All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Arber bb5. Show all posts
Showing posts with label Arber bb5. Show all posts

Saturday, 26 May 2012

Bastet: Liami favoriti kryesor, Genta dhe Franceska te fundit

gjendja aktuale me 26 maj, ora 16h
Liami, kandidati favoriti kryesor, Genta dhe Franceska te fundit

Sic eshte bere tradite tashme, ngjarje te tilla si “Big Brother” nuk kalojne pa u shfrytezuar edhe nga kompanite e basteve. Keshtu per shembull edhe kete vit, kompania e basteve “Ecobet” ka hedhur ne web emrat e kandidateve me koeficientet perkates. Ne krye te listes me koeficientin me te vogel qendron Liami ( 1.70), i dyti Arbri me koeficient ( 2.85), i treti  Ermali ( 3.35), dhe pastaj vijne Genta e Franceska me koeficient perkates ( 7.25). Se cili do te jete fituesi, kete pritet ta vendose publiku sot ne mbremje, nderkohe qe deri atehere ju qe keni ndonje parandjenje te forte mund te vini baste tek eccobet.com

Friday, 25 May 2012

Rona dhe Arbri perkrahja maksimale

Ajo me lukun e saj dhe zërin e saj ka cmendur të gjithë, e ai me lojën e tij dhe zgjuarsinë e tij ka bërë miq të shumtë.

Këta janë kosovarët që sonte do të jenë në vëmendjen më të madhe nga ana e të gjithëve, Rona Nishliu në ‘Eurosong” dhe “Arbër Zeka në Big Brother Albania 5”.

Por në “Eurosong 2012” Suedia dhe Rumania duken në “pole-position” për suksesin përfundimtar, ndërsa “Suus” I Rona Nishliut  pjesëmarrëses shqiptare, parashikohet të renditet në vendin e gjashtë.

Po për djaloshin karazmatik Arbërin në “Big Brother 5” shumë mendojnë se është momenti nëse ky reality-show do të jetë i drejtë këtë vit të fitojë finalisti i vetëm nga Kosova. Mësuam se sonte stafi i Top Channel ka menduar të sjellë vërtetë një super shoë.

Tuesday, 22 May 2012

“Big Brother”, Arbri fitues, vajzat nuk shihen fituese

Kanë mbetur edhe pak ditë nga finalja e madhe e reality-shou “Big Brother Albania 5”, ndërsa pesë konkurrentët që do ta gëzojnë këtë finale kanë nisur strategjitë e fundit.

Janë vajzat Françeska dhe Genta, dhe djemtë Ermali, Liami, Arbri, të cilët luftojnë për çmimin e madh. Djemtë këto ditë janë duke folur, madje nuk i shohin si fituese asnjërën nga vajzat, por e rrotullojnë fituesin nga vetja.

Ndërsa në forumet e ndryshme sociale vazhdon të mbetet si i preferuari djaloshi nga Prishtina, Arbër Zeka. Madje, simpatinë e prishtinasit e kanë marrë edhe teleshikuesit dhe adhuruesit nga Shqipëria, të cilët e vlerësojnë lojën dhe mënyrën e sjelljes së tij në BB5.

Monday, 21 May 2012

Big Brother Albania 5, Nata Finale me 26 Maj!

Genta, Ermali, Liami, Arbri dhe Franceska jane shpallur zyrtarisht si finaliste te edicionit te peste te “Big Brother Albania”, ekskluzivitet i Top-Channel.

Nderkaq, ka perfunduar vetem nje hap larg finales aventura e Erjonit, i cili me votat e publikut u largua nga shtepia me e ndjekur ne shtepi.

”Momenti me i bukur qe kam perjetuar atje brenda ka qene hyrja, momenti ne te cilin u vendos qe do te isha pjese e kesaj shtepie. E kam te veshtire te zgjedh nje moment tjeter te caktuar”, deklaroi Erjoni ne studio pas eliminimit. “I gjithe perjetimi ishte nje aventure, qe nuk e di a do te kem shans qe ta perjetoj perseri”.

Friday, 18 May 2012

Genta e BB5 nuk don ta takoje Rubensin kur te dale

Genta ne BB5 ka shprehur dëshirën për të qenë në finale e fillon të mendojë për veshjen që mund të ketë po ashtu për surprizat që mund të marrin, apo do të dëshironin të merrnin.

Së fundi, Genta flet për lidhjen me djemtë, e tregon se asnjëri nga djemtë e shtëpisë nuk i ka pëlqyer për të krijuar lidhje.

