All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Argjentina Ramosaj. Show all posts
Showing posts with label Argjentina Ramosaj. Show all posts

Saturday, 3 August 2013

Revista PANORAMA PLUS - 3 Gusht 2013

Revista PANORAMA PLUS - 3 Gusht 2013
Revista Panorama Plus, 3 Gusht 2013
 • Olta Gixhari, pa tabu! Pranon te luaj lesbiken ne filmin e ri te Fatmir Kocit
 • Rike Roci: Pushimet pa te dashurin dhe rikthimi ne ekran si moderatore. Kam qejf te konkurroj ne DSW, deshiroj Leon Cinon per partner
 • Anaidi: E verteta e armes qe gjeti policia ne makinen time
 • Floriana Garo: Si ka ndryshuar jeta ime ne krah te Tedit
 • Elena e BB6, ne plazh me mikesha
 • Pas ndarjes, Mirjeta e BB4 kalon pushimet me nje djale tjeter
 • Armina Mevlani terheq vemendjen me linjat seksi
 • Mihrije Braha, provokuese edhe kete vere
 • Xhensila vizition Monte Karlon
 • Adelina Ismajli, ne koncerte me veshje nga stilistja kosovare Vjollca Llapashtica
 • Landi i WSF, perseri single
 • Nora mbulohet ne xhami, me pas ndryshon look

Saturday, 27 July 2013

Revista BLUETOOTH - 27 Korrik 2013

Revista BLUETOOTH - 27 Korrik 2013
Revista BLUETOOTH, 27 Korrik 2013
 • Olta Gixhari, fotot e nxehta te aktores
 • Oriela Nebijaj, 27 vjec, "harbohet" me Dafinen
 • Flori dhe Elvana "djegin" Tiranen
 • Aurela Gace xhiron klipin e ri dhe zbulon dobesine e saj. Fotot "eksluzive", Diva vjen me "look" te ndryshuar
 • Speciale; Fotot e pushimeve te VIP-ave. Borana mbetet nje "miss"; Argjentina Ramosaj zgjedh liqenin; Flaka Krelani, rrokerja seksi; Xhensila dhe Besi, pushime "in love"; Enca, pushime te levizshme; Bleona ne bikini, pushton Italine; Ardit Gjebrea, volejboll ne Lalez; Mami Eneda ne forme per pushime; Jonida ne det, "a lady in red"; Saimir Tahiri dhe Dash Peza, bashke ne Karaburun; 
 • Policia bllokon makinen e Anaidit, gjejne arme pa leje
 • Eni dhe Greta ne palester
 • Fjolla dhe Stresi bejne "tym"
 • Takimi "misterioz" Arvizu - Spahiu ne Tirane
 • Morena Taraku: Ju tregoj ditet e mia te nxehta. Fytyra e re e "DigitAlb" rrefen detaje nga jeta e saj private, humbjet dhe sukseset, dhe planet per te ardhmen

Saturday, 25 May 2013

Revista PANORAMA PLUS - 25 Maj 2013

Revista PANORAMA PLUS, 25 Maj 2013
 • Laura Vorpsi, zbulohen fotot e reja. Ana tjeter e Laura Vorpsit, pelqen armet dhe mesazhet per seksin.
 • Toros i "BB4": Rike, nje vajze e komunitetit rom, ja cfare di per te. Mendoj se nese Elona do deklaronte hapur se eshte lesbike, do fitonte "Big Brother"
 • Mirjeta e Big Brother ndahet nga bashkeshorti pas 9 muajsh martese
 • Sinan Hoxha, nuk i shpeton tundimit, heq rrudhat me botoks
 • Ermal Mamaqi, batutat gjate fushates se PD-se per veten dhe VIP-at
 • Angela Martini zhvishet nudo per 27-vjetor, fotot
 • Vigani: Finalistet sipas meje, besoj se fitues do te jete Anaidi
 • Jonilda operon hunden dhe nxjerr ne shesh gjoksin e bere
 • Genta Gjalpi shfaqet me shenja dhune ne fytyre
 • Aferdita Dreshaj dhe Ilir Shaqiri frekuentohen edhe 1 vit pas "Dancing"
 • Blero nuk e mban fjalen, vazhdon te vjedhe muzike

Friday, 8 March 2013

Kur VIP reklamojne nenat per 8 Mars

Disa prej tyre i njihnim se i kishim parë, por disa i pamë dhe i kujtuam më shumë sot me urimin “Gëzuar 8 Marsin”.

