All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Armend Ramadani. Show all posts
Showing posts with label Armend Ramadani. Show all posts

Sunday, 3 March 2013

Fjolla provokon Shpatin dhe Armendin

Në ditëlindjen e 27-të të këngëtares Big Mama nuk kanë munguar edhe miqtë e saj më të mirë nga bota e artit dhe muzikës.

E nuk kishte si të mos ishte edhe njëra nga shoqet e saja më të mira, këngëtarja seksi, Fjolla Morina. Ja ku është në këtë foto që ne e zbuluam mes dy djemve simpatikë, këngëtarit Shpat Kasapi dhe stilistit Armend Ramadani, të cilët ndihen shumë komodë duke u provokuar pak nga bukuroshja Morina.

Por, çfarë po mendojnë tani të dashurat e dy djemve?/Maksim Gjokaj/

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Fjolla provokes slope and armendi

The 27th birthday of singer Big Mama have not missed even its best friends from the world of art and music. Was not like it was not even one of her best girlfriends, sexy singer, Maja Morina.

Monday, 24 September 2012

Shpat Kasapi, pa Aferditen ne mbremjen e stilistit

Ka qenë ditëlindja e tij e 30-të dhe puna e tij 10-vjeçare në “Art Motion” që stilisti i njohur, Armend Ramadani, ka vendosur ditë më parë që të mbledhë miqtë e tij nga bota e shou-bizit.

Mes shumë të ftuarve ne aty pamë edhe këngëtarin Shpat Kasapi dhe, si duket, pas tij për të bërë foton zyrtare nuk vinte Afërdita Dreshaj. Dhe, pyetja jonë kureshtare lind se ku është ajo?

Të na shkonte mendja se nuk janë më bashkë, këtë e hodhëm poshtë, por mësuam se ajo ishte në shtëpinë e saj të dytë, në Amerikë, ndërsa Shpatin e kishte lënë vetëm në këtë ndejë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Shpat Kasapi, saw Aferdita on the evening of designer

Saturday, 11 February 2012

Shen Valentini i djemve me te pashem shqiptare


Nuk e tregojnë dhuratën, ndërsa për ta dhurata më e madhe është vajza që e kanë përkrah, por sigurisht që mundohen të jenë sa më romantikë djemtë e pashëm të shou-bizit shqiptar, të cilët rrëfehen për 'Kosova Sot" se si do ta kalojnë dhe me kë 14 Shkurtin, Ditën e të Dashuruarve, megjithëse kishte ndonjë prej tyre që ende ishte i vetmuar.

Ermal Merdani-Mister Albania 2010:
-14 shkurti simbolizon ditën e të dashuruarve, dhe unë normalisht që si mashkull që jam e kam dhe unë të dashurën time, dhe për këtë ditë është normale që do t'i bëj dhuratë, por akoma se kam menduar se çfarë do t'i blej. Dhe është normale që do ia merrja dhuratën, nëse do më jepte, dhe nëse dhurata do të ishte vetëm një takim prapë, do të shkoja.

Saturday, 20 December 2008

Sulmohen Big Mama dhe Armend Ramadani!

Big Mama dhe Armend Ramadani
/photo public domain/

Sulmohen Big Mama dhe Armend Ramadani

Zedhensja e Sektorit te Puneve te Brendshme ne Shkup Liza Bendevska, ka konfirmuar per gazeten “Lajm” se kengetarja Big Mama dhe stilisti Armend Ramadani jane sulmuar dhe goditur te shtunen qe shkoi ne ambientet e diskotekes “Koloseum”. Ende nuk dihen arsyet e ketij incidenti,por mesojme se dyshja eshte atakuar papritmazi nga kater pese persona te cilet kane goditur Armendin me shqelma dhe grushte ne koke, ndersa Biggi ka pesuar lendime te lehta. Me pas Armendi eshte shoqeruar per ne spital, ndersa ka paditur sulmuesit ne polici per investigim. As policia as artistet nuk kane leshuar ndonje komunikate per shtyp ne lidhje me incidentin dhe emrat e atakuesve. /elbino/albaniac/gazeta lajm/19.12.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online