E pyetur nga Arbri, Genta thotë se nuk e ka marrë malli për asgjë nga jeta e saj jashtë, përveç familjarëve, e do të rrinte deri në një vit e mbyllur në shtëpinë e BB. Arbri e pyet për Rubensin, e ajo përgjigjet se nuk do ta takojë kur të dalë jashtë, e nuk do ta tolerojë më, pasi ai nuk sjellë fort mirë me të./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta Bb5 not want to meet when you come Rubens

Genta we Bb5 has expressed a desire to be the final one starts to think about clothing that could have also for the surprises that may take, or would like to receive.

Sunday, 13 May 2012

Arbëri, konkurrent ideal për t’u shpallur fitues

Sapo ka ardhur me nje video kenga e re e  reperi i grupit TBA, Kobra a.k.a HelKonkurrenti i “Big Brother Albania” nga Kosova, Arbër Zeka, këtë javë që po lëmë pas ka shkëlqyer me lojërat që ka treguar dhe pa dyshim që mbetet konkurrenti më serioz për t’u shpallur fitues.

Gazeta “Kosova Sot” për disa ditë ka marrë mendimet e artistëve të ndryshëm, të cilët e kanë përkrahur lojën e Arbërit, duke thënë se është kandidati më serioz, së bashku me Liamin, për t’u shpallur fitues. Kësaj radhe këngëtarja e re, Lendita Destani, thotë se ai meriton të hyjë në finale, pse jo të shpallet edhe fitues i edicionit të pestë.

 “Aq sa më ka rënë ta përcjell kam vërejtur se është lojtar i mirë me plot kuptimin e fjalës. Natyrisht se kam dëshirë që ai të shpallet fitues dhe do të ishte gjë shumë e mirë që në të ardhmen më shumë kosovarë do të merrnin pjesë në këtë reality shou.

Saturday, 12 May 2012

Genta: Fale Kosoves ti Arber je ketu

Ndërsa Liami, Tani e Gerta janë duke qeshur dhe duke u argëtuar me njëri-tjetrin në dush, disa nga banorët e tjerë ndodhen në kuzhinë, duke biseduar me njëri-tjetrin.

Ndërsa atje ndodhet edhe Ermali dhe Erioni, një zënkë me batuta ironike fillon mes Gentës e Arbrit. “Je mërzitur që nuk je në grupin tonë?”,e pyet me ironi Arbri, ndërsa Genta e pyet: “Pse kush është grupi yt?”. Ajo thotë se është gati ta pështyjë në fytyrë, në mënyrë që atij t’i dalë fytyra e tij e vërtetë.

Genta mendon se Arbri nuk është njeri i qëndrueshëm. “Uro Kosovën për qëndrimin tënd në shtëpi!”, i thotë Genta, ndërsa Arbri thotë se ajo nuk e meriton diskutimin me të dhe largohet. “Unë kam për të ndenjur më gjatë se ti”, shprehet Genta.

Monday, 7 May 2012

Rina Abdyli: Arberi eshte aventurier...

Flet kengetarja Rina Abdyli, mikesha e konkurrentit nga Kosova

"Arbri larg skandaleve, por eshte aventurier"

Ajo eshte nje nga mikeshat me te mira te Arbrit te BB5, ndersa kete radhe vjen ne nje rrefim shume te bukur mbi jeten e tij ne Kosove. Kjo eshte Rina Abdyli, kengetare e re dhe mjaft e talentuar e cila beri boom me trion se bashku me kengetaret Mc Kresha dhe Flaka Krelani. Ajo vazhdon shkollimin, ndersa mendon te vazhdoje edhe studimet pasi eshte ende e re, por duke mos lene menjane edhe muziken.

Ju jeni mikeshe e mire e Arbrit, ju ka rrefyer para se te futet ne BB ndonje arsye te forte pse eshte bere pjese e kesaj gare?
Eshte nje arsye e vetme pse eshte futur dhe ate e ka deklaruar. Arsyeja e vetme pse Arbri i eshte futur kesaj gare, eshte qe te shperbleje prinderit e tij per te gjithe sakrificen qe ata kane bere per te dhe vellain e tij, qe ata te kene nje shkollim sa me te mire.


Gold Ag: Arberi duhet ta fitoje kete “Big Brother”

Nga dita në ditë shou “Big Brother Albania” po bëhet gjithnjë e më interesant dhe po ndiqet edhe në Kosovë falë Arbër Zekës, konkurrent nga Kosova, i cili po bën një lojë që të gjithë ia kanë zili.

Reperi Arian Agushi, i njohur si “Gold Ag”, beson fuqishëm se Arbëri do të dalë fitues i këtij edicioni në “Big Brother Albania”. Këtë gjë ai e mbështet në lojën e pastër që është duke bërë ai në këtë reality shou, duke shtuar se Arbëri edhe jashtë këtij shou është njeri i mirë dhe shok besnik.