Ju sjellim tani një kolazh me nënat e femrave më të njohura të muzikës duke nisur nga e ëma e Genta Ismajlit e deri te nëna e Ciljetës, kur kjo e fundit është bërë vetë nëna e një djali një muaj më parë.

Meqë jemi në këtë festë edhe ne u urojmë atyre Gëzuar dhe i falenderojmë që kanë rritur vajza kaq të bukura dhe mjaft punëtore në muzikë.

Sërisht meqë është festë na lejohet të zgjedhim edhe mamanë më të bukur, jeni ju lexues që mund ta bëni këtë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
When VIP mothers advertise on 8 March

Some of them knew that we had before, but few saw and reminded more wishes "Happy 8th of March." We bring you now a collage of the most popular women's mothers music starting Genta mother Ismajli to Ciljetës mother when the latter has become the mother of a son a few months ago.

Since we are on this holiday we wish them happy and thank that have grown so beautiful and pretty girls working in music. Again as is the feast also allowed us to choose the most beautiful mother, are you readers that can do this. / Albavipnews /

Sunday, 24 February 2013

Ish i dashuri i Argjentines martohet ne korrik

Nuk kaloi shumë kohë dhe djaloshi që dikur ishte i fejuari i këngëtares Argjentina Ramosaj e ka harruar këtë të fundit dhe ka gjetur një tjetër vajzë, e cila është nga Prizreni.

Është fjala për Valon Hotin dhe “Kosova Sot” mëson se ai është shumë i lumtur me lidhjen e re, madje në muajin e nxehtë të verës që vjen do të martohet, konkretisht më 25 korrik 2013.

Valoni e ka gjetur shpirtin binjak, ndërsa deri tani, të paktën siç pohon, Argjentina ende nuk e ka dikë në krahë. /Maksim Gjokaj/

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Former Argentine boyfriend wed in July

It was not long and the boy was once Argentina Ramosaj singer husband has forgotten the past and found another girl, who is from Prizren. It comes to Valon Hotin and "Kosova Sot" learns that he is very happy with the new link, even in the hot summer comes to marry, namely on 25 July 2013.

Friday, 22 February 2013

Argjentina serisht i beson Flori Mumajesit

Këngëtarja e hitit ‘Si Shiu’ Argjentina Ramosaj si duket suksesin e karrierës së saj e ka lënë në dorë të producentit Flori Mumajesi.

Sic e shihni edhe në këtë foto, ajo ka qenë në studion e kompozitorit për të realizuar një këngë të re. Por është kënga që kohë më parë këngëtarja thoshte se do ta sillte shumë shpejt, apo ndonjë këngë e re ku do ta prezantoj në festivalin ‘Top Fest’.

Kjo pritet të shihet, dhe mund të jetë edhe kjo e fundit, duke ditur se Flori është një nga muzikantët kryesor edhe këtë vit në këtë festival.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Argentina again believes Flori Mumajesit

The singer of the hit 'As Rain' Argentina Ramosaj as seems her career success has left to producer gold Mumajesi. As you see in this picture, she has been studying the composer to perform a new song.

Sunday, 13 January 2013

Kusheriret prezantojne "ABA" babes!

(A)rgjentina, (B)eatrix dhe (A)nxhelina jane prezantuar me nje stil te vecante te flokeve. Secila me e bukur se tjetra, ky afro stil i flokeve ka marre pelqime pozitive nga fansat.

Ne mungese te nje bashkepunimi muzikor, qe fansat kahere jane duke pritur te ndodh, kusheriret jane prezantuar se bashku si nje grup imagjinativ qe per hir te kenaqesise se momentit, do ta mund ta quanim nje "ABA" grup shqiptar.

