All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ardit Cuni. Show all posts
Showing posts with label Ardit Cuni. Show all posts

Monday, 25 March 2013

Kenga me e mire ne “Top Fest 10”


Një nga festivalet me prurjen më të madhe muzikore shqiptare është “Top Fest” dhe konkurrimi në edicionin e dhjetë është drejt fundit.

Disa këngë janë kthyer në hite të momentit, ndërsa ne donim të dinim nga disa të rinj dhe me emër, që janë në këtë garë, për çmimin e madh, se cila nga këngët është më favorite për ta, përveçse do të donin që kënga e tyre të ishte më e mira.

Ja se çfarë thanë disa artistë pjesëmarrës

Enca Haxhia: Kënga që e kam më për zemër, pas këngës sime, është ajo e Samanta Karavellos, ‘Loti i fundit’.

Ardit Çuni: Për mua është e Eltina Minarollit, ‘Ringtone’.

Festina Mejzini: Nga këngët që kam dëgjuar, më e bukura më është dukur e Anxhelo Mihos, ‘Krijesë e natës’. Më pëlqen për shkak se më duket që është këngë origjinale dhe me një stil që rrallë dëgjohet te ne. Dhe, grupi NA- Si meteor është një rrymë muzikore që e pëlqej.

Aragona Band: Balada dhe kënga që na ka pëlqyer është kënga e Vali Kuçit, ‘Rruga ime’.

Thursday, 21 March 2013

Dueti me i klikuar ne “Top Fest 10” (Video)

Sapo ka prezantuar këngën e tij më të re në “Top Fest 10”, këngëtari Ardit Cuni, ku ka zgjedhur të vijë me një duet mjaft të vecantë për tregun shqiptar, duke qenë se partnerja e tij në këtë pjesëmarrje është një britanike .

Joanna Wakeley quhet vajza qe shihet perkrah Arditit në skenën e “Top Fest” me këngën ''Thjesht Lojë'', e kompozuar nga Arjon Gjini me tekst të Gramoz Kotrocit.

Kënga është një produkt i “Sebastian Production”, ku edhe këtë herë ka sjellë një kënge stil me një gershetim rrymash si R&B, Dubstep, Orientale. Ata kanë bërë një performancë mjaft të vecantë të shoqëruar edhe nga grupi i baletit ''Stradanza''.

Friday, 8 February 2013

"Stay" e Rihannes, fale shqiptareve behet me klip [VIDEO]

Eltina dhe Arditi deshmojne vokal te mrekullueshem

Rihanna publikoi ne fillim te janarit nje balade me titullin "Stay", qe shpejt u shnderrua ne nje hit boteror. Kenga eshte pjese e albumit te saj "Unapologetic" (2012), por klipi zyrtar i kenges ende nuk eshte lancuar. Ne fakt, sipas instagramit te kengetares, xhirimet kane filluar dite me pare, nen drejtimin e regjisores Sophie Muller dhe videoja pritet te dal ne treg se shpejti.

Ne nderkohe, cifti shqiptar, Eltina Minarolli dhe Ardit Cuni, me vokalet e tyre te mrekullueshem, duket se kane bere nje pune te shkelqyer me nje "cover" te kenges, e qe per dallim nga te tjeret, eshte shoqeruar edhe me nje video impresionuese.

Keshtu, fale shqiptareve, edhe kjo kenge e Rihannes, u be para kohe me nje videoklip profesional, qe ka marre nota te larta nga vizitoret ne Youtube si nje nder cover-at me te bukur deri me tani. Projekti eshte realizuar nga produksioni "Sebastian". /Albavipnews/


Wednesday, 29 February 2012

Ardit Cuni kenge nga Sebastian Records per “Top Fest 9”

Edhe produksioni “Sebastian Records”  prezantohet në “TOP Fest 9” me disa këngë dhe këngëtarë  profesionistë dhe të rinjë . Ne mësojmë se edhe këngëtari shumë i përfolur në “X Factor”, Ardit Cuni, apo “Tarkani shqiptar”, do të konkurojë në këtë eveniment të muzikës moderne shqiptare.

Ndërsa ashtu sic kishte thënë këngëtari që doli nga ky talent-shoë do të sjellë këtë herë këngë edhe më të bukura falë bashkëpunimit në këtë shtëpi diskografike Anglo-Shqiptare, e quajtur“Sebastian Records”. Dhe sa ne kuptuam nuk do të jetë bashkëpunimi i premtuar nga Vesa Luma, por një këngë solo e Arditit, të cilit i urojmë suksese në këtë konkurim./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Record songs from Sebastian Ardit Records for "Top Channel 9"

Sunday, 12 February 2012

Ardit Cuni:Tarkani ishte, tani jam une!

