All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Arjon Muca. Show all posts
Showing posts with label Arjon Muca. Show all posts

Sunday, 31 August 2014

Viola Spiro, me ne fund rrefen ndarjen nga Arjoni...

Viola Spiro by Daniel Dervishi
photo: daniel dervishi
Viola Spiro thyen heshtjen: Jam vetem, lidhja me Arjonin ishte fantastike, por nuk eci

Nje jete e re per bionden simpatike Viola Spiro, si ne ceshtjet e zemres, ashtu dhe profesionalisht. Pas tri vitesh lidhje me Arjon Mucen, ajo tashme deklaron se i eshte perkushtuar punes ne televizion. Kater vite e njohur si velina bionde e “Fiks Fare” ne “Top Channel”, tashme ne ekran si moderatore, pasi ka firmosur kontraten e re me “Digitalb” per dy emisione. Te henave “Eurogol” dhe cdo te shtune e te diel “Fans zone” ne Supersport. Pyetjes se nese ajo tashme del me dike tjeter pas ndarjes nga Arjoni, i pergjigjet: “Jam single dhe po i perkushtohem punes. Kam ndermend te rri gjate keshtu, e nese lidhem me dike, s’do jete me publike”. Ne fakt, pak kohe pas ndarjes se ciftit mjaft simpatik, ende asnjeri prej tyre nuk kishte pranuar te rrefehej publikisht se cfare ndodhi qe ata i dhane fund lidhjes se konsoliduar. Viola thyen heshtjen duke treguar per here te pare per “Panorama Plus” perjetimet e dhenies fund te kesaj historie te bukur dashurie.”Ishte lidhje fantastike, por nuk eci mbase per fajin e te dyve. Ndoshta s’duhet te ishim aq prefekte;” Nese e ka vuajtur ndarjen ose jo, ajo thote: “Une kam vuajtur me shume vendimin e ndarjes, pasi ne momentin qe e vendosa, kishte mbaruar. Thjesht po kuptoja qe s’do e vazhdoja; Me sakte e dinim te dy qe do ndodhte dhe u ndame shume, shume mire. Vetem se une u tregova me e prere kur e kuptova kete”.

Sunday, 17 February 2013

Revista PALOMA - 16 Shkurt 2013

Revista PALOMA, 16 Shkurt 2013
 • Rudina Magjistari: Dashuria ime e re... "Klubi i librit" - larg thashethemeve, prane leximit
 • Rita Ora lezbike: Nuk me interesojne meshkujt, dua gruan time...
 • Orgesa Zaimi rrefen eksperiencen e saj si nene e re. Femija i bashkon partneret, nuk i ndan ata!
 • Tuna i pergjigjet Noizy-t: "Ti s'ke organ gjenital"
 • "Mbete ti nje brenge" ... pas daljes nga Big Brother! Olsi dhe Najada, Adelajda dhe Bjordi, Mirjeta dhe Marieli, Poli dhe Ina, Erioni dhe Bertina, Ermela dhe Ervini, Arjoni dhe Anjeza, Seldi dhe Domenika, Graciano dhe Lorena, Rezarta dhe Jetmiri, Franceska dhe Ermali.
 • Blerim Destani: Nese s'do te isha bere aktor, do isha futbollist!
 • Sonila Meco: Nuk kam ikur nga "ABC News", kam marre pushime per doktoraturen
 • Genta Ismajli ne jurine e "Gjeniut te Vogel"
 • Arbana dhe Ledioni shijojne festivalin e filmit ne Berlin
 • Arjon Muca i deshperuar, ne kerkim te qenushit te humbur

Sunday, 16 September 2012

Revista PALOMA - 15 Shtator 2012

Revista PALOMA, 15 Shtator 2012
 • Flet Besfort Hasanaj, njeriu qe i ka publikuar videot e kengetares: "Ja cila eshte fytyra e vertete e Bleona Qeretit". Kerkoi te martohej me mua per te bere dokumentet gjermane. Bleonen e kane arrestuar se vodhi ne nje dyqan.
 • Elvana Gjata me e mira ne Ballkan
 • Erioni dhe Lori. Me shume se sa vetem koleg...
 • Genta e BB: Nuk kam bere abort! Na ka zene frika te shkojme te gjinekologu se te bejne me barre!
 • Kastro Zizo: "Vitin tjeter kandidoj per deputet". "Zone e lire" me ka prishur gjithmone pune, nuk shkoj me!
 • Ne dasme me Orinda Huten
 • In Love, Devis Xherahu & Ertemiona: "Pas 20 vitesh? Te rrudhur por te lumtur!"
 • Gena: Pas divorcit, ndihem mire shpirterisht
 • Ish-e dashura e Noizy-t ne shoqerine e Stresit
 • Rita Ora kerkon te dashur
 • Elton Tozaj, ngre shqetesimin e radhes: "Vitin tjeter, do bejme kufja party?"

Thursday, 22 March 2012

Gazeta Paloma shpall Elvis Gjinin "Mister Big Brother Albania"...

Mister Big Brother: Elvis Gjini (BB5)

Kemi marrë përsipër këtë numër një detyrë shumë të vështirë: do të shpallim miss dhe mister “Big Brother” të të pestë edicioneve që janë zhvilluar deri tani. E dimë që kjo nuk do të jetë punë e lehtë, jo për ne se ne i kemi shumë të qarta në mendjen tonë pozicionet, si për femrat, ashtu edhe për meshkujt, por jemi të sigurt që do të ketë shumë të pakënaqur nga publiku, i cili, sidomos në çështjet lidhur me “Big Brother”, është shumë i ndjeshëm. Që të mos ketë kontestime, po ju tregojmë që në fillim se përzgjedhja do të bëhet për pamjen e jashtme, megjithatë, siç ndodh shpesh në konkurse të tilla bukurie, edhe tipare të tjera do të luajnë rolin e tyre, si zgjuarsia, eleganca, fotozhenia etj...