Ja pra dhe ideja! Keto tri kusherire te bukura duhet te mendojne seriozisht te formojne nje grup muzikor me kete emer, qe jemi te bindur se nuk do t'i mungonte suksesi.

Bashkimi ben fuqine, nuk thuhet dhe kot, apo jo! Gezuar "ABA" babes!/Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Sunday, 30 December 2012

Top ndarjet dhe lidhjet e 2012-es

Mund të quhet viti 2012 si një prej atyre viteve më të zhurmshëm për sa i përket lidhjeve, por me theks të veçantë ndarjeve në mes çifteve të shou-bizit shqiptar.

Madje flitet që këtë vit femrat kanë qenë ato që ose kanë deklaruar qoftë edhe me një foto, ose kanë ditur të lëvizin më mirë gurët që pavarësisht që nuk jetuan gjatë, ato të paktën mbeten në treg me lajme.

Por të mos harrojmë që disa çifte të reja, apo edhe të para një viti riforcuar lidhjen e tyre duke u kurorëzuar edhe me ndonjë fejesë.

Pas Krenarit, Dafina ik edhe nga Ledri

Mund të quhet çifti jo vetëm më simpatik i vitit, por edhe më i lakuari i vitit, madje ka ende nga ata fansa të tyre që besojnë se ata të dy janë ende bashkë. Lidhja e tyre nuk u shpëtoi dot mediave, e ndërsa ndarja e çiftit të këngëtareve Dafina Zeqiri dhe ish reperit Ledri Vulaj shokoi shumë adhurues, e ndërsa u bë “Top” lajmi rozë.

Por Dafina po në fillim të vitit kishte përjetuar një tjetër ndarje atë me Krenar Çoçaj, ndarje kjo që u hulumtua aq shumë në mediat rozë, saqë iu numëruan edhe valixhet e këngëtares pas braktisjes. Por si duket dashuria për Ledrin nuk zgjati aq sa ishte ajo me Krenarin, ndërsa ende kjo ish lidhje mes reperit dhe këngëtares flitet, ku në këtë rast ishte Dafina ajo që u lakua më shumë.
     

Thursday, 20 December 2012

Argjentina, si nje femije i lumtur me lodrat festive

Nuk është e thënë që duhet të jesh e madhe apo i madh që të argëtohesh me një babadimër lodër, apo ndonjë tjetër dekorim festiv.

Këtë nostalgji dhe lumturi ia sjell edhe në këtë moshë, siç e shihni në foto, edhe këngëtares së baladave të bukura Argjentina Ramosaj.

Ajo kaq shumë është gëzuar me këto lodra festive, saqë këtë foto së bashku me mikeshën e saj ka nxituar ta vërë si një kujtim të bukur në prag të festave në rrjetin e saj social ‘Twitter’. Argjentina është në pritje të këngës së saj më të re në bashkëpunim me Flori Mumajesin. M.GJ.

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Argentina, as a happy child with festive toys

Not necessarily have to be big or great to have fun with a toy babadimër, or any other festive decoration. This nostalgia and happiness it brings even at this age, as you can see in the photo, beautiful ballads singer Argentina Ramosaj.

Monday, 3 December 2012

Argjentina Ramosaj se shpejti duet me Florin

Këngëtarja simpatike dhe me zërin e veçantë Argjentina Ramosaj nuk harron që ta shprehë atë momentin që mezi po pret që kënga e saj në duet me Florin të vijë sa më parë.

Këtë e tregon edhe në rrjetin e saj ‘Facebook’. Ne  mësojmë se kjo këngë është një baladë shumë e bukur dhe ajo beson se do të vijë para vitit të ri.

