All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Arbana Osmani. Show all posts
Showing posts with label Arbana Osmani. Show all posts

Sunday, 14 September 2014

Arbana dhe Xhemi, te dyja bashke pauze jashte ekranit...

Arbana Osmani & Xhemi Shehu

Arbana & Xhemi: “Kete sezon do te jemi me pushime”

Nje rastesi e bukur e dy mikeshave te ngushta, imazhe te spikatura te “Top Channel”, per te kaluar nje periudhe kohe dhe pauze jashte ekranit se bashku. Pas lajmit se Xhemi Shehu pret te behet nene per here te dyte, moderatorja e njohur Arbana Osmani deklaroi ne emisionin “Jamais Vu” te Mustafa Nanos, se ishte po ashtu shtatzene dhe per kete arsye do te terhiqet per nje kohe te pacaktuar nga ekrani. Ky ishte nje vendim i marre me deshire nga Arbana, nderkohe qe dhe Xhemi ka vendosur te mos angazhohet kete sezon te ri televiziv ne “TCH”, per faktin se ajo do te sjelle ne jete femijen e dyte ne janar te 2015-s, qe do e detyronte te linte projektin televiziv pergjysme.


Monday, 11 November 2013

Arbana Osmani: Te gatuarit eshte kenaqesi dhe terapi me vete...

Arbana Osmani by Artan Korenica
... tani e famshme edhe si kuzhinier

Nata me VIP-a e promovimit te librit me receta gatimi

Nje modetarore e suksesshme qe suprizon duke shfaqur anen e saj krijuese ne gatim. Arbana Osmani, imazh kryesor ne “Top Channel”, ka promovuar te enjten ne mbremje ne Tirane, ne prani te miqve te saj po ashtu te njohur, nje liber special per gatimin, te titulluar “Receta per njerezit qe dua”. Ashtu sic kuptohet nga titulli, ne faqet e librit jane botuar recetat e saj speciale, ku Arbana shkrin talentin si amvise me fantazi ne kuzhine. ”10 vite me pare, une isha e afte te skuqja vetem veze, sepse mendoja qe nje vajze ekrani qe aspiron famen, nuk mund te jete dhe amvise. Por, me kalimin e viteve, zbulova se te gatuarit eshte kenaqesi dhe terapi me vete”, u tha Arbana miqve te saj gjate promovimit. Miqte VIP munden te provonin disa nga recetat e pergatitura me kete rast, veren e mire dhe muziken “live” te grupit nga Kosova “Asgje sikur dielli”. Te pranishmit ndaluan per te marre dhe nga nje autograf nga Arbana, nderkohe qe fitimet nga shitja e librit do te shkojne per bamiresi, ne ndihme te femijeve te ngujuar ne veri.

Monday, 7 October 2013

Arbana Osmani, ne forme per te prezantuar "E Diell"

Arbana Osmani
Arbana: Ja pse nuk do te kete sivjet “Big Brother”

Ne kete vit te peste qe nga edicioni i pare i programit “E diell” ne “Top Channel”, moderatorja e njohur, Arbana Osmani, i rikthehet ketij formati me pese ore transmetim ne ekran. Pas nje viti pauze, kete sezon te ri televiziv, “E Diell” do te vije krejtesisht e ristrukturuar, nderkohe qe ende nuk behet e ditur data e sakte e se dieles se pare. Arbana do te moderoje ne pese oret e “E diell”, ne transmetimin qe do te zgjase nga ora 14:00 deri ne oren 19:30. Ne kete maratone te te dielave ajo te do te kete per partnere dy miqte e saj me te ngushte, Xhemi Shehun dhe Ledion Licon, te cilet do te kene rubrikat e tyre. Kesaj here autoresine e programit e ka marre persiper autori i formatit te njohur italian prej shume vitesh “Domenika in”, Luigi de Filippis. Me nje eksperience te gjate ne shume programe te tjera ne ekranin e “Rai-t”, ai po pergatit kete spektakel surprizues, se bashku me drejtorin e fotografise, qe eshte po ashtu italian. “E diell” do te realizohet ne studiot e reja te “Top Channel” me teknologjine me te fundit “hi tech”. Sipas burimeve tona, pika me e forte e programit do te jeta atmosfera ne grup. Autoret po realizojne nje format me logjiken se ajo qe i duhet publikut te te dielave, pervec debatit, muzikes, intervistave, lojerave etj., te cilat jane tradicionale, eshte dhe te qenet si nje familje, ku secili “protagonist” ne program do te kete rolin e tij.