Sunday, 11 March 2012

VIP-at metroseksuale, ja si kujdesen per veten meshkujt e ekranit

Të sfidosh mentalitetet. Të jesh ndryshe. Në modë dhe i kuruar. Ky është mashkulli i ri, modern, i cili në kohët e sotme nuk e ka për turp të kujdeset për veten njëlloj si femrat. Ky term ka hyrë në Europë dhe më vonë kudo në botë që nga vitet 1994, ndërkohë që në Shqipëri është një term i ri dhe ende i panjohur, madje edhe lehtësisht i keqkuptueshëm.

Termi metroseksual, është në fakt një miksim i mashkullit heteroseksual dhe mashkullit metropolitan(i cili jeton në metropol, qendra urbane dhe në kulturën kapitaliste). Ky mashkull i ri, nëse do të mund të quhet i tillë, me anë të jetës që bën përforcon idenë e të qenit një burrë i dëshirueshëm, shumë i kujdesshëm dhe tmerrësisht tërheqës për femrat.

Duhet të theksojmë se metroseksualët nuk duhet të ngatërrohen absolutisht me homoseksualët, pasi vetë termi e shpjegon mjaft qartë, metroseksual = heteroseksualë + metropol. Pra, mashkulli heteroseksual, që jeton në një kulturë kapitaliste do të ishte shpjegimi më i duhur për këtë term të ri për shumë lexues, të cilët ndoshta nuk e kanë hasur më parë si term.

Thursday, 28 January 2010

Flash News 28 Janar 2010

Alba Vip Flash News
Alba Vip Flash News, 28 Janar 2010

Labinot Tahiri LABI ndihmon Shkodren
Kengetari i muzikes popullore dhe te muzikes “tallava” Labinot Tahiri – Labi ka thene keto dite se eshte duke mbajtur disa koncerte bamiresie per te ndihmuar qytetin e Shkodres, i cili perjetoj nje permbyetje te madhe para dy javeve. Megjithate, disa nga kritiket thone se kjo eshte edhe nje metode e mire qe disa kengetare te promovohen ne media. Megjithate, motivi ishte i mire. Koncerte per motive te ketilla Labi ka mbajtur ne Gjakove, Gjilan, Ferizaj dhe Kastriot. /gazeta express/

Hysni Klinaku, koncert solistik me veprat e kompozitoreve shqiptare
Hysni Klinaku me 1 shkurt ne Sallen e Kuqe te Pallatit te Rinise ne Prishtine do te mbaje koncert solistik me vepra te kompozitoreve shqiptare. Koncerti do te filloje ne oren 20:00 dhe do te jete i hapur per publikun pa bileta. Klinaku do te jete i shoqeruar ne piano nga Misbah Kacamaku. Ne koncert do te interpretohen 14 kenge te kompozitoreve shqiptare, si: Cesk Zadeja, Rauf Dhomi, Vangjel Nova, Limon Dizdari, Mandi Mengjiqi, Mark Kacinari etj. Publiku, qe do te jete i pranishem, do te kete mundesi qe ne kete koncert ta marre nje CD, sepse te gjitha keto kenge jane incizuar ne nje CD. /kosova sot/

Arjon Muca i BB2: “Enderroj te behem show man”
Arjon Muca drejt fames dhe suksesit. I cilesuar si nje nder djemte me te vecante te BB2, per stilin, edukaten, zgjuarsine dhe elegancen, ai ka fituar besim e autoreve qe te jete njeri prej prezantuesve te programit “Nje kenge per ty”. Pune qe Arjoni po e ben me seriozitet dhe perkushtim. Arjon Muca, 24 vjec, po provon eksperiencen e pare televizive si prezantues. Deshira e tij eshte te behet show man dhe eshte i vendosur t’ia arrij kesaj. /shqip/

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Labinot Tahiri LABI helps Shkodra
Popular music singer and music "tallava" Labinot Tahiri - Labi said these days that is holding several charity concerts to help the city of Shkodra, who experience a great permbyetje two weeks. However, some critics say that this is also a good method that some singer promoted in the media. However, the motive was good. Concerts for such reasons Google has held in Djakovica, Gjilan, Ferizaj and Kastriot.

Hysni Klinaku, concert works of composers solistik Albanian
Hysni Klinaku February 1 red room Palace of Youth in Pristina will keep solistik concert with works of Albanian composers. The concert will start at 20:00 and will be open to the public without tickets. Klinaku will be accompanied on piano by Misbah Kacamaku. The concert will be interpreted 14 songs Albanian composers, such as Česká Zadeja Rauf Dhomi, Vangjel Nova, Lemon Dizdari, Mandi Mengjiqi, Mark Kacinari others. The public, who will be present, will be able to take this concert to a CD, because all these songs are recorded on a CD.

Arjon Muca of BB2: "dream to become a man show"
Arjon Muca towards fame and success. Described as one of the most special boys BB2, for style, edukaten, wisdom and elegance, he has the trust of authors to be one of prezantuesve program "A song for you. Working that makes Arjoni is seriously and dedication. Arjon Muca, 24 years old, trying first experience as a television presenter. His wish is to show man and is determined to achieve this.
]]

Monday, 15 June 2009

Arjon Muca i BB Le Italine, Kthehet Perfundimisht ne Tirane!

Arjon Muca Big Brother Albania 2
/photo panorama/

ARJON MUCA: Ju rrefej takimin me Roselen ne Itali

Mbasi i jep lamtumiren ish te fejuares dhe Italise, vendos te studioje per ekonomik dhe synon boten e televizionit ne Shqiperi

I ka vene kapak jetes ne Itali, dhe eshte rikthyer perfundimisht ne Tirane. Projektet per t’i hyre botes se televizionit dhe studimet qe do nise per ekonomi te ish-banorit te BB2, Arjon Muca. Tregon te gjitha planet qe ka bere per jeten e tij pas daljes nga shtepia e famshme

Arjon u fute ne “Big Brother 2” me eksperiencen e nje jete ndryshe qe kishe bere ne Itali. E ke ndare mendjen se ku do jetosh tani e tutje?
Italia me dha shume gjera te vogla ne jeten time, nje jete normale. Ndaj para pak ditesh jam kthyer perfundimisht pasi shkeputa gjithcka ne lidhje me punen dhe jeten time atje. Ne fakt deshira ime per te hyre ne “Big Brother 2”, kishte te bente me vendimin qe do merrja me pas per te zgjedhur Shqiperine. U ktheva ne tetorin e kaluar ketu per pune, dhe qe nga ajo kohe dhe deri tani punet qe kisha lene atje i zgjidhja me telefon, dhe me e-mail. Me ka ndihmuar shume ish-e dashura italiane, me te cilen bera dhe biseden e fundit nga afer per lidhjen tone. Ia thashe ne sy qe tashme kishte marre fund ajo lidhje.

