All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ardian Bujupi. Show all posts
Showing posts with label Ardian Bujupi. Show all posts

Sunday, 14 July 2013

Kush tha se Ardianin po e ndjek policia?

Ardian Bujupi ne Coco Club, Ferizaj
ne Coco Club, Ferizaj
Nuk arrestohet, nis koncertet ne Kosove

Ka qene koncerti i pare per kete vere ne Ferizaj dhe ka pasur plot e plot publik, megjithese sipas disa mediave ai ka qene i arrestuar dhe i kerkuar nga policia gjermane sepse kishte rrahur keq nje djalosh ne nje mbremje ne Frankurt. I gjithe ky lajm, qe sic duket nuk rezultoi i vertete, i referohet kengetarit Ardian Bujupi, i cili nga doganat e policise ku cdo shtetas kontrollohet dhe kalon, ka udhetuar nga Gjermania per ne Kosove, ku ka nisur turin e koncerteve edhe per kete sezon veror, e ku nuk jane te pakta ditet qe do t’i duhet te udhetoje sa nga nje qytet ne tjetrin. Kur lajmi se ai ishte perfshire ne kete rrahje sikur mori dhene, dikush ne statusin e miqve te tij kishte shkruar “Po ai nga Drenica eshte me origjine, e keshtu bejne drenicaket”. Por, ne fakt, ky lajm fatmiresisht nuk ishte i vertete, pasi nese do te rezultonte i tille, ai nuk do te vinte ne Kosove.

Sunday, 30 June 2013

Revista PALOMA - 29 Qershor 2013

Revista PALOMA - 29 Qershor 2013
Revista PALOMA, 29 Qershor 2013
 • Zanfina Ismajli: Nuk jam romantike, s'e kam mendjen te dasma. Dhunen nga i dashuri s'do ta toleroja
 • Sheila: Ky eshte momenti i duhur! Nje bashkepunim me "Maroon 5" do te me pelqente. Ikonat e mia, Rihanna dhe Madonna
 • Zgjedhjet mbaruan, a do te flas Armina?
 • "Miss Shqiperia 2013", Fiorenza Lekstakaj: Familjaret me thane se cmimet shiten, por nuk rezultoi keshtu!
 • Nora Istrefi - Imazh i pijes "Erotik" - nuk i heq cizmet nga kemba
 • Ardian Bujupi rreh paq nje student, rrezikon burgun
 • Mirela Milori: Kam nisur nje cikel te ri ne jete
 • Ingrid Gjoni, gati kenga e re
 • Martohet cifti i balerineve, me pushime ne Amerike
 • Mamaqi e mban mire me te gjithe: edhe socialist, edhe demokrat!
 • Anjeza ne Azerbejxhan, merre pjese ne "Univision"

Revista BLUETOOTH - 29 Qershor 2013

Revista BLUETOOTH - 29 Qershor 2013
Revista BLUETOOTH, 29 Qershor 2013
 • Joana & Meti: Historia jone e bukur! Ish-banorja e "BB6": Eshte i dashur dhe romantik. Anaidin s'dua as ta pershendes. Se shpejti do jem pronare farmacie, parate m'i japin prinderit. Ish -banori i "BB5": Per puthjen tone pyesni Joanen. Me pelqen si vajze, kemi tipa te njejte. Anaidin nuk e njoh, nuk i kam ndjekur fare nga televizori.
 • Nora Istrefi: Puna po me le pa martuar! "Nuk e di se c'kane me mua. S'eshte e vertete qe kam vjedhur"
 • Pushimet e Ardit Gjebreas, Seldi Qalliut dhe Xhesika Berberit
 • Aferdita Dreshaj: Po me vjedhin identitetin! Te henen promovimi i klipit. Kam ftuar edhe Shpatin
 • Arlinda Dudajt i shpohet goma, djemte VIP futen ne pune
 • Aurela Hoxha, si gjithmone seksi!
 • Noizy fut ne kenge momente nga seksi me nje VIP
 • Ardian Bujupi: Nuk jam ne kerkim, po bej pushime
 • Tenisi, pasioni i fshehur i Albanes

Friday, 28 June 2013

Ardiani mediave gjermane: Shihemi ne Gjyq!

