
 • Bleona: Ganiut nuk ia ndien per mua!
 • Aurela Gace zbulon nje sekret: Skerdin e kam pas vetes, se nuk i kerkoj martese
 • Zbulohen fotot e Anjeza Shahinit me te dashurin, diplomat anglez
 • Adi Krasta paralajmeron largimin e radhes: Nje TV i ri me ka bere oferte te mire
 • Zanfina i shpeton burgut, paguan shumen qe i ka kerkuar Gjykata
 • Juliana Pasha ne diete, sugjeron receten personale te embelsirave
 • Silva Gunbardhi, ben ne 6 dite 1 milion klikime me klipin e ri
 • Xhemi pozon prane tenxhereve
 • Meti i BB vjen ne poza hot
 • Personazhe; Homoseksualet do t'u japin cmim VIP-ave qe i perkrahin, ja 12 kandidaturat e vitit
 • Andos: Nuk i duroj dot femrat e papjekura dhe nuk fal tadhtine

Saturday, 29 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 29 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 29 Dhjetor 2012
 • Anjeza Shahini, lidhje dyvjecare me diplomatin anglez. Ne Festival me kengen "Love", sepse dashuria eshte premtim!
 • Nata e Vitit te Ri: Kengetaret qe do te paguhen nga 2 deri ne 7 mije euro
 • Politikane, gazetare e artiste festojne ne darken madheshtore te "IHB Group"
 • Ligerti, informaticieni me te cilin Ermela tradhtoi Jotin. Kush eshte Ligerti, djali qe i ka rrembyer zemren Ermeles. Emrela "block" Ervinit, edhe pse s'jane bashke xhelozohet kur e sheh me femra. Joti: Emrela me tradhtoi, kusheriri me njoftoi me SMS ndersa puthej me Ligertin
 • Kryeministri Berisha: Zgjohem me "Gangnam Style" dhe qetesohem me Rona Nishliun
 • Shkendija, Bleona dhe Genta e BB, 3 femrat qe gjate 2012-s i nxoren ne shesh te gjitha
 • Pas dy deshtimeve ne martese, Kastro Zizo behet doktor ndjenjash
 • Berisha takon djemte e "2XL": Do vij ne 2013!

Monday, 19 November 2012

ALBA FLASH NEWS: 19 Nentor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Kleoniki Delijorgji fiton kuroren "Miss Globe 2012". Vajza e dyte pas Almeda Abazit te fiton titullin nderkombetar te bukurise. Ndersa, Loreta Abdyli nga Kosova futet ne top 10 dhe fiton titullin "Miss Pavaresia"
 • Getoar Selimi publikon videon "N'Prishtine", akuzohet per vjedhje te instrumentalit nga kengetarja serbe Stoja dhe kenga "Revolucija". Ndersa vet ai ka mohuar se behet fjale per ndonje vjedhje. Poashtu, Zzap & Chriss kane reaguar fuqishem duke mohuar cdo gje ne lidhje me vjedhje.
 • Albana Azizi, shqiptarja e dyte e ftuar ne ceremonine MTV EMA 2012
 • Loreta Kacka LORI ne pergaditje te klipit me titull "Nuk mundem" qe eshte duke u punuar nga Pro Video, ndersa kenga eshte realizuar nga Flori. Ndersa poshtu ka ne plan te lancoj klipin "Shqiperi o nena ime" me rastin e 100 Vjetorit te Pavaresise.

Wednesday, 14 November 2012

Serish Anjeza Shahini ne gare per Eurovizion

Të gjithëve na kujtohet kur Shqipëria për herë të parë preku festivalin e madh evropian “Eurosong” me këngën “The Image of you” në vitin 2004, dhe që u rendit në një pozitë shumë të mirë.

Ishte kjo këngëtarja e cila sapo kishte dalë nga ‘Ethet’ dhe menjëherë fitoi nga Festivali i RTVSH, në 2003.

Ndërsa mësuam se këngëtarja Anjeza Shahini ka gati këngën e radhës për të konkurruar këtë vit në festivalin e madh që do të mbahet në pjesën e dytë të dhjetorit në RTVSH.

