All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Arita Fejzullai. Show all posts
Showing posts with label Arita Fejzullai. Show all posts

Friday, 19 July 2013

Arita Fejzulai, shqiptarja ne finalen e ‘Miss Norway 2013’

Eshtë në 14-të vajzat më të bukura për këtë vit në Norvegji, shqiptarja Arita Fejzulai.

Ajo është përzgjedhur në një konkurs të rreptë mes 200 vajzave pretendente për në finalen e spektaklit ’Miss Norway Univers 2013’, ku tashmë ne mësojmë se është drejt natës finale ku do të mbahet më 28 shtator, dhe ajo është e vetmja shqiptare.

Arita ka lindur dhe është rritur në Norvegji në qytetin Fredrikstad, dhe origjina e saj është nga Gostivari i Maqedonisë, me baba shqiptar dhe nënën e saj gjysëm boshnjake. Edhe më parë bukuroshja është mësuar me sfidat dhe pasarelat e bukurisë, ajo ka fituar në 2007 titullin ’Miss Albania in Skandinavia”, në Shqipëria ajo ka fituar “Miss Kinemaja”, si dhe shumë cmime në botën e modelizmit.

Ka qenë cmimi i saj i parë në një konkurs zhvilluar në gjimnazin ku ajo mësonte në Norvegji, si “Princess of the Ball”, ai që e shtyu bukuroshen shqiptare që të niste rrugën e konkurseve të bukurisë, e tani ajo pretendon kurorën si më e bukura e Norvegjisë, e nëse ky cmim i shkon shqiptares, atëherë ajo do të përfaqëojë këtë vend në Moskë në muajin nëntor./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gold Fejzulai, Albanians in the finals of 'Miss Norway 2013'

Sunday, 22 April 2012

Revista PALOMA - 21 Prill 2012

Revista Paloma, 21 Prill 2012
 • "Uragani" Zajmina godet serish
 • Albulena: "Babai i Erionit me do shume. Me ka bere dhurata"
 • Ingrit Gjoni, fotot e fundit para lindjes
 • Adrian Gaxha, ne nje lidhje te re dashurie me kengetaren maqedonase
 • Dafina Zeqiri e lidhur me Ledrin para se te ndahej nga Krenari?
 • Genta dhe Franceska puthje lesbike
 • Rona Nishliu admirohet nga konkurrentet e tjere
 • Arita Fejzullahu mohon lidhjen me Canen
 • Greta dhe Eneda i rikthehen tradites
 • Artan Imami: Nuk jam balerin ne "Dancing..." do bej show.
 • Motra e Gertes, Lediana: Ervini do te perballet me pasojat e shpifjeve. Gerta eshte single
 • Meti: Mos me pyesni per Lauren, i perket se shkuares
 • 1 Minute me Persa Beqirin

Tuesday, 17 April 2012

Arita Fejzullai: Fotoja me Lorik Canen, nuk paraqet asgje ...

Arita: Fotoja me Lorikun nuk paraqet asgje

Keto dite ne portalet shqiptare ka qarkulluar nje foto ‘intime’ e modeles shqiptare Arita Fejzullahu, ku ajo duket ne krahe te futbollistit shqiptar Lorik Cana.

Mediat shqiptare, kishin pohuar per nje lidhje te mundshme mes Arites dhe Lorikut. Por Arita gjate nje prononcimi per Telegrafi.com e “ka shpallur” te pavlere kete foto, duke thene se ajo nuk paraqet asgje.

“Une e deklaroj te pa vlere kete foto sepse sic e shihni une jam e veshur edhe e grimosur. Fotoja eshte bere ne nje hotel te perbashket ku ishin edhe artiste te tjere, ishte vikend dhe ishim duke u bere gati qe te dalim ne foto. Pastaj ne kemi shkuar ne dhomen e Lorikut per ta pyetur nese eshte gati, dhe aty eshte bere fotoja. Kam edhe deshmitare qe mund ta konfirmojne”, ka pohuar Arita.

Saturday, 14 April 2012

Lorik Cana dhe Arita Fejzullahu ne caste intime...

Lorik Cana dhe Arita Fejzullahu ne caste intime…

Nuk dihet ne behet fjale per nje ‘lidhje’ disaditore, apo nje lidhje afatgjate, ama thuajse nje vit me pare ne kopertinen e “Bluetooth” ishte nje deklarate e tille. Arita Fejzullahu do te rrefente ne ate kohe perfundimin e marredhenies me Blerim Destanin, te cilin e quante ‘ujk tradhtar’, si dhe do te pohonte se ishte ne nje lidhje me futbollistin e Kombetares Shqiptare, Lorik Cana.

