All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Arber Arapi. Show all posts
Showing posts with label Arber Arapi. Show all posts

Thursday, 6 September 2012

Arber Arapi dhe Marsida Saraci behen prinder...

Arber Arapi dhe Marsida Saraci, prinder per here te pare

Jane martuar pak me teper se nje vit me pare dhe prej disa ditesh po i gezohen ardhjes ne jete, te krijeses se tyre. Kengetaret Arber Arapi dhe Marsilda Saraci, te dy ish-pjesemarres ne spektaklin e talenteve “ Ethet e se premteve mbrema”, jane bere prinder te nje vogelushi te bukur dhe te shendetshem.

Kengetarja 27 vjecare, qe ka mbaruar studimet per shkenca Sociale, sipas te afermeve, gezon gjithashtu shendet te plote. Arber Arapi , i cili ka mbaruar studimet e larta per Mjekesi, prej pak kohesh punon prane Qendres Spitalore Universitare “ Nene Tereza “, ndersa Marsida, keto kohe ka shijuar periudhen e bukur te shtatzenise , sidomos te se pares. Nje nga kenget e tyre, e kenduar ne duet, “ Hapa dashurie”, ishte sinjali i pare qe ata dhane per publikun, qe shpejt kuptoi se mes tyre kishte dicka me teper, sesa thjeshte miqesi e mire.

Wednesday, 28 March 2012

Marsida Saraci dhe Arber Arapi se shpejti behen prinder...

Marsida Saraci 6 muajshe shtatzene

Kengetaret Marsida Saraci dhe Arber Arapi se shpejti do te behen prinder. Lajmin e konfirmojne miq te kengetareve, por mbi te gjitha e konfirmon edhe barku i fryre i Marsides. Megjithese prej kohesh jane shkeputur nga televizioni dhe muzika, te dy kengetaret kane qene ne qender te vemendjes jo vetem per talentin e tyre ne muzike por edhe per historine e dashurise.

Martesa
Ata celebruan lidhjen e tyre asokohe pese vjecare gati nje vit me pare ne zyrat e bashkise. Marsida ndryshe nga nuset moderne pranoi te merrte mbiemrin e te shoqit, e per kete arsye qe ate diten e marteses filloi te prezantohej si Marsida Arapi. Ceremonia ndodhi ne qytetin e Elbasanit, vendlindja e Arberit.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online