U takove me ish te dashuren italiane, si reagoi ajo?
Dashuria eshte dicka qe ta kuptosh, duhet ta provosh dhe ta jetosh. Ajo eshte estetiste me profesion dhe ne momentin qe une e pashe qe qellimet e saj per te realizuar jeten ishin te ndryshme nga te miat, vendosa te shohim me mire secili punen e tij. Reagoi qete sepse ishte nje ndarje me mirekuptim. E kishim ndjere te dy qe lidhja nuk po funksiononte me. Por me tha dicka shume te bukur e qe nuk do ta harroj: “Pavaresisht cfare ndodhi, ashtu sic une nuk te ndaloj dot te mos me dashurosh, ashtu dhe ti nuk me ndalon dot te te dashuroj”. Gjithsesi tani kemi mbetur miq te mire, flasim shpesh ne telefon dhe informohemi se si na shkojne punet.

Kthehemi ne Tirane dhe tek Anjeza, banorja tjeter e “BB2”. Po kete lidhje si do e komentoje?
Me Anjezen ishte nje pelqim i dyanshem, qe u konsolidua brenda shtepise edhe per faktin se aty te gjithe banoret e shihnin njeri-tjetrin si armiq. Kur ke nje person afer sic ishte Anjeza per mua, apo une per Anjezen, te behet edhe me i afert sidomos ne realitetin qe provon brenda asaj shtepie. Nuk mund te flitet per dashuri ne kete rast. “Dashuri” eshte fjale shume e madhe.

Tashme ja ku je Arjon, pa dy ish te dashurat dhe larg Italise. Cila eshte plani yt per jeten?
Ambicia ime eshte t’i hyj botes se televizionit, dhe per kete kam filluar pergatitjet qe tani. Kam nisur kurse aktrimi e vallezimi per te qene sa me i kompletuar si nje “showman”, ate qe synoj te arrij nepermjet ekranit. Me pelqen bota e showbiz-it dhe kam shume deshire te vlej ne kete fushe.

Behet fjale per projekt konkret?
Ende nuk behet fjale per nje projekt konkret, por ideja eshte per prezantimin e nje emisioni per te rinj ne “Top Channel”. Gjithcka do te vendoset ne sezonin e ri televiziv qe rinis ne vjeshte.

Edhe studimet do i ndjekesh per arte?
Ideja ishte te vazhdoja studimet ne Akademine e Arteve te Bukura, por pas konsultimeve me familjen dhe miqte e mi vendosem qe me mire ishte te vazhdoja nje dege ekonomiku, pasi vlen me shume ne kete kohe. Ndaj kete vit do filloj studimet ne nje universitet privat.

Tashme nuk je si me pare, si po e perdor kete fame qe ke marre nga BB2?
Nuk me pelqen ta keqperdor kete “pseudofame”. Nuk e quaj veten VIP me famen qe kam marre nga ky reality show pasi tani thjesht njihem nga shume persona. Por do perpiqem te jem i afte te behem VIP me vone.

Cfare ke parasysh kur thua “Do behem VIP”?
Per t’i pergjigjur kesaj pyetjeje po kujtoj keshillen qe me dha nje mik para disa ditesh. Ai me tha: “Mos u bej kurre aksesor ne jete, perpiqu te marresh dicka nga te gjithe personat qe njeh”.

Aktualisht me cfare po merresh tjeter?
Jam duke punuar per pergatitjet e javes se modes, bashke me mamin Jona Muca (stiliste), ku dizajner jam une dhe morta ime Frensis. Shpresojme te realizojme dicka te vecante. Po punojme per te prezantuar ne vjeshte “mashkullin elegant, qe do te na perfaqesoje dhe qe nuk do te jete mashkulli i standardizuar. Jam nisur nga fakti qe veshjet qe kam veshur vete jane pelqyer nga miqte dhe koleget. Ne kete sfilate do te dalim me logon A.M/J.M dhe kam shume deshire te thyej tabune e kepuces se zeze.

Ti vete do te sfilosh ne kete jave mode?
Po nisur nga fakti qe kam nje eksperience sfilimi dhe me te huaj, patjeter qe do sfiloj edhe ketu.

Arjon ti je nje djale me kembe ne toke, apo qe shpesh rrembehesh nga pasioni?
Po jam nje tip me kembe ne toke, di cfare dua dhe cfare mund te arrij. Synimi im paresor eshte te ndihem i realizuar ne jeten time. Ajo qe kerkoj eshte qe nje dite njerezit kur te me takojne te me thone “Bravo!”.

Gjendja jote sentimentale cila eshte tani, ndonje dashuri e re ne horizont?
Jo nuk kam, por kur ta kem do t’jua them. /klotilda harka/panorama/13.06.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

ARJON Muca
I tell you about meeting with Rosela in Italy

After granting leave to the former Italian fejuares and decides to study economic and aims for world of television in Albania

The cap is put life in Italy, and is finally returned to Tirana. Projects for access to the world that studies television and will leave for the economy of the former inhabitant of BB2, Arjon Muca. Shows all the plans he has for his life after coming home from the famous

Arjon was introduced in "Big Brother 2" with the experience of a life that otherwise have done in Italy. The divided mind of where you will live now?
Italy gave much to small in my life, a normal life. So few days before I finally returned after secession everything related to my work and life there. In fact, my desire to enter the "Big Brother 2," had anything to do with the decision that will deal with the following buttons to select Albania. U back in last October to work here, and since that time and so far the work had left there the resolution by telephone and e-mail. With the help of many former Italian girlfriend, which made conversation and the last of our close connection to. It told us that already had their eyes out about it.

