All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ardit Gjebrea. Show all posts
Showing posts with label Ardit Gjebrea. Show all posts

Saturday, 16 November 2013

Ardit Gjebrea, per here te pare me prezantues meshkuj ne "Kenga Magjike"...

Ermal Mamaqi dhe Ervin Bejleri, ne krah te Gjebrese tek “Kenga Magjike”

Jemi mesuar gjithmone ta shohim Ardit Gjebrene te rrethuar nga dy partnere femra, qe shpesh kane qene te huaja VIP dhe shume seksi, duke e shoqeruar ne tri netet finale te festivalit “Kenga Magjike”. Ne kete edicion te 15-te te neteve finale te “KM”, qe pritet te organizohen ne datat 27, 28, 29 ne “Pallatin e Kongreseve”, Gjebrea do te kete per here te pare dy meshkuj, dhe te dy, aktore humori, me qellimin qe ne festival te kete shume situata komike. I pari eshte Ermal Mamaqi, i cili kete vit nuk merr pjese si konkurrent per te shfaqur talentin e tij si prezantues. Dhe i dyti eshte po ashtu nje aktor humori, pikerisht Ervin Bejleri, i cili pas shkeputjes nga spektakli i “Portokalli” u shfaq si moderator i nje show me kamera te fshehta, “Game Over” ne “Vizion Plus”. Tashme qe prezantimi i kengeve pjesemarrese ka mberritur drejt fundit, le te shohim se sa e forte do te jete gara ne netet finale. 45 kengetaret qe do te kalojne ne gjysmefinale, do te votojne edhe kete vit per njeri-tjetrin. Nga ky votim do te dalin 20 kenget finaliste ne naten e fundit. “Edhe pse jane te paevitueshme miqesite mes kengetareve ose edhe inatet e shprehura ne votime, ky sistem ka rezultuar ne nje perqindje te madhe efikas ne percaktimin e renditjes te kengeve sipas vlerave te tyre, me pluset dhe minuset e veta”, kane shpjeguar organizatoret ne faqen zyrtare te “Kenga Magjike“ ne facebook.

Saturday, 24 August 2013

Revista PANORAMA PLUS - 24 Gusht 2013

Revista PANORAMA PLUS - 24 Gusht 2013
Revista PANORAMA PLUS, 24 Gusht 2013
 • Gaxha, ne Dhermi me nje bionde seksi: S'jam me me Luanen, jemi ndare perfundimisht!
 • Nora Istrefi, skena lesbike ne publik me nje vajze
 • Angela Martini shfaqet topless
 • Noizy: Si e perdori "Miss Durresi" lidhjen dhe emrin tim per perfitime
 • Ardit Gjebrea: Artiste te rinj me pretendime per "Kenga Magjike"
 • Tuna surprizon te dashurin gjate koncertit, torte ditelindjeje ne skene
 • Xhensila Myrtezaj: Ja pse u kendoj djemve genjeshtare
 • Rosela Gjylbegu, shijon pushimet ne Mal te Zi, shfaqet ne forme ne plazh
 • Samanta zhvishet ne Jug: E lumtur qe arrita linjat qe doja
 • Ermal Merdani, fotot e pushimeve me te dashuren e re
 • Argetimi nuk ka fund per Francesken e BB
 • Marina Vjollca shfaqet sensuale ne det pak dite para rikthimit ne TV

Sunday, 30 June 2013

Arditi pushime ne Antalia, me familje dhe miqe...

