All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Anxhelina Hadergjonaj. Show all posts
Showing posts with label Anxhelina Hadergjonaj. Show all posts

Friday, 8 March 2013

Kur VIP reklamojne nenat per 8 Mars

Disa prej tyre i njihnim se i kishim parë, por disa i pamë dhe i kujtuam më shumë sot me urimin “Gëzuar 8 Marsin”.

Ju sjellim tani një kolazh me nënat e femrave më të njohura të muzikës duke nisur nga e ëma e Genta Ismajlit e deri te nëna e Ciljetës, kur kjo e fundit është bërë vetë nëna e një djali një muaj më parë.

Meqë jemi në këtë festë edhe ne u urojmë atyre Gëzuar dhe i falenderojmë që kanë rritur vajza kaq të bukura dhe mjaft punëtore në muzikë.

Sërisht meqë është festë na lejohet të zgjedhim edhe mamanë më të bukur, jeni ju lexues që mund ta bëni këtë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
When VIP mothers advertise on 8 March

Some of them knew that we had before, but few saw and reminded more wishes "Happy 8th of March." We bring you now a collage of the most popular women's mothers music starting Genta mother Ismajli to Ciljetës mother when the latter has become the mother of a son a few months ago.

Since we are on this holiday we wish them happy and thank that have grown so beautiful and pretty girls working in music. Again as is the feast also allowed us to choose the most beautiful mother, are you readers that can do this. / Albavipnews /

Sunday, 13 January 2013

Kusheriret prezantojne "ABA" babes!

(A)rgjentina, (B)eatrix dhe (A)nxhelina jane prezantuar me nje stil te vecante te flokeve. Secila me e bukur se tjetra, ky afro stil i flokeve ka marre pelqime pozitive nga fansat.

Ne mungese te nje bashkepunimi muzikor, qe fansat kahere jane duke pritur te ndodh, kusheriret jane prezantuar se bashku si nje grup imagjinativ qe per hir te kenaqesise se momentit, do ta mund ta quanim nje "ABA" grup shqiptar.

Ja pra dhe ideja! Keto tri kusherire te bukura duhet te mendojne seriozisht te formojne nje grup muzikor me kete emer, qe jemi te bindur se nuk do t'i mungonte suksesi.

Bashkimi ben fuqine, nuk thuhet dhe kot, apo jo! Gezuar "ABA" babes!/Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Monday, 10 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 10 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Bleona Qereti reagon ne facebook per lajmin se ka refuzuar dreken me Rita Oren dhe e klasifikon si lajm te rreme!
 • Rita Ora paralajmeron turin e saj britanik "Radioactive" qe fillon me 28 janar
 • Rob Kardashian akuzon Riten per tradhti. Rita nuk i eshte pergjigjur akuzave. Por, me vone ai poston se asnjehere nuk ka permendur emrin e Rita Ores dhe se ai respekton femrat!
 • Festivali i RTSH nise me 20 dhjetor!
 • Gjyste Vulaj zgjedhe Ameriken per te lindur djalin
 • Zanfina Ismajli xhiron klipin "Te kerkoj"

Saturday, 8 December 2012

Revista BLUETOOTH - 8 Dhjetor 2012

Revista BLUETOOTH, 8 Dhjetor 2012
 • Soni Malaj: Telefonata surprize e Berishes. "Vera dhe Alketa, kumbarat e dashurise sime me Mirkon. Ai me detyroi te vija"
 • Franceska: Jam singlle, por e lumtur per lidhjen e Ermalit
 • Ish-e dashura Elda Koci: Liber, me tradhtite e Redon Makashit
 • Enkel Demi sherr me Florianen para festivalit
 • Frederik Ndoci: Une i dhashe vetem idene, Lek Plepi me beri producent
 • Daffy: Albumi im i trete do t'ju cmend!
 • Shkendije Mujaj heq mbathjet, publiku e ofendon
 • Anxhelina Hadergjonaj feston 20-vjetorin
 • Briney imiton Bleonen
 • Rita Ora refuzoi mediat, nuk flet shqip
 • Ledri Vula e shpall Rita Oren nusen e tij
 • Rob Kardashian: Rita me tradhtoi me 20 meshkuj
 • Rita Ora ben fans edhe Barack Obamen
 • Rita dhe Rihanna ballafaqohen ne "X-Factor"-in britanik?
 • Fillojne krishtlindjet per Rozin

Thursday, 6 December 2012

Anxhelina Hadergjonaj, e bukur dhe thelle e dashuruar

Kengetarja bukuroshe Anxhelina Hadergjonaj sapo ka festuar ditelindjen e saj te 20-te ndersa eshte gezuar pamase kur ka marre nje buqete te madhe me lule nga i dashuri i saj, futbollisti Fatmir Hysenbelliu.