He met with former Italian girlfriend, as she reacted?
Love is something that you understand, you must test and live. It is estetiste by profession and when that I saw that its goals to achieve the life were different from mine, I decided to look better each of his work. Reacted calmly because it was a division with understanding. And we both felt that the connection is not functioning. But said something very beautiful and you will not forget: "Despite what happened, as I did not stop with the dot not dashurosh, and you do not dot the banning of love." However now we have remained good friends, often talking on the phone and how informohemi us going.

Back in Tirana and Anjeza, other residents of "BB2". But this will comment about how?
With Anjezen was a mutual consent, which was within konsolidua Station to the fact that there all the residents saw each other as enemies. When you close a person was as Anjeza for me, or I Anjezen, become even closer to the reality that proves especially within the home. Can not speak for love in this case. "Love" is very large.

Now is where you Arjon without two former loved and Italy away. What is your plan for life?
My ambition is to enter the television world, and for this I have begun preparations now. I started dancing while the aktrimi to be as complete as a "showman", what they aim to reach through the screen. Am with the world of showbiz and it's like to have more value in this field.

It is about the concrete project?
Still not be a viable project, but the idea is for the presentation of a show for the new "Top Channel". All will be located in the new television season resumes in the autumn.

Even studies will follow for the arts?
The idea was to continue studies at the Academy of Fine Arts, but after consultation with family and friends to sit with my best was a branch of economics go, as is more at this time. So this year will begin studies at a private university.

Now you do not like the first, as we use this fame that you receive from BB2?
I am not to pull this "pseudofame. Not call themselves with celebrity VIP I got from this reality show just look after now by many people. But will try to be able to get VIP later.

What you have in mind when it "will become a VIP?
To remind responded to this question is that the advice given by a friend a few days. He said: "Do not ever do in life accessories, perpiqu receive something from all persons who know."

Currently with what else is?
I am working to prepare the week modes, together with midwife Jona Muca (stiliste), dizajner where I am and my Frensis morte. We hope to accomplish something special. Are working to introduce in the autumn "elegant male, that would represent us and they will not be standardized male. I started from the fact that I am wearing clothes that are favored by friends and colleagues. In this sfilate logo will come up with AM / JM and I have more desire to shatter tabune of kepuces than black.

You will own this week sfilosh mode?
But starting from the fact that I experience a sfilimi and foreign, will definitely sfiloj even here.

Arjon you're a boy down to earth, or often rrembehesh of passion?
Yes I am a down to earth type, know what I want and what you can get. My primary goal is realized I feel in my life. It is the request that one day when the people meet to say the "Bravo!".

Your sentimental situation which is now a new love in the horizon?
No no, but when will I have to say.
]]

Wednesday, 6 May 2009

Arjoni: Anjezen e Pelqej por Nuk e Dashuroj!

Arjoni Anjeza Big Brother Albania 2
/photo top channel/

Arjoni: Anjezen e pelqej, por nuk e dashuroj

Cifti i veteshpallur ne "Big Brother", Arjon -Anjeza, nuk jane tamam te tille. Kjo gje u vu re edhe gjate qendrimit te Arjonit brenda shtepise, pasi asgje nuk ndodhi me ta... Mjaftuan ca perkedhelje dhe nje puthje ne buze per t'u perfolur me tej per nje dashuri te madhe, por ja qe nuk eshte keshtu.

I kontaktuar nga Sh2-shi, Arjoni ka pohuar diten e djeshme, se Anjezen e pelqen, por nuk e dashuron. Kete gje e ka diskutuar dhe me vajzen qe tashme ndodhet brenda ne shtepi. "Te dy e kemi pranuar kete fakt", - thote ai. Ajo qe lindi mes nesh ne ambiente e shtepise ishte nje ndjenje reciproke nga te dy, por eshte shume heret per ta quajtur dashuri.

Djali, qe gjate qendrimit te tij ne Big Brother ka rene ne sy per pamjen shume terheqese dhe, vec kesaj, edhe per nje xhentilese me femrat, aq sa per t'u pasur zili, eshte treguar i sinqerte gjate gjithe kohes. Anjeza nuk ka qene e pare qe ka preferuar shoqerine e Arjonit, para saj ishte Zhuljeta e me pas Mesida. Per asnje nga keto ai nuk ka pohuar se i ka dashur, megjithese ka ndare nje shtrat me to, dhe kjo vetem ne menyre miqesore. Eshte karakterizuar per natyren e tij te permbajtur, sidomos me femrat, duke nxjerre konkluzione te qarta per nje marredhenie.

Arjoni ka pohuar se, "nuk mjaftojne dy jave per te lindur nje dashuri mes dy njerezve. Nje lidhje, per t'u quajtur e konsoliduar, duhet te kaloje ne disa filtra njerezore, qe vetem ambienti i jashtem mund te t'i jape". Nga ana tjeter, djaloshit simpatik nuk i ka munguar suksesi me femrat dhe fama ne kete reality show ia ka shtuar me shume kerkesat. Duket se kete pjesemarrje Arjoni do ta perdore si nje trampoline per t'i hyre botes se modes, spektaklit, dhe jo vetem. Ndersa lidhja me Anjezen ka shume rezerva. Do te jete koha qe do t'i tregoje, jo vetem ketij cifti, por edhe publikut, se si do te shkoje lidhja e tyre. /shekulli/06.05.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: arion muqa muqaj muca mucaj anjeza
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Arjoni: Anjeza I like but I don't love

Couple of selfproclaimed in "Big Brother", Arjon-Anjeza, are not exactly so. It was also during the new Arjonit within the home, as nothing happened to them ... Mjaftuan some necking and a kiss in the lips to be further perfolur for a great love, but it is not so.

I contacted the Sh2-rain, Arjoni has confirmed yesterday that the Anjezen am, but not loves. This is discussed and the daughter who is already inside the house. "Both have accepted this fact," - he says. She was born between us in environments Station was a reciprocal feeling from both, but it is too early for them called love.