Reagon ndaj medieve gjermane

Dite me pare ne medie doli lajmi se Ardian Bujupi eshte ngaterruar me nje djale ne nje diskoteke ne Gjermani dhe mediet gjermane kane raportuar se ai eshte ne ndjekje te policise. Mirepo sipas menaxherit te kengetarit, Egzon Krasniqi, mediet “e kane fryre shume situaten duke thene shume te paverteta”.

“Nuk eshte ashtu si shkruhet, sepse secila medie mundohet qe nepermjet nje lajmi te vogel, te beje nje lajm te madh vetem per te qene e para. Mirepo e verteta eshte se ka ndodhur nje incident i vogel mes Ardianit dhe nje djaloshi, por rrahje nuk ka pasur. Dhe nuk eshte leshuar asnje flet arrest nga policia per te. Ai turneun ne Kosove dhe Evrope, nuk do ta nderprese sic spekulohet”, ka thene Egzoni per “Zeri”. Sipas tij shpifjet qe jane bere per Ardianin do te hedhen ne gjyq nga kompania e tij ne Gjermani.

Wednesday, 26 June 2013

Ardian Bujupi, provokon para pasqyres duke prekur..

'Want u now’, kështu quhet kënga më e re që vjen këtë fundjavë me një video të realizuar nga produksioni kosovar ‘Entermedia’ nga këngëtari Ardian Bujupi.

Por djaloshi i cili në prezantimin e tij ishte i vetmi që theu rregullin e veshjes serioze në VFM 2013, mësojmë se trendy dhe në atë stilin që krijoi në superstarin gjerman do të vijë dhe në këtë këngë të re.

Djaloshi shumë i dashur nga ana e femrave, gjatë këtyre ditëve në rrjetin e tij social poston dhe foto të tilla, ku ai provokon shumë madje që dashje apo pa dashje mund të na sjellë një keqkuptim, pasi ai me dorë duke fotografuar veten në fitness prek veten.

Ka dashur të komentohet apo se ka kuptuar mirë se në këtë foto nuk tregohet vetëm trupi por edhe marrëzia e tij, ka harruar.Kujdes për herë të tjera Ardian!./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ardian Bujupi statement provokes before touching ..

'Want was now', so called the new song coming this weekend with a video production made ​​by Kosovo 'Entermedia' by Ardian Bujupi singer.

Monday, 27 May 2013

Revista PALOMA - 25 Maj 2013

Revista PALOMA, 25 Maj 2013
 • Ronela Hajati: Te gjitha femrat sjellin ters!
 • Joana Gjuzi: Me Janin mbetem miq pas propozimit per martese. Elona eshte lesbike!
 • Vigani i BB: Nje vajze 9 vjec me propozoi per martese me unaze ne dore...
 • Genta e BB shfaqet ne publik duke u puthur me nje djale
 • Ermal Merdani: Dashurine e pare po e perjetoj tani!
 • Rezarta Skifteri, pritja e embel e femijes se dyte. Si ia bere surprize bashkeshortit lajmin e shtatzenise!
 • Kengetaret "lufte" ne prag te finales se "Videofestit". Zbulohen konkurrentet ne 16 kategorite.
 • Flori dhe Elvana, ne rivalitet per cmimin e pare
 • Diellza Kolgeci shfaqet gjysme nudo ne film
 • Eneda Tarifa sjell ne jete vajzen, Aria
 • C'duan Noizy dhe Ardian Bujupi ne mes te Berlinit?
 • Dafina, fejese me Dj Blunt?
 • Ledri Vula rikthehet si asistent regjisor

Thursday, 28 March 2013

"Penthouse" i Ardian Bujupit dhe Dj Dalool, ne maje te toplistave gjermane...

"Penthouse", eshte titulli i bashkepunimit te suksesshem mes kengetarit Ardian Bujupit dhe Dj Dalool qe po arrine rezultate te mira jo vetem ne tregun vendor por edhe ne ate evropian.