Ndërsa fansat e saj mezi po presin ta shohin këtë këngë të bukur që pa dyshim do të jetë një hit tjetër i Argjentinës. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Argentina Ramosaj soon duet with Florin

Charming singer with the voice of the particular Argentina Ramosaj not forget to express what that moment is eager to her song in duet with Florin come soon. This is also evident in its network 'Facebook'. We learn that this song is a beautiful ballad, and she believes that will come before the new year. While her fans can not wait to see this beautiful song that will no doubt be another hit Argentina. M.Gj.

Sunday, 2 December 2012

Pëlqimet dhe jo pelqimet e koncertit me 28 nentor

Koncerti i madh i mbajtur mbrëmjen e 28 Nëntorit në sheshin e Tiranës, ka ngjallur reagime të shumta sidomos nga artistët që ishin të ftuar apo jo për të kënduar.

Ndërprerja e këngës në mes të këngëtares Argjentina Ramosaj ka ngjallur reagim, pasi aty po vinte Rita Ora së bashku me kryeministrin Sali Berisha, ndërsa më pas ajo ka kënduar me disa minuta vonesë.

Reagime dhe jo pëlqime për këtë gjest, duke mos ofenduar aspak Ritën si këngëtare, por organizatorët,  kanë ardhur nga Flori Mumajesi, Julka e disa artistë të tjerë të cilët këtë e kanë quajtur anashkalim të artistëve të cilët i kishin thënë ‘po’ këtij manifestimi për nder të 100 Vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.

Këtë incident e kanë kritikuar edhe shumë artistë të tjerë shqiptarë apo edhe njerëz jo publik nëpër rrjete të ndryshme sociale.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Likes and not likes the concert on November 28

Saturday, 1 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 1 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 1 Dhjetor 2012
 • Floriana Garo: Ju rrefej per Rita Oren mbrapa kuintave. Rita e lodhur dhe e emocionuar.
 • Argjentina Ramosaj: Me Vedatin kishim mosmarreveshje, do bej duet me Florin
 • Stresi: Si i perjetova kater javet ne burg, mbaj arme per siguri
 • Zbulohet i dashuri i ri i Dafina Zeqirit, me profesion truproje
 • Tony Dovolani, shqiptari qe fiton "Dancing With The Stars" ne Amerike
 • Motra e Ermeles se BB4 le burgun pas dy vitesh, perfiton nga amnistia per 100-vjetor
 • Klipi i Gaxhes 500 mije klikime per 24 ore, zhduket mistershem nga YouTube
 • Pirro Cako i shmanget zhurmes se koncertit te Inves, 100-vjetorin e feston jashte
 • Gjyste Vulaj: Edhe pse shtatzene, ofertat per koncerte nuk munguan

Sunday, 25 November 2012

Revista PALOMA - 24 Nentor 2012

Revista PALOMA, 24 Nentor 2012
 • Rita Ora ne Shqiperi me gjithe familjen. Kendon falas per 100-vjetorin. Ekskluzive per gazeten "Paloma", itinerari qe kengetarja do te ndjeke gjate 24 oreve ne Shqiperi
 • Adelina Ismajli: Ata duhet te ndiejne frike nga une!
 • Sherri qe prishi bashkepunimin dhe miqesine mes Argjentina Ramosajt dhe Vedat Ademit
 • Ulpiana Lama: Ne politike, vetem pasi te zgjidh ceshtjet personale
 • Leonora: Jam shqiptare, nuk lidhem me turq!
 • Nora Istrefi ne klipin e ri, serish pa recipeta
 • Inva Mula, dhurate per 100-vjetorin e Pavaresise, albumi me titull "Per ty atdhe"
 • Genta Ismajli, serish me kenge te vjedhur?
 • Nik Xhelilaj: E kam te veshtire te lidhem me nje femer
 • In Love: Fabiani dhe Olta, dashuri ne koherat e humorit. Fabi: Tre muajt e pare, vetem sherre!
 • Veshjet qe nuk duhet te mungojne ne garderoben e asnje femre! Nga Niko Komani

