All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Armend Rexhepagiqi. Show all posts
Showing posts with label Armend Rexhepagiqi. Show all posts

Sunday, 11 March 2012

VIP-at metroseksuale, ja si kujdesen per veten meshkujt e ekranit

Të sfidosh mentalitetet. Të jesh ndryshe. Në modë dhe i kuruar. Ky është mashkulli i ri, modern, i cili në kohët e sotme nuk e ka për turp të kujdeset për veten njëlloj si femrat. Ky term ka hyrë në Europë dhe më vonë kudo në botë që nga vitet 1994, ndërkohë që në Shqipëri është një term i ri dhe ende i panjohur, madje edhe lehtësisht i keqkuptueshëm.

Termi metroseksual, është në fakt një miksim i mashkullit heteroseksual dhe mashkullit metropolitan(i cili jeton në metropol, qendra urbane dhe në kulturën kapitaliste). Ky mashkull i ri, nëse do të mund të quhet i tillë, me anë të jetës që bën përforcon idenë e të qenit një burrë i dëshirueshëm, shumë i kujdesshëm dhe tmerrësisht tërheqës për femrat.

Duhet të theksojmë se metroseksualët nuk duhet të ngatërrohen absolutisht me homoseksualët, pasi vetë termi e shpjegon mjaft qartë, metroseksual = heteroseksualë + metropol. Pra, mashkulli heteroseksual, që jeton në një kulturë kapitaliste do të ishte shpjegimi më i duhur për këtë term të ri për shumë lexues, të cilët ndoshta nuk e kanë hasur më parë si term.

Saturday, 31 December 2011

Yjet e estradës që ishin in&out


Viti 2011 shënoi ngritjen dhe rënien e shumë këngëtarëve tanë. Disa prej tyre arritën që të depërtojnë dukshëm në skenën muzikore, ku me këngët dhe videoklipet e tyre tërhoqën vëmendjen e shikuesve dhe arritën të rrëmbejnë zemra të shumë artdashësve.

Për fat të mirë më shumë numërojmë ngritje se sa rënie të këngëtarëve tanë të njohur të estradës. Janë disa nga këngëtarët e rinjë që arritën mjaftë shumë sukses me projektet e tyre muzikore dhe njëra ndër to është Dafina Zeqiri e cila gjatë këtij viti solli në treg disa këngë dhe videoklipe të cilat u bënë hite.

E sukseshme në këtë vit ishte edhe këngëtarja nga Maqedonia Adelina Tahiri e cila përveç projekteve të reja që solli tek adhuruesit e saj, për herë të parë performoi në festivalin “Kënga Magjike”, ku arriti të shpërblehet me çmimin “Magjia e parë”. Një ngritje mjaftë të madhe në vitin 2011 pati edhe reperi i njohur Mc Kresha, i cili me shumë bashkëpunime realizoi shumë hite të cilat ende vazhdojnë të pëlqehen në publik.

Friday, 16 December 2011

Armend Rexhepagiqi: E Adhuroj Eksperiencen qe fitova ne "Top Channel", Por nuk isha i lumtur aty...

Armend Rexhepagiq: Nuk isha i lumtur, duhet Gjebrea tek “E Diell

Ai quhet Armend Rexhepagiq. Kjo eshte intervista e tij e pare ne media, ekskluzive per “Bluetooth”. Te gjitha komentet e tjera do te ishin boshe. Cdo fjali e tij e thene artistikisht po aq bukur sa nje shkrimtar qe ka fituar “Nobel”, e bejne kete interviste te paperseritshme.

Z.Rexhepagiq ju jeni mirepritur nga publiku, vecanerisht gjate pjesemarrjes tuaj ne jurine e “Albanians Got Talent”. Beson se pikerisht simpatia qe u krijua nga ky produksion, solli oferten per te qene autor te “E diell”?
Nuk mendoj qe simpatia e fituar e publikut mund t’ju beje autor programesh. Ka shume njerez qe publiku i adhuron, e atyre kurre nuk iu eshte ofruar krijimi i programeve televizive. Ne fillim mendoja se oferta nga kreu i “Top Channel” erdhi si rezultat i punes sime te mehershme televizive - ne Kosove isha autor i dhjetera programeve, disa nga ato ishin cikle televizive disamujore. Me vone kuptova qe njerezit qe me ofruan bashkepunim as qe i kishin pare ndonjehere ato programe. Ndaj me pelqen te besoj se ardhja ime e pare ne “Top Channel” gjate “Albanians Got Talent” ishte dicka qe vetem jeta di ta kurdise: takimi i duhur, ne vend te duhur dhe ne moment te duhur, i dy paleve qe jane te duhur te takohen kurdohere.