Nuk ka dyshim se emri i Ardian Bujupit, i cili tashme eshte shnderruar ne nje yll te showbiz-it ne Gjermani, e ka ndihmuar suksesin e kenges dhe videoklipit "Penthouse" i cili eshte realizuar nga produksioni shqiptar "Max Production".

Top lista me e madhe dhe me e respektuar ne Gjermani dhe madje edhe ne Evrope, "Bravo Charts", ka renditur projektin "Penthouse" ne vendin e dyte per momentin, duke lene pas emra te njohur te muzikes boterore.

Edhe ju mund te ndihmoni qe kjo kenge te kaloj ne vendin e pare duke votuar ne linkun e meposhtem. /Albavipnews/

Tuesday, 19 March 2013

“Penthouse” e Ardian Bujupit super e klikuar

Ndoshta nuk i ka bërë ende tri ditë të plota, duke e llogaritur momentin që ne e shkruajmë këtë lajm, dhe kënga më e re e superstarit Ardian Bujupi ka arritur 400 mijë shikime.

Është fjalë për videon më të re me titull “Penthouse”, realizuar nga produksioni “Max Production”, këngë kjo që është në bashkëpunim me DJ Dalool. Kënga është në gjuhën angleze, ndërkaq vetëm refreni është shqip, por ka marrë vlerësime shumë pozitive dhe pa dyshim ka nisur të lëshohet shumë nëpër diskoteka, jo vetëm shqiptare./Maksim Gjokaj/.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Penthouse" Ardian Bujupi super clicking

Probably has not yet three full days, by calculating the moment of writing this report, and the newest song superstar Ardian Bujupi has reached 400 thousand views.

Is concerned about the newest video titled "Penthouse", performed by production "Max Production", this song is in collaboration with DJ Dalool. The song is in English, and only the chorus is Albanian, but has received very positive and definitely started to be issued in discos, not just Albanians. / Maxim Gjokaj /.

Wednesday, 13 March 2013

Zajmina si Tuna, me “Boy” ne kapele

Ju kujtohet javë më parë veshja dhe stili i këngëtares, Altuna Sejdiu, që kishte në kokë një kapele, ku shkruhej në të “Boy”.

E, tashmë jua sjellim një tjetër këngëtare seksi, siç e shihni, tashmë është Zajmina Vasjari, por me një kapele të tillë. E, megjithatë, kjo foto e këngëtares nga Tirana është komentuar shumë, sidomos për veshje, ndërsa është në krah të këngëtarit Ardian Bujupi, gjatë një koncerti të përbashkët.

Shpresojmë që vajzat ta mbajnë edhe në zemër “BoY”-n e tyre, përveç se në kapele. M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Zajmina as Tuna, the "Boy" in caps

You remember a week ago and dress style singer, Altuna Sejdiu, having on his head a hat that read "Boy". The lock already bringing another sexy singer, as you see, is already LETRA Vasjari, but with such a hat.

And yet, this picture of the singer from Tirana was commented a lot, especially for clothing, and is next to singer Ardian Bujupi, during a joint concert. Hope to keep their daughters at heart "boy", except that in caps. M.Gj.

Sunday, 23 December 2012

Revista PALOMA - 22 Dhjetor 2012

Revista PALOMA, 22 Dhjetor 2012
 • E bukura e ka emrin Marina Vjollca
 • Iva Tico dhe Alketa Vjesiu, debat te ashper ne publik. Iva: Alketa ka shume fjale dhe aspak brendi! Alketa: Iva eshte nje gazetare mediokre
 • Floriani i vogel i dashuruar ne Encen: "Ia kam kushtuar asaj kengen 'Ngjyra e Kuqe'"
 • Personazhet e (zh)veshur me keq per 2012-n!
 • Ardian Bujupi: Thashethemet per fitoren e festivalit po me penalizojne!
 • Mariza Ikonomi: Kam jetuar dashuri te dhimbshme!
 • Kenan Imirzalioglu: Virgjeria te nje femer eshte shume e rendesishme!
 • Ermal Mamaqi: 2013-a me muzike dhe pa aktrim!
 • Nora Istrefi ofendon Rita Oren: Rita, je qesharake!
 • Granit Xhaka: "Te gjitha parate qe fitoj ua dorezoj prinderve! Mund te blija nje Ferrari dhe te beja shpenzime ekstravagante, por s'bej asnjeren nga keto!"
 • Meshkujt dhe femrat me seksi shqiptare te 2012-s