Saturday, 17 November 2012

Revista PANORAMA PLUS - 17 Nentor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 17 Nentor 2012
 • Ermali i "BB" me te dashur te re ne publik. Nje bionde qe i ngjan Franceskes
 • Ermela e BB4 ndahet nga Joti pas nje viti bashkejetese. E deklaron veten "single" dhe pohon: "Ka njerez qe ikin e s'thone asnje fjale"
 • Albana Osmani dhe Zhaku perfshihen ne nje sherr banal, teksti i plote...
 • Flasin kengetaret: Ja pse u zhgenjyem nga "Kenga Magjike"
 • Ermal Mamaqi: Po perpiqem ta bind Sali Berishen nepermjet batutave.
 • Deshton dueti me Vedat Ademin, Argjentina nuk paguan parate
 • Andos Sinani: Ne dashuri nuk lendoj aq sa mund te mendohet
 • Kengetaret, te deformuara nga defektet e grimit dhe liftingu i fytyres
 • Pas ekstravagances, Rita Ora shfaqet e veshur deri ne fyt
 • Misse Beqiri shtatzene, portieri i Manchester baba per here te pare
 • Dren Abazi: Ende besoj ne dashuri pa ndonje interes te madh
 • Adelina Ismajli: Kam vendosur te heq dore nga muzika, ja arsyet.

Sunday, 11 November 2012

Revista PALOMA - 10 Nentor 2012

Revista PALOMA, 10 Nentor 2012
 • Shkendije Mujaj: E vetmja marredhenie qe kam eshte ajo me Allahun! Libri i preferuar: Kurani!
 • Rita Ora dhe Dafina Zeqiri nxjerrin gjoksin... serish!
 • Noizy: Ardit Gjebrea nuk me do, pasi nuk i bej lajka!
 • Argjentina Ramosaj, ne lidhje te re me parukierin nga Kosova?
 • Lisa Kujofsa ne nje rrefim te sinqerte: Kam kater muaj pa ngrene! Tregu eshte shume i ashper, kam presione nga vajzat elegante
 • Oriola Marashi, nje modele e lindur: Gjithmone kam dalluar nga vajzat e tjera!
 • In Love; Julian dhe Armanda Deda: Bashke derisa vdekja te na ndaje!
 • Ema Andrea nderron profesionin, behet Dj
 • Besa Kokedhima behet modele
 • Rrofte dashuria! Xhensila dhe Besi, Ami dhe Ermali
 • Prapaskenat e "Miss & Mister Albania"

Monday, 22 October 2012

ALBA FLASH NEWS: 22 Tetor 2012

Per cka po shkruhet dhe per cka po flitet kete jave:
 • "VIP Shpija 3" nis te henen, me 22 Tetor 2012 me prezantuesit Albana Osmani dhe Shuki
 • Tuna rremben Cmimin e Madh ne "Zhurma Show 2012" dhe dy cmime tjera
 • Aksidentohet Adelina Tahiri
 • Gezim Gashi publikon me sukses videon debutuese "Trigger"
 • Aktori Enver Petrovci terhiqet nga "VIP Shpija 3"?
 • Noizy hap bar kafe ne Durres me emrin "Rigelsi"
 • Dafina Zeqiri dhe Emina Cunmulaj te perfshire ne nje "loje lesbike" para aparatit te Fadil Berishes
 • Aurela Gace deklaron se ka blere klikime ne Youtube per te testuar sistemin. Ne anen tjeter, zbulohet fotoja e pare e saj me bebin Grace.
 • Ciljeta publikon ekon e bebit "demokrat"
 • Angela Martini femra e muajit e revistes "GQ"

Argjentina Ramosaj ne lidhje te re dashurie?

Argjentina e cila ka se paku gjashte muaj qe eshte ndare nga i fejuari i saj Valoni, duket se ka gjetur miqesi te ngushte me nje djale i cili poashtu eshte ndare nga e fejuara e tij. Fjala eshte per parukierin profesionist me mjaft ne ze, sidomos ne Kosove, Armend Gashi, njeherit pronar dhe themelues i sallonit te njohur Vogue Hair, sallon i preferuar i vipave.