Sunday, 29 September 2013

Xhemi, Arbana dhe Ledioni, tre prezantues, tre miqe se bashku tek "E Diell"...

Xhemi Shehu, Arbana Osmani dhe Ledion Lico tek "E Diell"
Tre miqte Xhemi, Arbana & Ledioni, bashke prezantues tek “E Diell”

“Top Channel” po pergatitet per rikthimin pas nje viti pauze ne ekran te programit te te dielave “E Diell”, tashme te riformatuar. Per moderimin e ketij programi me orar te zgjatur jane bere bashke tre prezantuesit me te njohur te ketij televizioni, njekohesisht dhe miq te ngushte jashte ekranit: Xhemi Shehu, Arbana Osmani dhe Ledion Lico. Ende nuk jane dhene detajet se si eshte konceptuar ky format ne sezonin e ri, dhe po ashtu nuk eshte vendosur data e programit te pare. Duket se pergatitjet kane filluar per programin me shume rubrika, te ftuar dhe muzike live. Me kete treshe te re do te kemi nje rikthim ne skeme me tre prezantues si ne edicionin e pare te “E Diell”, qe prezantohej nga Adi Krasta dhe dy partneret e tij, Arbanen dhe Xhemin.


Saturday, 31 August 2013

Revista PANORAMA PLUS - 31 Gusht 2013

Revista PANORAMA PLUS - 31 Gusht 2013
Revista PANORAMA PLUS, 31 Gusht 2013
 • Mirjeta e BB, lidhja e re me biznesmenin, pas divorcit: "Pas dy muajsh lidhje, me bleu nje Maserati 130 mije paund"
 • Ilir Meta, me pamje te re, regjimi qe e dobesoi 30 kg
 • Rike Roci: Ja si mund te zgjase nje dashuri si e jona. Pushime ne Spanje me te dashurin!
 • Jorida Rustemi, pushimet luksoze me pasanikun grek
 • Kejdi Mehmetaj, 20-vjecarja qe mund te jete deputete e LSI
 • Vellezerit Laco, kete sezon spektakel te ri me musicals
 • Blerim Destani: Seksi eshte sport qe kerkon energji
 • Jonida Vokshi: Transformimi i look-ut ishte befasues, ja cfare kam ndryshuar tjeter. Per aq kohe sa jetoj mes dashurise pa kushte, i besoj
 • Me e bukura e Malesise eshte futbollistja Irena Dedivanaj
 • Eni Vasili dhe Arbana Osmani shijojne ditet e fundit te gushtit ne plazh
 • Sonte martohet ministrja e ardhshme e Integrimit, Klajda Gjosha
 • Silva Gunbardhi dhe Dafi, fanatike per lidhjen e tyre

Sunday, 28 July 2013

Revista PALOMA - 27 Korrik 2013

Revista PALOMA - 27 Korrik 2013
Revista PALOMA, 27 Korrik 2013
 • Ciljeta: Im bir me ka bere te ndihem edhe me seksi
 • Shpat Kasapi: Me Aferditen jemi takuar si miq. Per momentin jam single!...
 • Devis Xherahu: Me Ertemionen ne Spanje, endrra qe m'u be realitet!
 • Blerina Braka: Nuk kam pune me zogun e Tunes, une kam zogun tim!
 • Arbana argetohet ne klub me bashkeshortin
 • Franceska: Vigani nuk eshte mashkull per mua!
 • Eldora e "BB6", super seksi per 28 vjetorin e saj. Shpendi me dhuroi nje tufe trendafila dhe nje varese Swarovski
 • Fjolla dhe Stresi "djegin" Tiranen
 • Julian Deda keshillon vellain e sapomartuar: Me mend ne koke!
 • Per pushime ne Dubai me Nora Istrefin
 • Nga Niko Komani: VIP-at me trendi te plazhit; Aferdita Dreshaj, Albana Osmani, Argjentina Ramosaj, Adrian Gaxha, Anjeza Branka, Arion Muca, Afroviti Goge, Anxhelina Hadergjonaj, Suada Sherifi, Tuna, Viola Spiro, Besa Kokedhima, Fjolla Morina, Liberta Spahiu, Emina Cunmulaj, Flaka Krelani, Jeta Faqolli, Enca Haxhiu, Oriola Marashi, Nora Istrefi, Lori Hoxha, Luana Vjollca, Roza Lati, Petrula Spiro...