Vajza qe nje kohe thoshte se e ka mendjen vetem te karriera, duket se eshte thelle ne dashuri. Per kete flasin fotot qe ajo poston ne rrjetin e saj social, dhe ku nuk heziton te shprehe haptazi ndjenjat e saj:

"Ti me ben te ndjehem sikur te kisha qene e mbyllur larg parajses per shume kohe!... Duhet te jem vajza me fatlume ne bote qe te kam ty ne jeten time", jane disa nga mesazhet e Anxhelines qe zbulojne nje vajze te dashuruar deri ne fyt, sa qe edhe ka lene muziken anash per ca kohe. /Albavipnews/

Thursday, 28 June 2012

Anxhelina dhe rikthimi i saj me foto

Këngëtarja Anxhelina Hadërgjonaj si duket nuk ka ndonjë mundësi të sjellë ndonjë këngë, por që don të jetojë edhe qoftë me një fotografi.

Ndërsa kushërirat e saj, Argjentina dhe Beatrix kanë ecur përpara me muzikë dhe hite, ajo ka mbetur në vendnumëro dhe kjo foto e rikthen atë në diskutim.

Megjithëse kishte edhe nga ato komente jo të bukura për vajzën në këtë foto. Edhe fotoja me siguri është realizuar në një muaj pak më të freskët meqë ka në krahë një pallto./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Angelina and her return with photos

Angelina Hadërgjonaj singer seems there is no opportunity to bring a song, but who wants to live even if with a photograph. While her cousins​​, Argentina and Beatrix have moved forward with music and hits, it stalled and it restores the picture in question.

Although those comments were also not fair for the girl in this picture. Even the picture is certainly realized in a few months since it has more cool in a coat wings. / Albavipnews /


Sunday, 17 June 2012

Femrat VIP ne bikini...

Femrat VIP ne bikini

Javen qe kaloi, prezantuam pjesen e pare te femrave VIP te cilat kane filluar te zhvishen pasi e kerkon koha e nxehte. Disa neper koncerte, e disa ne plazh per pushime. Keshtu kengetaret dhe modelet e njohura shqiptare deshirojne te tregojne se kane fizik te bukur per te joshur boten mashkullore. Femrat e njohura te cilat do t’i prezantojme kete jave, jane shume seksi.

E fillojme me nje modele jo shume te njohur, por me nje trup qe secila femer do ia kishte zili. ‘’Jam 20 vjece, studioj Shkenca Politike, viti 2. Para tri vitesh kam filluar me modeling. Ndihesha shume mire me fotot dhe ne pasarele. Fillimet e mia kane qene tek ‘’E diela shqiptare’’ per nje sezon, me pas ne ‘’Fashion party Albania’’, e me tej te disa revista ne aktivitete te ndryshme’’, thekson keshtu modelja nga Tirana, Xhensila Seferi, e cila keto dite po ben plazh neper pishina duke u zhveshur ne bikini.

Sunday, 11 March 2012

Vajzat VIP prezantojne mamate per festen e 8 Marsit

Të enjten që kaloi, është festuar dita e nënave. Kjo ditë u dedikohet mbi të gjitha grave të thjeshta, të cilat në sajë të vlerave të tyre ndryshuan ekuilibrat socialë. Kjo ditë u kushtohet grave të cilat për shekuj luftuan për barazinë e tyre në shoqëri.

Festa e 8 Marsit u festua edhe nga VIP-at tanë. Ata kurrë nuk i harrojnë të dashurit e tyre gjatë kësaj feste, andaj as dhuratat nuk munguan. Lule, kompjuter & karafila, ishin disa nga dhuratat të cilat femrat VIP u kanë dhuruar nënave të tyre. Mes shumë dhuratave, ato kanë bërë edhe gjeste të tjera simbolike, për të treguar dashurinë ndaj nënave.