Saturday, 22 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 22 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 22 Dhjetor 2012
 • Aurela Gace zbulon intimitetet: "Skerdin e putha vete e para". "Me parat e Arjan Canit do bej gjoksin"
 • Franceska dhe Ermali: Ja dilemat e rikthimit se bashku! Ermali: Per momentin afrimitet shoqeror, rikthimin le t'ia leme kohes!
 • Ardian Bujupi: Ata qe po me lakojne si fitues, po me prishin shume pune!
 • Rezarta perfundimisht e pafajshme, mbyllet ceshtja me Rozana Radin
 • Miss Kosova, Diana Avdiu, fiton "Miss Fotozhenia" dhe kontrate me "Trump Model Management"
 • "Fucking Bitch" i Fjolla Morines ndez debatin e fansave
 • Kryeministri Berisha pritet t'i nderroj vitet ne "Apartamentin 2XL"
 • Sot finalja e Festivalit: Surprizat e veshjeve dhe performancave. Edhe Rosela, Vesa e Flaka pretendente per trofeun
 • Misset sakrifikojne floket per te dhene nje mesazh senzibilizues. Missi i pare i Kosoves, Aferdita Paqarada, e diagnostikuar dikur me kancer, organizon sfilaten e vecante.

Saturday, 15 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 15 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 15 Dhjetor 2012
 • Ervin Sinjari: Ju rrefej pse u nda Ermela nga i dashuri. Ai iku pa i dhene asnje shpjegim! Ermela: Ervinin?! Jo kurre me!
 • Gruaja e re e Ridvan Bodes 4 muajshe shtatzene, cifti ende asnje ceremoni zyrtare martese
 • Elda Koci deshton ne rikthimin te Redoni. Kantautori Makashi: Jam indeferent ndaj atij libri
 • Mediat serbe shohin misin e Shqiperise si favorite te "Miss Universe"
 • Fansat e Berishes ne Facebook, e quajne mbret dhe Skenderbe
 • Shpati i fejuar me Aferditen, por i kendon Adelines
 • Fatos Nano te lokali i ri i Lorikut
 • Pas "Miss World", Martina Ivezaj pozon nudo
 • Adi Krasta merr ne konsiderate hipotezat per fundin e botes
 • Agnesa Vuthaj merr propozim per martese ne 12:12
 • Bigu dhe Vesa martohen ne Paris me 12.12.12
 • Genta Ismajli: Sekretet e mia te vogla femerore

Sunday, 2 December 2012

Ardian Bujupi ne Prishtine per promovimin e klipit

Komente të shumta pozitive dhe klikime ka marrë edhe video më e re e këngëtarit kosovar Ardian Bujupi, i cili ka bashkëpunuar këtë herë me Andy B. Jones me titull “Make You Mine”.

Ndërsa këngëtari shqiptar për momentin ndodhet në Kosovë ku është duke e promovuar nëpër televizone të ndryshme shqiptare këtë videoklip. Ardiani na ka treguar se shumë mirë e kanë pritur këngën dhe videon edhe jashtë ku ai jeton.

Këngëtari 28 Nëntorin e sapo kaluar e ka pritur në Tiranë, ku ka kënduar në koncertin e madh në sheshin e Tiranës, ku ishte e ftuar edhe Rita Ora.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ardian Bujupi in Prishtina promotion clip

Numerous positive comments and clicks received video newest Kosovar singer Ardian Bujupi, who has collaborated this time with Andy B. Jones titled "Make you mane." While Albanian singer is currently in Kosovo which is promoted through various Albanian television this video.