Sunday, 7 July 2013

Arbana ben pushime te cmendura, i bie rreth e rrotull botes...

Arbana ne Malazi dhe Tajlande
Pushimet e cmendura te Arbanes

Pas nje sezoni te ngarkuar televiziv, prezantuesja e njohur Arbana Osmani duket se ka bere nje axhende ambicioze per te shijuar pushimet verore.

E angazhuar me programin e femijeve “1001 pse”, me pas cdo te shtune me “Big Brother”, pervec programeve radiofonike, erdhi momenti qe Arbana t’u dorezohet pushimeve, te cilat duket se kesaj here kane qene me argetuese se kurre.

Si fillim ajo ka shijuar bregdetin e Jugut, per te vazhduar me pas me disa vende te Europes. Itinerari i saj eshte percjelle me foto, te cilat ajo vete i ka publikuar ne profilin e saj ne Instagram. Rere, plazh, diell, por edhe foto me kafshe, te cilat duket se Arbana i ka shume perzemer. Keto po qe jane pushime per se mbari!

Saturday, 6 July 2013

Revista PANORAMA PLUS - 6 Korrik 2013

Revista PANORAMA PLUS - 6 Korrik 2013
Revista PANORAMA PLUS, 6 Korrik 2013
 • Tuna super-hot, tani josh edhe femrat
 • Vijne oferta nga politika per Riken e "BB6", tundohet per t'u rikthyer ne Tirane. Zhvendoset ne Spanje me te dashurin dhe reflekton per alternativat edhe ne boten e televizionit
 • Momente pikante nga festa e 22-vjetorit te PS-se
 • Pushimet e cmendura te Arbana Osmanit ne Europe
 • Agron Llakaj, pasi ka kaluar te 50-at u nenshtrohet trajtimeve estetike per fytyren
 • Aferdita ben superstaren, Shpati fotografohet si mashkull superseksi
 • Nuk i shpeton tundimit, edhe Rita Ora zhvishet e gjitha per kopertinen e "GQ"
 • Anaidi, me i suksesshem me femra me kabrion qe fitoi ne "BB"
 • Ami, javet e fundit te pritjes
 • Pushime dhe pune per Elenen dhe Endritin
 • Vesa Luma shume seksi e shtrire, por zhgenjen pak ne kembe
 • Aleksander Gjoka behet gjysh, vjen ne jete mbesa e tij ne Itali

Saturday, 1 June 2013

Arbana "lodhet" nga mesazhet e Berishes...

Arbana Osmani
Arbana Osmani i pergjigjet Berishes me shaka: Boll, se ma hodhe baterine ne toke

Ashtu sic i ka ndodhur nje pjese te mire te shqiptareve, edhe prezantueses se dashur Arbana Osmani, i ka mberritur kete jave ne celular nje mesazh nga kryeministri Sali Berisha, ne te cilin ai kerkonte sugjerime per mandatin e ardhshem.

Teksti i mesazhit te kryeministrit eshte ky qe po sjellim me poshte: “Se bashku arritem shume. Gjetem nje vend jashte NATO-s, me radhe per viza, me rroga e pensione mjerane e me mungesa ne drita, uje, rruge, shkolla e investime.

Sot vendi ka ndryshuar shume, por kemi edhe shume per te bere. Mirepres sugjerimet tuaja per mandatin e ri tek 0672099410. Miqesisht Sali Berisha”.

Monday, 4 March 2013

Revista PALOMA - 2 Mars 2013

Revista PALOMA, 2 Mars 2013
 • Nje fillim i ri per Bjordin: E kam mbyllur me te shkuaren!
 • Jeta Faqolli: Kur je singell mungon seksi i rregullt!
 • Big Brother: Arsimi ndahet nga e dashura per t'u futur ne "Big Brother"; Iliri i BB, i dashuruar me nje 61-vjecare; Elena ne shtepine e BB, pa breke
 • Arbana Osmani: Nuk jam shtatzene!
 • Blendi Fevziu rrefehet per pas-kuintat e "Opinion", familjen dhe pasionet. "Personazhet e showbiz-it, qesharake dhe false
 • Rudina Magjistari, prezantuese e "Gjeniut te Vogel"
 • Alisa Braho ne lidhje dashurie me ish-te fejuarin e Ingrid Gjonit
 • Sekretet e banoreve te "Big Brother Albania 6": Olta eshte vegjetariane; Marselino, zhigoloja brenda shtepise?; Anaidi ushtron Taekwondo; Eldora, infermiere per te kuruar talasemine?; Banoret dyshojne per Blendin, ai nuk eshte "vetvetja"; Kanuni prish lidhjen e dashurise se vajzes nga Miloti; Elena ose "Hirushja e 100 pale kepuceve"; Altina nga Kosova, tifoze e cmendur e Real Madrid...
 • Enxhi Nini: Do t'i rikthehem skenes shqiptare!

