All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ardit Roshi. Show all posts
Showing posts with label Ardit Roshi. Show all posts

Sunday, 30 June 2013

"Summer Fest" me 7 korrik, nen prezantimin e Luana Vjollces dhe Ardit Roshit...

Luana Vjollca dhe Ardit Roshi, partnere ne “Summer Fest”

Vajza e motit, Luana Vjollca dhe moderatori i “Pop Channel”, Ardit Roshi, do te jene cifti prezantues i javeve te nxehta te “Summer Fest 2”, qe do te hape siparin me 7 korrik ne Tirane. Turneu i “Summer Fest” do te vijoje ne disa qytete te Shqiperise gjate veres. Organizatoret kane menduar te bejne bashke ne kete aventure televizive Luanen me shkathtesine e saj dhe Arditin me batutat dhe sensin e humorit. Per te dytin vit, ”Summer Fest”, spektakli veror i muzikes moderne, do te ngjite ne skene kengetaret me te njohur te tregut muzikor te Shqiperise, Kosoves, Maqedonise, Malit te Zi etj, se bashku me artistet e ”The Voice of Albania”, si dhe ”The Voice Kids”. Mbremjeve te spektaklit do u japin nota humori aktoret e trupes se “Portokalli”-se, ne turin qe nis nga Tirana per te vazhduar ne Pogradec, Durres, Kavaje, Vlore dhe Sarande. Pjese e koncerteve jane dhe balerinet e trupes se baletit te “Top Channel”, te cilet do te performojne me artistet pjesemarres, si dhe modelet e ”Grace Models”. Fituesja e “Top-Fest 10”, Samanta Karavella apo fituesja e ”The Voice of Italy”, Elhaida Dani, se bashku me shume kengetare te tjere do te ngjiten ne skenat e gjashte qyteteve kryesore. Vitin e kaluar, moderatore te “Summer Fest” ishin Xhemi Shehu dhe aktori i “Portokalli”-se, Florian Binaj.

Sunday, 13 November 2011

Ardit Roshi, Intervista "Panorama" - Nentor 2011

Ardit Roshi: Ne “Pop channel” jap lajme per ironiket dhe ciniket

Nje edicion special lajmesh i te shtunave ne oren 23:00 ne “Top Channel”, ku prezenca serioze e Ardit Roshit ne nje studio plot drita njekohesisht shkon paralel me ironine dhe sarkazmen qe ben me lajme te zgjedhura nga Shqiperia dhe bota. Qe te kuptosh cfare thuhet ekzaktesisht ne programin “Pop Channel”, se pari duhet te njohesh shqipen me shume kuptime. Folesi i lajmeve jo te zakonshme ne “Top Channel” tregon per eksperiencen e re, ku realiteti dhe fantazia plotesojne njera-tjetren.

Ardit, tashme cdo te shtune shfaqesh ne “Top Channel” me programin e ri “Pop Channel”. Perse do na i sugjeroje lajmet e tua, cfare mund te besojme dhe cfare jo ne to?
Besojini te gjitha, ose asnjeren! Ne te vertete, gjithsecili e ka ne dore te besoje cfare te doje. Le te themi qe lajmet tona nuk jane “te zakonshme”. Gjithsesi, cdo lajm yni nuk besoj se ka nevoje per ndonje koment te madh. Ne perpiqemi qe cdo gje te flase per vete. Dhe te gjithe si staf besoj se do ia dalim me se miri.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online