All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Anxhelo Miho. Show all posts
Showing posts with label Anxhelo Miho. Show all posts

Wednesday, 11 July 2012

Albani e mban fjalen, djemte e “X Factor” ne klip me te (Video)

Kënga më e re me klip e Alban Skenderaj “Mirëmëngjes”, ka risjellë në ekran dy nga djemtë më të spikatur që këngëtari kishte ne grupin e tij gjatë realizimit të “X Factor Albania”.

Amarildo dhe Anxhelo te cilët nuk arritën të preknin finalen e madhe (pervec Kristos nga grupi i Albanit), shfaqen në klipin e këngës pop-rock “Mirëmëngjes”, që deri tani është mjaft e pelqyer nga fansat.

Një këngë ritmike, verore dhe me një klip te vecantë, larg ekzagjerimeve që na shohin sytë me femra të xhveshura, ka ngjitur në skenën e improvizuar të videos Amarildon në kitare dhe Anxhelon në Keyboard./Info-Vip/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albani keeps word, the boys of "X Factor" in the clip with

The newest song with clips of Rolling Stones "Good morning," he bringing to the screen two of the most prominent men who had singer in his band during performance of "X Factor Albania". Amarildo and Angelo who failed to affect the grand finale (apart from the group Christos Albani), shown in the clip of pop-rock song "Good Morning", which so far is quite liked by fans.

Monday, 27 February 2012

16 Finalistet e X Factor Albania [VIDEO]

Drejt finales se “X Factor Albania”, zgjidhen 16 finalistet

Eshte formuar tashme grupi prej 16 finalistesh qe do te konkurrojne ne audicionin e pare te “X Factor Albania”. Dje ne mbremje ne ‘Tv Klan’, ne naten e Vilave te Anetareve te Jurise, Pandi Laco, Juliana Pasha, Vesa Luma dhe Alban Skenderaj kane zgjedhur 4 konkurrentet e skuadrave te tyre per te vazhduar nje gare qe do te zhvendoset ne Teatrin Klan, ne nje studio ultra moderne dhe qe do te transmetohet ne teknologjine ‘high definition’.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online