All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Arlind Kukaj. Show all posts
Showing posts with label Arlind Kukaj. Show all posts

Monday, 9 January 2012

Arlind Kukaj nje dite me fanellen Kuq e Zi

Stafi i Albania team ka Intervistuar nje nga talentet Shqiptar emri i te cilit spikat ne klubet si Boca Junior dhe Real Madrid, behet fjale per Arlind Kukaj

Arlind Kukaj 18 vjet lindur ne Madrid te Spanjes jeton ne Buenos Aires ne Argjentine. Arlindi eshte nje nder talentet qe premton shum ne te ardhmen, ai eshte spikatur nga akademia e Real Madrid B, por eshte huazuar ne ekipin e pare te Boca Juniorit nje nder te rinjt me premtues tek kjo skuader.

 Arlindi është sulmues dhe golat e tij të shënuar me U-17 të skuadrës mbretërore kanë bërë që ai të bie në sy të drejtuesve të klubit nga Amerika Latine. Edhe vetë Arlindi shprehet i entuziazmuar që do të bëjë karrierë në Argjentinë.

“Shpresoj që do të më jepet mundësia të luaj në këtë skuadër me ekipin e parë. Arlindi me Real Madrid B ka shënuar 32 gola në 47 ndeshje. Familja Kukaj është nga Korisha e Prizrenit, Arlindi ka deshire qe nje dite te luaj per kombetaren Shqiptare, ai ka marre ftesa nga reprezentacionet e Argjentines, Spanjes, Kosoves, si dhe ai i kombetares Shqiptare, ai thote se per momentin deshiron te kete nje pushim sa i perket kombetareve pasi i eshte perkushtuar klubit te tij Boca Junior, por qe vitin e ardhshem te filloj te luaj edhe per  kombetaren Shqiptare, sigurisht qe nese kombetarja do jete e interesuar per mua, shprehet Arlindi./AlbaniaTeam/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online