Per sa kohe mungonte nje foto, kjo deklarate e modeles u interpretua si delirimi i saj i radhes. Por sot, kur kane kaluar me shume se 10 muaj, “Bluetooth” sjell kete foto te ‘ciftit’ ne momente intime. Fotoja ka mberritur ne redaksine e “Bluetooth” pak dite me pare dhe marredhenien e tyre duket se e kane dekonspiruar miq te afert te vajzes, e cila me thene te drejten nuk ka dashur edhe vete qe ta mbaje te fshehte kete lidhje. Ne foto vec ciftit, pra Arites dhe Lorikut, shihet qarte edhe nje shtrat, i cili qendron ne sfond te tyre.

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 14 Prill 2012

Revista BLUETOOTH, 14 Prill 2012
 • Lorik Cana dhe Arita Fejzullahu ne momente intimite. Futbollisti me shenja ne qafe, konfirmohet lidhja.
 • Ervini i BB4: Si e njoha Gerten dhe e verteta e lidhjes me te
 • Genta e BB5: Do t'i kerkoj falje te dashurit. Rubensi: Profilin ne site-in porno e menaxhoja une. E ema: U perdhos jeta e vajzes!
 • Cifti Nora-Roberti: Martesa s'do te ndryshoje asgje ne jeten tone! Dasma jone do te jete ndryshe, duam te kemi dy femije!Jemi xheloz per njeri-tjetrin. Inati na zgjat vetem pese minuta! Nora Istrefi: I urrej punet e shtepise! Robert Berisha: Vjehrra, shoqja ime e ngushte! 
 • 38 vjetori i Monika Kryemadhit. Festa suprize, Doktor Flori i ben kenge, femrat e mbyllin maratonen ne Kishen e Lacit
 • Ilir Shaqiri i Dancing feston ditelindjen e tij ne klubin "Check Point"
 • Xhani Shqerra: Dancing, realizimi i nje endrre te vjeter!
 • Dancing with the Stars: Kur hyjne ne loje gazetaret!

Saturday, 23 July 2011

Blerim Destani, Intervista Panorama Plus, Korrik 2011

Blerim Destani: Lidhja ime me Ariten ka ekzistuar vetem ne fantazine e saj

Aktori i njohur Blerim Destani gjithmone ze vend ne media per projektet e medha te cilat i lanconh here pas here, por shpesh here edhe per thashetheme te ndryshem te cilat lidhen me jeten e tij private. Ne nje interviste qe “Panorama plus“ realizoi me aktorin, ai tregon per projektin filmik ne Holande, kampanjen per “Red&Black“ se bashku me Lorik Canen dhe Eliza Dushkun, pastaj rrefehet edhe mbi intervisten e Arita Fejzullahut dhene jave me pare, per marredhenien me Albana Osmanin dhe shume gjera te tjera. T’i zbulojme se bashku…

Blerim si ishte te pozoje krah nje modeleje seksi?
Ishte nje angazhim profesional, dhe si cdo angazhim per mua, perkushtimi maksimal eshte i domosdoshem. Ne fillimet e karrieres sime kam pasur momente kur ndjenjat me duhej t’i kontrolloja me shume, por tani jam ne nje faze kur ato me jane bere pjese e punes. Edhe une edhe modelja seksi, e beme punen qe dime ta bejme, me se miri.

Thursday, 2 June 2011

Arita Fejzullai: Vajzat ne Shqiperi Zhduken...!

photo credit: Erik Hagen
Arita duhej te fshehej nga mafia shqiptare!

Arita Fejzullai kandidate per “Miss Norvegjia 2011" ne nje interviste per nje gazete norvegjeze (f-b.no) shprehet keshtu nder te tjera:

“Para tri vite kam marr pjese ne “Miss Shqiperia” aty fitova cmimin “Miss Cinema” qe do te thote ftyra me fotogjenike. Koha gjate pjesemarrjes ne kete spektakel eshte kapitull ne vete. Ne duhej te mbylleshim ne dhomen e hotelit ne mbremje dhe dera nuk na hapej deri ne ora 07h ne mengjes. Shkuarja deri ne WC ishte ne percjellje te rojave. Arsyeja ishte frika nga mafia shqiptare. Kjo ka te beje me ate sepse vajzat ne Shqiperi zhduken...”

Eshte shume interesante se e njejta ka dhene shume intervista ne mediat shqiptare dhe askund ska permend kete problem. Derisa ne mediat shqiptare ajo thote

Thursday, 5 May 2011

Arita Fejzullai, Kandidate per "Miss Norvegjia 2011"

Arita kandidate potenciale per “Miss Norvegjia”

Bukuroshja ne foto eshte Arita Fejzullahu, nje shqiptare e lindur ne Oslo te Norvegjise, e cila eshte duke u konsideruar si nje kandidate potenciale per “Miss Norvegjia 2011”.

