All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Arif Ziberi. Show all posts
Showing posts with label Arif Ziberi. Show all posts

Saturday, 8 September 2012

Revista BLUETOOTH - 8 Shtator 2012

Revista BLUETOOTH, 8 Shtator 2012

Friday, 11 May 2012

"Elita 5" paralajmeron nje album te bujshem

“Elita 5” paralajmeron nje album te bujshem

Ka muaj qe rok grupi “Elita 5” kane nisur punen intensive ne albumin e ri, i cili do te kete kenge mjafte te zgjedhura dhe te pergatita ne menyre profesionale.

Mirepo para albumit ‘Elita 5’ kane vendosur qe tani ne kete sezon te lansojne ne treg nje singel te ri te shoqeruar bashke me videoklip. Sipas Arif Zyberit videoklipi i singlit te ri do te realizohet ne Shkup me produksionin “Fabrika”.

Sunday, 15 January 2012

Elita Ziberi: "Ne skene, per te trasheguar famen e babait tim"

Ka lindur me fat pasi emri i saj ka famën e “Elita 5”, grupit të njohur nga Maqedonia të viteve ’90-të. E në natën finale të “Top Fest 7” kupën “Artisti më i mirë i ri” ia dorëzoi vokalisti i grupit, Arif Ziberi.

Ndoshta ishte e para artiste që kupën e mori nga babai i saj, njësoj sikur të kishte marrë një stafetë. Por jo pa qëllim, pasi ajo dhe djemtë e grupit nga Maqedonia “XXL” pas suksesit me këngën “Adrenalina” tani ëndërrojnë të trashëgojnë famën e “Elita 5”. Vokalistja 17-vjeçare rrëfen më shumë për familjen vetëm me muzikantë, dy motrat të vogla dhe nënën profesoreshë, babain e njohur dhe ambiciet e saj:

Grupi “Elita 5” ku vokalisti është babai juaj është krijuar në fillim të viteve ’90-të. Ka lindur më parë “Elita 5” apo Elita Ziberi?
Unë kam lindur pasi grupi “Elita 5” ishte krijuar dhe ka qenë Virusi (Nexhat Mujovi) që ka vendosur që unë të quhesha Elita, për të përjetëuar emrin e këtij grupi.

Tuesday, 3 January 2012

Elita 5: Albumi i Ri Vjen ne Prill...

Elita 5: Ne prill albumi i ri

Rok grupi i njohur shqiptar, Elita 5, nuk done te ndalet me sukseset e arritura deri tani. Ky grup, kenget e te cilit i dine permendesh shumica e te rinjve, pervec koncerteve te vazhdueshme nuk ndalet edhe ne punen per te nxjerre kenge te reja.

Vokalisti i grupit Elita5, Arif Ziberi, ka konfirmuar per Portalin Kosovatimes.net se ne prill te vitit 2012 Elita 5 planifikon ta promovoje albumin e ri, edhe pse detajet e tij nuk deshi ti shpalos pasi ende eshte duke u punuar ne te.

“Viti 2012 do ta prese Eliten 5 me shume pune. Ne jemi qe disa muaj ne pergatitje intensive te nje albumi te ri. Po bejme te gjitha perpjekjet qe albumi i ri i Elita 5 te dale ne prill te vitit 2012. Jemi duke punuar shume dhe shpresojme se do te jete nje album i suksesshem i grupit. I jemi perkushtuar shume kengeve, produksionit dhe gjitha detajeve me rendesi, per te dale nje album i kompletuar”, tha Ziberi per KosovaTimes.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online