All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Arber Zeka. Show all posts
Showing posts with label Arber Zeka. Show all posts

Sunday, 16 June 2013

Arbri i BB5, i vogel por "sherrin" e madh...

Arbri i “BB5” puthet me producenten e Miss Diaspores

Nuk e dime se ku e ka lene djaloshi i cili rrembeu cmimin e pare ne “BigBrother Albania 5” Arber Zeka, Lorenen se ciles i kendon, dhe dukej sikur e kishte gjetur. Por gazeta jone sjell kete foto, ku Arbri eshte duke e shijuar kete puthje me nje vajze simpatike.

Ne shkojme me tej per te zbuluar se cila eshte ajo, dhe na rezulton se vajza eshte producentja e “Miss Diaspora Albania”, Malbora Gurra, e cila sic duket ia ka marre mendjen djalit nga Prishtina. Kjo puthje eshte realizuar naten e finales se “Top Fest 10”.

 Por vajza nuk eshte vetem producente e spektakleve te bukurise ne diaspore, por edhe pronarja e parukierive te rrjetit “Unique hair”, ku kohet e fundit protagonistet e “BB6” i shikon te shkojne aty.

Saturday, 15 June 2013

Revista PANORAMA PLUS - 15 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS, 15 Qershor 2013
 • Anaidi & Joana, sfide njeri-tjetrit me partnere te rinj
 • Futbollistet e Kombetares, namin me femra pas ndeshjes me Norvegjine. Loriku kalon naten me Genta Ismajlin! Ujkani preferon Riken e "BB", shkeputet nga miqte; Edgar Cani puthet me nje kacurrelse
 • Sali Berisha, mysafir ne "2XL", regjisori: Cfare pritet ne 25 minuta improvizim
 • Eldora: Ditet jashte "Big Brother" po i kaloj me Shpendin. Mendoj se partneri im duhet te kete karakteristika te tjera nga ai. Eldora: Te lumtur te ben personi i duhur dhe paraja
 • Qetsori: Jam i angazhuar ne fushate, kam ambicie ne politike
 • Anaidi merr oferte per post drejtues ne administrate dhe oferta te tjera joshese
 • Iliri i "BB6" po shijon jeten e Tiranes me Anisen
 • Bjordi ne shoqerine e vajzes se Alberto Castagna
 • Vigani i "BB6" shfaqet ne publik me nje vajze seksi

Sunday, 5 May 2013

Garë duetesh edhe këtë sezon

Si duket, moda e dueteve nuk do të ndalet, madje kanë nisur që edhe këtë fillim-sezoni të jenë në tregun shqiptar.

Po flasim për bashkëpunimet mes dy artistëve, të cilët ishin shumë në trend dhe rezultuan tepër të suksesshëm edhe gjatë verës së 2012-s.

Nuk ka nisur ende vera, megjithëse temperaturat e nxehta kanë trokitur,  por duetet kanë lindur dhe pritet të vijnë të tjera.

Nga momenti që doli kënga “Beso” kënduar nga Elvana Gjata në bashkëpunim me reperin ‘2PO2’ u  kthye në një hit. Jo vetëm kënga si audio, por edhe video tashmë ka fituar sigurinë që besoj se do të jetë edhe e dëgjuara e verës që po vjen, ndërsa këngët e shumta që Elvana nxori javë më parë, kjo i vulosi apo i la në hije.

Friday, 3 May 2013

Fituesi i BB5, Rikja nje “Top Bombe”

Djaloshi, i cili triumfoi gjatë realiti-shout të vitit të kaluar në ‘Big Brother’, Arbër Zeka nuk është se e ndjek shumë këtë vit këtë edicion, por atij i ka bërë shumë përshtypje vajza seksi e futur dy javë më parë në këtë shtëpi si banore.

Është fjala për Rike Rocin, që si duket ia ka bërë edhe ‘like’ faqes zyrtare në FB së saj.

Ky ngacmim me një pëlqim ndaj saj, na ngacmoi edhe neve që të flisnim me djaloshin e këngës “Lorina”, ku ai ka treguar se megjithëse nuk e ndjek shumë, Rikja për të është një femër seksi dhe “Top Bombë”. M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Bb5 winner, Rikja a "Top Bomb"

The boy, who triumphed over realiti-shout last year in 'Big Brother', Arben Zeka not that many this year follows this season, but he has impressed girl sex introduced two weeks ago in this house as a resident. It comes Roci Rike, who seems to have made the 'like' the official FB page of her.

