All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Arianit Bellopoja. Show all posts
Showing posts with label Arianit Bellopoja. Show all posts

Thursday, 22 March 2012

Arianit Bellopoja eliminohet nga X Factor, fansat akuzojne per mosmundesine e votimit nga Kosova...

“X Factor Albania” qon peshe

Sipas shumices se shikuesve, ai ka kenduar mrekullueshem dhe nuk e ka merituar eliminimin e se dieles mbrema. Konkurrenti nga Prishtina, Arianit Bellopoja, eshte i eliminuari i dyte ne spektaklin e zbulimit te talenteve muzikore “X Factor Albania”.

Bellopoja, i cili eshte i vetmi konkurrent nga Prishtina, ka lene garen, kjo fale votimit me telefon qe ben publiku i ketij programi televiziv, i cili shfaqet ne televizionin “Klan”. Por, shume prej njerezve ajo cka nuk i ka bindur ka qene gabimi ne linjat telefonike per votim nga Kosova, gjegjesisht nderrimi i numrit votues nga Kosova 15 minuta perpara fillimit te spektaklit. Kjo si duket i ka hutuar shume adhuruesit e Bellopojes.

“Nuk e di ne cfare kriteresh gjykoni ju zerat, por ju siguroj se Arianiti kendon bukur. Pse ai doli nga spektakli, eshte se te dy linjat votuese nga Kosova kane pasur probleme, numri i vjeter nuk ka punuar, ndersa numri i ri here eshte shqiptuar gabim e madje nuk eshte treguar fare se ka nderruar. Ne nuk kemi ditur as ku ta votojme”, shkruan njeri nga fansat ne faqen zyrtare te ketij spektakli ne Facebook.

Monday, 5 March 2012

Zerat kosovare “in” edhe ne “X Factor”

Ashtu si ishin edhe në spektaklin “The Voice of Albania”, edhe në një tjetër shou talentesh për muzikë, siç është “X Factor”, janë të shumtë talentet nga Kosova. Festina, Lirija, Arianiti janë një treshe e fortë, të cilët garojnë edhe në të dielat finale në Tv Klan për çmimin e madh, atë për t’u bërë superstar.

Në natën e parë gjysmëfinale, ku edhe teknologjia fliste shumë në HD, kanë qenë zërat e talenteve nga Kosova të cilët janë duartrokitur dhe përkrahur shumë. Ne urojmë që me këta zëra do të tregohen korrektë të gjithë sipërmarrësit e këtij edicioni dhe nëse vërtet janë më të mirët të fitojnë kontrata reale dhe serioze me shtëpitë diskografike më të njohura në botë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Items in Kosovo "in" on the "X Factor"

Just as they were in the spectacle "The Voice of Albania", yet another talent show for the music, like "X Factor", are many talents from Kosovo. Festina, Liria, Arianiti are a strong trio, who compete in the finals on Sundays for TV Klan grand prize, to become the superstar. At night the first semifinal, where he spoke more in HD technology, have been rumors of talent from Kosovo who are acclaimed and highly supported. We wish that these voices will prove correct all entrepreneurs in this edition and if you really are the best to get real and serious contracts with most popular graphic houses in the world./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Monday, 27 February 2012

16 Finalistet e X Factor Albania [VIDEO]

Drejt finales se “X Factor Albania”, zgjidhen 16 finalistet

Eshte formuar tashme grupi prej 16 finalistesh qe do te konkurrojne ne audicionin e pare te “X Factor Albania”. Dje ne mbremje ne ‘Tv Klan’, ne naten e Vilave te Anetareve te Jurise, Pandi Laco, Juliana Pasha, Vesa Luma dhe Alban Skenderaj kane zgjedhur 4 konkurrentet e skuadrave te tyre per te vazhduar nje gare qe do te zhvendoset ne Teatrin Klan, ne nje studio ultra moderne dhe qe do te transmetohet ne teknologjine ‘high definition’.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online