Arita Fejzullahu, nje vajze me prejardhje nga Gostivari ndersa nenen nga Bosnja, eshte nje modele e njohur ne Skandinavi. Ajo ne vitin 2007 eshte kurorezuar me cmimin “Miss Skandinavia e Shqiptareve” ndersa ne vitin 2010 fitoi cmimin “Miss Skandinavia 2010”.

Tuesday, 26 January 2010

Flash News 26 Janar 2010

Alba Vip Flash News
Alba Vip Flash News

Nora Istrefi ende e re per martese
Kengetarja Nora Istrefi, e dhene pas kenges, ajo tani per tani eshte mjaft e angazhuar me koncerte dhe mbremje muzikore brenda dhe jashte vendit. Mirepo, pervec saj, ajo eshte e angazhuar edhe me projekte te reja, te cilat do t’i pergatite gjate ketij viti. Nora, edhe pse eshte e fejuar, ajo per kete vit thote se nuk planifikon martese, pasi, sic thote ajo, ende nuk i ka mbushur te 25-at dhe e ndien veten ende te re per t’u martuar. “Edhe pse jam e fejuar, nuk planifikoj martese per vitin 2010, ngase mendoj se ende jam e re per t’u martuar. Une besoj se mosha ideale per martese eshte 25 vjet e me lart, keshtu qe une ende nuk i kam mbushur te 24-at dhe nuk e kam arritur ende moshen e marteses. E kam biseduar edhe me familjen time, gjegjesisht mamin se pa i bere 25 vjet nuk do te martohem”, shprehet ajo per “Kosova Sot”. Martesen Nora e parasheh me nje ceremoni te madhe dasmore, me nje atmosfere te kendshme, ne prani te shume mysafireve te artdashesve te saj. “Natyrisht se martesen time e mendoj me nje ceremoni te madhe dasmore, ishalla me shkojne punet mire ashtu sic e paramendoj”, perfundon ajo. /kosova sot/

Da Ligs me projekte te reja
Rep-grupi i njohur “Da ligs” nuk ka te ndalur me projektet e tyre muzikore. Atdhe Muriqi dhe Bardhyl Gashi kane nisur punen per kengen me te re, qe do ta nxjerrin ne treg brenda nje kohe te shkurter. “Da ligs” pak muaj me pare nxori ne treg tri kenge te reja, me te cilat u prezantuan per festat e fundit. Kenget “Lets crunk” ne bashkepunim me “N-jeay”, pastaj kenga “Boom-at” ne bashkepunim me “Skils” dhe kenga “Rap tecno” po pelqehen mjaft shume ne publik. “Pervec ketyre kengeve, se shpejti do te nxjerrim ne treg edhe kengen me te re, ne bashkepunim me dy repartiste kosovare, mirepo nuk preferojme te zbulojme me shume rreth saj, ngase duam qe kjo te jete nje surprize per adhuruesit tane”, shprehet Atdheu per “Kosova Sot”. Bashke me kengen, “Da ligs” do te realizoje edhe videoklipin e ri, qe do ta punojne ne produksionin e Atdheut “A-m Produksion”. “Besojme se do te sjellim nje videoklip te mrekullueshem ne tregun tone muzikor”, shton Bardhyli. “Da ligs” per kete vit planifikon te nxjerre ne treg edhe nje album te ri, kurse punen ne te e kane nisur dhe shpresojne se do te sjellin nje album kualitativ per adhuruesit e tyre. /kosova sot/

Kastro Zizo shkurorezohet nga gruaja
Kengetari Kastro Zizo eshte ne proces te ndarjes nga gruaja e tij Jola, pasi kjo e fundit ka vendosur per nje hap te tille. “Panorama Plus” shkruan se cifti ka dy muaj qe eshte ndare, ndersa Jola ka bere kerkese per divorc edhe ne gjykate. Miqte e saj kane thene se Jola nuk e ka falur asnjehere Kastron, pas aventures se tij me nje vajze brune, por ky nuk ishte shkaku i vetem qe coi te ndarja. Tepria e Kastros me alkool ishte nje arsye me teper qe lidhja 7- vjecare mes Joles dhe Kastros te marre fund. Nuk dihet se kujt do t’i takoje kujdestaria e djalit te tyre 3-vjec. /infopress/