Femrat VIP kanë shfrytëzuar profilet e tyre në facebook për të postuar fotografi me nënat e tyre duke bërë urime nga më të ndryshmet. ‘’E dashur nënë, ti ke qenë personi më me ndikim në jetën time. I vlerësoj pa fund të gjitha sakrificat që ke bërë për të më rritur, edukuar, për të më dhënë një jetë të mirë.

Gjatë jetës sime ti si nënë ke plotësuar disa role, ndonjëherë si infermiere, këshilltare, shoqe, kuzhiniere, prandaj gjithmonë do të jesh nëna ime, më e mira në botë. Mami, unë nuk mund të të falënderoj mjaftueshëm për të gjitha sakrificat që ke bërë per mua. Më ke mbështetur dhe inkurajuar gjatë gjithë jetës sime dhe në çdo hap që kam hedhur.

Friday, 17 February 2012

Si urojne Vipat per Pavaresi te Kosoves?

Tashmë portali më i madh social “Facebook” është bërë një urë komunikimi ku të gjithë mund të shprehin atë që duan, edhe kur bëhet fjalë për urimet janë të shumta. Edhe personat publikë e shfrytëzojnë facebookun për të uruar, edhe në këtë 4 Vjetor të Pavarësisë së Kosovës.

Ne  hulumtuam dhe ja se cfarë kishin shkruar në profilet e tyre të vërteta Vipat shqiptarë.

Reperi i famshëm shqiptar Gold AG:
“Jeto o flamur sa të jeton Shqipnia ...”,

Altuna Sejdiu TUNA “Gëzuar 4 vjetorin e Pavarësisë”
(me nje foto "mix" ku vjen shume provokuese)

Gena”Gezuar Pavarësinë për gjithë Kosovën, nesër festojmë për një Kosovë gjithmonë të pavarur”.

Reperi Genc Prelvukaj:
“Të dashur shqiptarë : Urime 17 Shkurti - Dita e pavarësisë së Kosovës” (ne profil ka vendosur flamurin kuq e zi)

Dafina Rexhepi (e mbështjellë me një foto me flamurin kombëtar): “Urime të gjithëve 4 Vjetori i Pavarësisë’.

Edhe këngëtarja e shumë hiteve shqiptare Rovena Stefa kishte uruar të gjithë shqiptarët me rastin e Pavarësisë së Kosovës.

Tuesday, 7 February 2012

Me e mire e ema se e bija...

Me e mire e ema se e bija…

Ne shqiptaret si popull ballkanas e kemi pelqyer gjithnje alegrine, zhurmen, harene, muziken, qejfin! Nese na kujtohet nje kenge te vjeter tradicionale tiranase te gjithe jemi gati per t’u cuar ne kembe e ta kercejme, pavaresisht nga vendi dhe koha. “Me e mire e ema se e bija” pa diskutim qe na ka mbetur ne mendje si shprehje, sidomos kur ky fakt eshte reflektuar qartazi ne gezimet e ndryshme ku kemi marre pjese, teksa i shihje perballe dy zonja simpatike, por nuk dalloje aspak se mund te kishin nje lidhje te forte gjaku.

Saturday, 21 January 2012

Alberia nuk e don burrin amerikan per Anxhelinen

Alberia Hadergjonaj ka gati bashkepunimin me vajzen dhe mbesat

Ka qenë e ftuar në programin e paraditës në Vizion Plus këngëtarja Albërie Hadërgjonaj, e cila megjithëse ishte me vajzan e  saj, Anxhelinën dhe dy mbesat këngëtaret Argjentina dhe Beatrix Ramosaj, ajo nuk i ka lënë të flasë shumë ato.

Kështu ka dashur që shpesh herë përgjigjet që duhet ti jepnin vajzat, mundohej ti përgjigjej Albëria, natyrisht duke u munduar që ti nxirrte apo ti mbronte ato. Mes të tjerash, ajo tregoi dhe një dembelim të Anxhelinës, e cila erdhi me vonesë në këtë program direkt e në studio.