Ardit Gjebrea nis pushimet me familjen ne Antalia

Moderatori i programit “E Diela Shqiptare” ne “Tv Klan”, Ardit Gjebrea, menjehere pas mbylljes se sezonit televiziv te dielen, dhe pasi ka votuar me 23 qershor, eshte nisur te henen me pushimet e tij te pervitshme ne Antalia me familjen. Arditi me vajzen 4-vjecare Anna dhe bashkeshortja Anila, ne shoqerine e djalit te tyre te madh Jon, jane fotografuar ne Aeroportin e Rinasit, pak para nisjes se fluturimit ne Antalia (Turqi). Arditi, edhe pse me pushime, eshte mjaft aktiv ne faqen e tij zyrtare ne facebook, ku poston foto nga momentet e argetimit atje, sic ishte prania e tij ne nje shfaqje te jashtezakonshme me nje grup baleti ukrainas ne Gural Premiere ne Antalia. Nderkohe qe ai i informon miqte se si po i kalon ditet e pushimit, duke bere edhe pak komente per pasionin qe ka per ushqimin. Arditi shkruan: ”Ok, nje not po bej thashe se jam shendoshur dhe duke djegur ca kalori i qete per gramet e humbur ne not, erdha ne restorant. Tashme qe jam llups e dine te gjithe. Ata gramet e humbur i fitova ne kile sikur s’kam ngrene gjithe jeten”.

Revista PANORAMA PLUS - 29 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS - 29 Qershor 2013
Revista PANORAMA PLUS, 29 Qershor 2013
 • Xhemi Shehu pas dy vitesh rikthehet ne linjat e meparshme. "Ja si humba 5 kg, tani kam peshen e vajzerise"
 • Anaidi argetohet ne club me nje stjuardese bionde seksi
 • Fotot e para te pushimeve te personazheve VIP ne bikini
 • Vigani dhe Edberi bejne namin me femra, tundohet edhe Samanta
 • Eldora e "BB6" merr dhurate pushime cift ne Spanje
 • Xhesika Berberi pas fotove ne Turqi cilesohet me e bukura ne Ballkan
 • Zbulohet i dashuri i Oltes se "Big Brother 3"
 • Elia Zaharia argetohet ne lokalin me te ri dedikuar Mbretereshes Geraldine
 • Julka dhe Andy Dj pozojne duke u puthur ne buze, tashme si prinder
 • Valza Bajra, gati per tregun latino-amerikan si kengetare
 • Besim Trena, kampioni i botes qe pelqen vajzat modele pa muskuj

Revista BLUETOOTH - 29 Qershor 2013

Revista BLUETOOTH - 29 Qershor 2013
Revista BLUETOOTH, 29 Qershor 2013
 • Joana & Meti: Historia jone e bukur! Ish-banorja e "BB6": Eshte i dashur dhe romantik. Anaidin s'dua as ta pershendes. Se shpejti do jem pronare farmacie, parate m'i japin prinderit. Ish -banori i "BB5": Per puthjen tone pyesni Joanen. Me pelqen si vajze, kemi tipa te njejte. Anaidin nuk e njoh, nuk i kam ndjekur fare nga televizori.
 • Nora Istrefi: Puna po me le pa martuar! "Nuk e di se c'kane me mua. S'eshte e vertete qe kam vjedhur"
 • Pushimet e Ardit Gjebreas, Seldi Qalliut dhe Xhesika Berberit
 • Aferdita Dreshaj: Po me vjedhin identitetin! Te henen promovimi i klipit. Kam ftuar edhe Shpatin
 • Arlinda Dudajt i shpohet goma, djemte VIP futen ne pune
 • Aurela Hoxha, si gjithmone seksi!
 • Noizy fut ne kenge momente nga seksi me nje VIP
 • Ardian Bujupi: Nuk jam ne kerkim, po bej pushime
 • Tenisi, pasioni i fshehur i Albanes