Wednesday, 17 April 2013

Me te miret ne gjysmefinale te “Top Fest 10”

Sot do të startojë në Top Channel gjysmëfinalja e festivalit të muzikës moderne shqiptare “Top Fest 10”.

Këngëtarët më të mirë, me krijimet e tyre më të pëlqyera, do të përballen me një orkestër “live” dhe do të këndojnë edhe njëherë për t’u dëgjuar edhe vokali i tyre.

Gazeta jonë mëson se disa nga emrat e rinj dhe me karrierë muzikore janë përzgjedhur në këtë gjysmëfinale, mes tyre edhe Albërie Hadërgjonaj, Korab Shaqiri & Arbër Zeka, Orgesa Zaimi, Anjeza Branka & Muharrem Ahmeti, Bruno, Erik Lloshi, Vali Kuqi, Rezarta Smaja, Enca, Betarix, Samanta, B2N e disa të tjerë. M. GJ

Burim Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Best in the semis "Top Fest 10"

Today will start on Top Channel's semi modern Albanian music festival "Top Fest 10". Best singers, with their creations most popular, will face an orchestra "live" and will sing once again for their vocals heard.

Thursday, 11 April 2013

Arber Zeka gjen (F)Lorinen

Djaloshi i famshëm nga ‘Big Brother Albania 5’, që tashmë i ka hyrë edhe muzikës, Arbër Zeka, si duket e ka gjetur Lorinën e tij që i këndon këngën.

Në fakt vajza që shihet në krah të tij është studente nga Vushtrria dhe flitet se ia ka marrë zemrën djaloshit të realiti-shout. Por, ne zbuluam që edhe emri i saj është një shkronjë më shumë se ajo vajza e këngës së “Top Fest 10”, pra nuk quhet Lorina, por Florina.

Flitet gjithashtu se lidhja është serioze, ne i urojmë pasi edhe shkojnë si çift./ Maksim Gjokaj/.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Arber Zeka gene (F) Lorinën

Famous boy from 'Big Brother 5', which has already entered the music, Arber Zeka, probably found Lorinën of his who sings the song. Girls actually seen his side is students from Vushtrria and has purported to take heart boy realiti-shout.

Monday, 25 March 2013

Kenga me e mire ne “Top Fest 10”


Një nga festivalet me prurjen më të madhe muzikore shqiptare është “Top Fest” dhe konkurrimi në edicionin e dhjetë është drejt fundit.

Disa këngë janë kthyer në hite të momentit, ndërsa ne donim të dinim nga disa të rinj dhe me emër, që janë në këtë garë, për çmimin e madh, se cila nga këngët është më favorite për ta, përveçse do të donin që kënga e tyre të ishte më e mira.

Ja se çfarë thanë disa artistë pjesëmarrës

Enca Haxhia: Kënga që e kam më për zemër, pas këngës sime, është ajo e Samanta Karavellos, ‘Loti i fundit’.

Ardit Çuni: Për mua është e Eltina Minarollit, ‘Ringtone’.

Festina Mejzini: Nga këngët që kam dëgjuar, më e bukura më është dukur e Anxhelo Mihos, ‘Krijesë e natës’. Më pëlqen për shkak se më duket që është këngë origjinale dhe me një stil që rrallë dëgjohet te ne. Dhe, grupi NA- Si meteor është një rrymë muzikore që e pëlqej.

Aragona Band: Balada dhe kënga që na ka pëlqyer është kënga e Vali Kuçit, ‘Rruga ime’.

Sunday, 24 March 2013

Arber Zeka: Si i shoh banoret e rinj te "BB6"...

Arber Zeka
“Per mua konkurrentet me te forte jane Anaidi, Iliri dhe Marselini”

Arber Zeka: Elona me krijon idene e nje femre lesbike

Si fitues i “Big Brother 5”, Arber Zeka pranon se jeta e tij ka ndryshuar tashme, duke hedhur nje hap me te sigurt drejt fames. I ka hyre muzikes me nje kenge ne duet me Korab Shaqirin ne “Top Fest”, dhe po ashtu televizionit, ndersa pergatitet per emisionin e tij ne “RTK”. Po si i sheh ai banoret e rinj te “BB6”, sekretet qe ata fshehin, dhe pretendentet per te fituar sipas intuites se tij, Arbri i zbulon ne kete interviste.

