All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Apartamenti 2XL. Show all posts
Showing posts with label Apartamenti 2XL. Show all posts

Monday, 29 April 2013

Gent Zenelaj dhe pasioni i cmendur per motorret...

Gent Zenelaj
Gentian Zenelaj, pasioni i cmendur jashte "2XL"-se

Dihet tashme prej kohesh qe Gentian Zenelaj, aktori simpatik i shoe-t te humorit “Apartamenti 2XL” eshte nje ‘fans’ i zjarrte i motorreve. Eshte e rralle te te qelloje ta shohesh Gentin rrugeve te Tiranes pa motorrin e tij te dashur.

Here vetem, e here me Julin si pasagjer, Genti pjesen me te madhe te puneve qe ka gjate dites, i kryen me motorrin e tij. Duke njohur mire kete pasion te aktorit, organizatoret e maratones se motorreve ‘Vespa’ nga Tirana ne Shkoder e ftuan Gentin t’i bashkohej ketij aktiviteti ne statusin e te ftuarit VIP.

Monday, 25 March 2013

Cunat e "2XL": Berisha do vije, c'mendet pas nesh...

“Berisha do vije ne ‘Apartament’, cmendet pas nesh”

Ata jane miqte me te dashur te shqiptareve gjate te dieles mbrema. Me humorin dhe batutat qe bejne, hyjne ne shtepite tona, duke u shnderruar ne ‘familjaret’ tane te preferuar gjate weekend-it. Per pasoje, largimi apo edhe perfshirja e nje protagonisti te ri ne show, shkakton reagim tek te gjithe ne. Ashtu sic ikja e Ermal Mamaqit u kthye ne teme diskutimi neper te gjitha rrjetet sociale per me shume se nje jave. “A do te funksionoje ‘2XL’-ja pa Ermalin?” ishte pyetja qe ngrihej kudo. Pyetje kjo, qe mori si pergjigje suksesin e padiskutueshem te spektaklit, qe ne puntaten e pare te sezonit. Pavaresisht dashamiresise qe kishte krijuar figura e Ermalit tek publiku, filozofia mbi te cilen producenti Turjan Hyska e ka konceptuar “Apartamentin 2Xl”, beri qe mungesa e Mamaqit te mos ndihej... Po per te folur me shume mbi ecurine e spektaklit, komportimin me njeri-tjetrin dhe me personazhet qe kane te ftuar, premtimin qe u ka bere Dr.Berisha dhe shumecka tjeter rreth show-t, kemi zhvilluar nje bisede shume interesante me tre aktoret, qe perbejne tanime boshtin e shfaqjes: Gentin, Julin dhe Albanon... Vecse kete here, ndryshe nga c’jemi mesuar, shkuam ne ne shtepine e tyre, ne “Apartamentin 2XL”.

Sunday, 24 February 2013

Ermal Mamaqi: Kitara, dashuria ime e dyte pas Amit...

Ermal Mamaqi
photo: arbnor allaraj
Ermal Mamaqi: Ja pse u largova nga “Apartamenti 2XL

Ermal Mamaqi, artisti i dashur i skenes flet per here te pare ne “Bluetooth” pas largimit nga show i humorit “Apartamentit 2XL”… Arsyet qe e cuan drejt marrjes se ketij vendimi dhe ajo cfare do te beje tani Ermali. Si ua komunikoi lajmin kolegeve te spektaklit dhe si e sheh sot kete produksion. Pergjigjet per keto dhe te tjera pyetje, Mamaqi i jep ekskluzivisht per suplementin e se shtunes.

Ermal, pse u largove nga “2XL”-ja?

Doja nje kohe pushimi qe t’u perkushtohesha me shume biznesit dhe familjes sime. Gjithashtu mendoj qe te rikthehem ne muzike dhe kjo shkeputje me duhej patjeter.

Nuk mund te beje muzike duke qene pjese e show-t?

Friday, 22 February 2013

Julian Deda: Vazhdojme punen, si te ishte Ermali me ne...

Julian Deda: Pa Ermalin ndihemi bosh por “ The show must go on”

Julian Deda tashme ka gati 10 vjet ne skene, mes spektakleve ne televizion dhe roleve te herepashershme ne teater. Dy gjera te cilat ai nuk i ka ndare kurre ne karrieren e tij, sepse i bashkon i njejti pasion; deshira per aktrimin, per humorin dhe per skenen. Ne kete interviste ai vjen te rrefeje ndjesite e momentit, rolin ne komedine e zeze “Dorezimi” dhe ikjen e shokut dhe kolegu te tyre nga Ap 2XL, Ermal Mamaqit. Perse iku Ermali dhe si mendon Juli se do te ndikoje ikja e tij ne vazhdimesine e shout. “Fakti eshte qe ne kemi gati 10 vjet qe punojme bashke. Edhe pse kemi punuar disa here vetem, Ermali ka qene gjithmone pjese e jona. Sigurisht ndihesh pak sikur te ka ikur nje gjymtyre.


Saturday, 3 March 2012

Turjan Hyska: E kemi ftuar Sali Berishen ne "Apartamenti 2 XL"...

Turjan Hyska: Sali Berishen e duam ne “Apartamentin 2 XL” per humorin dhe batutat e tij

Sapo ka nisur transmetimin sezoni i ri i “Apartamenti 2 XL” ne “Vizion Plus”, nderkohe qe edhe kete sezon producenti i spektaklit, Turjan Hyska, premton serish situata, batuta dhe humor per publikun, “sigurisht duke tentuar te japim dhe mesazhe per ata qe na ndjekin”, thote ai. Nje nga te vecantat e ketij spektakli me protagoniste kryesore tre aktoret e “The SHBLSH”, Julian Deda, Gent Zenelaj dhe Ermal Mamaqi jane te ftuarit VIP, te cilet behen pjese e show-t me nje rol te caktuar. Po cilet jane disa nga personazhet qe do te shohim te hyjne ne “Apartamentin 2 XL” kete sezon?! “Personazhet nuk mund t’i zbuloj, por mund t’ju them me siguri qe do shihni gjithe spektrin e jetes publike shqiptare”, thote Turi.

Monday, 6 February 2012

Turjan Hyska: "Apartamenti 2XL" rikthehet me shume risi...

Turjan Hyska: Suprizat e rikthimit me 12 shkurt te “Apartamentit 2 XL”

Kane mbyllur “Sketch Show-n”, per t’u rikthyer me “Apartamentin 2XL” me 12 shkurt. Nje alternim ky i dy spektakleve, per te sjelle variacion tek publiku. Djemte e “The ShBLSH” dhe aktoret e tjere protagoniste, pasi kane fituar bastin me humorin ndryshe qe serviren nepermjet “Sketch show”, do t’i rikthehen humorit ne apartamentin e madh. Turi Hyska zbulon detajet e sezonit te ri te “Apartamentit 2 XL” ne “Vizion Plus”

Keni mbyllur sezonin e pare te “Sketch show”, cfare eksperience ishte kjo per ju?
- Ishte nje sipermarrje mjaft sfiduese dhe, mbi te gjitha, e veshtire per t’u realizuar, por qe besoj ia dolem me sukses.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online