Saturday, 10 December 2011

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 10 Dhjetor 2011

Revista BLUETOOTH, 10 Dhjetor 2011
  • Armend Rexhepagiqi: Nuk isha i lumtur, duhet Gjebrea tek "E Diell". Cfare do t'i mungoje nga Tirana dhe eksperienca ne Top Channel
  • Prezantuesit e RTSH-se: Pas Nik Xhelilajt, konfirmohen Enkelejda Zeko dhe Hygerta Sako
  • Shqiptarja Rita Ora kunate me Kim Kardashian
  • Regjisori: Ja pse zgjodha Bjordin dhe Ciljeten!
  • Anxhelina Hadergjonaj: Los Anxhelosi ka djem yje!
  • Neda Karafili, Del ne treg libri me proza
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
BLUETOOTH Magazine, 10 December 2011

Armend Rexhepagiqi: I was not happy, Gjebrea is needed at "The Sunday". What will he be missing from Tirana and experience in Top Channel
ART presenters: After Nick Xhelilaj, confirmed are Hygerta Sako and Enkelejda Zeko
Albanian Rita Ora in-law with Kim Kardashian
Director: Here is why I chose Bjordi and Çiljeta!
Angelina AGI: Los Angeles has the star guys!
Neda Karafili, Its out in the market the fiction book
]]

Tuesday, 6 December 2011

"E Diell" Pa Autore, Por Ndryshimet nuk Ndalen...

“E Diell” pa autore, por prape me ndryshime

Tani qe Armendi dhe Aida, cifti autor i programit “E diell” qe transmetohet ne “Top Channel” jane larguar perfundimisht, shikuesit jane ne merak se kush do te merret me programin. Aludimet jane te shumta, por emra konkrete akoma nuk kane dale. Nje thashethem qe qarkullon lart e poshte eshte ai i rikthimit te autores italiane Alessia Vessicchio, por deri tani asgje nuk eshte e sigurte. Zera te tjere thone se deri ne fund te ketij sezoni spektakli i te dieles ne “Top” do te jete pa autor dhe me fillimin e vitit, drejtimi dhe skenari do t’i besohen prezantuesit te njohur Alban Dudushi. Edhe pse pa nje autor organizatoret dhe regjia e “E diell” nuk dorezohen, perkundrazi ata po bejne edhe ndryshime ne skalete. Duke filluar nga kjo jave deri te mbyllje te sezonit dimeror ne pjesen e fundit te programit, me saktesisht dy oreshin e fundit ne do te shohim nje gare te vertete kercimi dhe kenge. Gara do te zhvillohet midis pese grupeve ku ne krye te secilit grup qendron njeri prej moderatoreve. posted at albavipnews.blogspot.com. Albana, Marina, Luana, Adi dhe Flori do te kercejne dhe kendojne me pjesetaret e tjere te grupit te tyre qe do te jene nje kengetar, nje tjeter personazh i njohur i botes se spektaklit shoqeruar dhe nga trupa e baletit. Disa prej te ftuarve do te jene vellezerit Endri dhe Stefi, Teuta Kurti, Flaka Krelani, Ermela Mezuraj, etj. Jo gjithmone keto levizje dhe shpikje ne “E diell” kane rezultuar te sukseshme keshtu qe jemi pak dyshues, megjithate do te presim te shohim performancat perpara se te japim nje gjykim...

Tuesday, 29 November 2011

Shqiperia e Madhe Po Ndodh... Artistikisht!

Shqiperia e madhe artistikisht

Kohet e fundit “Hajde te Alma” eshte kthyer ne nje nga shprehjet me popullore neper rruge! Por, para se ne te shkonim tek Alma, kjo e fundit erdhi tek ne ne fillim te viteve 90!

Menjehere pas ardhjes se demokracise, artistet shqiptare nga Kosova e Maqedonia realizuan ate qe politikisht sot ende eshte herezi! Shqiperia e madhe!