Tuesday, 11 June 2013

Revista PALOMA - 8 Qershor 2013

Revista PALOMA, 8 Qershor 2013
 • Anaidi: Kembengula te ndaheshim qe brenda. Prinderit e mi kane pare te kaloj shume femra si Joana.
 • Joana: U lidh per te fituar parate, mjere familja per hipokritin! Orestin e ka perdorur, nuk kujdeset per te!
 • Iliri: Une fituesi i zemrave te shqiptareve, Anaidi - fituesi televiziv! Anisa do te me bej baba te binjakeve!
 • Shpendi dhe Eldora i shprehin dashurine njeri-tjetrit
 • Rama dhe Berisha i thone jo Barbara d'Ursos-s. Ja sa u pagua per ditet ne Tirane!
 • Sinan Hoxha: Ne katundin tim nuk e njohim botoks-in!
 • Ardit Gjebrea: Nuk do largohem nga TV Klan!
 • Transformimi i Big Brother-istave
 • Elhaida Dani dhe Ricardo Cocciante se bashku ne finalen e Top Fest-it
 • Bleona Qereti: Kam qene te shtepia e Leonardo Di Caprios
 • Zana Krasniqi behet nene
 • Soni Malaj dhe Mirko martohen ne publik

Saturday, 8 June 2013

Revista BLUETOOTH - 8 Qershor 2013

Revista BLUETOOTH
Revista BLUETOOTH, 8 Qershor 2013
 • Flori Mumajesi: Cmimi i pare si kengetar, me la pa fryme
 • Videofest: Femrat VIP zbulojne pjeset intime
 • Adrian Gaxha dhe perballja me Florin
 • Soni Malaj, martohet ne Tirane: Vajza gezonte per "dasmen" tone. Fustani qe kisha enderruar!
 • Ardit Gjebrea, feston 50-vjetorin ne Rome, dhurate vetes nje "BMW X5"
 • Liri Berisha, puthje e perqafime me Ciljeten e Irsa Demnerin
 • Zbulohet biznesi i ri i Alketa Vejsiut. Show girl-i sjell stilisten e princeshes Kate ne Shqiperi
 • Dj Blunt: Me Dafina Zeqirin me shume se miq, por jo te dashur
 • Renis Gjoka fiton "Netet e Klipit Shqiptar". Triumfon bashkepunimi me Edmond Tupen dhe "Cek Production". Videoklipi dhe kenga fituese, mesazh per femijet autike
 • Surprizat e "Geraldines". VIP-at qe nderuan "Geraldina Sposen"
 • Anaidi: Ishte fitore morale, s'me interesojne leket. Kjo eksperience me tregoi se mund te jem lider.
 • Joana ne spital, pas ndarjes nga Anaidi

Tuesday, 2 April 2013

Bleona Qereti e kopjon Jenifer Lopez

Performansa shumë e komentuar e Bleona Qeretit, e cila ishte pjesa më joreale e një transmetimi direkt të “X Factor Albania 2’ në natën finale, ishte një copy paste.

E në fakt, performansa ishte fantastike, pavarësisht se nuk përshtatej në kohën reale, pasi ishte regjistruar një javë më parë, por edhe këtë herë këngëtarja që e ka hedhur hapin në muzikën botërore, performansën e saj e kishte kopjuar si ajo e Jenifer Lopez një vit më parë, kur ishte e ftuar në ‘X Factor France’.

Ishin ndjekësit e shumtë të këtij shou që e vërejtën menjëherë këtë.M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Bleona Qereti copies Jenifer Lopez

Performance commenting of PAF Qereti, which was the most unrealistic of a direct transmission of "X Factor Albania 2 'on the final night, it was a copy paste.

Tuesday, 26 March 2013

Bleona Qereti ngaterrohet me Vera Grabocken?

Ju kujtohet lajmi pak ditë më parë që ne jua sollëm, pasi ajo kishte thënë se do të jetë për të performuar në “X Factor Albania 2”, madje për këtë ishte shumë e lumtur.

Por, këngëtares Bleona Qereti si duket nuk i ka ecur mirë. Ajo ka qenë gati për të performuar, ja siç e shihni dhe në këtë foto, dalë me Ardit Gjebrenë, por në skenën e së dielës nuk e pamë.