Ndërsa edhe këtë vit Anjeza ka zgjedhur të bashkëpunojë me kompozitorin që e dërgoi në Eurosong, Edmond Zhulalin, dhe nëse kënga e saj do të fitojë, ne nuk do ta kemi frikën e përfaqësimit të saj në këtë festival të madh evropian.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Anjeza Shahin again in the race for Contest

We all remember when Albania for the first major European festival touched "Eurosong" with the song "The EMAG of you" in 2004, and was placed in a very good position. Was this singer who had just come from 'Fever' and immediately won RTVSH Festival in 2003.

Wednesday, 29 August 2012

Anjeza Shahini, vajza qe ha kosin shume!...

Anjeza Shahini: “Paratë nga muzika në Shqipëri? Nuk mjaftojnë as për të ndërruar veshjen”


 • Së shpejti, një bashkëpunim me artistin gjerman Martin Kilger.
 • Ai ka realizuar një këngë në gjermanisht për një vajzë shqiptare dhe pjesën e vajzës e ka kënduar në shqip Anjeza

Kanë kaluar vite që kur Anjeza fitoi “Ethet” dhe u shpall ndër 10 finalistet e Eurovizionit, duke e çuar Shqipërinë në vendin e 6. Tashmë, Anjeza është “rritur”, jo vetëm në moshë. Në këtë intervistë për lexuesit e SH.F. ajo thotë që sapo ka përfunduar bashkëpunimin me një artist gjerman, Martin Kilger, i cili ka realizuar një këngë në gjermanisht për një vajzë shqiptare. Do të jetë pikërisht pjesa e vajzës shqiptare që do të këndohet shqip nga Anjeza. Ajo shoqërohet edhe nga një video dhe së shpejti do të trasmetohet edhe në TV-të tona. Anjeza na zbulon pushimet me miqtë, dëshirat dhe projektet për të ardhmen.

Sunday, 26 August 2012

Anjeza Shahini, duet me nje kengetar gjerman...

Anjeza Shahini, kesaj here bashkepunim me nje gjerman

Kjo vere per Anjeza Shahinin nuk ka qene aq e favorshme per te pushuar, pasi e kemi pare te kendoje ne koncerte te veres, qe kane organizuar televizionet ne qytete te ndryshme. Por jo vetem kaq. Kengetarja e njohur per momentin eshte e angazhuar me realizimin e dy kengeve te reja, e para nje duet dhe e dyta kenge e saj. Kenga ne duet titullohet ne gjermanisht “Kastanien”, dhe behet fjale per nje bashkepunim me nje kengetar gjerman, i cili ka krijuar nje kenge dedikuar Tiranes, ose me sakte nje vajze nga Shqiperia dhe ka ftuar ne bashkepunim Anjezen.

Revista PANORAMA PLUS - 25 Gusht 2012

Revista PANORAMA PLUS, 25 Gusht 2012
 • Bleona, ja si na mashtron. Rikthehet Bleona ne Shqiperi dhe hap thesin e genjeshtrave. Ne faqen e saj zyrtare, kengetarja genjen duke filluar me diten e lindjes e deri tek albumet e shitura e te koncertet qe nuk ekzistojne
 • Ermali dhe Franceska e BB5 i japin fund lidhjes, te tradhtuar nga njeri-tjetri
 • Nik Xhelilaj, roli ne telenovelen turke qe do e shnderroje ne milioner
 • Ezel rimerr veten nga aksidenti, planet artistike te vjeshtes dhe e dashura qe gjeti ne sheshxhirim
 • Big Basta, pas mosmarreveshjeve, largohet nga "Big City Studio's"
 • Akuzohej per fajde, arrestohet John Goci, menaxheri amerikan i Genta Ismajlit
 • Petriti i BB4: Ju tregoj befasine e ardhjes ne jete te femijes tim te pare
 • Tuna refuzon labelin "Baba Stars"

Thursday, 14 June 2012

Bemat e VIP-ave ne Gjimnaz!