Armend Rexhepagici do te ishte nje nga te paret qe do te shkelnin kufirin! Shume e cuditshme iu duk shqiptareve performanca e “Kalle Kalle” ne festivalin e 1992! Sot, artistet nga trevat shqipfolese jane jo vetem nje realitet, por nje prezence po aq e madhe sa shqiptaret e Shqiperise! Mjafton te kthejme ne kujtese edicionin e trete te Top Fest, ku fitues u shpall Alban Skenderaj dhe Kthjellu me kengen “Dicka”!

Saturday, 26 November 2011

Armendi dhe Aida Perfundimisht Largohen nga "E Diell"...

Largohen Rexhepagiqet nga e “E diell”

Krejt papritur, pa perfunduar kontrata me Top Channel cifti Armend Rexhepagiqi dhe Aida Baraku largohen nga spektakli i madh i te dieles ne Top Channel. Sipas burimeve ne Top Channel pas dhjetorit, nje tjeter autor do te marre ne dore spektaklin. Nderkohe, mesohet se spektakli do te vazhdoje me disa ndryshime te rendesishme ne strukture. Mes rubrikave do te zhduken rubrika e intervistes me peshqir e drejtuar nga moderatorja Albana Osmani. Nuk do te jene me as kengetaret, te cilet ne kete menyre dalin pa pune pa perfunduar ende kontraten me Top Channel. Gjithashtu do te hiqet edhe rubrika e gatimit e drejtuar nga Marina Vjollca. Marina do ti bashkohet ne prezantim pjeses se drejtuar nga e motra e saj me e vogel. Mesohet se figura kryesore qe do te drejtoje spektaklin do te jete Xhemi Shehu. Keto ndryshime parashikohen te behen qe ne javen e pare te muajit dhjetor. /bluetooth/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Monday, 7 November 2011

Armendi dhe Aida Largohen nga "E Diell"...?

Aida dhe Armendi ndeshen probleme me “E diell” qe ne maj

Por ndryshimet qe ndodhen te programi “E diell” pas largimit te autores italiane Alessia, dhe riformatimit nga Armendi dhe Aida, duket se u shoqerua me telashet e para ne maj te ketij viti. Pas ndryshimit rrenjesor qe i ben formatit te te dielave ne “Top Channel”, ata u perballen me mosperputhje idesh me drejtuesit, aq sa mediat kosovare shkruan per nje mbyllje te kontrates se tyre me televizionin dhe rikthimin e tyre ne Prishtine. Por me pas keto zera u shuan, dhe cifti kosovar mori persiper sezonin e ri te programit. Tashme duket se eshte perseritur e njejta situate, nderkohe qe vendimi qe ata te mos jene me autore te programit duke filluar nga janari, tashme eshte marre. Pasi mbylli eksperiencen e tij ne jurine e spektaklit “Albanians got talent”, Armendi filloi pune tek “E diell” dhe, se bashku me Aiden, ata u zhvendosen ne janar me banim ne Tirane. Ata do te rikthehen serish ne Prishtine po ne janar, per t’iu perkushtuar punes se tyre krijuese, ai si kompozitor dhe ajo si tekstshkruese e kengeve per artiste te ndryshem nga Prishtina e Tirana. /panorama/nentor 2011/

Sunday, 31 January 2010

Flash News 31 Janar 2010

Alba Vip Flash News
Alba Vip Flash News 31 Janar 2010

Xhemi Shehu martohet ne vjeshte
Xhemi Shehu, 27 vjecarja, e cila e nisi karrieren si nje veline dhe qe aktualisht eshte bashkeprezantuese e spektaklit “E diell”, do t’i thote lamtumire beqarise per te kurorezuar lidhjen e saj disa vjecare me te fejuarin Visin. Nje histori e fshehur nga kamerat, por jo mes familjeve te dy te dashuruarve. Bluetooth ka zbuluar ne numrin e fundit se Xhemi do te kurorezoje martesen ne vjeshte. Nje dasme tradicionale shqiptare dhe ku Xhemi enderron te vishet vetem me nje fustan te bardhe, asnje fustan shoqerues, ashtu sic eshte dhe tradicionalja. Ai eshte Elvis Sula, administrator i nje shtypshkronje ne Tirane. /bluetooth/bota sot/