Aferdita Dreshaj: "...nuk do te guxoja te pozoja nudo"
Modelja Aferdita Dreshaj, ne nje interviste per “Bluetooth”, ka treguar se cfare nuk do te guxonte te bente kurre ne jeten e saj. “Nuk do te guxoja te tradhtoja, te genjeja e as te pozoja nudo”. E fejuar me kengetarin Shpat Kasapi, Aferdita ka pohuar se nje nga gjerat qe nuk do ta toleronte dot eshte tradhtia. Ajo ka bere me dije se nuk kane plane martese per kete vit, porse fokusimi i saj do te jete ne muzike. Cifti kane vendosur ta realizojne bashke nje duet. /infopress/

Adelina Ismajli: Do te themeloj parti politike
“Kam ndermend te merrem me politike”, keshtu ka thene per gazeten “Panorama Plus”, kengetarja Adelina Ismaili. E pyetur nese po e ndjek shembullin e Ciljetes, ajo eshte pergjigjur “Une nuk e kopjoj askend. Nuk angazhohem ne asnje krah te politikes, qofte djathtas, qofte majtas. Nuk ndjek as shembullin e Ciljetes qe u perfshi ne Partine Demokratike Shqiptare dhe as Cicolines dikur qe e afroi ne politike Berluskoni. Thashe qe une jam Adelina Ismajli dhe do ta bej partine time”. /infopress/

Grupi “Skillz” hap lokal ne Prishtine
Anetaret e grupit “Skillz”, pas lokalit te tyre ne Gjakove, tashme kane zgjeruar biznesin e tyre edhe ne Prishtine. Anetari i ketij grupi Visar Shala thote se duke marre parasysh qe ne Prishtine frekuentohen lokalet shume pse jo, kohen dhe takimet tona ti bejme ne lokalin tone te cilin e kemi emeruar “Flip Caffe”. /bota sot/

Arita Fejzullahu merr rolin kryesor ne filmin "Jewish Girl"
Xhirimet e filmit “The best kisser” jane duke perfunduar ketu ne Paris”, tregon aktorja e re Arita Fejzullahu. “Une me ekipin e filmit kalojme shume mire dhe me lavderojne shume”. Filmi “The best kisser” perbehet nga dy pjese. Njera pjese eshte xhiruar ne New York dhe nje pjese tjeter qe po perfundon xhirimin ne Paris. “Une jam 16 ore ne xhirim, nderkohe nga 4 ore bej fitness cdo dite dhe mendoj qe filmi do te jete nje “love comedy” i suksesshem ne gjithe boten. Pasi te mbaroj keto xhirime do te futem ne nje film tjeter me titull “Jewish girl”, ku kam rolin kryesor”, thekson aktorja Fejzullahu. /bota sot/

Inva Mula, koncert ne Oviedo te Spanjes
Sopranoja shqiptare me fame boterore do te shfaqet me 27 janar para publikut te Asturias me nje koncert recital, e shoqeruar vetem nga Genc Tukici me piano. Vetem disa muaj pasi Ismail Kadare mori cmimin “Princi i Asturias” pikerisht ne teatrin “Campoamor” te Oviedos, nje tjeter emer i madh i kultures shqiptare do te ngjitet ne skene per te rrembyer duartrokitjet e publikut te Asturias. Ne fakt, ishte parashikuar qe Mula te interpretonte rolin e Mimit ne operen “La Boheme” te Pucinit qe ne muajin tetor te vitit 2008. Por perplasja e datave te programit, beri qe sopranoja e njohur te shtynte koncertin ne Spanje. Rikthimi i saj ne skenen e teatrit “Campoamor” eshte pritur me entuziazem nga publiku dhe mediat spanjolle. Mula ka zgjedhur qe ne kete recital te shumepritur per dashamiresit e saj ne Spanje te shoqerohet nga nje tjeter shqiptar, pianisti Genc Tukici. Repertori me te cilin ajo do te beje per vete publikun e Asturias, pritet te perfshije edhe disa arie nga Mimi. /gazeta express/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Nora Istrefi still young for marriage
Singers Nora Istrefi, given after song, she is currently very busy and evening musical concerts within and outside the country. However, in addition, she is involved with new projects, which will be prepared this year. Nora, although it is engaged, this year she says that no marriage plans, because, as she says, has not yet reached the 25-at and the new yet feels himself to be married. "Even though I am engaged, no wedding plan for 2010, because I think I'm still young to be married. I believe that the ideal age for marriage is 25 years and above, so I still have not reached the 24-at and have not yet reached the age of marriage. I talked with my family, ie without making Mom that 25 years will not marry ", she said" Kosova Sot ". Nora's marriage ceremony provides a great dasmore, with a pleasant atmosphere, in the presence of many artdashesve its guests. "Of course I think that my marriage with a great ceremony dasmore, ishalla with good going as the premeditate" she concludes. / Kosova Sot /