Nga historite e dashurise, tek "sherret" per flokesh dhe perjashtimet nga shkolla

BEMAT E VIP-ave NE GJIMNAZ

Ishte e veshtire te gjeja nje hyrje te pershtatshme gazetareske per kete shkrim, keshtu qe pas perpjekjeve te shumta, thjesht hoqa dore sepse mendova qe asnjera nga fjalite ‘klishe’ nuk do te ishte e pershtatshme apo e mjaftueshme per te pershkruar nje eksperience te jashtezakonshme, keshtu qe vendosa te flas me ju po aq thjesht dhe cliret sa me te gjithe miqte e mi…Ne fillim te shtatorit, kur me ribesuan drejtimin e suplementit “Gjimnazistet”, nuk eshte se e prita shume mire dhe kjo, jo sepse kisha frike te punoja, por per shkak se e dija qe lexuesit e mi do te ishin te vecante, e mbi te gjitha shume te vemendshem ndaj asaj qe une do te shkruaja. Nen presionin e ketij mendimi qe me vertitej hera-heres ne koke, realizova nje takim me bashkepunetoret e meparshem te suplementit... Mjaftoi ai takim per te ndezur driten jeshile ne mendjen time. Ashtu si dhe une mendonin shumica prej tyre...si une mendonin Kejsi, Eralda, Vjosana, Klaudia, Sara, Tea, Elona, Grejdi, Erisi, Ledia, Joni, Kristi dhe gjithe te tjeret, te cileve u kerkoj ndjese qe s’ua kam permendur emrin, por qe gjithsesi i falenderoj shume. Duhet te gjenim nje ze te pershtatshem per te sfiduar heshtjen dhe apatine; donim te krijonim jo thjesht nje suplement, por nje bote me vete, qe te mund te permbante sadopak nga grimcat e atij universi qe quhet gjimnaz.

Monday, 14 May 2012

Revista PALOMA - 12 Maj 2012

Revista PALOMA, 12 Maj 2012
 • Big Mama: Jam e lumtur ne dashuri!
 • Genta dhe Franceska puthen plot pasion. Ermali shijon pamjen... dhe jo vetem!
 • Flasin familjaret e banorit te "Big Brother": Pas "Big Brother" per Liamin ka dasem!
 • Arber Cepani feston ditelindjen me balerina "belly dancer"
 • Ledri i dedikon kenge me te shara Noizyt
 • Arbana Osmani dje me e kritikuara, sot me e pelqyera!
 • Ndahet Ema Andrea nga i dashuri 10 vjet me i ri
 • Tuna, kujdes nga mbrapa!
 • Martohet Ledio i "Zone e Lire"
 • Anjeza Shahini, feste gjigante per 25 vjetorin
 • Greta Koci heq dore nga posti ne FRPD (ky lajm eshte pergenjeshtruar)
 • Graciano: Isha me i miri! Duhej ta fitoja une "Big Brother"
 • Eraldo Musabelliu, Beckham-i shqiptar!
 • "Big Brother" Deftesa nga Ogreni dhe Neda

Tuesday, 6 March 2012

Interviste me Anjeza Shahini [MAPO]

Anjeza: Diten e nis me frazen: Nuk dua te flas me asnje ne telefon!

“Momenti kur lancon dicka te re eshte perhere emocionues”, e nis rrefimin e saj Anjeza, vetem pak ore pas promovimit te kenges se saj me te re. Eshte nje kenge qe vjen ne hapesiren e duhur kohore, sidomos nese merret parasysh qe efekti i kenges “Ti dhe une” ndihet ende.

Anjeza Shahini eshte nje nga zerat me te mire e me premtues te muzikes moderne shqiptare. Ajo vjen ne kete interviste per te na treguar dicka me shume per videoklipin e kenges “Te desha shume”, por edhe per veten e saj. E kujdesshme ne jeten e saj private, Anjeza ka ditur perhere te shfaqe vetem vlerat si artiste, pa i perzier keto dy fusha. Ne fakt te gjithe jemi kurioze per te ditur dicka me shume per te.

Sunday, 4 March 2012

Kujt i thote te dua shume Anjeza Shahini?

Këngëtarja e parë e ‘Etheve” dhe e para shqiptare që preku Eurosongun, si duket vërtet ka rënë në dashuri, madje atë e potencon edhe në këngë fort. E kemi fjalën për Anjeza Shahinin, e cila ka sjellë një këngë të bukur që mban titullin “Të dua shumë”.

