All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Arentina Shakulli. Show all posts
Showing posts with label Arentina Shakulli. Show all posts

Friday, 28 December 2012

Arentina, modelja e lumtur dhe e plotesuar

 E bukur, seksi dhe joshëse. Në plan të parë kur e takon të duket si një aktore hollivudi e huaj, por më pas kur të flet shqip e kupton që është kjo modelja e njohur nga Tirana, Arentina Shakulli të cilët e takuam në “Kreatori i Vitit” organizuar nga Gecjan Fashion Group, ku ajo ishte në sfilatë si modele.

Por vajza e bukur jeton rrugëve të modës jo vetëm në Shqipëri dhe Kosovë, por në shumë vende ku punon në këtë profesion që e bën të jetë shumë e lumtur dhe e plotësuar, ndërsa ka shumë ftesa nëpër pasarela të ndryshme si ato vendore dhe të huaja.

Ajo është vajza e parë shqiptare e cila këtë vit që po lëm pas ka përfaqësuar Shqipërinë në “Miss Fashion tv”.

Megjithëse ka 10 vite që merret me modelizëm ajo synon gjithmonë e më lart për të qenë aty ku sfilojnë top modelet botërore, ndërsa me fizikun dhe simpatinë e saj e peshkuar edhe nga përfaqësuesit e botës së modës, Arentinën shumë shpejt do të shohin në ndonjë kompeticion të madh të botës së modës.M.GJ.- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Arentina model happy and fulfilled

Friday, 8 June 2012

Arentina Shakulli ne Miss Fashion TV

ARENTINA, modelja shqiptare ne Miss Fashion Tv

Stacioni me i famshem i modes ne bote, Fashion Tv, organizon cdo vit konkurse ne kerkim te talenteve te reja ne fushen e motes. “Miss Fashion Tv” eshte kompeticioni ne te cilin cdo vajze e ka enderr te marre pjese, me shpresen per nje te ardhme te sigurt ne pasarelat boterore. Per here te pare kete vit edhe Shqiperia do te perfaqesohet ne kete konkurs me modelen Arentina Shakulli. Arentina nuk eshte nje emer i ri ne fushen e modes, perkundrazi. Ne Shqiperi ajo eshte nje nder modelet me te suksesshme, prezente ne shume sfilata mode, revista, reklama dhe ne televizion. Arentina eshte 1.78 m e gjate dhe peshon 56 kilograme. Ajo ndihet shume e lumtur dhe e vleresuar qe eshte perzgjedhur per te perfaqesuar Shqiperine ne nje kompeticion te rendesishem qe do ta enderronte cdo vajze.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online