Saturday, 2 March 2013

Arbana mohon shtatzenine...

Arbana OsmaniArbana Osmani e mohon: Nuk jam shtatzene

Cdo muaj te vitit, per Arbana Osmanin qarkullon thashethemi se eshte shtatzene... Keshtu ka ndodhur edhe kete here.

Nje e perjavshme roze publikoi dje lajmin se moderatorja e dashur e ekranit te “Top Channel”-it eshte shtatzene.

E kontaktuar nga “Bluetooth” lidhur me vertetesine e ketij lajmi, Osmani e ka mohuar ne menyre kategorike, duke thene se eshte nje trillim dhe asgje me shume.

See more at: Balkanweb
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Arbana Osmani deny: I'm not pregnant

Every month of the year, Arbana Osman circulating rumor that she is pregnant ... This is what happened this time. A weekly pink published the news yesterday that the popular moderator of screen "Top Channel" is pregnant. Contacted by "Bluetooth" on the veracity of this story, Osmani has categorically denied, saying it is a fiction and nothing more. ]]

Arbana Osmani, kritikohet imazhi i ekzagjeruar me Photoshop...

Arbana Osmani
Arbana Osmani kritikohet nga fansat: E ke ekzagjeruar me fotoshop!

Ka dale ne kopertinen e revistes “Anabel” te ketij muaji dhe ka shkaktuar shume polemika. Kjo per arsyen se prezantuesja e njohur e “Big Brother” dhe “1001 Pse”, Arbana Osmani, ne foton e kesaj kopertine duket shume ndryshe nga c’eshte ne realitet. Aq me teper qe revista doli pothuajse ne te njejten dite qe Arbana u shfaq per te prezantuar “Big Brother” dhe njerezit nuk e kishin te veshtire per te bere krahasimet. Ne rrjetet e ndryshme sociale, fansa te ndryshem te prezantueses thonin se nuk kishte nevoje ta ekzagjeronte kaq shume me fotoshop-in, pasi ne te vertete ne ate foto ajo eshte totalisht e tjetersuar, qe nga forma e fytyres, mollezat e deri te hollimi i komplet imazhit te saj. Tani ne nuk i kemi besuar asnje fotoje te Arbanes qe qarkullon ne internet, por kemi publikuar nje qe e ka shkrepur vete fotografi yne rreth dy muaj me pare. Natyrisht qe fotoja eshte krejtesisht e paprekur nga fotoshop-i. Po jua leme ju ne dore te gjykoni per ndryshimin mes ketyre dy imazheve qe i perkasin te njejtit person.

Revista PANORAMA PLUS - 2 Mars 2013

Revista PANORAMA PLUS, 2 Mars 2013
 • "Big Brother": Marselino, jeta e djalit qe shiste seksin me para. Zbulohen talasemikja, i martuari dhe sekrete tjera
 • Merr fund martesa e djalit te Fatos Nanos, kerkesa per divorc mberrin ne Gjykate
 • Ermali, ja me ke e ka zevendesuar Francesken, zbulohet e dashura e re
 • Albano: Femrat enderrojne super meshkuj, pastaj martohen me ne. Aktori i humorit tek "2XL", zbraz gjithe humorin dhe ironine e tij per veten, femrat, artistet dhe politikanet
 • "Big Brother"; Flet i dashuri, fotografi Endrit Mertiri: Ju rrefej si e njoh une Elenen; Shpendi, milioneri nga Kosova qe kycet ne "Big Brother"; Pasioni i Arsimit per te fotografuar femrat seksi, flet ish-e dashura
 • "Big Brother", sekretet tjera; Eldora: Jam talasemike; Iliri: Di 1000 tekste kengesh permendesh; Anaida: Ushtroj Taekwondo; Xhimi: Jam i martuar; Elena: Ne moshen 4 vjecare ka pire duhan per arsye shendetesore; Altina: Jam fanse e Real Madridit; Shpendi: Prej 11 vjetesh kujdesem per nje person me nevoja specifike; Joana: Kam 100 pale kepuce; 