Çfarë ndodhi me Bleona Qeretin, ku u zhduk ajo? Disa burime të pakonfirmuara flasin se ajo është ngatërruar me Vera, zonjën e këtij show, dhe ajo e ka hequr performansën e saj. Cila është e vërteta, hulumtimet vazhdojnë!M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Bleona Qereti confused with Vera Grabockën?

You remember the story a few days ago I brought you, as it had said it would be to perform on "X Factor Albania 2", and for this was very happy. But, PAF Qereti singer apparently has not performed well.

Friday, 16 November 2012

Arditi pelqen punen me shume lodhje

Producenti super i lakuar gjatë javëve që kaluan, Ardit Gjebrea, nëse dikush mendon se ai kurrë nuk mund të përlotet, e ka gabim. Pasi, nëse ai kujton prindërit dhe flet për ta, derdh lot.

I pëlqen që qetësinë dhe butësinë e tij, ashtu siç thotë, e ka nga nëna e tij. Ndërsa, çdo gjë që e bën Arditi dëshiron ta bëjë për familjen e tij.

Por, Arditi është shumë i rreptë në punë dhe kur bëhet fjalë për gjëra serioze. Për ju të gjithë që pëlqeni që ai të rikthehet sërish në muzikë, duhet të prisni ende, pasi për momentin është i angazhuar vetëm në moderim. Shou-menit shqiptar nuk i pëlqen që të lodhet me gjëra që nuk e bëjnë të lumtur, por ai njihet i lumtur kur lodhet dhe punon shumë, dhe të tjerët flasin për punën e tij.

Ndërsa, Arditi tregon se mërzia e tij zgjat vetëm një ditë, sidomos ndaj bashkëshortes së tij, dhe për pasuri thotë që është i pasur me familjen e tij dhe jo me ekonominë e tij. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Arditi like working with a lot of fatigue

Monday, 12 November 2012

Albani ishte i ftuar per te fituar ne “Kënga Magjike”

“Refuzoj” fitoi në edicionin e 14-të të Festivalit ‘Kënga Magjike 2012’, ashtu sic kishim shkruar lajmin e parë se favoriti i këtij edicioni ishte Alban Skënderaj.

Por më mirë Albani të mos e kishte thënë, pasi e zbuloi se kishte pasur ftesë nga vetë Arditi për të marrë pjesë në këtë event dhe për të fituar.

Vërtetë balada e tij ishte e bukur, por si duket kantautori nuk ka pranuar të ketë këtë vend, pa pasur edhe cmimin e publikut, ku të gjithë prisnin të fitoi kënga ‘Ngjyra e kuqe’ e kënduar nga Adrian Gaxha dhe Florian Beqiri. Edhe këtë vit ky festival mori vëmendje të madhe./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albani was invited to make the "Magic Song"

Sunday, 11 November 2012

Kenga Magjike 2012: Cmimet

Mbaroi dhe edicioni i 14-te i spektaklit "Kenga Magjike" me naten finale qe ndodhi te shtunden me 10 nentor, ne nje fryme patriotike dhe me ngjyra kuq e zi ne prag te 100 Vjetorit te Pavaresise.

Ne naten finale, Ardit Gjebrea i shoqeruar me dy bukuroshet Olta Gixhari dhe Armina Mevlani, ka prezantuar 20 finalistet qe dolen ne krye te tabeles, fale votave qe moren nga koleget e tyre.

Fituesi i madh i ketij edicioni, sic tashme dihet, eshte kengetari vlonjat, Alban Skenderaj, i cili mori pjese per here te pare ne kete festival, por me nje sukses te jashtezakonshem. Eshte nje simbolike e shkelqyer pasi kupa e madhe e ketij viti jubilar te 100 Vjetorit shkoi mu atje ku dhe u ngrit flamuri, ne qytetin e bukur te Vlores.

Ju sjellim listen e plote te Cmimeve.