Da Ligs with new projects
Rep-known group "Da Ligs" has not stopped with their musical projects. Bardhyl Gashi home Muriqi and have started work on the new song that will bring the market within a short time. "Da Ligs" a few months ago brought on the market three new songs, which were presented for the last holidays. Song "Lets crunk" in collaboration with the "N-jeay", then song "Boom-at" in collaboration with "Skils" and songs "Tecno Rap" is very much in public pelqehen. "In addition to these songs, will soon produce and market the new song, in collaboration with two repartiste Kosovo, but prefer not to find out more about it, because we want this to be a surprise for our fans," said Homeland for the "Kosova Sot". Along with the song, "Da Ligs" will also perform new video clip that will work in the production of the Fatherland "Production Am. "We believe that will bring a wonderful video of our music market", adds Bardyllis. "Da Ligs" for this year plans to issue in the market and a new album, and work in have started and hope that will bring a quality album for their fans. / Kosova Sot /

Castro divorcing his wife
Singer Zizo Castro is in the process of separation from his wife Jola, after the latter has decided such a step. Panorama Plus "writes that the couple has two months that is separated, while Jola has also applied for divorce in court. Friends have said its not Jola has never forgiven Castro, after his adventure with a girl Bruna, but this was not the only cause that led to the division. Castro Tepria alcohol was a reason more to link 7 - year between Joles and Castro to end. Not known to whom they will meet their guardianship of son 3 years old.

Aferdita Dreshaj: "... will not dare to pose Nudo"
Model Aferdita Dreshaj, in an interview for "Bluetooth", has shown that what will not ever dare to make her life. "I will dare to betray, nor the lies of Nudo poses. And engaged to singer Shpat Kasapi, Aferdita has confirmed that one of the things you would not tolerate dot is Betrayal. It has done that no marriage plans are for this year, but its focus will be musical. Couple have decided to realize a duet together.

Adelina Ismajli: will establish political party
"I intend to deal with political", so said the newspaper "Panorama Plus, singer Adelina Ismaili. Asked if the following is the example of Ciljetes, she replied "I do not imitate anyone. Not engage in any policy side, if right, if left. It follows as example Ciljetes that was included in the Albanian Democratic Party and even once that Cicolines politics afroi Berlusconi. I am told that Adelina Ismajli and my party will do ".

Group "Skillz" local step in Pristina
Members of the group "Skillz", after their premises in Gjakova, have already expanded their business even in Pristina. Member of this group Visar Shala says that taking into account that many shops in Pristina frequented why not, time and our meetings to make in our shop which we have named "Flip Caffe".

Gold Fejzullahu take the lead role in the movie "Jewish Girl"
Filming of the movie "The best kisser" are completed here in Paris, "the actress tells the new gold Fejzullahu. "I spend the film's team very well and with more praise. The film "The best kisser" consists of two parts. One part is filmed in New York and another part that is shooting ends in Paris. "I'm shooting 16 hours, while by 4 hours do fitness every day and think that the film would be a" love comedy "successful worldwide. After shooting will finish following a plunge in another film entitled "Jewish girl", which have the main role, "says actress Fejzullai.

Inva Mula, concert in Oviedo of Spain
World-famous Albanian soprano will appear before the public on January 27 of Asturias with a concert recital, accompanied only by Genc Tukiçi with piano. Only several months after Ismail Kadare was awarded "The Prince of Asturias" precisely in the theater "Campoamor" to Oviedos, another big name of Albanian culture scene will be passed on to abduct the public applause of Asturias. In fact, it was estimated that Mula to interpret the role of Mimi in Opera "La Bohemia" of Puccini was in October of 2008. But the collision of the dates of the program, made known to push soprano concert in Spain. Her return scene of theater "Campoamor" is greeted with enthusiasm by the public and the Spanish media. Mula has elected that this long-awaited recital for her lovers in Spain to be accompanied by another Albanian, Genc Tukiçi pianist. Directory with which it will make them public for the Asturias, is expected to include some Arie by Mimi.
]]

Saturday, 16 May 2009

"Arita Fejzullai", Parfumi Me i Ri Me Arome Dashurie!

Arita Fejzullai
/photo public domain/

Interviste me Arita Fejzullahun, modele, kengetare dhe aktore
Une, e “bija” e Xhim Belushit

“Ne muajin shtator do te behet nje film shqiptaro-amerikan,“The best kisser”, ku rolin kryesor do ta luaje Xhim Belushi, si babai im. Do te jete nje film per shqiptaret qe kane emigruar ne Amerike dhe se si eshte jeta ne Amerike, si e ruajme traditen shqiptare, gjuhen. Do te kete muzike shqiptare, kostume tradicionale. Une ne film e luaj rolin me emrin e Marisa Millerit, thote Arita Fejzullahu ne intervisten per “Kosova Sot”

Arita Fejzullahu eshte mjaft e njohur ne SHBA dhe ne shtetet e tjera te botes, e cila me talentin e saj ne disa fusha, si modele, kengetare dhe aktore, ka bere qe te kete shume suksese.