Stafi i programit u kishte bërë nga një kronikë bukurosheve, kur mes të tjerash, kishte harruar se thashethemi më i ri për Anxhelinën, nuk është arsyeja pse ka ikur në Amerikë, por sepse ajo është  e lidhur me një djalë bisnezmeni, por dhe këtu ndërhyn Albëria, madje ajo tha se nuk do të donte kurrë që vajza e saj të martohet me të huaj, por vetëm me shqiptar.

Kështu që i bie se ajo është dakort me djalin që figuron me emrin Fatmir në krahë të Anxhëlinës. Ndoshta!

Në fund Albëria duke iu përgjigjur thashethemeve për ndërhyrjet në dukjen e saj ka treguar se së bashku me vajzën dhe dy mbesat sapo kanë përgaditur një këngë, dhe në verë do të jetë me video, dhe ajo do të mundohet të duket më e re se to./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Alberie Hadergjonaj did not want American men to Anxhelinën

Friday, 20 January 2012

Vajza e Alberies publikon fotografi te nxehta

Vetëm pak ditë më parë, në një foto ajo shihet përkrah një djali të një biznesmeni të njohur shqiptar, bëri xhiron e medieve shqiptare, sot ajo provokon duke thënë se ajo vërtet është rritur. E kemi fjalën për këngëtaren Anxhelina Hadërxhonaj, vajzën e Albëries, e cila siç e shihni në këtë foto, ajo vjen shumë “Hot”.

Nuk jemi të sigurt nëse nëna e saj ka qenë dakord për këtë foto, por sigurohemi se zgjedhja e futbollistit të Barit, Fatmir Hysenbelliut. Ndërsa, sa shihet kjo foto që është publikuar është realizuar nga një fotograf shqiptar me emrin Flor Abazi. /Maksim GJokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Alberie's daughter publishes hot pictures

Just a few days ago, in a photo it is seen beside a son of a notorious Albanian businessman, made ​​the rounds of Albanian media today saying it provokes it really has grown. We're talking about Angelina Hadërxhonaj singer, daughter of Albëries, which as you see in this picture, she comes very "Hot".

Tuesday, 17 January 2012

Ramosajt e Hadergjonajt behen Charlie's Angels

Kushërirat artiste shihen në këtë foto së bashku, Argjentina, Beatrix dhe Anxhelina, së bashku me motrën e saj. Por këtu i vetmi djalë që është stilisti atraktiv Niko Komani, i cili jo vetëm është me fat mes këtyre vajzave simpatike, por duket sikur është Charli mes ëngjëjve.

Të gjithë meshkujt do të donin të ishin në vend të tij, por vajzat vërtetë janë të tilla dhe për pak na kujtojnë serialin e njohur Charlie's Angels.

Eshtë vetëm një kafe e thjeshtë, apo një kafe punë, pasi kushërirat kishin premtuar se do të vijnë së shpejti me një bashkëpunim. Ende nuk e dimë se kur do të vijë kjo këngë e kënduar nga tre ëngjëllushet!Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ramosajt and Hadergjonajt made ​​Charlie's Angels

Cousins ​​artists seen in this picture together, Argentina, Beatrix and Angelina, along with her ​​sister. But here is the only guy that is attractive designer Niko Koman, who is fortunate not only among those girls cute, but seems Charli between angels.

Monday, 16 January 2012

Anxhelina Hadergjonaj ne lidhje me nje futbollist?

Cift i bukur apo jo?

Nuk është ende një lajm i konfirmuar, por në bazë të kësaj fotoje lind dyshimi. Vajza e këngëtares Albërie Hadërgjonaj, Anxhelina shihet përkrah djaloshit të njohur si futbollist edhe në Itali, Fatmir Hysenbelliu. Mos vallë ata të dy janë të lidhur? Dhe nësë po, cift i bukur duket, por flitet se ata janë parë disa herë bashkë duke frekuentuar vende të ndryshme.

Por ne mendojmë se sa shpejt është rritur vajza e Albëries, e në fakt besoj se dhe mamaja e saj e pranon këtë lidhje, pasi këshilla e saj kishte qenë që vajzat nuk duhet të martohet sic ishte martuar ajo shumë e re, ndërsa tashmë Anxhelina është rritur dhe  e ka kaluar adoleshencën./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Angelina Hadergjonaj in a relationship with a footballer?

There is confirmed news yet, but based on this photo wonders. Daughter of singer Alberie Hadergjonaj, Angelina is seen beside the boy known as football in Italy, Fatmir Hysenbelliu. Or did they both are connected? And if so, looks beautiful couple, but they were first spoken several times along with different countries attended. 

