All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ardian Palushaj. Show all posts
Showing posts with label Ardian Palushaj. Show all posts

Monday, 26 May 2014

Ardian Palushaj: ‘Një ditë do të ndihmoj modën e Kosovës’

Krenohemi kur dëgjojmë për artistë shqiptarë të cilët me pasionet e tyre arrijnë dhe krahasohen me njërëzit më të mëdhenj të botës. Personazhi ynë quhet Ardian Palushaj, një talent shumë unik për sa i përket dizanjeve.

Ai jeton në Zvicër në kantonin Thurgau, por me origjinë është nga Kosova dhe ka dy vite që merret në mënyrë intensive me botën e modës.

Djaloshi plot stil dhe simpatik na tregon për ne se cila është firma e tij e preferuar dhe veshjet e tij më të shtrenjta : ‘Rrobat janë të disenjuara nga vetë unë, por marka është e shokut. Mua më pëlqejnë shumë firmat,  pasi të gjitha firmat kanë dizajnin special, po firma ‘Royal Sunday’ e preferoj mas shumti edhe kam kontakt të mirë. Unë kam disa rroba të shtrenjta, por veshja që ka kushtuar ishte një jakne (xhup) që e kam dizajnuar vetë (cmimi ishte 4 shifra e madhe)’.

20 vjecari kosovar shpreson se një ditë do të ndihmojë edhe modën e Kosovës, aq sa ai ka talent dhe mundet, ndërsa vendlindjen kurrë nuk e harron por e viziton shpesh herë kur gjen kohë dhe vjen për pushime.

Ardiani jo vetëm dizanjo rroba, ai shpesh herë është edhe model ku reklamon marka të njohura të njohura dhe kjo gjë i pëlqen. Nuk ka tregoi nëse është i dashuruar apo jo, por nga artisti ynë mësojmë se ai për momentin  është me studime, ndërsa nuk merret vetëm me modë, ai ka pasion edhe sportit konkretisht futbollin dhe e pëlqen shumë dhe ka luajtur shumë por për shkak të lëndimit të kënbës nuk luan më.

Kur ne e pyesim se cili prej VIP vishet më bukur ai ka këtë përgjigje: ‘Për mua vishet Cristiano Ronaldo më bukur, por prej VIP-ve shqiptarë më pëlqen Granit Xhaka se vishet me shumë stil. Janë edhe shumë shqiptarë të tjerë që vishen shumë bukur dhe jam krenar shumë që shqiptarët e njohin modën, për ndonjë veshje unike dhe të bukur cdo kush mund të më kontaktojë dhe mua’.

Ky ishte artisti Ardian Palushaj i cili sapo ka nisur botën e modës e nesër do të jetë vërtetë një emër i madh në tregun e kësaj jo vetëm atje ku jeton por urojmë edhe në tregun shqiptar që ka nevojë për një dizenjator të mirë si ai./Maksim Gjokaj/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online