Monday, 5 November 2012

ALBA FLASH NEWS: 5 Nentor 2012

Per cka po shkruhet dhe per cka po flitet kete jave
 • Per shkak uraganit "Sandy", Rita Ora detyrohet te shtyj dy koncerte, ate ne New York dhe Filadelfi, ndersa behet e ditur se do kthehet prape me 17 dhjetor.
 • Ministri i Kultures, Memli Krasniqi, eshte shprehur krenar qe ka qene pjese e klipit "Shine Ya Light", ndersa disa e kritikojne se nuk ka bere shume qe te levdohet.
 • Eliza Dushku publikon 25 gjerat qe njerezit nuk dine per te
 • Zanfina ne nje interviste per "Paloma": E adhuroj trupin tim, s'kam asnje defekt"
 • Rob Kardashian publikon dy foto me Rita Oren ku ata shihen te afeksionuar ndaj njeri-tjetrit
 • Gjyste Vulaj publikon fotot e saj, 6-muajshe shtatzene
 • Shkendije Mujaj ne nje interviste per "Tung": Jam me seksi se Kim Kardashian!

Sunday, 4 November 2012

Revista PALOMA - 3 Nentor 2012

Revista PALOMA, 3 Nentor 2012
 • Inis Gjoni: Me mire e divorcuar, sesa ne nje martese te palumtur
 • Zhaku publikon kenge me pulle te kuqe "Cenzura": "Mos lejoni t'ju marrin per budallenj dhe dele!"
 • Aktori Erand Sojli jashte "Portokallise": Diten qe do te jem i lumtur, nuk do me shikoni me ne skene!
 • Ardian Bujupi do te perfaqesoj Shqiperine ne Eurovision?
 • Zbulohen prezantuesit e festivalit te fundvitit: Floriana Garo dhe Enkel Demi
 • Vajzat e ekranit zgjedhin te behen seksi ne Halloween
 • Genti Hazizi, aktori i "Portokalli"-se dhe moderator i emisionit "Kape Kohen": Me bashkeshorten me njohu nje valixhe ne udhekryq!
 • In Love; Dorela Hysi dhe Sardi Shehu, te bukur e te dashuruar. Dorela: Jam xheloze 24 ore ne 24! Sardi: I bie murit me koke, kur mendoj martesen!
 • Gjyste Vulaj, gjashte muajshe shtatzene, ne forme perfekte

Ardian Bujupi , “Jo” ne Festivalin e RTVSH-se

Pak ditë më parë nëpër shumë portale shqiptare qarkullonte  lajmi se këngëtari Ardian Bujupi do të konkurrojë në festivalin e madh në RTVSH, në garë për Eurosong.

Ndërsa, gazeta "Kosova Sot" kontaktoi me menaxherin e artistit dhe ai na tregoi se nuk është e vërtetë, ndërsa mësuam se Ardiani për momentin është në Amerikë dhe në fund të vitit, gjatë festave, do të jetë në shumë mbrëmje shqiptare, në Kërçovë dhe në Gjilan e Prizren. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ardian Bujupi, "No" RTVSH Festival

A few days ago in the Albanian port circulated the news that singer Ardian Bujupi will compete in the biggest festival in RTVSH, the contest for Eurosong. While our newspaper contacted artist manager and he told us that is not true, and we learned that Ardiani is currently in America

Wednesday, 10 October 2012

Adrian Bujupi i ftuar ne ‘Zhurma Show Awards 2012’

Spektakli i ndarjeve të çmimeve të muzikës shqiptare brenda një viti, “Zhurma Show Awards 2012” edhe pak ditë dhe po vjen.

Ndërsa ne mësojmë se i ftuar në këtë event do të jetë edhe “Stari’ nga Gjermania, këngëtari shqiptar Ardian Bujupi.

Gjithashtu mësojmë se ai nuk është i ftuar në këtë mbrëmje për të kënduar, apo për të ndarë ndonjë çmim, e nëse jo kureshtja jonë shkon më tej, këngëtari si duket do të nderohet me ndonjë çmim. Porse cili do të jetë ky çmim, do ta zbulojmë gjatë mbrëmjes së hënë të 15 tetorit në ZHSHA 2012.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adrian Bujupi invited to 'Noise Show Awards 2012'

The spectacle of Albanian music prices divisions within a year, "Noise Show Awards 2012" a few days and is coming. As we learn that a guest at the event will be "Stari 'from Germany, Albanian singer Ardian Bujupi.