Sipas "Prive"-s, Argjentina eshte pare e shoqeruar nga Armendi ne nje nga klubet e nates ne Prishtine, ku ai festoi ditelindjen. Behet fjale per nje intimitet qe eshte ndertuar ne mes te te dyve, qe na ben te mendojme se ketu ka dicka me shume se sa vetem miqesi.

Argjentina deri me tani nuk ka reaguar ndaj ketij lajmi, por Armendi ne nje interviste per "Shqiptarja", ka mohuar se ekziston dicka ne mes tyre, pervec miqesise.

Sunday, 2 September 2012

Argjentina fryn buzet...

Argjentina Ramosaj fryn buzet

Argjentina Ramosaj pervecse nje vajze e talentuar kenget e se ciles jane kthyer ne hite, pelqehet nga publiku edhe per pamjen e saj, duke qene vajze e bukur. Por me sa duket kengetarja nuk ka qene krejtesisht e qete me pamjen dhe ka ndjere nevojen per te ndryshuar.

Ajo ka bere nje nderhyrje ne buze dhe i ka fryre ato, duke keshtu pjese e listes se gjate te kengetareve tona qe kane kryer nderhyrje ne pjese te ndryshme te trupit. Duhet thene se vendimi i saj nuk eshte pritur mjaft mire… Edhe ne te “Bluetooth” i bashkohemi atyre qe mendojne se Argjentina dukej e bukur edhe me buzet e veta origjinale, madje akoma me e bukur se me buzet e reja. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Revista BLUETOOTH - 1 Shtator 2012

Revista BLUETOOTH, 1 Shtator 2012
 • Ciljeta, zbulohet bashkejetesa me arkitektin amerikano-latin. Kengetarja shperngulet nga shtepia e prinderve, prej disa muajsh ne nje lidhje
 • Dj Free Style & Brasco: Na ka cuditur Bleona, ajo zgjidh gjithcka permes nje telefonate. Shqiperia mahnitese, do t'i themi edhe Timbalandit te vije.
 • Kastro Zizo, Jeta e re ne Tirane: S'ka me cmendurira tek Cani, tani jam Klevis Bega.
 • Kengetarja Miriam Cani heq nenshtetesine shqiptare
 • Linda Halimi vjen me nje klip pornografik. Linda: Zgjodha modele serbe per skenat nudo, qe te mos cenoja moralin shqiptar
 • Prezantuesit Lori & Erioni, serish bashke tek "Dita Ime"
 • VIP-at; Shtohet arsenali i fotove me bikini
 • Fansat: Dafina e droguar
 • Argjentina fryn buzet

Wednesday, 29 August 2012

Argjentina Ramosaj, nje duet me...

Me cilin do te vije ne duet Argjentina Ramosaj?

Duket se pasi kaloi nje vere shume te bukur ne shoqerine e miqve te saj, Argjentina Ramosaj tashme ka vendosur t’i rikthehet projekteve te reja muzikore. E pame Argjentinen te pushonte sa ne det e sa ne mal, e sigurisht qe i duheshin momente te tilla qe ajo te rimerrte veten pas ndarjes me te fejuarin e saj.

Duket se buzeqeshja, (nje arme shume e forte e saj) eshte rikthyer ne portretin aq te embel te kengetares. Ashtu si ka bere edhe ne ditet ne vijim, kur ka postuar fotot per te njoftuar fansat se si i ka qene kjo vere per te, Argjentina perseri nepermjet “Facebookut” ka njoftuar te gjithe se do te sjelle shume shpejt projekte te reja.

“Se shpejti me projekte te reja, nder to edhe nje duet shume i bukur perqafime”, – ka shkruar ajo ne nje nga postimet e saj me te fundit perbri fotos qe po ju publikojme. E teksa te gjithe jemi kurioze se cili apo cila, do te jete personi qe do te beje duet kengetarja me zerin e saj aq melankolik, urojme qe te jete nje kenge e gezueshme, sic eshte edhe portreti, perbri te cilit Argjentina beri edhe njoftimin per te gjithe fansat e saj. /yllka selita/koha jone/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online