Vendi i Pare: Alban Skenderaj (Fitues i Festivalit, 958 pike)
Vendi i Dyte: Aleksander & Renis Gjokaj (745 pike)
Vendi i Trete: Juliana Pasha (657 pike)

Cmimet tjera:
1. CMIMI AMC FUN PAGE - KEJSI TOLA
2. BEST DANCE - VEDAT ADEMI
3. ÇMIMI ÇESK ZADEJA - ERA RUSI
4. KENGA STIL - STINE
5. ÇMIMI TELEVIZIV - REZARTA SHKURTA
6. BEST FT. - XHESIKA DHE MATEUS FRROKU
7. PREZANTIMI SKENIK ME I MIRE - BLERTA GACE
8. KANTAUTORI ME I MIRE - ANDOS
9. ÇMIMI I KRITIKES - ELIZA HOXHA
10. ÇMIMI DISKOGRAFIK - XHENSILA MYRTEZAI
11. ÇMIMI I INTERPRETIMIT - ROZANA RADI
12. ÇMIMI TENDENCE - BOJKEN LAKO
13. CMIMI I PUBLIKUT - ALBAN SKENDERAJ
14. ÇMIMI JON MUSIC - GRETA KOCI
15. CMIMI KONTRIBUTI ARTISTIK - PIRRO CAKO
16. BEST ROCK - ALEKSANDER & RENIS GJOKA
17. CMIMI ETNO MUSIC - ELI FARA
18. BEST PRODUCTION - ERMAL MAMAQI
19. ÇMIMI INTERNET - ADRIAN GAXHA
20. BEST VOKAL - JULIANA PASHA

/albavipnews/

Ardit Gjebrea apo Pippo Baudo

Producenti Ardit Gjebrea si duket këto ditë ka qenë një nga personazhet më ta lakuara të shou-bizit, pasi ai është edhe drejtuesi i festivalit që sapo përfundoi, ‘Kënga Magjike’.

Por, vetëm një det i ndan nga një tjetër producent i famshëm, i cili është edhe idhull i tij, Pippo Baudo, i njohur në Itali për spektaklet e tij. Pipo ka një version ‘Të dielën italiane”, siç e ka edhe Arditi në Shqipëri ‘Të dielën shqiptare’, ndërsa ata të dy njëjtë kur prezantojnë festivale duan përreth e rrotull femra të bukura. Ndoshta kjo është një e përbashkët e tyre shumë vizuale.  M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ardit Gjebrea or Pippo BAUDOT

Producer Ardit Gjebrea seems these days has been one of the most curved to show-BIZI, as he is also the director of the festival that just finished, 'Magic Song'. However, only a sea are separated from one another famous producer, which is well idol its, Pipo BAUDOT the known in Italy for his spectacles.

Saturday, 10 November 2012

Revista PANORAMA PLUS - 10 Nentor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 10 Nentor 2012
 • Te Miss Albania, Aurela pa te brendshme si Angela, Genta e Adelina
 • Gazmend Paja: Duke studiuar per rolin, jam bere profesor seksi
 • Ardit Gjebrea: Ju rrefej pengjet e jetes sime
 • "Kenga Magjike", cmimi i pare mes Skenderajt e Aleksander Gjokes
 • Jehona Sopi "dorezohet", publikon fotot e para te vajzes
 • Ertemiona Mejdani, e perzgjedhura e Bozos per ne Kine
 • Amarda Toska: Ne prezantim ne vitin 2013, angazhimet e reja.
 • Almeda Abazi kapet mat me futbollistin milioner turk, ne fokus te mediave turke
 • Hygerta Sako, partnerja e Krenar Ahmetit ne "Miss Globe"
 • Prapakuintat e "Kenga Magjike"
 • Pas kthimit nga Amerika, Genta Ismajli tregon te brendshmet ne koncert
 • Rita Ora lavderohet edhe nga mediat serbe
 • Jozefina ne "klasik-black"

Tuesday, 6 November 2012

Më 8, 9 e 10 nentor, Festivali “Kenga Magjike 2012”

Tashmë janë bërë të qartë emrat e artistëve dhe këngët e tyre, të cilat do të provojnë edhe një herë konkurrimin në sallën e Pallatit të Kongreseve në Tiranë, në Festivalin “Kënga Magjike 2012”.

