All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Arian Selimi. Show all posts
Showing posts with label Arian Selimi. Show all posts

Saturday, 21 May 2011

Inis Gjoni Martohet Ne Fshehtesi te Plote...

Inis Gjoni martohet ne nje ceremoni “top secret”

Si nje dedikim per beqarine e saj, ishte suksesi si regjisore e shfaqjes “Salla e banjes”, ku pese femra jane ne kerkim plot vuajtje te princit te kalter apo te burrit ideal. Edhe ajo vete asnjehere nuk e ka fshehur deshiren per t’u martuar dhe per te pasur nje familje. Ndaj ky eshte momenti i saj. Behet fjale per vajzen e njohur te spektakleve, Inis Gjoni, e cila neser do i jape fund beqarise ne nje ceremoni martese ne Tirane, qe do ta organizoje ne fshehtesi te plote, larg syve te gazetareve apo aparateve te fotografeve. Ceremonia qe do organizohet ne nje nga lokalet e njohura per dasma ne Tirane, do te kete te ftuar nje rreth shume te ngushte miqsh te nuses dhe dhendrit, si dhe familjaret respektive te tyre, qe do te gezojne kurorezimin e Inis Gjonit me te dashurin e saj, Arian Selimi.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online