Vesa ndoqi ne stadium humbjen e Canes
Kengetarja Vesa Luma ka realizuar sikurse ishte parashikuar, viziten e saj ne Londer, ku edhe ka ndjekur nga afer ndeshjen e futbollistit ne mes skuadres se “Chelsea” dhe “Sunderland”, qe ka si kapiten fotbullistin e njohur nga Kosova Lorik Cana, kengetarja ka bere edhe fotografi me te. /bota sot/

Inva Mula pushton "Campoamor" me tingujt shqiptare
Sopranoja e njohur shqiptare rikthehet ne skenen e teatrit "Campoamor" te Asturias. Koncerti i saj recital me 27 janar eshte pritur me entuziazem nga publiku dhe mediat spanjolle. Sopranoja Inva Mula kishte zgjedhur qe ne kete recital te shumepritur per dashamiresit e saj ne Spanje te shoqerohej nga nje tjeter shqiptar, pianisti Genc Tukici. Mungesa e Mules ne stafin e interpreteve te "La Bohème"-es se Puccini-t ne sezonin e kaluar artistik ne operen e Oviedos, mediat spanjolle e quajten si borxh qe ajo i kishte publikut asturian. Prezenca e shqiptares ne rolin e Mimise ne kete opera, garantonte sukses te plote te pjeses. /bota sot/

Mihrije Braha tashme prezantuese
Kengetarja kosovare, Mihrije Braha pervecese sfidon vitet qe ka mbi shpine, ka vendosur te sfidoje edhe veten e saj. Ajo ka marre pergjegjesine e drejtimit te nje emisioni krejtesisht te sajin “Female”. /bota sot/

Genta heq fotot me Milotin ne Facebook
Kengetarja Genta Ismajli ka larguar nga profili i saj ne Facebook fotot me Milot Binakun. Para se ajo te ndahej, kishte lene per rreth nje muaj fotot me ish-te dashurin e saj, me te cilin edhe kishte bashkejetuar, por tani kengetarja i ka hequr ato. /bota sot/

Armend Rexhepagiqi vlereson tej mase te shoqen Aida
Ndonese ka mbushur 43 vjec, kantautori i njohur nga Kosova, Armend Rexhepagic, vijon te jete i njejti; me po ate stilin e vecante qe e kishte dikur, e me po ato floket e gjata. "Pervoja jetesore eshte pasuri shume me e madhe sesa nje fytyre pa rrudha. Vetem idiotet vazhdojne jeten duke mos e ndryshuar", pohon ai ne nje interviste per mediat kosovare (infopress), duke konfirmuar keshtu se ka nje bote shpirterore shume te ndjeshme. Ne fjalen e tij ai vlereson tej mase te shoqen, kantautoren Aida Baraku. "Aida eshte vete jeta ime, ajo eshte ashtu sic thote nje tekst i saj i ri, dore e mendafshit dhe baza e forte mbi te cilen une shkel. I pyetur se a eshte bere pishman per ndonje gje qe ka lene pas, ai pohon: Po, per shume gjera. "Pendohem per shume lendime qe u kam krijuar njerezve te mi te afert. Nuk i dua ata qe kurre nuk do te ndryshonin asgje, qe nuk pendohen per gabimet e se kaluares. Jane fraza mbrojtese per te krijuar alibi per veprime personale. Nuk jemi kompjutere, jemi njerez te gjithe te joperkryer, te gjithe tere jeten duke gabuar e mesuar", komenton ai mendimet e tij. Nderkaq, sa i perket anes profesionale, ai u shpreh se po punon intensivisht per "Top Festin", e me pas edhe per "Polifesti", "Kengen Magjike", si dhe per nje projekt televiziv, me ne fund. "Ndoshta edhe gjej kohe per nje kthim muzikor gjigant", tregon ne fund kantautori, duke qeshur. /koha jone/infopress/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Jamie Shehu to marry in autumn
Jamie Shehu, 27-year-old, who began his career as a veline and currently bashkeprezantuese the spectacle "The sun", will say farewell to beqarise crowned its affiliation several years with fiancé Visit. A hidden history of cameras, but not between families of two lovers. Bluetooth has found the last number that Jamie will crest in autumn marriage. A traditional Albanian wedding and where Jamie dreaming of dresses with one white dress, no dress associated, and as is traditional. He is Elvis Sula, manager of a printing house in Tirana. / bluetooth / world today /

Vesa attended the stadium Canes loss
Singers Vesa Luma has realized as projected, its visit to London, where he followed closely the soccer match between the team that "Chelsea" and "Sunderland", which is known as fotbullistin captain Lorik Cana Kosovo, singer has made the files with. / world today /