“Kosova Sot”: Na flisni dicka rreth fillimit te karrieres suaj?
Arita Fejzullahu: Une kam lindur dhe jam rritur ne Norvegji me edukate dhe zemer shqiptare. Karriera ime filloi si nje enderr, por u be realitet. Prej moshes se vogel e kam ditur se cfare dua te bej ne jeten time, fashion moda, por edhe kendimi gjithmone ka qene pjese e jetes sime. Karriera ime ka filluar ne moshen 5-vjecare, ku nje shoqe e mamit, Helena, qe punonte me kompani te ndryshme, butiqe per femije, i kishin kerkuar nje ‘baby modele’ dhe nese mbaj mend saktesisht ishte nje konkurrim ne nje salle te improvizuar dhe aty dola fituese, pastaj edhe mora kontraten per modele per ‘Lindex’, ‘Cubus’, ‘Kapal’ dhe ‘H&M’. Po ashtu fitova te drejten te merrem me muzike ne festivalin e veres per femije, ku fitova ‘summer voice’ zeri i veres, prej atehere, ne moshen 12-vjecare, u zgjedha ‘princess of beauty’ dhe mandej erdhen te gjitha me rend si: ‘Miss teen norge, kurora e mis tenejxheres ne Norvegji, ‘Mis shqiptarja ne Skandinavi’, ‘Top model of the year face of the year’, ‘Sexyiest Scandinavian celebrity’, ‘Mis kinemaja e Shqiperise’, ‘Mis Scandinavia International’ e tere Skandinavise, ku perfaqesova Norvegjine. Une tani prape kam rimbrojtur titullin ‘Top model of the year ne ‘Fashion week’ ne Norvegji dhe “face of the year’. Kam qene dhe 3 muaj ne Amerike ku kam nje kontrate 3-vjecare atje me nje kompani.

”Kosova Sot”: Cili ka qene suksesi me i madh qe e keni arritur deri me tani?
Arita Fejzullahu: Suksesi im eshte hapja e agjencise time “Arita models”, me perkrahjen e familjes menaxheriale, stilisteve. Me e reja nga une eshte se do te luaj se shpejti me rolin kryesor ne filmin “The best kisser”. Kam dhe te drejt nga menaxheri im amerikan, Charls Backstroom, te ju tregoj qe do lansoj dhe parfumin tim personal,“Arita Fejzullahu”, i cili do te kete arome te terhequr, nje arome dashurie.

Arita Fejzullahu

Surprizat e filmit

“Kosova Sot”: Keni marre shume cmime ne gara bukurie, cilin prej tyre e veconi me shume?
Arita Fejzullahu: Te gjitha cmimet i vecoj, sepse jane te vecanta. Dua te them se secili titull qe kam e ka domethenien e vet dhe te gjitha jane
sukseset e mia.

“Kosova Sot”: Pervec modelimit, jeni edhe kengetare, na flisni pak per kete pervoje?
Arita Fejzullahu: Kam perfunduar dy kenget e filmit “The best kisser”, qe i kam shkruar vete ne gjuhen angleze dhe ato jane “2 different worlds” dy bota te ndryshme dhe “The only one i love”. Deri tani kam perfunduar disa kenge te albumit tim te pare ne gjuhen angleze. Patjeter se do te kem edhe kenge ne gjuhen shqipe.

”Kosova Sot”: Tani jeni edhe aktore, cfare ju shtyri te nisni kete profesion?
Arita Fejzullahu: Pas cmimit “Mis kinemaja e Shqiperise” me jane hapur edhe shume rruge te tjera. Mua me shtyri mendja ime qe te provoj dhe kete profesion, pse jo, mendoj qe kur ke talent pse te mos e provosh. Une jam nje femer qe e di se cfare dua dhe jap maksimumin per ta arritur qellimin. Aktrimi s’me duket fare i veshtire, sepse kam aktruar edhe me heret

“Kosova Sot”: Keni ndonje projekt te ri filmik me ndonje rol?
Arita Fejzullahu: Ne muajin shtator do te behet nje film shqiptaro-amerikan, “The best kisser”, ku rolin kryesor do ta luaje Xhim Belushi, si babai im. E kane menduar Harve Pier dhe Charls Backsoon qe do behet film per shqiptaret qe kane emigruar ne Amerike dhe si eshte jeta ne Amerike, si e ruajne traditen shqiptare, gjuhen, do kete muzike shqiptare, kostume tradicionale dhe pak a shume nje dasme e vogel shqiptare. Une ne film e luaj rolin kryesor me emrin Marisa Miller, nje vajze qe vjen nga nje familje e mirembajtur, por eshte modele ne boten ‘Fashion Paris New York’. Rolin e dyte e luan Martin Hengerberg, si avokat dhe nje mik i Marrises, te cilet jane njohur kur kane qene te vegjel. Filmi ka nje tematike dashurie, por ua le surprize deri ne shfaqje.