Revista BLUETOOTH - 2 Mars 2013

Revista BLUETOOTH, 2 Mars 2013
 • "Big Brother"; Zbulohen sekretet per kater banoret. I dashuri: Televizioni genjeshter, Elena kishte mbathje; Bashkeshortja: Marselino zhigolo?! Ky eshte sekreti yne; Iliri deklaron: Seks me nje 61-vjecare
 • Djali i Jozefines, ne lidhje me nje modele. Zbulohet e dashura e Genar Topallit me Eva Muratin. Vajza prezantoi koncertin kunder dhunes, me 14 shkurt
 • Behen prinder: Valbona Coba, Sidrit Bejleri, Enxhi Nini
 • Kastro Zizo: Erleta e semure psikike, me gruan e pare i kam mire punet! "Me perzuri si nje qen rrugesh. Do martohem perseri!"
 • Arbana Osmani e mohon: Nuk jam shtatzene!
 • Vjen ne jete Ermeli, "shpresa" e Sidrit Bejlerit
 • Zbulohen sekretet e banoreve te Big Brother: Elona praktikon Taekwondo, Olta eshte vegjetariane, Elena vajza qe ka pire cigare 4 vjece, Altina e cmendur per Real Madridin

Monday, 25 February 2013

Nisja e BB6, audience maksimale ne Kosove

Një pritje dhe një audiencë shumë të madhe ka rrëmbyer edhe në Kosovë mbrëmja e parë e reality-shout “Big Brother Albania 6”.

Në fakt edhe regjia e natës së parë ishte krijuar që të gjithë të prisnin se çfarë do të ndodhte më pas, ndërsa rrjete sociale nisnin hulumtimet për sekretet e 16 banorëve, që hynë në shtëpinë më të vëzhguar në Shqipëri.

Personazhet nga Kosova ishin katër, ku po atë natë njërin prej tyre  e reklamonin shumë në një lokal kryesor në qendër të Prishtinës, duke kërkuar mbështetje për Shpendin 30-vjeçar, baba i një vajze 15-muajshe.

Ndërsa stilistja nga Kosova, Krenare Rugova, ishte kujdesur për fustanin e Arbanës./Maksim Gjokaj/.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Starting BB6, maximum audience in Kosovo

A reception and a very large audience kidnapped in Kosovo first evening of reality show "Big Brother 6".

In fact, the director of the first night it was established that all expected what would happen next, while social networks begin to research the secrets of the 16 people who went into the house to observe in Albania.

Sunday, 24 February 2013

Big Brother 6: Profilet e 16 konkurrenteve!

Nis aventura e 'Big Brother 6'

Nisi mbremjen e te shtunes plot emocione, surpriza dhe mister edicioni i gjashte i 'Big Brother', aventura 100-ditore qe mbledh brenda nje shtepie njerez te panjohur, te cilet do te jene nen vezhgim 24 ore ne 24.

Ne shtepi aktualisht ndodhen 16 konkurrente, secili prej tyre me nje sekret ose mision te vecante dhe qellimi i secilit gjate qendrimit ne shtepi eshte qe ta ruaje sekretin e tij sa me gjate.

Po cilet jane personazhet e ketij reality show?

Banori i pare qe hyri ne shtepine me te famshme ne Shqiperi ishte Iliri, nje 27-vjecar, i cili jeton prej 9 vitesh ne Firence, ku pret te diplomohet per arkitekture. Bashke me te pragun e shtepise e shkeli ne te njejten kohe edhe Joana, 26-vjecarja nga Tirana e diplomuar per farmaci, e cila ka enderr te kete nje farmaci te sajen.

Saturday, 23 February 2013

Arbana Osmani: S'i di as une sekretet e banoreve...