The boy, who during his stay in Big Brother has fallen in the eyes look more attractive and, addition, even for a courtesy with women, rich enough to envy, is shown sincere at all times. Anjeza has not been the first who has preferred the society Arjonit, before it was Zhuljeta and after Mesida. For any of these he has not claimed that it had, nonetheless has a separate bed with them, and this only in a friendly fashion. It characterized the nature of his contained, especially with women, and draw conclusions for a clear relationship.

Arjoni has claimed that "not enough two weeks to birth a love between two people. A connection, called to be consolidated, it should pass in some human filters, which only the external environment can give" . On the other hand, not charming Djaloshi has lacked success with women and fame in this reality show has added more demands. It seems that this participation will Arjoni used as a springboard for the world to access modes, spektaklit, and not only. While the connection Anjezen has many reservations. Will be the time that would indicate not only the couple but also the public, it will go their connection.
]]

Saturday, 25 April 2009

Big Brother Albania 2: ARJON MUCA ELIMINOHET!

BIG BROTHER ALBANIA 2, NATA E DYMBEDHJETE (12), SPEKTAKLI

ARJON MUCA ELIMINOHET!
E pabesueshme! 100% Manipulim por mund te kete kuptim pasi Anjeza eshte ne televotimin e dyte per eliminimin e dyfishte.

Me eliminimin e Arjonit, ne pyetjen se A KA MANIPULIM ME VOTA NE BIG BROTHER, mund te themi definitivisht se PO! As opinionistet nuk dinin cka te thonin per kete eliminim. Por, mos u zhgenjeni se kjo nuk do te thote qe spektakli do jete me i zbehte. Mund te thuhet qe Vellai i Madh bene manipulime (BEN LOJE!) kur mendon se nje zgjidhje tjeter do jap me shume spektakel!

p.s. as mos harxho mund te me bindesh se ky eliminim nuk eshte i manipuluar!
p.p.s. Anjeza nuk u eliminua, keshtu do te kete rast te testohet lidhja e saj me Arjonin se a ishte e vertete. A do ta pres Arjoni Anjezen?

Arjon Muca
/photo top channel/

Big Brother ka kominikuar se publiku ka vendosur qe (me 38% te votave) banori qe duhet te le menjehere shtepine, duke humbur perfundimisht mundesine per te fituar 70,000 euro eshte ARJON MUCA!
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: arion muqa muqaj mucaj
- - - - - - - - - - - - - - - -
p.s. Si u votua ne AlbaVipNews.blogspot.com

JUNA 1225 (54%)
ARI 561 (24%)
QETSORI 249 (11%)
ARJONI 228 (10%)

TOTAL VOTA: 2263
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

]]

Wednesday, 22 April 2009

Arjoni i Big Brother Feston Ditelindjen!

Arjon Muca dhe Anjeza
/photo top channel/


Arjoni feston ditelindjen brenda Big Brotherit

U ka rene shorti qe disa prej banoreve te Big Brother-it te festojne diten e tyre te lindjes si asnjehere tjeter. Kete here ka qene radha e Arjonit, i cili ka festuar 24-vjetorin me te vecante te jetes se tij. E ka pranuar shpeshhere gjate bisedave qe nuk eshte tipi i surprizave dhe nuk para i ka qejf ato, por kete here ka rene pre e nje surprize te kendshme. Mengjesi i dites se djeshme ka bere qe banoret te impenjohen per t'ia bere diten sa me te bukur Arjonit. Banoret e kane pritur ate te fshehur jashte shtepise, ku Qetsori i kishte pergatitur edhe nje kend romantik, te sajuar me jasteke dhe vazo lulesh. Aty e priste edhe dhurata e tij, Anjeza, qe banoret e kishin mbuluar "qe te mos dukej". Ata e uruan te gjithe me radhe, duke e puthur e perqafuar dhe i kenduan edhe kengen e datelindjes. Ai i ka falenderuar banoret per mendimin dhe impenjimin. "Une nuk i kam qejf surprizat, - ka thene Arjoni, - por kjo ishte shume e bukur!". Gjithe kjo nuk ka mbaruar me kaq, banoret jane organizuar duke e vazhduar kete festim me nje shaka te pergatitur per Arjonin. Anjeza, Adelajda dhe Bjordi kane shfrytezuar momentin kur ai ka ikur dhe, ndersa Anjeza dhe Adela ruanin kthimin e tij, Bjordi eshte futur nen jorgan, ne kendin romantik, qe Qetsori kishte pergatitur per ciftin, ne menyre qe Arjoni ta kujtonte si Anjeza, per te pare sesi do te reagonte. Por, Arjoni i ka qendruar lojes dhe eshte futur edhe ai nen jorgan, duke bere sikur e perqafonte. Vajzat kane qeshur me te madhe.

Por dita nuk ka vazhduar ashtu si ka filluar. Adi, si kryefamiljari i shtepise, u ka thene banoreve qe te fillojne me pastrimin e shtepise. Adela dhe Moza pastrojne dhomen e gjumit. Ato bisedojne ende per Junen dhe mendojne se ajo duhet te pastroje pluhurat e shtepise. Moza eshte dakord, por nuk merr guximin qe te shkoje e t'ia thote. Ndersa Adela shprehet se do t'ia thote ajo, sepse Juna nuk ben asgje ne shtepi. Ato vazhdojne te komentojne sjelljen e Junes. Kur vjen Eltoni ne dhome, u thote se Juna po merret me pastrimin e kuzhines. Adela, e zhgenjyer, thote se nuk u doli gje kesaj here. /entela resuli/shekulli/22.04.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: arion muca mucaj muqa muqaj arjon
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Arjoni celebrates birthday inside Big Brother

The lottery was dropped some inhabitants of Big Brother's day to celebrate their birth as never else. This time was the turn Arjonit, who has celebrated 24-anniversary with a special of his life. Has often during conversations that is not the type of surprises and not before they have humor, but this time the loot dropped a pleasant surprise. Breakfast of yesterday has impenjohen for residents to become more beautiful as the day Arjonit. Residents have expected him to run outdoors, where Qetsori has prepared a romantic angle, with the mythical and cushion plant pot. It's expected the gift of his Anjeza, residents had covered "seemed not to." They congratulated all the time, the kiss and the embrace of the song chanted datelindjes. He is thanking residents for opinion and impenjimin. "I do not binge, I surprise, - has said Arjoni - but it was very beautiful." All this has not finished so, residents have been organized by the celebration continued with a joke prepared for Arjonin. Anjeza, Adelajda and Bjordi have used when he escaped and, while Adel Anjeza and maintain his return, Bjordi is inserted under the quilt, in the romantic corner, which was prepared for Qetsori couple, in order to remind Arjoni as Anjeza for first how to react. But staying Arjoni has entered the game and he is under the quilt, making the perqafonte like. Girls have a great laugh with.