 I sakte ne kenge dhe ne kercim, ky eshte 16 vjecari Ardi Cuni, talenti me simpatik i "X Factor"

Ardit,ti je konkurenti qe spikati per stilin e vecante alla-ballkanas ne X-faktor.Cfare emocioni te dha kjo? -Une isha koshient se konkurentet ishin shume te forte dhe secili me vecanti perkatese. Ky diferencim qe me bene me dha emocionin e kurajos per te perfeksionuar me teper cilesite e mia.

Cdo te thote per ty nofka qe te ka vene publiku shqiptar:"Tarkani shqiptar"? -Kjo ishte surprize. Krahasimi me nje kengetar si Tarkani, qe ka fituar shume fansa me performancat e tij,padyshim me nderon. Megjithate,une do te formoj identitetin tim ne muzike, per te mos u krahasuar me askend,por per te shkuar pertej tyre.

Thursday, 9 February 2012

Vesa Luma kerkon duet me talentin ne “X Factor”

Si duket, këngëtarja Vesa Luma, e cila po i gjykon talentet në spektaklin “X Factor” është dashuruar me djaloshin 16-vjeçar që në shikimin e parë.

Quhet Ardit Çuni, djali që tani mediet në Shqipëri dhe portalet e ndryshme me të drejtë po e quajnë Tarkani shqiptar, ndërsa ne mësojmë se në një tjetër spektakël këngëtarja prishtinase i ka kërkuar djaloshit nga Lezha një duet, pasi talenti i Arditit ka rënë sy jo vetëm për zërin e bukur, por edhe për kërcimin e tij të veçantë. Urojmë që Vesa ta mbajë fjalën për duetin me djaloshin e “X Factor”./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vesa Luma wants duet with talent in the "X Factor"

Apparently, singer Vesa Luma, who is spectacle Talent judge "X Factor" is in love with 16-year-old boy at first glance. Ardit Cuni called, son of media now in Albanian and various portals are calling the right Albanian Tarkani while we learn that another spectacle in Pristina singer has asked the lad from Lezha a duet, as Arditi talent has not fallen eye just beautiful singing, but also for his unique dance. Dew wish to keep the boy talking about the duo of "X Factor"./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/


Monday, 6 February 2012

Tarkani shqiptar, apo Arditi nga Lezha? (Video)

Djaloshi i cili ra në sy në programin e TV KLAN në “X Factor Albania”, për interpretimin e tij të saktë në këndim dhe kërcim, quhet Ardit Cuni, i cili është nga Lezha. Por Arditi ka kënduar edhe më parë kur ishte i vogël duke fituar edhe cmime, por ai ka dhe nje pasion tjetër që është baleti.

Ndërsa ka edhe këngë në tregun muzikor që i ka kënduar më parë, sic janë “Në këtë natë” dhe “Crazy love”, por prezantimi në  këtë talent-show i dha atij më shumë famë, dhe vazhdon ti japë, madje tashmë mediat e quajnë me të drejtë si “Tarkani shqiptar”. Lezhjani i talentuar dhe shumë simpatik është përzgjedhur tashmë nga spektakli ‘X Factor’ në gjysëmfinale, ku pret edhe më shumë.

Ndërsa dashuria për muzikën, baletin, nuk e mund dhe dëshirën që të jetë gjimnazist i mirë ku ai po studjon, në një shkollë të mesme të përgjitgjsithme amerikane. Ne i urojmë suksese Tarkanin shqiptar./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albanian Tarkani or Arditi from Lezha?

The boy who caught the eye of KLAN TV program on "X Factor Albania", for its correct interpretation in singing and dancing, called Ardit boy who is from Lezha. But even sang Arditi ago when little was winning the awards, but he has another passion that is the ballet. While there are songs that mizikor market has previously performed, such as "The Night" and "Crazy Love", but the presentation in this showdown of talent, gave him more fame, and continues to give, even the media now rightly called as "Albanian Tarkani".

Lezhjani talented and very charming spectacle is already selected by 'X Factor' in gjusëmfinale, which expects even more. While love for music, dance, and can not desire to be a good college where he is studying in a high school American përgjitgjsithme. We wish success to the Albanian Tarkanin./Maxim Gjokaj/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online