All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Aragona Band. Show all posts
Showing posts with label Aragona Band. Show all posts

Sunday, 21 April 2013

“Aragona Band” zhgenjehet nga “Top Fest”

Në fakt, djemtë simpatikë të grupit “Aragona Band”, nga Kosova, siç edhe na kishin treguar, është parë se e kishin prezantuar në ‘Top Fest 10’ një këngë të veçantë.

Por, si duket, organizatorët nuk i kanë lejuar që djemtë, të paktën me këngën me titull “Urgjent”, të jenë në gjysmëfinale.

Djemtë janë zhgënjyer paksa, por nuk do të ndalen. Ata së shpejti do të sjellin këngë dhe hite të reja, e ndoshta nuk do të provojnë më “Top Festin”.  M. GJ

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Aragona Band" disappointed by the "Top Fest"

Monday, 25 March 2013

Kenga me e mire ne “Top Fest 10”


Një nga festivalet me prurjen më të madhe muzikore shqiptare është “Top Fest” dhe konkurrimi në edicionin e dhjetë është drejt fundit.

Disa këngë janë kthyer në hite të momentit, ndërsa ne donim të dinim nga disa të rinj dhe me emër, që janë në këtë garë, për çmimin e madh, se cila nga këngët është më favorite për ta, përveçse do të donin që kënga e tyre të ishte më e mira.

Ja se çfarë thanë disa artistë pjesëmarrës

Enca Haxhia: Kënga që e kam më për zemër, pas këngës sime, është ajo e Samanta Karavellos, ‘Loti i fundit’.

Ardit Çuni: Për mua është e Eltina Minarollit, ‘Ringtone’.

Festina Mejzini: Nga këngët që kam dëgjuar, më e bukura më është dukur e Anxhelo Mihos, ‘Krijesë e natës’. Më pëlqen për shkak se më duket që është këngë origjinale dhe me një stil që rrallë dëgjohet te ne. Dhe, grupi NA- Si meteor është një rrymë muzikore që e pëlqej.

Aragona Band: Balada dhe kënga që na ka pëlqyer është kënga e Vali Kuçit, ‘Rruga ime’.

Friday, 22 February 2013

“Aragona Band” shkon urgjentisht ne “Top Fest”

Pesë djemtë simpatikë të grupit “Aragona Band” kanë provuar për herë të parë të shkelin në një festival modern, siç është ‘Top Fest” në Tiranë.

Ne mësuam nga Shpendi se, duke qenë debutimi i tyre i parë në Shqipëri, kanë konkurruar me një këngë që tingëllon shumë profesionalisht.

Kënga e mban titullin “Urgjent”, ndërsa nga publiku i pranishëm dhe në kanalin “Youtube” është pritur shumë mirë. Kjo këngë është kompozuar dhe orkestruar nga Florent Boshjaku, ndërsa teksti është krijuar nga Mithat Sadiku. M. GJ.

Burimi Kosova Sot


[[ translation by google:
"Aragona Band" goes immediately in "Top Fest"

Five charming boys of the group "Aragona Band" have proven for the first time to break in a modern festival as' Top Fest "in Tirana. We learned from the bird that, since their first debut in Albania, they compete with a song that sounds very professionally.

Monday, 21 January 2013

ALBA FLASH NEWS: 21 Janar 2013

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
  • Albani dhe Tuna acarohen ne "X Factor Albania". Albani akuzon per vleresime siperfaqesore, ndersa Tuna i kunderpergjigjet "asnje nga ne nuk jemi ketu per vleresime siperfaqesore".
  • Bleona pozon me aktorin dhe regjisorin amerikan Ben Affleck, ne ceremonialin "Golden Globes 2013"
  • Teuta Kurti rikthehet me nje balade me titull "Arushi" komponuar nga Ilir Tolaj
  • Blero shtrihet perkohesisht ne spital pas nje semundje te lehte
  • Jashar Jashari i njohur si Jashi, eshte modeli 18 vjecar nga Tetova qe po korr sukses ne pasarelat kroate
  • 2po2 (Besnik Canolli) paralajmeron albumin e ri me titull "Rruges" i cili do te lancohet me 10 korrik te ketij viti

Friday, 18 January 2013

“Na ishte njehere” nga “Aragona Band”

Pasi sollën tri këngë dhe video vërtet të bukura në vitin që lamë pas, djemtë e grupit “Aragona Band” e kanë gati projektin e radhës.