But the day has not continued as started. Aad, as head of the house, residents were told to start with cleaning the house. Adel Moza and clean room sleeping. They still talk to June and think that it should clear powders Station. Moza is agreed, but does not take courage to go to the mean. While Adel says she will say, because nothing makes Juna not at home. They continue to comment on the behavior of Junes. When we come Eltoni room was Juna says is busy cleaning the kitchen. Adel, frustrated, says that was not which came this time.
]]

Saturday, 18 April 2009

Big Brother Albania 2: Ari, Arjoni, Juna dhe Qetsori te Nominuar!

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 71, NATA E NJEMBEDHJETE (11), SPEKTAKLI, TE NOMINUARIT

Big Brother Albania 2 Te Nominuarit 10

Te nominuarit:

ARJAN BAKALLI
ARJON MUCA
JUNIDA KULE
QETSOR FERUNAJ

Nga te gjithe rrjetet e telefonise celulare ne Shqiperi e Kosove

Per te VOTUAR Arjanin, dergoni: BB ARJAN ne 15191
Per te VOTUAR Arjonin, dergoni: BB ARJON ne 15191
Per te VOTUAR Junen, dergoni: BB JUNA ne 15191
Per te VOTUAR Qetsorin, dergoni: BB QETSOR ne 15191

Nga Shqiperia, mesazhi kushton 100 leke + TVSH. Nga Kosova, 80 cent + TVSH.

KUSH NOMINOI KE?

QETSORI: ADI, ELTONI
ARJONI: ADI, ARI
BJORDI: QETSORI, ARJONI
ARI: ARJONI, JUNA
ELTONI: ADELA, ARI
MIMOZA: JUNA, ARJONI
ADI: QETSORI, ARJONI
JUNA: QETSORI, ADELA
ANJEZA: MIMOZA, ARI
ADELA: JUNA, ARJONI

RENDITJA PERFUNDIMTARE

ARJONI (5)
ARI(3)
JUNA (3)
QETSORI (3)
ADELA (2)
ADI (2)
ELTONI (1)
MIMOZA (1)

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

]]

Big Brother Albania 2: Surprize Per Ciftin e "Big Brother"

Arjoni dhe Anjeza Big Brother Albania 2
/photo top channel/

Surprize per ciftin e “Big Brother”
18/04/09 21:43

Gjate spektaklit “Big Brother” kishte pergatitur nje surprize per dy nga banoret por , kjo surprize i perfshiu te gjithe banoret. Ato kane mundur te ndjekin nje film te shkurter “Arjoni me Anjezen”. Lidhja e tyre eshte ndjekur me shume vemendje nga publiku ,por jo vetem. Motra e Anjezes ka dashur te flase me Arjonin. Ajo e ka pyetur nese ndjenja eshte e vertete, apo eshte thjesht per spektakel. Ai ka deklaruar qe ndjenja qe ka ai per Anjezen eshte e vertete. Ajo i ka shprehur mbeshtetjen per lidhjen e tyre. Anjeza eshte emocionuar shume kur ka pare nga monitori takimin e Arjonit me te motren. Nje tjeter person qe ka dashur te flase per lidhjen e tyre ishte dhe motra e Arjonit e cila i ka dhene mbeshtetjen. Arjoni eshte perlotur nderkohe qe ka pare takimin e Anjezes me te motren.

Anjeza dhe Arjoni Anjeza dhe Arjoni Arjoni dh e Anjeza Arjoni dhe Anjeza

- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: arion muca muqaj mucaj
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Surprise for the couple of "Big Brother"
18/04/09 21:43

During spektaklit "Big Brother" had prepared a surprise for two of the residents, but it included a surprise of all residents. They could follow a short film "Arjoni with Anjezen. Linking them is followed more attention from the public, but not only. Anjezes sister wanted to talk to Arjonin. She asked if the feeling is true, or is just for spektakel. He stated that he has feelings for Anjezen is true. She has voiced support for their relationship. Anjeza is very emocionuar when the monitor is first meeting with Arjonit sister. Another person wanted to talk about their connection was and sister Arjonit which provided support. Arjoni is tearful while the first meeting of the sister Anjezes.
]]

Saturday, 11 April 2009

Big Brother Albania 2: Adela, Aida, Arjoni dhe Qetsori Te Nominuar!

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 64, NATA E DHJETE (10), SPEKTAKLI, TE NOMINUARIT

Big Brother Albania 2 Java 9 Te Nominuarit

Te Nominuarit:

ADELAJDA XHAMANI
AIDA TROKA
ARJON MUCA
QETSOR FERUNAJ

Nga te gjithe rrjetet e telefonise celulare ne Shqiperi e Kosove

Per te VOTUAR Adelajden, dergoni: BB ADELAJDA ne 15191
Per te VOTUAR Aiden, dergoni: BB AIDA ne 15191
Per te VOTUAR Arjonin, dergoni: BB ARJON ne 15191
Per te VOTUAR Qetsorin, dergoni: BB QETSOR ne 15191

KUSH KE NOMINOI (Sipas radhes se paraqitjes)

QETSORI: ARJANI, TONI
ADELA: AIDA, JUNA
ARI: QETSORI, ARJONI
MIMOZA: ARJONI, ANJEZA
TONI: QETSORI, ADELA
ANJEZA: MIMOZA, AIDA
AIDA: ADELA, BJORDI
JUNA: QETSORI, ADELA
BJORDI: AIDA, ARJONI
ARJONI: ADI, JUNA
ADI: ARJONI, QETSORI

Renditja finale

Arjoni (4)
Qetsori (4)
Adela (3)
Aida (3)
Juna (2)
Adi (1)
Anjeza (1)
Ari (1)
Bjordi (1)
Mimoza (1)
Toni (1)

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

]]

Big Brother Albania 2: Arjoni dhe Anjeza Puthen!

