All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ardiana Rama. Show all posts
Showing posts with label Ardiana Rama. Show all posts

Thursday, 14 March 2013

Ardiana Rama, per te katerten here ne "Top Fest"...

Ardiana Rama
Ardiana Rama ne “Top Fest”

Kengetarja Ardiana Rama u eshte kthyer festivaleve dhe ajo tani eshte pjesemarrese ne “Top Fest 10”, festival ky i cili organizohen nga Top Channel dhe qe po mbahet keto dite ne Tirane. Ardiana ne kete festival eshte paraqitur me kengen “Tik Tak”, e kompozuar dhe orkestruar nga Florent Boshnjaku ndersa tekstin e ka bere Big Basta.

Ardiana ne kete festival po paraqitet per te katerten here dhe shpreson qe edhe kesaj here te korre suksese. “Jam shume e lumtur qe per te katerten here po marre pjese ne “Top Fest”. Tani po prezantohem me nje kenge mjafte te mire qe besoj se do te kem suksese sikurse viteve te meparshme”, ka thene ajo per “Zeri”. Ardiana uron qe te vazhdoj garen deri ne javet e fundit te “Top Fest”-it.

Monday, 9 April 2012

Ardiana Rama, deshmon talentin dhe pasionin per artin...

Ardiana Rama: Muzika, udhetimi qe dua te marr!

Kengetarja Ardiana Rama, permes nje rrugetimi te gjate ia ka dale mbane per te bere realitet nje enderr: te percjell emocion per publikun. Ajo, me ‘ekstravagancen’ e saj te holle e te bukur, sikur po deshmon katerciperisht talentin e saj te lindur dhe pasionin e saj te madh per artin, pergjithesisht.

Ardiana Rama, se fundi, ka luajtur edhe ne serialet televizive “Qyteti pa lume” (RTK), dhe ‘Shtepia ime’ ku ka shfaqur talent edhe ne kete leme. Per te gjitha keto, lexojeni intervisten ne vazhdim.

Ardiana, duket se qysh e re tek ju eshte hetuar nje talent, ose shume talente; po ashtu duket se te gjitha kane shperthyer vrullshem. Cilin talent do ta veconit dhe cilit talent do t’i kushtoni me shume perkushtim?
Eshte e vertete se qysh si femije e kam dashur skenen, artin ne pergjithesi. Muziken e kam adhuruar dhe kam enderruar qe ne nje te ardhme te jem ne skene (ja qe endrra ngjaka te behet realitet). Do ta vecoja muziken, sepse ka qene dhe mbetet pasioni im.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online