Të enjten dhe të premten netët garuese në gjysmëfinale dhe më pas, të shtunën, më 10 nëntor, do të jetë nata e çmimeve dhe finalja. Mësuam se për këtë natë finale nuk kishte bileta për publik të thjeshtë, por vetëm për stafin, miqtë e artistëve dhe personazhe të famshme.

Deri tani, siç kemi thënë, favorit është balada e Alban Skënderajt “Refuzoj”, megjithëse sipas shikimeve është kënga ‘Ngjyra e Kuqe’ e Adrianit dhe Florianit më e dëgjuara. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
On 8, 9 and 10 November, the festival "Song Magic 2012"

Already made ​​clear the names of the artists and their songs, which will prove once again competing in the hall of the Palace of Congresses in Tirana Festival "Magic Song 2012". On Thursday and Friday nights competing in the semifinals and then, on Saturday, November 10, will be night and the final price.

Monday, 5 November 2012

Kenga Magjike 2012: Emrat ne Gjysemfinale...

Kete te diele qe shkoi, ka perfunduar maratona e prezantimit te kengeve pjesemarrese te edicionit te 14-te te festivalit "Kenga Magjike". Kete vit, si dhe viteve tjera, spektakli sjell emra te njohur te estrades si Alban Skenderaj, Adrian Gaxha, Juliana Pasha, Rezarta Shkurta, Rozana Radi, Vedat Ademi, Eliza Hoxha, Aleksander Gjokaj etj. te cilet, natyrisht te gjithe presin te dalin nga festivali me ndonje cmim, qe do te zinte nje vend ne biografite e tyre, ne pjesen e te arriturave muzikore.

Alban Skenderaj, megjithese per here te pare, eshte perfolur si nje nga kandidatet kryesore te fitoj kete edicion. Ndersa, "Ngjyra e Kuqe" e Adrian Gaxhes dukshem ka triumfuar ne internet sa i perket shikueshmerise.

Sunday, 28 October 2012

Olta dhe Armina, dy partneret e Ardit Gjebrese...

Ne konsultime para festivalit
foto: panorama plus
Edicioni i sivjetem i festivalit "Kenga Magjike" do te jete i vecante dhe festiv per nder te 100 vjetorit te Pavaresise.

Ndryshe nga viti i kaluar me Gymyshin, Ardit Gjebrea ka vendosur qe kesaj here te kete partnere dy vajza shqiptare te njohura, qe do ta shoqerojne ate ne tri netet finale me 10, 11 dhe 12 nentor. Behet fjale per aktoren e re dhe tanime te mirenjohur Olta Gixhari dhe miss-in Armina Mevlani qe ne vitin 2009 perfaqesoi Shqiperine ne "Miss World".

Te dyja bukuroshe, njera bionde dhe tjetra brune por me stil te ngjashem, jane shprehur te lumtura qe do jene pjese te nje projekti te madh dhe te rendesishem sic eshte "Kenga Magjike", qe kerkon angazhim dhe pergjegjesi te nivelit te larte.

"U lumturova pa mase, por edhe u 'frikesova' per pergjegjesine qe po me jepej", ka treguar Mevlina per "Bluetooth", dhe ka shtuar "Arditin e kam pasur idhull... e kam dashuruar si figure televizive. Edhe tani qe jam rritur, kam kuptuar qe eshte nje person i vecante i ekranit dhe normal, eshte nje emocion i jashtezakonshem prezantimi perkrah tij".