Kënga është miksuar në studion e Shpëtim Saraçit, ndërsa këngëtarja është pjesë e kompanisë “Sebastian Production”. Anjeza Shahini tashmë njihet më në fund edhe për lidhjen e saj me anglezin me emrin Pol, lidhje kjo që duket se është shumë serioze dhe që tashmë po e kuptojmë se kujt i thotë artistja të dua shumë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Who says I love you Anjeza Shahini?

The first singer of 'Fever "and the first Albanian Eurosongut touched, it seems really fell in love, even it also emphasizes the song strongly. We're talking about Anjeza Şahin, which has brought a beautiful song entitled "I love you too". The song is the mix in studio Saraçi Rescue, while the singer is part of the company "Sebastian Production". Shahini Anjeza now finally recognized for its association with Englishman named Paul, an association that seems very serious and now we realize who the artist says I love you. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Wednesday, 22 February 2012

Anjeza Shahini, Nje kenge dhe klip per dashurine...

Anjeza Shahini: Kenga ime e re i kushtohet dashurise si ndjenje e forte

Nje balade qe i dedikohet dashurise si ndjenje e forte. Anjeza Shahini sapo ka perfunduar xhirimet e klipit te saj te ri me titull “Te desha shume”, qe pritet te publikohet pas pak ditesh ne kanalet muzikore. Xhirimet e klipit jane realizuar ne Tirane, dhe kjo do te jete shfaqja e saj e pare ne nje klip muzikor pas atij me titull “Ti dhe une”, ne duet me Dren Abazin e “Zig Zag Orchestra”. Ne klip, Anjeza shfaqet ne nje stil te ri, ndersa kujton dashurine e saj duke udhetuar me makine. Gjate kesaj periudhe, Anjeza ka qene e angazhuar per te zgjedhur talentet e reja te muzikes ne audicionet e spektaklit “X Factor”, qe po transmetohet ne “Tv Klan”. E zbuluar si talent nga nje reality show i ngjashem, “Ethet e se premtes mbrema”, ajo tashme e sheh si nje kohe te larget ate te gjykimit nga nje juri profesioniste.

Monday, 20 February 2012

Anjeza Shahini ne lidhje dashurie me nje anglez...

Zbulohet lidhja sekrete e Anjeza Shahinit me anglezin Pol

Me ne fund kemi nje lajm per jeten private te Anjeza Shahinit. Kengetarja prej disa kohesh eshte duke perjetuar nje histori te bukur dashurie me nje djalosh simpatik.

Djaloshi qe ka bere per vete kengetaren quhet Pol dhe eshte nje qytetar anglez. Pol prej kohesh jeton ne Shqiperi, ku edhe eshte njohur me Shahinin. Historia e tyre eshte ruajtur me fanatizem te madh nga kengetarja dhe rrethi i saj i ngushte i miqve. Mirepo ashtu sic dikur ka kenduar e ndjera Anita Bitri: “Nje dashuri nuk mund te mbetet anonim” edhe kjo histori nisi te perflitet dhe te dale ne shesh. Keshtu, te aferm te kengetares sigurojne qe nuk behet fjale per nje histori kalimtare, por teper serioze. Kjo eshte e para histori dashurie e publikuar per Anjeza Shahinin. /bluetooth/

Sunday, 19 February 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 18 Shkurt 2012

Revista PANORAMA PLUS, 18 Shkurt 2012

 • Devis Xherahu, kengetari pohon lidhjen me miss-in, shperthen ish-gruaja. Paola Kondakci: "Me tradhtoi dy vjet rresht, ja intrigat pas shpines sime".
 • Rita Lati ziliqare per format e Alberies
 • Ledio i Portokallise: 14 shkurti me gjeti vetem, femrat jane materialiste
 • Big Brother 5, zbulohet ne nga konkurrentet, ish-mister Albania, Ermali
 • Ermal Merdani, djali qe fale kurores eshte mesuar me vemendje mediatike
 • Flori Mumajesi, shperthen konflikti me "Besfort Video", e akuzon per vjedhje. Flori: Ka publikuar kenget tona ne Youtube dhe nuk na ka paguar.
 • Linda Halimi dhe Big D kurorezojne dashurine me fejese. Dhendrri i huaj i blen kengetares dhurate nje unaze diamanti

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online