Saturday, 31 December 2011

Yjet e estradës që ishin in&out


Viti 2011 shënoi ngritjen dhe rënien e shumë këngëtarëve tanë. Disa prej tyre arritën që të depërtojnë dukshëm në skenën muzikore, ku me këngët dhe videoklipet e tyre tërhoqën vëmendjen e shikuesve dhe arritën të rrëmbejnë zemra të shumë artdashësve.

Për fat të mirë më shumë numërojmë ngritje se sa rënie të këngëtarëve tanë të njohur të estradës. Janë disa nga këngëtarët e rinjë që arritën mjaftë shumë sukses me projektet e tyre muzikore dhe njëra ndër to është Dafina Zeqiri e cila gjatë këtij viti solli në treg disa këngë dhe videoklipe të cilat u bënë hite.

E sukseshme në këtë vit ishte edhe këngëtarja nga Maqedonia Adelina Tahiri e cila përveç projekteve të reja që solli tek adhuruesit e saj, për herë të parë performoi në festivalin “Kënga Magjike”, ku arriti të shpërblehet me çmimin “Magjia e parë”. Një ngritje mjaftë të madhe në vitin 2011 pati edhe reperi i njohur Mc Kresha, i cili me shumë bashkëpunime realizoi shumë hite të cilat ende vazhdojnë të pëlqehen në publik.

Tuesday, 27 December 2011

Reagon Anxhelina: Ne Amerike jam per Karriere, jo per djemte...

photo: argjentina ramosaj
Anxhelina Hadergjonaj: Ne Amerike shkova per karriere, jo per djemte

Sapo nisi te bente emer, Anxhelina Hadergjonaj, e bija e Alberie Hadergjonajt, e la Shqiperine per te jetuar ne Los Angeles. Disa e gjykuan si te nxituar kete vendim te kengetares se re dhe te talentuar (kujtojme ketu performancen live me “Kjo jete s’mjaftoi” ne “Top Fest 8”, sepse te behesh i famshem, ne Amerike eshte shume me e veshtire sesa ketu. Per me teper qe ne Los Angeles, ku Anxhelina jeton me familjen e xhaxhait, ka vendosur te ndjeke nje shkolle aktrimi. “E kam menduar mire kete pune, kam marre keshilla nga shume persona, nga xhaxhai im gjithashtu, dhe do te ishte me mire qe nje tipi te ndrojtur si une - te ndrojtur ne skene jo ne jeten e perditshme; shkolla e aktrimit do te me bente mire, pasi do me clironte nga komplekset”, - thote per “standard” Anxhelina, e cila ka ardhur ne Tirane per festat e fundvitit. Ndersa haset gjate angazhimeve ditore me personazhe si Rihanna, Dr. Dre etj., Anxhelina, e cila nuk ka mbushur ende te 19-at, shpreson qe Hollywood-i te mos jete nje enderr e paprekshme per te, edhe pse eshte e vetedijshme qe i duhet shume pune. Sa per djemte, per ata ka kohe... te pakten keshtu na thote ajo.

Saturday, 24 December 2011

Beatrix, Argjentina dhe Anxhelina se shpejti me nje kenge se bashku...

Beatrix Ramosaj: “Te treja se shpejti me nje kenge”

Beatrix Ramosaj rrefen per klipin e ri, nje bashkepunim me kusherirat e saj, detaje te tjera rreth produksionit dhe planet e ardhme per nje koncert…perseri tresh. Megjithate bukuroshja e fisit Ramosaj ka ndare me ne edhe shume detaje te tjera ne kete prag festash...

Qarkullon ne forme thashethemi lajmi per nje bashkepunim mes tre kusherirash. Do te publikosh vertet nje kenge me Anxhelinen dhe Argjentinen?
- Po eshte e vertete qe se shpejti ne te treja do te dalim me nje kenge te re. Prej kohesh kishim qejf ta realizonim nje projekt te tille dhe me ne fund erdhi koha. Kenga eshte produksion i Nesti Dukes, i cili ka bere muziken dhe tekstin. Eshte nje kenge RnB por megjithese do te jemi te treja, secila do te kete mundesine te shfaqe karakterin e vet.