Inva Mula conquers "Campoamor" with Albanian sounds
Albanian soprano familiar scene returns to the theater "Campoamor" of Asturias. Her concert recital on January 27 is greeted with enthusiasm by the public and the Spanish media. Soprano Inva Mula had chosen that in this long-awaited recital for her lovers to Spain accompanied by another Albanian, Genc Tukiçi pianist. Lack of staff interpreters Mules in the "La Bohemia" Puccini-t es that last season in the Opera's artistic Oviedos, Spanish media named as a debt that she had asturian public. The presence of shqiptares in Mimise role in this opera, guarantee full success part. / world today /

Photos already presenting
Singers Kosovo Photos pervecese challenges is on back years, also has decided to challenge herself. It has taken the responsibility of management to a completely sajin show "Female". / world today /

Genta remove pictures of Milot and Facebook
Singers Genta Ismajli has left its Facebook profile pictures Binakun Milot. Before that it be divided, had left for about a month pictures with former her boyfriend, with whom also had cohabitate, but the singer has now removed them. / world today /

Armend Rexhepagiqi appreciates his wife extremely Aida
Although 43 years has filled, kantautori known from Kosovo, Armend Rexhepagic continues to be the same, with the same unique style that had once, and with the same long hair. "Experience is vital wealth more important than a face without wrinkles. Only idiots continue life without the change," he asserts in an interview for Kosovo media (Infopress), therefore confirming that there is a very significant spiritual world. In his speech, he appreciates his wife exceedingly, Aida kantautoren Barak. "Aida is my own life, she is as a text says its new hand of silk and strong basis on which I tread. The question of whether it was made compunction about anything that is left behind, he states: Yes, for many things. "regret for the many injuries that I have created my closest people. Not love those who never will change nothing, that does not repent for past mistakes. Jane phrase to create an alibi defense for personal actions. There are computers, are all of joperkryer people, all life by learning wrong ", he comments on his thoughts. Meanwhile, regarding professional Anes, he said that it is working intensively to" Top Festus "with after also for "Polifesti", "Kengen Magic", as well as a television project, finally. "Perhaps even find time for a musical giant return" shows the end kantautori, laughing.
]]

Saturday, 20 December 2008

Armend Rexhepagiqi, Me i Kerkuari!

Armend Rexhepagiqi
/photo public domain/

Armend Rexhepagici, kompozitori me i kerkuar shqiptar
Duart plot pune

Armend Rexhepagici eshte i kerkuar nga shume kengetare, pasi ai gjithmone ka ide dhe eshte tejet serioz ne punen qe e ben

Armend Rexhepagici per momentin eshte kompozitori me i kerkuar shqiptar. Kenget qe ai i komponon behen hite dhe kjo i ka shtyre shume kengetare qe te bejne kenge te Armendi dhe Aida. Shume bashkepunetore te Armendit thone se bejne tek ai kenge per shkak se eshte shume profesionist dhe korrekt ne pune. Fale punes dhe talentit qe ka, kenget e Armend Rexhepagicit marrin cmime kryesore ne cdo festival. Armend Rexhepagici eshte shume i zene me pune. Ai vazhdimisht eshte duke bere kenge te reja, kenge keto qe gjithmone dalin te jene te suksesshme. Ne kontaktuam me te per te marre nje interviste, por ai ishte aq i zene me pune saqe kjo ishte e pamundur. Dihet mire qe kenga e Armend Rexhepagicit, e cila kendohet nga Rovena Dilo dhe Genti Bushpepa, do te marre pjese ne Festivalin e Radio Televizionit Shqisptar, i cili nis neser. Kenga e Armendit konsiderohet si favorite bashke me kengen e Alfred Kacinarit, qe e kendon kengetarja nga Kosova, Adelina Thaci. Armend Rexhepagici ka qene nder kengetaret me te mire para luftes dhe i ketille vazhdoi te jete edhe pas luftes, mirepo rralle ben kenge, por kur i ben vertet i ben kenge qe te kenaqin, dhe te cilat padyshim se behen hite. Ai, nga nje kengetar i mirenjohur, u shnderrua ne nje kompozitor te jashtezakonshem. Sot te gjithe kengetaret qe kane emer dhe ata kengetare qe nisin karrieren e tyre prej kengetari serioz dhe profesionist deshirojne te bejne kenge te Armend Rexhepagici, per shkak se ai gjithmone ka ide dhe eshte tejet serioz ne pune. /b.zyberi/kosova sot/19.12.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Tuesday, 4 November 2008

