All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Antonela Cekixhi. Show all posts
Showing posts with label Antonela Cekixhi. Show all posts

Wednesday, 20 March 2013

Kanita drejt finales ne "X Factor", Tuna jo e kenaqur...

Kanita Suma
Kanita drejt nates finales, Antonela perfundon konkurrimin

X-Factor Albania” ka shenuar nje nate plot emocion dhe diversitet, fale interpretimeve te 5 artisteve te rinj dhe spektaklit plot ngjyra, qe vjen cdo te diel ne ekranin e televizionit Klan nga Vera Grabocka dhe Alketa Vejsiu. Antonela, Grupi Natyral, Aldo, Kanita dhe Arilena, kane performuar ne 2 disiplina duke sjelle kenge te fuqishme, qe kane nxjerre ne pah vlerat e tyre vokale duke impresionuar jurine, publikun qe i voton nga java ne jave dhe fansat e tyre qe i ndjekin e mbeshtesin edhe ne rrjetet sociale.

Vecanerisht ne profilin e “X-Factor Albania” ne “Facebook”, ku numerohen afer 140 mije ndjekes te cilet me komentet dhe vleresimet per konkurrentet kane vijuar deri ne oret e para te mengjesit.

Sfida

Meqenese jemi vetem dy jave nga finalja e madhe, kuptohet se sfida behet gjithmone dhe me e veshtire. Dhe show-down kete here i ka takuar Antoneles nga kategoria e vajzave me mentore Tunen dhe Kanites nga kategoria No Limit, me mentor Pandi Laco.

Tuesday, 12 March 2013

Antonela Cekixhi, konkurrentja ne "X Factor" qe nuk mposhtet lehte...

Antonela CekixhiAntonela Cekixhi: Ne kete faze te gares, secili pretendon te jete fitues

Antonela Cekixhi eshte nje nder 6 konkurrentet ende ne gare per te fituar talentshoun e madh “X-Factor”. Ajo eshte 17 vjec dhe studion ne vitin e dyte ne gjimnazin “Ismail Qemali”.

Me nje thjeshtesi qe e karakterizon, Antonela flet ne nje interviste per gazeten “Koha Jone”, per pjesemarrjen ne kete superspektakel, duke treguar se ajo ka konkurruar edhe ne edicionin e kaluar ku mundi te shkonte deri ne fazen e vilave te jurise. Por kembengulja e saj dhe pasioni per muziken bene qe ajo te vinte serish kete vit edhe me e pergatitur per ate qe do te bente duke i kushtuar edhe me shume kohe vetes dhe muzikes Megjithese nuk e mohon faktin se do t’i pelqente qe te ishte fituesja, “ne kete faze te gares qe jemi tani, secili prej nesh do te deshironte qe te ishte fituesi”, shprehet ajo.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online