All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Arben Bajraktaraj. Show all posts
Showing posts with label Arben Bajraktaraj. Show all posts

Thursday, 7 June 2012

Arben Bajraktaraj, aktori kosovar me permasa evropiane...

Interviste me aktorin kosovar me permasa evropiane, Arben Bajraktaraj

Ne femijeri dhe adoleshencen e hershme djaloshi nga Isniqi i Rrafshit te Dukagjinit teksa shkonte me bageti ne bjeshket e bukura, eposi kreshnik dhe bukuria natyrore e tyre e lidhen ngushtesisht me letersine. Aty nder bjeshket do te lexonte shume e do te njihej me historine, adhuronte heronjte qe kane bere historine, te cilet do te mbeteshin ne kujtesen e djaloshit dhe do i ruante ato si “relike” te cmuara dhe idhujt e tij, udherrefyese per te ardhmen e karrieres se tij. Aktori i mirenjohur dhe i talentuar kosovar Arben Bajraktaraj eshte bere tashme nje aktor me permasa evropiane, i njohur per rolet e tij ne pjesen e pare te filmit amerikan “Taken”, krahas aktorit te shquar, nje nga yjet e Hollywood-it, Liam Nelson, -dhe ne dy serite e “Harry Potter”. Victor Hugo qe ne ekzil kur shkroi vepren e tij romantike “L’Homme qui rit” (Njeriu qe qesh) pasi u largua nga Franca ne Angli. Novela do te botohej me 1869.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online