All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Arben Shuaipi. Show all posts
Showing posts with label Arben Shuaipi. Show all posts

Sunday, 10 February 2013

Kengetarja Maya, gjen dashurine e jetes...

Maya Alickaj & Arben
Maja prezanton te fejuarin e saj arkitekt dhe rrefen bashkejetesen 1-vjecare

Kengetarja vlonjate, Maja Alickaj, ka bere nje rrefim personal ne ekran per fejesen e saj prej nje viti me arkitektin nga Vlora, Arben Shuaipi. Kengetarja ka vendosur ta beje publike kete lidhje ne emisionin “Takimi i Pasdites” te Rudina Magjistarit ne “TV Klan”, duke folur keshtu hapur per gjithcka ne raportin e tyre gjate nje viti bashkejetese ne Tirane, me djalin qe ka jetuar 21 vite si emigrant ne Itali. “Profesioni i arkitektit qe i fejuari im ka eshte art, vizatim, krijimtari dhe nje plus per t’u marre vesh me njeri-tjetrin”, tha ajo. Me tej, duke sqaruar se si po e perjetonte kete ndryshim ne jete, pohoi: “Eshte e rendesishme qe njeriu te ndihet mire, qofte i vetem apo i shoqeruar. Une jam nga ata persona qe jam ndier mire edhe kur kam qene vetem, por natyrisht qe e mira nuk ka fund dhe kur gjen nje partner qe e ke ne krah, ndihesh e plotesuar, pra te ben te ndihesh me mire”.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online