All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Arjola BB5. Show all posts
Showing posts with label Arjola BB5. Show all posts

Tuesday, 6 March 2012

Flasin tre te eliminuarit e Big Brother: Flori, Albulena dhe Arjola

Tre te eliminuarit e Big Brother

Big Brother befasoi publikun shqiptar, duke eliminuar tre konkurrente pas javes se tij te dyte, ne te njejten kohe kur pese persona te rinj iu shtuan shtepise me te rendesishme ne Shqiperi.

Ne studion e “Pasdites”, Flori, Albulena dhe Arjola, tre personat qe nderprene endrren per t’u kurorezuar si fitues te “Big Brother” dhe per te fituar 100 milionet e shperblimit, komentuan pervojen e tyre 14 ditore ne shtepi, se bashku me klanet qe jane formuar brenda saj dhe arsyet qe sipas tyre i bene te eliminoheshin.

Saturday, 25 February 2012

Arjola vs Genta, Armike qysh para hyrjes ne Big Brother...

Arjola dhe Genta armike qe perpara hyrjes ne “Big Brother”

Arjola, flokekuqja nga Pogradeci beson se inteligjenca, karakteri dhe tipi i saj provokues do e benin nje banore interesante ne realit, por me sa duket nuk i ka perdorur dot keto tre cilesi ne marredhenien e saj me nje tjeter banore, Genten.

Zera te shumte thone se vajzat jane njohur me njera- tjetren gjate audicioneve te para qe kane bere per te qene konkurrente ne kete edicion. Pasi jane takuar disa here vajzat jane shprehur se nuk e durojne dot njera- tjetren. Sigurisht qe kjo njohje e meparshme nuk ka rene ne sy nga ana e vajzave gjate qendrimit ne shtepi sepse eshte kunder rregullave te ketij reality qe banoret te njihen paraprakisht. Ndoshta autoret e dinin kete dhe i kane porositur vajzat te bejne. Ndoshta ata po e zbulojne kete vetem sot, asgje nuk dihet.

Sunday, 19 February 2012

Big Brother Albania 5 nise aventuren...

Starton Big Brother 5

“Big Brother 5” ka nisur aventuren me 15 personat qe hyne te shtunen mbrema ne shtepine me te vezhguar.

Ata jane: Gentiana nga Devolli, Meti nga Prishtina, Ermali nga Memaliaj, Graciano, te cilit vendimi per tu bere pjese e lojes iu komunikua ne shtepine e tij, Arjola nga Pogradeci, Edgari, 52 vjec nga Tirana, Emirjeta nga Shkodra, Anila nga Tirana, Flori nga Baldushku, Besarta e cila jeton ne Itali, Albulena nga Prishtina, Erjoni nga Tirana, Elvisi nga Gjakova, Liami i cili jeton ne Gjermani dhe Gjoni i cili jeton ne Itali.

Ne studio Arbana Osmani, opinionist Arjan Konomi, ndersa Vellai i Madh ka nisur menjehere me te papriturat. Asnjeri prej atyre qe hyne nuk konsiderohet ende banor zyrtar i shtepise. Vendimi se cili do te largohet nga shtepia te shtunen e ardhshme mes Ermalit, Metit dhe Elvisit do ta marre Gentjana.

Big Brother u ka ngarkuar atyre te bejne disa gjeste kortezie ndaj vajzes gjate javes dhe ai qe do te rezultoje me pak i pelqyer nga Gentjana do te largohet.

Per te tjeret sfidat jane perpara. /top channel/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online