Gazeta “Kosova Sot” mëson se grupi këto ditë do të sjellë videon e këngës më të re, me titull ‘Na ishte njëherë’. Kjo këngë është realizuar me muzikë dhe tekst nga Besim Bunjaku dhe video është realizuar nga produksioni ‘Asha’.

Të gjithë të pasionuarit pas historive të bukura të dashurisë në këtë këngë do të përshtaten, sidomos ata që kanë peng një person që e kanë takuar vetëm një herë dhe kurrë më në jetën e tyre. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Fairytale" by "Aragona Band"

Once brought three beautiful song and video really in the last year, the boys of the group "Aragona Band" have about the next project. The newspaper "Kosova Sot" teaches that group these days will bring a video of new song, entitled 'Fairytale'.

This song is performed with music and text by Faith Bunjaku and video is made ​​by production 'Asha'. All the passionate following the beautiful stories of love in this song would fit, especially those who have pledged a person who only met once and never in their life. M. GJ.

Wednesday, 2 January 2013

Kengetaret, shpenzime per te qene “in”

Nuk janë vetëm femrat ato që duhet të duken bukur në një video, por edhe meshkujt, apo qoftë edhe në një ditë të zakonshme dhe të lirë të tyre, jo vetëm gjinia e bukur është meraklie e të veshurit.

E për tu dukur bukur dhe ’in’ dhe duke qenë se je në syrin kritikues të njerëzve të tjerë të thjeshtë, artisti mundohet të vishet bukur dhe të duket mirë në një video.

Këtë vit që iku sollën shumë klipe, sa i kushtuan ata rëndësi, apo a i fituan ato para që shpenzuan na rrëfejnë vetë këngëtarët e njohur shqiptar.

Aurela Gaçe: “Oh, sigurisht shpenzova shumë në albumin tim të ri, në klipet pasuese sigurisht, dhe të gjitha këto kanë shumë kosto.  Nuk i kam bërë llogaritë  a i fitova menjëherë çfarë shpenzova, por  diçka është e ditur, kur punon shumë , edhe rezultatin  e sheh.”

Rovena Stefa: “Do të gënjeja nëse do të thosha se nuk shpenzova, nganjëherë më shumë se sa duhet kur i referohem harxhimeve, pasi unë si këngëtare i kushtoj shumë rëndësi dukjes, për të ardhur pranë fansave më bukur dhe gjithmonë e më mirë.

Wednesday, 5 September 2012

Erdhi “Ajo” e Aragona Band e bukur dhe ritmike (Video)

Sapo e kanë publikuar edhe krijimin e tyre të tretë djemtë e grupit Aragona Band, ashtu sic kemi thënë kënga mban titullin “Ajo” dhe ndoshta ata kanë sjellë një këngë ende më të bukur dhe ritmike se të parat. Sapo është hedhur në kanalin Youtube, kënga është pritur shumë mirë.

Tani e kuptuam ne se pse vera nuk shkonte, pa ardhur kjo  këngë e bukur e grupit Argona Band. Ju mund ta dëgjoni këtu dhe shumë shpejt mund ta bëni ritmin e ditës suaj./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Came "It" Aragona Band beautiful and rhythmic

Have just published their third creation Aragona group guys Band, as kemni said the title song "She" and they probably brought a still more beautiful songs and rhythmic than the first. Just been thrown Youtube channel, the song is very well received. Now I understand why wine does not go without this beautiful song come ARGONA group Band. You can listen here, and soon you can make your day pace / Albavipnews /

Monday, 27 August 2012

Aragona Band gati hitin e radhes “Ajo”

Pas suksesit të “Vajzës anonime” dhe “Tepër jemi dashtë”, djemtë simpatikë të grupit Aragona Band janë në pritje të klipit dhe këngës më të re.