“Kosova Sot”: Ku e gjeni veten me mire, ne aktrim, kenge apo modelim?
Arita Fejzullahu: Faktikisht, sic thash edhe me larte, jam e lindur me kete talent dhe mendoj qe e gjej veten si ne muzike, ne mode si modele, por dhe ne film. Duhet vetem te dish se cfare do ne jete dhe mendoj qe duhet ta japesh maksimumin per ta arritur ate qe e deshiron dhe ate kulm. Por, dashuria nuk harrohet, gjithmone gjej kohe per te dashurin, qe e dua me se shumti ne bote.

Arita Fejzullahu

Kohen e lire me te dashurin

“Kosova Sot”: Na flisni pak per jeten private?
Arita Fejzullahu: Jam nje vajze shume aktive, 2 here ne dite shkoj ne fitnes nga 2 ore dhe vrapoj 7 km. Gjithmone punoj ne studio. Kohen e lire mundohem ta kaloj gjithnje me te dashurin dhe familjen.

“Kosova Sot”: Ndonje plan per te ardhmen?
Arita Fejzullahu: Ne te ardhmen do jem duke bere film, duke mbaruar albumin e pare, duke u marre me mode dhe fashion, agjencine time, ‘Arita Models’, ndoshta dhe koleksionin tim me tutje ose programin tim, ‘Aritas show’. /k.bajrami/kosova sot/16.05.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: fejzullai fejzullahi
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Interview with Arita Fejzullahu, model, singer and actress

I, the "daughter" of Jim Belushit

"In September will become an Albanian-American film," The best kisser ", where the main role to play Jim Belushi, as my father. Will be a film for the Albanians who emigrated to America and how is life in America, as preserving the tradition of the Albanian language. Will be Albanian music, traditional costumes. I play the role of film in the name of Mary Millerit, gold Fejzullahu says in the interview for "Kosova Sot"

Fejzullahu Arita is very known in the U.S. and other countries of the world, which with her talent in several areas, such as models, singers and actors, has to have more success.

"Kosova Sot": We talk about starting something of your career?
Gold Fejzullahu: I am born and raised in Norway with breeding and heart Albanian. My career began as a dream, but reality was. From that small age I know what I want to make in my life, fashion fashion, but singing has always been part of my life. My career started at age 5-years, with a midwife's wife, Helena, who worked with various companies, butiqe for children, had sought a 'baby models' and if I remember exactly was a competition in a hall of improvised dola there and winning, then I contract for the models' Lindex ',' Cubus', 'Kapal' and 'H & M'. Also fitova the right to engage in music summer festival for children, where fitova 'summer voice' voice of summer, since then, at age 12-years, was select the 'princess of beauty' and then came all the rank as 'Miss Teen norge, wreaths of mis tenejxheres in Norway,' Miss Albanians in Scandinavia ',' Top Model of the year face of the year ',' celebrity Sexyiest Scandinavian ',' Miss Albania cinema ',' Miss Scandinavia International ' The entire Skandinavise, where perfaqesova Norway. I'm back now I rimbrojtur title 'Top Model of the year in' Fashion Week 'in Norway and the "face of the year'. I've been 3 months and in America where I have a 3-year contract with a company there.

"Kosova Sot": What has been the great success you have achieved so far.
Gold Fejzullahu: My success is opening the agency's my "gold models, with the support of family management, stilisteve. With the new is that I will soon play major role in the movie "The best kisser." I and my manager from the U.S., Charls Backstroom, you will tell lansoj and parfumin my personal "Fejzullahu gold", which will be attracted to perfume, a fragrance of love.

Surprise film

"Kosova Sot": You have received many awards in the beauty contest, which of them veconi more?
Gold Fejzullahu: All prices of disjoint, because they are special. I want to say that everyone is entitled to have its own significance and all are
My successes.

"Kosova Sot": Besides modeling, are also singers, we talk a little about this experience?
Gold Fejzullahu: I have completed two kenge film "The best kisser," that I write them in English and they are "2 different worlds" two different world and "The only one i love." So far I have completed several songs for my first album in English. Required to obtain it will also kenge in Albanian language.