Monday, 19 December 2011

VIP Ballina: Revista PALOMA - 17 Dhjetor 2011

Revista PALOMA, 17 Dhjetor 2011
 • E kam te veshtire me djemte amerikane. Anxhelina Hadergjonaj rrefen per here te pare gjithcka nga jeta e saj ne Amerike, djemte, shoqeria, ushqimi dhe karriera ne token e premtuar!
 • Noizy: Per faj te Edites me kane ndaluar te takoj vajzen!
 • Tuna pret nje femije me Noizy-n
 • Flori i "Portokalli"-se ndahet nga e dashura
 • Ertemiona Mejdani reagon ndaj thashethemeve per lidhjen e saj me kengetarin korcar. Devis Xherahu, mashkulli me te cilin do isha dashuruar
 • Valon Kaba, modeli shqiptar i preferuari i homoseksualeve
 • Sabina Dana: Kengetaret me njeri-tjetrin armiqte me te medhenje!
 • Elvana dhe Flori krishtlindje ne New York
 • Nora Istrefi kopjon Elvanen
 • Mc Kresha tregon per lidhjen e tij me Rozana Radin. Mora vajzen me te mire te Tiranes!
 • Enxhi Kamenica shfryn buzet!
 • Domenika Caushi ne "Ballando con le stelle"? E lash Seldin pasi zbulova homoseksualitetin e tij!
 • Lidhjet dhe ndarjet me te bujshme te 2011-tes
 • Viti i ndryshimit. Si ka ndryshuar stilin personazhet e skenave tona
 • Me Neden dhe Ogrenin. Te rinjte shqiptare dhe e ardhmja europiane!

Friday, 16 December 2011

Anxhelina Hadergjonaj: Meshkujt ne Los Angeles Krejt te Bukur dhe me Stil...

photo: argjentina ramosaj
Anxhelina: Los Anxhelos ka djem yje, kercejne hatashem

Rruges kur po shkonim per te intervistuar Anxhelinen po mendonim qe do ta kishim te veshtire, se Anxhelina nuk flet, eshte tejet e ndrojtur. Kjo na ishte fiksuar nga nje interviste e nje viti me pare dhe vrisnim mendjen ca pyetjesh t‘i benim. Por per cudi bukuroshja bionde na surprizoi. Anxhelina ishte rritur dhe ishte shnderruar ne nje vajze te shkathet qe vetem fliste. Kete ia shprehem sapo e takuam. Ajo na tha se edhe shoket e shoqet kur e kishin takuar pas kthimit e kishin vene re ndryshimin dhe te gjithe i thoshin “E c‘te ben Amerika…”. Ajo na tregoi gjera interesante jo vetem per jeten e saj por edhe per “Token e premtuar”.

Anxhelina dime qe je kthyer nga Amerika per kengen magjike? E le me kaq apo do shkosh prape atje?
Do kaloj ketu edhe Vitin e Ri pastaj ne janar do kthehem prape ne Amerike.

Saturday, 10 December 2011

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 10 Dhjetor 2011

Revista BLUETOOTH, 10 Dhjetor 2011
 • Armend Rexhepagiqi: Nuk isha i lumtur, duhet Gjebrea tek "E Diell". Cfare do t'i mungoje nga Tirana dhe eksperienca ne Top Channel
 • Prezantuesit e RTSH-se: Pas Nik Xhelilajt, konfirmohen Enkelejda Zeko dhe Hygerta Sako
 • Shqiptarja Rita Ora kunate me Kim Kardashian
 • Regjisori: Ja pse zgjodha Bjordin dhe Ciljeten!
 • Anxhelina Hadergjonaj: Los Anxhelosi ka djem yje!
 • Neda Karafili, Del ne treg libri me proza
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
BLUETOOTH Magazine, 10 December 2011

Armend Rexhepagiqi: I was not happy, Gjebrea is needed at "The Sunday". What will he be missing from Tirana and experience in Top Channel
ART presenters: After Nick Xhelilaj, confirmed are Hygerta Sako and Enkelejda Zeko
Albanian Rita Ora in-law with Kim Kardashian
Director: Here is why I chose Bjordi and Çiljeta!
Angelina AGI: Los Angeles has the star guys!
Neda Karafili, Its out in the market the fiction book
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online