Saturday, 23 March 2013

Revista PANORAMA PLUS - 23 Mars 2013

Revista PANORAMA PLUS, 23 Mars 2013
 • Silva Gunbardhi, behet milionere me klikimet ne Youtube. Per dy muaj, kenga "Te ka lali shpirt" mbledh mbi 11 milione klikime.
 • Eda Zari vjen ne Tirane pas denoncimit te nenes se saj per vjedhje pronash
 • Luran Ahmeti, aktori shqiptar pjese e serialit "Sulejmani i Madherishem"
 • Big Brother; Eldora, vajza talasemike ne "BB" per cmimin e madh, aq sa kushton operacioni
 • Flet Valon Shehu: Vigani i ka provuar te gjitha, prisni supriza. 
 • Pas "Big Brother", Arsimi ne festivalet e filmave ne Verakruz, Berlin e Kanes
 • Fansat kunder gruas se Marselinit: A do ta falte ty yt shoq prostitucionin?
 • Xhimi nxit moshataret e tij: "Jeta fillon 40 vjec, ndaj me votoni mua"
 • Ermela, vrer kunder Anaidit: Llafazan dhe jep shembull te keq

Sunday, 17 March 2013

Flet fituesi i BB5 per banoret e BB6

I pyetur nga gazeta “Kosova Sot”, fituesi i “Big Brother 5”, Arbër Zeka, në lidhje me personazhet më simpatike të  BB6, megjithëse ai nuk e ka ndjekur shumë, ka një përgjigje.

“Gjithçka që mundohem të shoh janë përmbledhjet ditore dhe kur kam mundësi të shtunave spektaklin.

Për aq sa kam parë,  veçse kanë filluar të dallohen ca personazhe (liderë) siç është  Anaidi, Iliri, Marsieli. Anaidi duket djalë shumë inteligjent dhe i shkathët”.

Ndërsa për Arbrin i preferuari i tij është Arsimi, pasi e ka mik, por duhet të shfaqet dhe të jetë më shumë aktiv. /Maksim Gjokaj/.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
BB5 winner speaks for residents of BB6

Asked by the newspaper "Kosova Sot", the winner of "Big Brother 5", Arben Zeka, about the most charming BB6, although he has not followed, there is an answer. "Everything that I try to see the daily summaries and when I have the opportunity to Saturdays spectacle.

Friday, 1 March 2013

Arbri dhe Korabi me ‘Lorina” ne ‘Top Fest 10’

Tashmë ajo që flitej ditë më parë, që fituesi i BB5, Arbër Zeka, do të nisë muzikën, është më se e vërtetë.

Në fakt, vetë Arbri e ka konfirmuar për “Kosova Sot” se të martën që vjen do të jetë në ‘Top Fest’, me këngën e punuar nga Korab Shaqiri, e në fakt  kënga është e këtij të fundit, ndërsa djaloshi Zeka e bën një pjesë rep.

Kënga është e rrymës ‘Dance’ dhe mban titullin “Lorina”. Arbri thotë se ndihet i lumtur që edhe publiku në këtë festival e ka pritur shumë mirë këtë këngë./Maksim Gjokaj/.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Arber and Korab 'Lorina "in the' Top Fest 10 '

What already spoken days earlier, the winner of BB5, Arber Zeka, will start the music, it is more than true. In fact, self Arbri confirmed for "Kosova Sot" coming Tuesday will be 'Top Fest', the song made ​​of Korab Shaqiri, the song is actually the latter, while Zeka boy makes a rep.

Sunday, 10 February 2013

Arbri i BB5 behet kengetar...

Arbri i futet muzikes, realizon kenge te Korab Shaqiri

Arber Zeka fituesi i “BB5” do te filloje karrieren muzikore. Kete lajm e ka bere te ditur vete fituesi i “BB5” gjate nje prononcimi, duke thene se per momentin eshte duke punuar disa kenge te kantautori i njohur kosovar, Korab Shaqiri. Arbri, i cili vetem pak kohe me pare ka lene punen te Enti Statistikor i Kosoves, kishte filluar pune si prezantues ne redaksine e Radio-Televizionit te Kosoves, por per momentin ende nuk eshte duke bere ndonje emision, keshtu qe po e shfrytezon kete kohe per realizimin e disa projekteve muzikore. “Kemi biseduar me Korabin te realizojme disa kenge si fillim e me pas te shohim”, ka qene komenti i Arbrit, i cili se bashku me Korabin keto dite ka qendruar ne Tirane per promovimin e videoklipit me te fundit te kengetarit Shaqiri. Pas Gertes, Arbri behet banori i dyte i edicionit te fundit qe i futet muzikes.