"Kosova Sot": Now the actress you are, what you shtyri to start this profession?
Gold Fejzullahu: After price "Miss Albania cinema" are also open to many other roads. I shtyri my mind to try and this profession, why not, I think that when you have talent why not the test. I am a woman who knows what I want and give the maximum to achieve the purpose. Aktrimi s'me seems quite difficult, because I aktruar earlier

"Kosova Sot": You have a project with a new film role?
Gold Fejzullahu: In September will become an Albanian-American film, "The best kisser", where the main role to play Jim Belushi, as my father. And they thought Harve Pierre and Charls Backsoon that will set the film for Albanians who emigrated to America and life in America is as preserving the tradition of the Albanian language, Albanian would this music, traditional costumes and more or less a small nuptial Albanian . I play the film's main roles under the name Mary Miller, a girl who comes from a family well, but the models in the world 'Paris Fashion New York'. The second plays the role of Martin Hengerberg, as a lawyer and a friend Marrises, which are recognized when they have been smaller. The film has a thematic love, but let them surprise to display.

"Kosova Sot": Where find themselves better, we aktrim, kenge or modeling?
Gold Fejzullahu: Eventually, as I said even higher, I am born with this talent and I think that we find ourselves as music, as models in the mode, but
and film. Only need to know what will be and we think that should be providing the maximum to achieve what it wants and canopy. But love is not forgotten, always find time for love, I was more underground.

Free time with boyfriend

"Kosova Sot": We talk a little about life private?
Gold Fejzullahu: I am a very active girl, 2 times a day go by fitnes in 2 hours and 7 km run. Always work in the studio. Leisure ever try to transcend the boyfriend and family.

"Kosova Sot": Any plans for the future?
Fejzullahu gold: In the future will be making the film, by finishing the first album, was received by the mode and fashion, my agency, 'gold Models', and perhaps further my collection or my program,' Aritas show '.
]]

Sunday, 9 November 2008

Arita Fejzullai Mohon Lidhjen me Blerim Destanin

Arita Fejzullai dhe Blerim Destani
/photo public domain/

Arita mohon lidhjen me aktorin Blerim Destani

Ndonese eshte perfolur se “Miss Scandavia 2007” Arita Fejzullai eshte ne lidhje me aktorin e njohur Blerim Destani, nje gje e tille eshte mohuar nga vete Arita, e cila ka thene se ata jane vetem miq te mire dhe ndermjet tyre nuk ka asgje serioze.

“Nuk eshte e vertete qe kemi nje lidhje “te ngushte”, por ne jemi vetem miq te mire”, ka thene Fejzullai.

Arita Fejzullai koheve te fundit ka pergatitur tri kenge te reja ne gjuhen angleze, “Love me”, “Confusion Love” dhe “Did u really love me”, melodine e te cilave e ka bere Charlie, ndersa tekstin e ka shkruar vete Arita, e cila thote se eshte shume e mundshme qe kenga “Love me” te perkthehet edhe ne gjuhen shqipe.

Kenga per Ariten eshte vetem nje hobi. Ajo mendon se nje kengetare e vertete eshte vetem atehere kur i shkruan vete kenget. /l.gashi/kosovapress/08.11.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
p.s. po oj ti "kosovapress", ti vete na e shite kete "rrene" e tash po e demanton. propagande he propagande... u knaqem e hajt! /teni/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: fejzullahu fejzullahi
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Thursday, 6 November 2008

Arita Fejzullai Zbulon Te Dashurin e Saj

Arita Fejzullai
/photo public domain/

Arita: Une e Blerimi kemi lindur per njeri tjetrin

“Miss Scandinava 2007”, Arita Fejzullai ka bere te ditur per Kosovapress lidhjen e saj me aktorin, i cili njihet me rolin kryesor ne filmin “Koha e Kometes”, Blerim Destani. Blerimi dhe Arita, sipas kesaj te fundit, jane bashke qe nje kohe te gjate.

Dashuria e tyre, sipas Arites, nuk ka fjale te pershkruhet. Ata jane shume te lumtur prane njeri-tjetrit dhe pritet qe kjo dashuri te kurorezohet me fejese.

Arita thote qe ata kane lindur per njeri-tjetrin.

Per me shume rreth lidhjes se tyre dhe me te rejat e Arites, se shpejti do te mund te lexoni ne nje interviste te Arites per Kosovapress. /l.gashi/kosovapress/05.11.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
Shenim: Arita eshte modele me prejardhje nga Gostivari e cila jeton ne Norvegji. Eshte vetem 20 vjece por me nje mori shperblimesh ne konkurse te shumta bukurie te karakterit nderkombetar. /teni/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: fejzullahu
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online