BIG BROTHER ALBANIA 2

Arjoni dhe AnjezaArjoni dhe Anjeza puthen
11/04/09 11:11

Arjoni dhe Anjeza nuk kane fjetur bashke si zakonisht. Pasi ngrihet, Arjoni shkon afer Anjezes. Ata qendrojne bashke ne krevat duke perkedhelur njeri-tjetrin gjate gjithe kohes. Ne nje moment, Arjoni e puth Anjezen ne buze. Ata vazhdojne te qendrojne ende shtrire dhe me pas puthen serish.
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: arjon muca muqa muqaj mucaj arion anjeza
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Arjoni and Anjeza kiss
11/04/09 11:11

Arjoni and Anjeza have not slept together as usual. Once established, Arjoni goes near Anjezes. They stay together in the bed caressing each other at all times. At one point, Arjoni kisses Anjezen in lips. They continue to stay still and then extended again kiss.
]]

Saturday, 28 March 2009

A Do Te Ndodh Cifti Arjoni + Moza?

Arjoni Mimoza Big Brother Albania 2
/photo panorama/

Fansat tifo per ciftin Mimoza - Arjon

Te gjihe ata qe ndjekin “Big Brother” jane te mendimit se mbase ka ardhur momenti te shohim me shume spektakel. Kete jave qe Mimoza eshte ne nominim , kuptoi se duhet te jape shume me teper brenda asaj shtepie nga c’kishte bere deri tani. Te jesh e bukur dhe te refuzosh meshkujt , mesa duket nuk mjafton. Mimoza e cila qe ne fillim tregoi qe jo vetem nuk e pelqen Arjonin por disa here edhe e ka nominuar me pretekstin se “ai do te dije shume rreth jetes time”. Kete jave Mimoza jo vetem qe nuk ka shfaqur shenja refuzimi dhe antipatie ndaj Arjonit, por ka qendruar ne lojen e tij. Arjoni ka thene se me Mozen do fejohej menjehere pasi e pelqen. Mesa duket Arjoni nuk deshiron qe Mimoza te dale, madje edhe vete ai ka thene se kete jave duhet te dale Lirita, dhe me zgjuarsine e tij po mundohet qe Mimon ta ingranoje ne loje, me nje fjale po e ndihmon. Te shohim nese do ia dale pasi Mimoza eshte nje nga pretendentet kryesore per te dale sipas votimeve online te fansave. /panorama/28.03.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: arion muca muqa arjon mimo moza mimoza krasniqi
- - - - - - - - - - - - - - - -
p.s. Si duket Moza eshte duke shkuar ne "krejt apo asgje", por me sa duket pak me vonese. Nese shpeton kete te shtunde, mund te ndodh qe Moza te jep dicka ne kete drejtim, sa per te zgjuar kurreshtjen e fansave dhe per te bere loje. Mesiguri, do kete puthje por jo me shume, ma merr mendja! Mos te harrojme Polin ne kete trekendsh!/teni/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Fans cheer for Mimoza - Arjon couple

All those who follow the "Big Brother" are of the opinion that perhaps the time has come to see more spektakel. Mimoza this week that the nomination is, realized that it must provide much more within the home from what she's made so far. To be beautiful and to refuse men, it looks like not enough. Mimoza which showed that in the beginning that not only am not here Arjonin but some also has nominated the pretext that "he wants to know more about my life." Mimoza this week not only has not shown signs of rejection and dislike towards Arjonit, but remained in his game. Arjoni has said it will fejohej with Moze once the am. Apparent Arjoni wants Mimoza not be brought, even he himself has said this week must be brought freedoms, and zgjuarsine his Mimon who is trying to gear the game, with a word of helping. See if it will be brought after Mimoza is one of the main contenders for release by the fans voting online.
]]

Big Brother Albania 2: Arjoni "Moza Me Jep Nje Shans!"

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 50

Arjoni Moza Big Brother Albania 2Arjoni: “Moza me jep nje shans”
28/03/09 01:35

Arjoni pyet Mozen se si ndjehet per faktin qe eshte ne nominim. Ajo i tregon se ka pershtypjen se do dale dhe kjo e ka merzitur pak. Ai e pyet serish se cilet persona rrezikojne sipas mendimit te saj, por ajo nuk preferon te tregoje duke i mbajtur vetem per vete ato mendime. Arjoni insiston, por Moza i thote se veten e sheh mjaft te rrezikuar. Arjoni merzitet nga keto fjale dhe i thote se nese ajo del, ai nuk do kete me ke te rrije. “Shtepia nuk do kete me lule” thote ai. Ai shton se do t’i beje nje kerkese Arbanes duke i thene: “Duhet ta lini Mozen ne shtepi se e kam te vogel”. Arjoni i kerkon mozes se nese nuk del, t’i jape nje shans atij.
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: arion arjon muca muqa muqaj mimo moza krasniqi mimoza
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Arjoni: "Moza give me a chance"
28/03/09 01:35

Moze Arjoni ask how to feel is the fact that nomination. It shows that there is the impression that would have brought this little bored. He asks again that the people who risk its opinion, but she prefers not show while keeping them only for those opinions. Arjoni insists, but Moza says sees itself very endangered. Arjoni bored by these words and says if she del, he would not have to stay with you. "This House will not flowery" he says. He adds that he will make a request Arbanes saying: "Should I leave Moze at home that have small". Arjoni requires that if not mozes del, give him a chance.
]]

Saturday, 14 March 2009

Big Brother Albania 2: Aida, Arjoni, Mesida dhe Qetsori Te Nominuar!