“Arbërin e njoh prej vitesh, është djalë i mirë dhe shok besnik. Uroj me gjithë zemër që ai të jetë fitues në këtë edicion. E them këtë ngaqë nga ajo që kam parë vërehet qartë talenti i tij”, thotë reperi “Gold Ag”, i cili nënvizon se deri në fund të garës do të bëjë tifo për të, sepse është kandidati më serioz që ia vlen të dalë fitues.

Monday, 30 April 2012

Arbëri i BB5, mik i kengetareve kosovare

Djaloshi, i cili po mundohet të krijojë një shou në “Big Brother Albania 5” dhe si duket po ia del mbanë, Arbëri, në Kosovë njihet si mik i shumë artistëve.

Në këtë foto që zbuluam shihet përkrah këngëtareve Flaka Krelani dhe Rina Abdyli, dhe njëkohësisht në plazh me Visarin, reperin e Skillzave.

Madje, artistët që e njohin Arbërin tregojnë edhe për karakterin e tij të fortë dhe zgjuarsinë e tij, por sidomos këngëtaret mikesha të Arbrit nuk harrojnë të bëjnë edhe tifo për djaloshin atraktiv nga Prishtina, pse jo që mund të jetë edhe fituesi i BB5./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The BB5 Arber, a friend of Kosovar singers

The boy, who is trying to create a show on "Big Brother 5" and apparently is succeeding, Arber, in Kosovo, known as the friend of many artists. In this picture we found can be seen singing alongside Flame Avdyli Krelani and Rina, and also on the beach with Visar, the rapper Skillz.

Even artists who know the show Arber for his strong character and his wisdom, but especially to Know singer girlfriend do not forget to cheer for the attractive young man from Pristina, why can not that be the winner of the Bb5./Maxim Gjokaj /Kosova Sot /

Monday, 23 April 2012

Kercenim fizik ne Big Brother Albania

Banorët ndodhen në dhomën e gjumit dhe fillojnë të diskutojnë për cigaret. Ermali edhe pse nuk konsumon duhan ka tre cigare dhe u thotë banorëve që të mos ia prekin, pasi disa prej tyre ankohen se u kanë marrë cigaret pa leje njëri-tjetrit. Ermali thotë “po i preki njeri do t’ia shkul dhëmbët”.

Kjo gjë nuk i pëlqen Arbrit i cili është edhe nervoz për mungesën e cigareve. Ai i kërkon Ermalit që të modifikojë fjalorin, por Ermali vazhdon të përsërisë të njëjtën shprehje dhe kështu midis tyre lind një debat i fortë i cili vazhdon me ofendime e kërcënime nga ana e të dyve.

Arbër i thotë Ermalit se ai ka për t’ia marrë cigaret dhe ai nuk ka mundësi që ta prekë, ndërsa Ermali i thotë se nëse e provon këtë gjë, nuk ka për t’ia ditur se ku është dhe s’ka për ta toleruar në mënyrë kategorike.

Arbër fillon që të bërtasë dhe i thotë Ermalit “zbute fjalorin me mua, se dalim jashtë e të thyj në mes”. Edhe Ermali nga ana tjetër nervozohet dhe i thotë “o psikopat, provoje dhe t’i shkul dhëmbët”. Arbër i afrohet në fytyrë duke i thënë se nëse do ata mund të dalin jashtë shtëpisë që në atë moment dhe të sqarohen për këtë gjë.

Sunday, 22 April 2012

Arbri pas puthjes kerkon fejese me Gerten

Djaloshi i cili është i vetmi që mbeti nga Kosova si konkurrent në ‘Big Brother 5”, falë edhe zgjuarsisë dhe gjindshmërisë  së tij, Arbri ka nisur të dashurohet.

Dhe vajza e cila ia ka marrë zemrën në këtë shtëpi të rrethuar nga kamerat 24 orë është Gerta. Prishtinasi e ka puthur atë në buzë, e vetëm pak orë më parë i ka kërkuar me këto fjalë fejesën me të. “Nëse e porosis një unazë për ty, do ta pranojë?”, por Genta mohon, madje duke i thënë  se djaloshin e paska zënë shumë dielli, apo i paska bërë keq dreka që kishin ngrënë.

Në këtë “Big Brother” çfarë nuk mund të pritet, sidomos në historitë e lidhjeve të personazheve, kështu që nuk është çudi që mund të ketë edhe një fejesë brenda./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Arbri after kissing requires engagement with Gerta

The boy who is the only one who remained in Kosovo as a competitor to 'Big Brother 5 ", thanks to his wisdom and gjindshmërisë, Arbri has begun to love. And the girl has taken heart in this house surrounded by cameras 24 hours is Gerta. Prishtinasi has kissed him on the edge, just a few hours ago has urged engagement with these words with him.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online