Saturday, 27 October 2012

Revista PANORAMA PLUS - 27 Tetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 27 Tetor 2012
 • Ardit Gjebrea: Tri nete me Olten dhe Arminen
 • Ronela Hajati te "VIP Shpija": Kam qene e lidhur me Flori Mumajesin dhe kam vuajtur
 • Mc Kresha pas kenges se Rozanes: Kam zemer, por per familjen dhe miqte
 • Ermali i BB5: Nuk me intereson me Franceska, jam lidhur me nje vajze tjeter!
 • Nada Zhiti: Ju tregoj eksperiencen time ne "Miss Universe Italia"
 • Stresi: Rol ne film pornografik, pse jo?
 • Franceska pozon si Monroe per kalendarin 2013
 • "Miss Globe" zbarkon ne Vlore, Kleoniki dhe Loreta perfaqesojne bukurine shqiptare
 • "Miss & Mister Albania", ja disa nga konkurrentet ne gare
 • Edi Manushi fatlum, perseri ne krah nje femer seksi bionde
 • Zbulohet fotoja topless e Nora Istrefit
 • Sokol Olldashi i dorezohet nje nate rocku nga Deda, Eneda e Kamela

Monday, 17 September 2012

Arditi merr Dalina Buzin si bashkautore tek "E Diela..."

Ardit Gjebrea merr Dalina Buzin tek “E diela shqiptare”

Te dielen fillon ne ekranin e “Klan” programi i preferuar i shqiptareve, “E diela shqiptare”. Cdo fillim vjeshte, krahas struktures se zakonshme, aty prezantohen dhe kenget pjesemarrese te “Kenga Magjike”, nderkohe qe ne mesojme se Arditi ka marre si bashkautore tek “E diela” edhe Dalina Buzin. Dalina vjen nga nje karriere e gjate ne gazetarine e shkruar dhe ate televizive. Me perpara ka qene autore/skenariste e “Pasdite ne Top Channel”, “Top Fest”, “Me shume dashuri (2 sezonet)”, “Dua me shume Shqiperine 3” dhe “Star Akademi 2”, si dhe eshte botuesja e revistes “Anabel”. /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ardit Gjebrea takes Dalina Buzi to "Albanian Sunday"
Sunday starts on the screen of the "Klan" Albanians favorite program, "Albanian Sunday." Any early autumn, together with the common, if present and participating songs "Song Magic", while we learn that Arditi received as co-author to "The Sun" Dalina Buzin. Dalina comes from a long career in print and television journalism. Advance has been the author / screenwriter of "Afternoon in Top Channel", "Top Fest", "With a lot of love (2 seasons)", "I want more Albania 3" and "Star Academy 2", and is the publisher of the magazine "Annabelle". / panorama plus /]]

Sunday, 16 September 2012

"Kenga Magjike 2012"; Zbulohen disa nga emrat...

“Kenga Magjike 2012”, Zbulohen disa nga emrat e kengetareve qe marrin pjese

Kenga Magjike” do te nise ne fund te kesaj jave, si fillim duke prezantuar kenget tek “E diela shqiptare”, ashtu sic eshte bere tradite vitet e fundit. Ky eshte nje festival qe terheq gjithnje vemendjen e medias, e jo ne pak raste shkakton edhe polemika mes kengetareve per cmimin e madh, duke qene se jane artistet ata qe votojne njeri-tjetrin dhe zgjedhin fituesin.

Edhe kete vit thashethemet nen ze kane nisur, por ende kane mbetur zera qe qarkullojne neper tavolina, pa mundur te dalin dot nga guaska e zilise apo thjesht frikes se nje produksioni me te mire. Kengetaret e rinj duket se jane ata qe me shume u druhen emrave te medhenj te skenes, pasi i frikesohen jo vetem emrit, por shpesh edhe prapaskenave qe mund te krijohen, megjithese ne fund te gjithe duken te kenaqur me ate qe arrijne.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online