All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ardi Borova. Show all posts
Showing posts with label Ardi Borova. Show all posts

Friday, 9 January 2009

Kafazi i Arte 6: Dita 39, Mysafire Anjeza Branka dhe Ardi Borova

KAFAZI I ARTE 6: DITA 39, MYSAFIRE ANJEZA BRANKA DHE ARDI BOROVA09-01-2009 19:06
Shkolla, e nevojshme per sportistet?

A eshte e nevojshme shkolla per sportistet?! Kjo ka qene tema e diskutimit te kafaziereve tane kete pasdite. Geri me Omerin kane qene te mendimit qe sportistet nuk kane perse te ndjekin studimet si gjithe te tjeret, nderkohe qe lende si “matematika” ndoshta jane krejt te panevojshme per t’i mesuar. “Mua si futbollist, qe jam nuk ka perse te me duhet te mesoj lende qe une nuk i kam qejf dhe qe nuk kane te bejne aspak me ate cfare bej”, ka thene Geri. Ndersa Silvana i ka kundershtuar djemte dhe eshte shprehur se eshte e rendesishme qe njeriu te mesoje nga te gjitha lendet, pasi cdo gje eshte me vlere per jeten e nje njeriu.

09-01-2009 20:10
Darke ne tarrace

Kater kafazieret kane ndezur zjarrin ne oxhakun ne tarrace dhe kane nisur te bisedojne me njeri-tjetrin per gjera te ndryshme. Por aty Gerit i ka lindur ideja qe te hane darke pikerisht perpara zjarrit. Keshtu si me i shkatheti ai ka zbritur ne kuzhine ka marre gjera per te ngrene dhe ua ka servirur banoreve te tjere ne tarrace. Ka qene nje darke vertete ndryshe ne fakt kjo per ta.

09-01-2009 20:42
Dy banoret e Kafazit te Ndryshkur nderrojne “look”

Per dy kafazieret e shtepsie se Rremes, sot ka qene dita me e privilegjuar. Atyre u ehste bere nje surprize nga autoret e kafazit. Parukieri Ardi Borova ka vizituar Berolden dhe Suaden dhe madje u ka prere atyre floket. Fillimisht vajzt kane hezituar pak, pasi nuk e kishin menduar nje gje te tille, por pastaj pasi e kane lene veten ne duart e parukierit jane ndjere shume mire. Dhe sidomos pasi jane pare ne pasqyre dhe kane vene re modelin e ri. Ato e kane pelqyer menjehere veten dhe i kane bere edhe komplimenta njera-tjetres.

09-01-2009 21:01
Anjeza Branka ne Kafazin e Arte

Kengetarja Anjeza Branka ka qene mysafirja e radhes ne shtepine e Kafazit te Arte. Ajo ka hyre ne shtepi, ndersa kafazieret jane surprizuar, pasi nuk e kane ndjere derisa ajo eshte gjendur ne kuzhine. Kengetarja u kishte sjelle pervec cokollatave edhe dhurate albumin e saj te fundit banoreve. Madje ne ekranin ne shtepi jane vendosur edhe dy klipet e fundit te Brankes. Ndersa kane pare kenget ata jane miqesuar me Anjezen dhe kane nisur ta pyesin ate per muziken apo edhe per familjen dhe djalin e saj qe eshte gati dy muaj. Ata madje i kane bere komplimente per pamjen dhe fizikun, e jane ndjere pak ne faj qe nuk kane qene te pergatitur per viziten e kengetares.

09-01-2009 22:00
Boks dhe ritem ne Kafaz

Omeri i ka mesuar kengetares Anjeza Branka te beje boks ne dhomen e spektakleve. Anjeza ka vendosur dorezat dhe ka provuar te ushtrohet por ka hequr dore shpejt pasi i eshte dukur e veshtire. Me pas muzika ne shtepi ka ngritur kafazieret dhe kengetaren ne kembe dhe kane nisur te kercejne. Ata jane ndjere shume mire nga kjo vizite e Anjezes dhe nga miqesia qe kane bere me te. Kengetarja i ka pershendetur banoret edhe me klipin e saj te ri, te cilin ka vetem dy jave, qe e ka realizuar. Me pas kengetarja eshte larguar nga shtepia dhe banoret kane kaluar pjesen tjeter te mbremjes ne tarrace.
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online