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 36, TE NOMINUARIT NGA JAVA 5

Big Brother Albania 2 Nominimi 5

AIDA TROKA
ARJON MUCA
MESIDA LLESHI
QETSORI FERUNAJ

Nga te gjithe rrjetet e telefonise celulare ne Shqiperi e Kosove

Per te VOTUAR Aiden, dergoni: BB AIDA ne 15191
Per te VOTUAR Arjonin, dergoni: BB ARJON ne 15191
Per te VOTUAR Mesiden, dergoni: BB MESIDA ne 15191
Per te VOTUAR Qetsorin, dergoni: BB QETSOR ne 15191
- - - - - - - - - - - - - - - -
P.S. Kete jave Adi kishte imunitet si kryefamiljar i ri!
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Thursday, 5 March 2009

Big Brother Albania 2: Arjoni Tregon Per Veten!

BIG BROTHER ALBANIA 2

Arjoni Big Brother Albania 2Arjoni tregon per veten
05/03/09 01:00

“Une jam nga Vlora,- ka thene Arjoni, - dhe prinderit e mi jane larguar ne 1990-n nga Shqiperia. Ne Itali jemi shume mire, kemi nje jete dinjitoze.". Emigrant, sipas babait te tij, eshte dikush qe mendon qe nje dite do te kthehet andej nga ardhur, ne shtepine e tij. Arjoni vazhdon te tregoje se prinderit i jane kthyer qe para 4 vjetesh ne Shqiperi dhe nuk jane ndjere si emigrante ne vendin e tyre, me perjashtim ndoshta te fillimit. Ndersa ai, kur kishte ardhur ne Shqiperi, emigrant ishte ndjere vetem dy ditet e para, sepse me pas, e shihte veten si pjese te ketij komuniteti. Sipas tij, ata qe nuk kane emigruar ndonjehere, te paragjykojne e te shohin si emigrant. “Ne vendet e tjera jetohet shume mire, por ata qe duan te jetojne ne token e tyre, kthehen nje dite!”- ka perfunduar ai.
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: arion arjon muca muqa muqaj mucaj
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 28 February 2009

Big Brother Albania 2: Aida, Arjoni dhe Pavlini Te Nominuar!

Aida Arjoni Pavlini Big Brother Albania 2 Nominuar

BIG BROTHER ALBANIA 2, JAVA 3, TE NOMINUARIT

AIDA TROKA
ARJON MUCA
PAVLIN POLIA

Nga te gjithe rrjetet e telefonise celulare ne Shqiperi e Kosove

Per te VOTUAR Aiden, dergoni: BB AIDA ne 15191
Per te VOTUAR Arjonin, dergoni: BB ARJON ne 15191
Per te VOTUAR Pavlinin, dergoni: BB PAVLIN ne 15191

Nga Shqiperia, mesazhi kushton 100 leke + TVSH. Nga Kosova, 80 cent + TVSH.

Ndersa, ketu tek AlbaVipNews.blogspot.com per te shprehur opinionin tuaj, votoni ne sondazhin ne te djathte!
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: arioni muqa
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Big Brother Albania 2: Rrefehen te Nominuarit e Javes 2

BIG BROTHER ALBANIA 2, RREFEHEN AGONI, AIDA, ADELAJDA DHE ARJONI

Si te nominuarit nga java e trete, Agoni, Aida, Adela dhe Arjoni kane treguar ne dhomen e rrefimit, emocionet, tensionet dhe friken e tyre nga nominimi, si dhe kane dhene opinionet e tyre per te nominuarit e tjere.

PER AIDEN
AIDA: Per te fituar duhet dic te japesh. Dhe une di te jap. Kam shume per te dhene. Duhen njerez te forte, qe dijne te krijojne spektaklin dhe shoun.
ADELA: Aida ka disa defekte. Flet shume aty ku nuk i takon... Nuk do ta kisha nominuar deri ne momentin kur i shprehi Arbanes se po t'ishim jashte nuk do t'isha lodhur aq shume me mua. Me erdhi keq...
AGONI: Per Aiden, ja kam thene edhe asaj, reagon pak shpejte.
ARJONI: Aida konkurente e forte, e drejte, e zgjuar. Nuk besoj se do te dali!

PER AGONIN:
AGONI: Per karakterin tem, nuk kisha ndryshuar asgje. Une jam qishtu dhe qishtu jam edhe ne jete te perditshme. Ma merr mendja se kam hala cka me dhane!
ADELA: Agoni nuk me pelqen. Tipat si Agoni une nuk i kam afruar. Eshte banal ne te shprehur, eshte banal ne te vepruar!
AIDA: Jane shume te pakta konfliktet qe realisht Agoni ka kryer per te qene i nominuar. Ne ate karakter qe ai ka paraqitur ketu, nuk i pershtatet dhe mbi te gjitha, shume njerez qe jane rritur nen kufizime, nen paragjykime, nen tutele (presion), nuk e kuptojne... ai nuk eshte ai Agoni.
ARJONI: Agoni, nje shoumen, ne sensin qe per te ndejte ketu brenda, eshte kahil te beje cdo gje. Kete vlere i ka dhene. E komplimentoj, por besoj se do te dali!

PER ADELEN
ADELA: Une duhet te rri ne shtepi, sepse e ndjej se duhet te rri (qesh).
AGONI: Per te Adela... eshte person pak qe ka qene jo ?????, ka qene me e rezervuar ne disa raste. Jeta nuk eshte vec sfilate dhe mu duk bukur.
ARJONI: Adelajda, konkurent i forte. Me thjeshtesi dhe ndoshta pak, pak fare dinakeri. Nuk besoj se do te dali!
AIDA: Adelajda mund te bente loje me te mire. Por eshte e kushtezuar, duke pase parasysh ambientin ku eshte rrite, vendin ku eshte rrite.

PER ARJONIN
ARJONI: Jam i bindur 70% qe nuk do te dal. Dhe kjo shtepi pa mua s'do te kishte sens.
ADELA: Arjoni, mendoj se eshte djal shume inteligjent. Gjithmone e me shume bindem se ai nuk jep mendimet per te tjeret pa i njohur.
AGONI: Arjoni, per mua shume shume djal ok. Deri tash sa e kam pa, eshte i sinqerte dhe i mbron mendimet e veta qe eshte shume me rendesi.
AIDA: Arjoni ka nje bote te veten dhe mbron ate. Mos te harrojme qe Arjoni eshte rrite ne dy shtete... Arjoni njekohesisht eshte nje djal jo vetem i bukur!- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online