Saturday, 12 January 2013

Revista BLUETOOTH - 12 Janar 2013

Revista BLUETOOTH, 12 Janar 2013
 • Pirro Cako: Me Inven tani jemi miq! "Pas divorcit pati nje periudhe traumatike, por me vone u pajtuam"
 • Rudina Magjistari: Ishte dashuri me shikim te pare. U njohem ne Facebook! Moderatorja rrefen lidhjen me kampionin e kick box-it, Xhavit Bajrami
 • Aksidentohet Franceska, ne makine me vellain e te dashurit
 • Laura Vorpsi zedhenesja (jo vetem) e bukur e PD: Jozefina Topalli, e preferuara ime. Argita Berisha, fisnike. "Jam e fejuar dhe shume e lumtur"
 • Silvana Brace: Rikthimi ne ekran nuk eshte ne doren time!
 • Modelet shqiptare qe konkurrojne "Victoria Secret"
 • "Te besh ekonomi" me Aurora Sulcen. Gazetarja e "News 24" tregon risite qe do te sjelle programi i ri
 • Sekreti i Sonit?! Palestra!
 • Corleone i zhgenjyer: Ne Kosove 99% pa karakter, me tradhtaret ne glob
 • Adelina Berisha ne vend te kengeve publikon vithet

Wednesday, 9 January 2013

Fitues i BB5 kritikon Florin

 “Sa shumë që ka përparu Flori Mumajesi, tash po kompozon edhe këngë për sllavë. Urime Flori, besoj që je mjaft i kërkuar në trevat tona dhe të mjaftojnë lekët për një jetë luksoze... ?! E çuditshmeeee të punosh me dikë që të urren nga brendësia, vetëm këtë s’e kisha besu”.

Kështu kishte shkruar fituesi i edicionit të pestë të “Big Brother 5”, djaloshi nga Prishtina, Arbër Zeka, në ‘facebook’-un e tij, duke u kapur me producentin nga Tirana, Flori Mumajesi dhe duke iu referuar këngës së këngëtares së huaj, Alesia, me titull “Na ti mi vogori”.

Arbëri ka pak kohë që i është bashkuar labelit të producentit Genc Prelvukaj, i cili flitet se është edhe menaxheri i kësaj kompanie. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
BB5 winner criticizes Florin

Monday, 29 October 2012

Arbri dhe Meti nga BB5, menaxherë

Djemtë, të cilët u bënë të famshëm falë pjesëmarrjes së tyre në “Big Brother Albania 5”, Meti dhe Arbri, ku i fundit ishte fitues i këtij reality-shou, vazhdojnë të ruajnë miqësinë e tyre.

Madje mësuam se kjo miqësi e tyre është afruar edhe më shumë, pasi të dy djemtë kanë nisur një biznes dhe po menaxhojnë një bar kafe me emrin “Clique Bar Coffe”, ku në netët e Festës së Kurban Bajramit e kanë pasur të mbushur plot e përplot me të rinj që argëtoheshin në shoqërinë e muzikës.

Ne urojmë që t’u ecë mirë djemve të BB5 në këtë biznes të ri. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Arber and Meti from BB5, managers

Boys who became famous thanks to their participation in the "Big Brother 5", Meti and Arbri, where the latter was the winner of this reality show, continue to maintain their friendship.

Tuesday, 16 October 2012

“Harbohen” djemte e BB5 me Ledi Vokshin

Kishin ardhur një ditë më parë për t’u përgatitur për spektaklin ‘Zhurma Show Awards’, djaloshi shumë i folur i BB5 Ermal Merdani dhe këngëtarja çapkëne Ledi Vokshi, që me anë të një miku të përbashkët janë takuar.

Ndërsa në një nga klubet e njohura në vend, të dielën e kaluar, së bashku me Arbër Zekën, kanë kërcyer pa fund. Ndërsa, siç e shihni në këtë foto paparac, siguruar nga një mik yni, djemtë e BB5 janë ‘harbuar’ paksa me këngëtaren Ledi Vokshi.

