All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Anxhela Peristeri. Show all posts
Showing posts with label Anxhela Peristeri. Show all posts

Monday, 13 August 2012

Revista PALOMA - 11 Gusht 2012

Revista PALOMA, 11 Gusht 2012
 • Anjeza Branka: Mashkulli im, me i miri! Ai me ofron gjithcka qe kerkoi nga nje mashkull!
 • Andresa Soares: Femrat ne Shqiperi, shkojne deri ne motel e s'bejne gje!
 • Lynx: Nuk jetojme dot pa seks
 • Martohet Mirjeta, Marieli nuk i shkon ne dasme!
 • Shkendije Mujaj, nje besimtare e devotshme, vishet me perce
 • Adelina Tahiri zihet me Tunen, per Blerim Destanin?
 • Franceska: Turp t'u vije gazetareve qe shpikin! Me Ermalin jam e lumtur!
 • Luar, gati per suksesin nderkombetar
 • Anxhela Peristeri: Eshte bukur te te adhurojne mbi 100 njerez. Anxhela rrefen per punen e saj ne Greqi, puna ne buzuk, si u prit kenga e re dhe synimi per te depertuar ne muziken greke
 • Elhaida Dani, triumfon serish, shpallet me e mira ne Europe
 • Greta dhe Eni Koci me look te ri, behen si binjake

Saturday, 14 January 2012

Anxhela Peristeri: Jeta Ime si Kengetare ne Greqi...

Anxhela Peristeri: Jeta ime e re si kengetare buzuqesh

Ne fillim vitet 2000 emrin e saj e gjeje kudo neper faqet roze te fundjaves. Ishte prezente ne shume evente muzikore dhe popullariteti i kishte arritur kulmin. Prej pese vitesh i mungon Shqiperise. Arsyeja?! Po nderton nje karriere te re si kengetare ne vendin fqinje me ne, Greqine. Anxhela Peristeri, kengeterja e njohur shqiptare do te vije sot ne “Bluetooth” me nje rrefim interesant mbi jeten qe ben tani. Cdo nate kendon ne buzuqe dhe sic thote vete, sadisfaksioni qe merr eshte i madh. Mbi 1000 njerez qe e ndjekin dhe e duartokasin per cdo mbremje. Ky eshte bilanci i saj ne fund te dites, bashke me parate qe natyrisht s’i mungojne. Po pse u largua nga Shqiperia? A e ndjen diskriminim dhe kur do te kthehet ne Tirane? A ka nje mashkull ne jeten e saj dhe kur do te martohet? Rrefehet Anxhela...Rrugetimi i saj ne Greqi dhe planet per t’u rikthyer ne skenen shqiptare.

Ku ka humbur Anxhela gjithe keto kohe?
- Sic eshte bere e njohur edhe para 5 vjetesh kur u largova jam duke jetuar ne Greqi.

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 14 Janar 2012

Revista BLUETOOTH, 14 Janar 2012

 • Lorik Cana lidhet me miss-in. Ne Tirane perflitet fejesa me Arniten, ne Kosove lidhja me Genta Ismajlin
 • "E Diell" me dy autore. Vec Alban Dudushit dhe Xhemi Shehut, ne prezantim edhe Ulpiana Lama. Fytyra me e re ne spektakel Ulpiana Lama, do te jete opinioniste
 • Ronela Hajati: Kam marre kredi per te bere kenge!
 • Teuta Kurti pas marteses ne pritje te nje femije
 • Anxhela Peristeri: Jeta ime ne buzuqet e Greqise
 • Klajdi Haruni: Kam vuajtur per dashurine
 • Surprizat e Holta Dulakut
 • Agnesa Vuthaj: Jam nje beqare e lumtur
 • Zbulohet i dashuri i Irsa Demnerit
 • Turi i suksesshem i Valbona Memes
 • Adelina Ismajli zihet me Dj serbe per ceshtje nacionaliteti
 • Rozana Radi dhe Mc Kresha hapin zemren
 • Dafina me Ledrin nje tjeter dashuri VIP?!
 • Gjergj Kacinari: Mami, mbeshtetesja ime e flaket! Konkurrenti i "The Voice of Albania": Per momentin jam singell, fama s'do te me ndihmoje per nje lidhje

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online