All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Arjeta Zhuta. Show all posts
Showing posts with label Arjeta Zhuta. Show all posts

Tuesday, 21 October 2008

Shqiptarja Arjeta Zhuta Pretendente Per Te Perfaqesuar Zvicren

Arjeta Zhuta
Photo Unknown

Shqiptarja Arjeta Zhuta Pretendente Per Te Perfaqesuar Zvicren

Thuajse ne te gjitha mediat e shkruara zvicerane, eshte dhene lajmi se kengetarja me prejardhje nga Maqedonia, Arjeta Zhuta, do te jete kandidate potenciale per te perfaqesuar Zvicren ne Evrovizion. Arjeta pritet te jete e pranishme ne evenimentin e rendesishem te muzikes evropiane me 16 maj te vitit te ardhshem qe do te mbahet ne Rusi. Ajo do te jete ambasadore e vertete e muzikes dhe e para shqiptare qe do ta perfaqesoje Zvicren ne Evrovizion. Mediat zvicerane, gjithashtu e kane parapare, se Arjeta mundet ti kete nga 12 pike nga Shqiperia, Maqedonia, Gjermania, Austria, sepse njihet shume mire nga keto shtete, prandaj e shohin ikone te fitores se Eurovizionit. /Gazeta Express/21.10.08/

Shenim:
Arjeta Zhuta - pseudonimi Ari, banon ne Uitikon Waldegg (Zvicer). Datelindja 12.11.1986. Studente e Fakultetit Juridik-Zvicer. E gjate 1.60m, e rende 52kg, ngjyra e flokeve e kafte, syte geshtenje, e lindur ne Struge te Maqedonise. Hobi: Kenga, vallezimi, fotografia, ecja me miqe, ushqimi i mire dhe leximi. Arjeta ishte pjesmarrese ne audicionin e njohur POPSTAR te organizuar nga kanali televiziv gjerman ProSieben, ku edhe doli tek 5(pese) vajzat me te mira te ketij audicioni./albavipnews/

Arjeta ZhutaArjeta ZhutaArjeta ZhutaArjeta Zhuta

Ari ne Popstar

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online