Also learn that he is not invited to this evening to sing, or to share any prize, if not our curiosity goes further, the singer seems to be honored with an award. But what will be the price, you will discover during the evening of Monday 15 October ZHSHA 2012.M.GJ.

Tuesday, 28 August 2012

Menaxheri i vertete i Ardian Bujupit ne Kosove

Kur një këngëtar është i mirë dhe që vjen nga një sukses internacional, siç është Ardian Bujupi, të gjithë duan të bashkëpunojnë me të, apo ta menaxhojnë. Në fakt, ditë më parë dolën disa lajme sikur Ardian Bujupi kur është në Kosovë menaxhohet nga ata, disa persona, të cilët donin të përfitonin në emrin e artistit.

Por, menaxheri i vetëm dhe i vërtetë i këngëtarit për Kosovë, Shqipëri, apo vende të tjera shqiptare është Egzon Krasniqi (djali i dajës së Ardianit), personi që shihni edhe në këtë foto së bashku me të.

Prandaj, vetë Egzoni na tregon se të tjerët të ashtuquajtur mund të ju gënjejnë, kur flasin në emër të Ardianit. Bujupi këtë verë është pritur në çdo vend dhe koncert ku ka qenë shumë mirë, ndërsa ka pak ditë që është nisur për ta vazhduar punën dhe karrierën e tij muzikore atje ku e nisi në Gjermani./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ardian Bujupi real manager in Kosovo

Thursday, 23 August 2012

Ardian Bujupi dhe Noizy, nje kenge se bashku

Po e presin mirë dhe tepër i kërkuar, megjithëse në plan, Ardian Bujupi nuk e kishte menduar qysh në fillim të rrijë kaq shumë në Kosovë.

Këngëtarit si duket po i ecën shumë mirë nëpër shumë koncerte në vend, ndërsa mësojmë se, siç kishte thënë në programin ‘Pro Shqip’ në Top Kosova Radio, miku i tij, reperi nga Shqipëria Noizy, e ka gati remiksin e realizuar nga ai për këngën ‘I’m feeling good’.

Madje, ky remiks mezi po pritej nga reagimi i të dy artistëve që janë edhe shumë miq të mirë, në profilet e tyre në portalin Facebook./Maksim Gjokaj/Kosova SOT/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ardian Bujupi and Noizy along tracks

I expect good and too demanding, though plans, Ardian Bujupi not have thought at the beginning of the stay so much in Kosovo. Singer apparently is doing very well in many concerts in the country, as we learn that, as he said on the program 'Pro English' in Top Kosova Radio, his friend, rapper from Albania Noizy, ready mix carried by it for song 'I'm feeling good'.

Even, this remiks barely being expected from the reaction of the two artists who are very good friends in their profiles on Facebook portal. / Maxim Gjokaj / Kosova TODAY /

Thursday, 16 August 2012

Ardian Bujupi i dhene pas femijeve


Këngëtari, i cili gjatë kësaj vere ishte shumë i kërkuar që t’i këndojë hitet e tij nëpër shumë vende verore në Kosovë dhe Ulqin, Ardian Bujupi, siç duket në këtë foto, tregon edhe dashurinë e tij për fëmijët.

Megjithëse është i ri për ta menduar një martesë, ai në sjelljen me këtë fëmijë të ndonjë të afërmi me siguri duket se është shumë i dashuruar dhe që i shkon në krah një vogëlush i tillë.

Ndoshta kjo foto ka bërë që vajzat që e adhurojnë ta duan ende më shumë super-starin, se nëse do ta kenë fatin përkrah tij, duket se ai mund të jetë edhe një baba i mirë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Ardian Bujupi given to children

The singer, who this summer was asking him to sing the hits of summer in many places in Kosovo and Ulcinj, Ardian Bujupi, it seems in this picture, shows his love for children.

Although it is new to think about a wedding, he is bringing with it a relative's child certainly seems more in love and that goes into such a petite side. Perhaps this picture has made the girls who worship the love still more super-Stari, that if support will have his fate, it seems that it may be a good father. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online