Mësuam nga Shpendi, anëtari i grupit, se kënga mban titullin “Ajo” dhe është një këngë e bukur ritmike, ndërsa videoklipi është xhiruar nga produksioni “Pinkmoon Creativ”.

Muzika e këngës është realizuar nga “Kico n Torch”, ndërsa teksti është i shkruar nga i njëjti autor i këngës ‘Vajza Anonime’, nga Mithat Sadiku. Videoklipi i kësaj kënge do të lançohet shumë shpejt, dhe pa diskutim se nën interpretimin e Aragonës do të jetë një hit i radhës, ndërkaq kureshtja e dëgjuesve është në pritje./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Aragona Band almost hit the next "It"

After the success of "anonymous girl" and "Too many are willing," charming boys Aragona group Band are pending and new song clip. Learned from the bird, a member of the group, the song titled "She" and is a beautiful rhythmic song, and the video clip is shoot production "Creative Pinkmoon".

Thursday, 24 May 2012

Rozana Radi ne krevat me Drinin (Video)

Ka vetëm pak orë që është lancuar videoklipi më i ri nga djemtë e grupit Aragona Band në bashkëpunim me këngëtaren Rozana Radi. Kënga mban titullin “Tepër jemi dashtë” dhe video vjen si një minifilm interesant.

Këngëtarja Rozana Radi shfaqet disa herë në krevat me Drinin, me solistin e grupit. Por a do të jetë bërë vallë xheloz Mc Kresha për këtë skenë? Nuk i dihet!

Vetëm se këtu këngëtarja ka shfaqur edhe atë anën e aktores sic ajo në fakt është. Edhe pesë djemtë simpatikë të grupit kanë aktruar mjaft mirë në këtë video./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rozana Radi in bed with Drin

There are only a few hours which is launching a new video clip of the guys on the team Aragona Band in collaboration with singer Rozana Radi. The song entitled "Too many are willing" and the video comes as a minifilm intersant.

Monday, 7 May 2012

Aragona Band kete here nje balade te bukur me Rozin

“Tepër jemi dashtë”, kjo do të jetë kënga e radhës e grupit që e këndoi hitin “Vajza anonime’, Aragona Band. Kjo këngë do të jetë në bashkëpunim me këngëtaren Rozana Radi, dhe djemtë e grupit kanë treguar për gazetën tonë se do të jetë një baladë e bukur, në të cilën gjithsecili mund ta gjejë veten.

Për klipin që pritet të vijë këto ditë është kujdesur produksioni kosovar “Think Creativ”, ndërkaq mësojmë se do të jetë shumë më ndryshe se videot e tjera që jemi mësuar t’i shohim. Djemtë e “Aragona Band”, si duket, do të na e sjellin një tjetër hit, ndërsa kënga e tyre “Vajza anonime” vazhdon të jetë e preferuara e momentit për shqiptarët./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Aragona Band this time a beautiful ballad with Rozi"Too many are willing," this will be the next song the group sang hit "Girl anonymous', Aragona Band. This song will be in collaboration with singer Rozana Radi, and boys of the group showed up for our newsletter to be a beautiful ballad, in which everyone can find itself. For the clip, which is expected to arrive any day care Kosovar production "Think Creative", whereas we know will be very different than other videos that are accustomed to seeing. Boys' Aragona Band ", as it seems, will bring us another hit, while their song" Girl anonymous "continues to be the favorite of the moment for the Albanians./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/


Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online