Ne kishim edhe foto të tjera që tregojnë edhe më shumë detaje të kësaj mbrëmjeje, por nuk i botuam. Mësojmë gjithashtu se në këtë rreth miqësor kanë qenë edhe Loreta Abdyli “Miss Diaspora”, dhe producentja e saj.M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Harbohen" BB5 guys Ledi Vokshi

Sunday, 30 September 2012

Fejohet djaloshi qe fitoi milionat, Arber Zeka

Arbër Zeka, fituesi i BB5, ka treguar në rrjetin e tij facebook se është afër fejesës me zemrën e tij dhe do ti gëzoi edhe prindërit me një nuse.

Mendohet se vajza që është në krah është një modele sic shihet edhe në foto me emrin Artnesa Krasniqi. U cuditëm paksa, pasi Arbri nuk shquhet për ndonjë shtat të lartë në krahasim me një modele që paska për krah.

Herët e fundit Arbri është parë në një mbrëmje të organizuar nga stilisti Armend Ramadani,  pa shoqërinë e saj vetëm më shokë të tij./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Betroth young man who won millions

Arber Zeka, BB5 winner, has shown in his network facebook is close engagement with his heart and will be enjoyed even by parents with a bride. It is thought that the girl who is on the side is a model as seen in the picture with the name Artnesa Krasniqi.

Wednesday, 26 September 2012

Arbër Zeka, fituesi i BB5, ende me 85 milione leket ne duar

Djaloshi nga Prishtina, i shpallur si fituesi i BB5, ka treguar në një program në Top Channel se ai ende nuk i ka investuar paratë e tij, 85 milionë lekët,  të fituara nga ky realiti shou.

Ai është në kërkim për blerjen e një banesë të përshtatshme për familjen dhe veten e tij në Prishtinë.

Ndërsa nëse ai do të rikthehej përballë 4 fituesve të tjerë në një gare, sipas televotimit do të ishte i fundit në klasifikim, kjo u vu re edhe në një betejë imagjinare që u realizua në këtë program televiziv në Top Channel./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Arber Zeka, BB5 winner, with 85 million still in the hands

Sunday, 2 September 2012

Arber Zeka: Te hollat e Big Brother, ende nuk i kam shpenzuar...

Arber Zeka, jete me ‘ndryshe’ jashte Big Brother

Fituesi i Big Brother Albania 5, Arber Zeka, thote te kete kaluar mire me miqt dhe familjaret qe prej daljes nga Big Brother.

Ne nje interviste per Top Channel, Arbri ka zbuluar se ai nuk i ka shpenzuar ende te hollat e fituara, teksa mohon te jete ne lidhje me ndonje vajze.

“Kam kaluar momente shume te bukura. Kam bere koncerte dhe kam levizur me shoqerine. Kam pasur nje pritje shume te mire ne Kosove. Kam qene ne Ulqin, ku kalova pushimet. Une per momentin jam ‘single’, nuk jam ne lidhje ashtu sic po spekulohet. Te hollat e Big Brother ende nuk i kam shpenzuar, nje pjese i kam investuar ne shtepi”, ka theksuar Arbri per Top Channel.

Sunday, 8 July 2012

Fituesi i BB5, fans i Tunes

Artistët shqiptarë tashmë ua kanë mësyrë koncerteve nëpër disko dhe pishina edhe në Kosovë. Këngëtarja Altuna Sejdiu ka qenë pak ditë më parë e ftuar në një nga klubet më të njohura të Prishtinës, ku ka kënduar për fansat e saj.

Ndërsa zbuluam se aty ka qenë edhe djali i 80 milionë lekëve, Arbër Zeka, fituesi i BB5. Në këtë foto, ku ai ka dalë me Tunën, duket se është një adhurues i këngëtares shkupjane./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Bb5 winner, Tune's fan

Albanian artists already had raided their discos and concerts around pools and in Kosovo. Singer Altuna Sejdiu has been a few days ago and invited to one of the most popular clubs in Pristina, where he sang for her fans.

While there has been discovered that the son of 80 million leks, Arben Zeka, Bb5 winner. In this photo, where he has come up with Tune, seems to be a fan of singer Shkupjane. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /


Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online