Arbana OsmaniArbana Osmani: Misioni im kete vit me i veshtire, s’i di as une sekretet e banoreve

Nese ka dicka qe nuk ndryshon kurre ne “Big Brother”, ajo eshte Arbana Osmani. Moderatorja e suksesshme do te drejtoje per te gjashtin vit radhazi reality show-n me te ndjekur nga shqiptaret, “Big Brother Albania”. E pyetur nga “Bluetooth” se si e ka kaluar kete kohe te shkurter pushimi, pas perfundimit me sukses te edicionit te dyte te “1001 Pse”, Osmani eshte pergjigjur keshtu: “Pas perfundimit te ‘1001 Pse’, kam pasur shume pak kohe per te pushuar, por e kam shfrytezuar maksimalisht. Disa dite ne mal, Prishtine, nje jave ne Berlin per Festivalin e Filmit, aq sa me duket sikur nuk kam pushuar fare”, - rrefen moderatorja energjike. Me tej, biseda rrjedh vete dhe Arbana nis te tregoje per punen e saj ne kete edicion te gjashte te “Big”-ut: “Ndryshe nga vitet e kaluara, kete vit, me formulen e ndryshuar te ‘Big Brother’, ndryshon edhe fokusi dhe puna ime behet pak me delikate dhe e veshtire. Gjithsesi, kam preferuar qe edhe une te mos i di sekretet, por t’i zbuloj aty dalengadale, bashke me publikun, sepse une ‘Big Brother’ nuk dua vec ta prezantoj, por edhe ta jetoj me cdo emocion qe ky spektakel transmeton.

Revista BLUETOOTH - 23 Shkurt 2013

Revista BLUETOOTH, 23 Shkurt 2013
 • Arbana Osmani: Misioni im kete vit, me i veshtire. Nis sot "Big Brother", autori: "Sekretet e banoreve nuk i dine as familjaret e tyre"
 • Ermal Mamaqi: Ja se pse u largova nga "2XL"-ja. Kthehem ne muzike se shpejti, episodi i dyte i kenges "Ku ka si Tirona", do merremi me jugun.
 • Paparaci ndjek Ciljeten me te birin. Fotot e para te kengetares me djalin Fernando, ne publik.
 • Ingrid Gjoni zmadhon gjoksin
 • Endrit Mertiri perfundon ne "Vogue Italia"
 • Jonida refuzon prezantimin e "Portokallise" dhe jurine e "Gjeniut"
 • Flori Mumajesi: "Realiteti me frymezoi"
 • "Big Brother". Arjan Konomi edhe kete vit opinionist. Pjesemarresit qe ia dalin te ruajne sekretin, paguhen. Autori: Do te futen 16 banore. Moshat e konkurrenteve variojne nga 19-30 vjec
 • Kristela dhe Danja: Ftesat e konkurrenteve per kafe

Friday, 22 February 2013

Arbana Osmani, ne forme duke pritur BB6

Do të jetë një spektakël dhe një lojë krejt më ndryshe nga ajo që kemi parë deri më tani.

Kjo është ajo që thuhet, ndërsa nesër nis realiti-shou më i ndjekur shqiptar ,‘Big Brother Albania 6’, dhe ja ku është zonja e këtij shou, Arbana Osmani, që duket e lumtur duke pritur të fillojë e të thotë fjalën e parë të shtunën mbrëma - “Mirëmbrëma”.

Prezantuesja duket në formë dhe elegante, të paktën sipas kësaj fotoje, që na ofrohet para nisjes së këtij shou televiziv, që edhe këtë herë pritet të rrëmbejë çdo audiencë./Maksim Gjokaj./

Burimi Kosova Sot

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Arbana Osmani, in the form of waiting BB6

It will be a spectacle and a completely different game from what we've seen so far. This is what is said, and tomorrow launches realiti-show followed Albanian 'Big Brother 6', and here is the lady of the show, Arbana Osmani, who seem happy waiting for the start of the first word Saturday night - "Good evening."

"Big Brother 6" nis te shtunden, ja surprizat...

Zbulohen surprizat e Big Brother dhe 16 konkurrentet

“Big Brother 6 ” ka nxitur kureshtjen e gjithe publikut kete vit, pasi sipas paralajmerimit te autoreve ky reality-shoe do te jete komplet ndryshe. “Nuk do t’i ngjaje aspak 5 edicioneve te kaluara”, – thote autori Rezart Aga, duke i lene surprizat befasuese per mbremjen e se shtunes.

Ai ka preferuar te na thote vetem disa copeza te asaj qe pritet te jete nje mbremje e madhe. Banoret qe do te hyjne kete vit, me se shumti jane ata qe kane ardhur nga jashte kufijve dhe mosha e tyre eshte me e larte se ajo qe kemi pare vitet e kaluara.

Banoret kete vit nuk do te “fshihen” me pas asaj qe jemi mesuar te shohim shpesh “ isha vetvetja”, pasi sivjet askush nuk duhet te jete vetvetja.


Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online