Tash dhe Dikur: Armend Rexhepagiqi Mbetet i Njejti

Jehona Sopi Armend Rexhepagiqi Ilir Berani dikur
/photo gazeta express/

TASH DHE DIKUR

Kengetarja Jehona Sopi dikur percjellese e “Miss Kosova 1995”. Sot Shyhrete Behluli heq bengun nga fytyra. Naim Abazi nga tirq ne stil alla Kubanez. Mihrija nga kenget per lule e livadhe ne diskoteka. Gili dhe Ilir Berani nga kenget per fjollen ne ate “Budall Budall”. Armend Rexhepagiqi mbetet i njejti!

Prishtine, 2 nentor — Askush nuk mund te qendroje gjithmone i njejte. Madje as ata qe jane ne kerkim te lengut te perjetesise. Dikush qartet dhe trenohet nga rinia e dikush huq nga pleqeria. Pasi deri me tani nuk eshte gjetur lengu qe te ben me te ri atehere si alternative vine intervenimet e ndryshme. Por ka te tille qe shume bukur e percjellin trendin e kohes pa i hy skallperit. Ndryshimet qe kane pesuar yjet tona shume here jane aq drastike saqe eshte i pa imagjinueshem te kuptohet ndryshimi.

Po ia nisim nga kengetarja Jehona Sopi. Sopi ne vitin 1995 ishte zgjedhur njera nga percjelleset e “Miss Kosova” ndersa kuroren e kishte marre Diellza Kolgeci. Asokohe, Sopi mbante floke te shkurter, qe per vitin 1995 mund te cilesohet edhe si nje guxim i madh i marre nga nje femer. Sopi ishte ne shkollen e muzikes dhe ende nuk kishte marre epitetin e kengetares. Nga ajo qe thote prezantuesi Leke Zherka, qe sot eshte drejtor i televizionit KTV, Sopi eshte shtyre nga nje shoqe e saj qe te merr pjese ne “Miss Kosova”, duke i thene qe ajo eshte e bukur.

Shiko Miss Kosova 1995

Kjo eshte e vertet, Sopi 14 vjet pas duket ende e bukur, shume here me serioze sesa qe e gjejme ne Miss Kosova 1995. Po e leme Jehonen dhe dalim tek dicka me tradicionale dhe tek kengetarja Shyhrete Behluli. Behluli koheve te fundit, fale mjekesise, nga ana e djathte e faqes ka hequr nje beng apo shenje. Ky ndryshim eshte nje shenje me shume sesa kosovaret me aq padurim e kane pritur zhvillimin e kirurgjise ne vend. Madje Behluli, nuk ka me as rrudha ne fytyre qe te shtine te supozosh se a eshte kjo dore e zotit apo e mjekut.

Shyhrete Behluli Tash dhe Dikur

Po dalim pak te dicka me drastike. Eshte kengetari dhe shoumeni Naim Abazi, i cili vite me pare (fjala eshte per kohen e RTP-se) ishte nje thatanik i dobet, i cili para publikut vishte tirq kurse sot eshte nje “bucko” qe i vizillon fytyra nga makijazhi dhe veshjet alla Cuba, larg modes se dites se sotme. E mos te flasim per ndryshimet drakonike qe i ka bere zonja Braha – Abazi. Per kete nuk ka koment dhe me mire do te ishte te klikoni emrin e saj ne youtube dhe ta percjellni ndryshimin e saj nder vite.

Naim Abazi Tash dhe Dikur

Ndersa njeri nder kengetaret qe ka ruajtur nje stil te tij goxha kontemporan, pa marre parasysh kohen dhe trendet e ndryshme eshte Armend Rexhepagiqi. Kjo foto qe po shihni eshte marre nga nje video ne vitin 1989, gjate performimit ne festivalin Jugovizija. Rexhepagiqi po kendonte kengen “Mami, Mami”, e shkruar nga Aida Baraku:Ndersa sa me ma shume sens kane qene kenget e Ilir Beranit dhe Gilit shikojeni videon:Ne kete video eshte Ilir Berani, Gili dhe nje person (Aida) ne trion e quajtur Rona duke kenduar kengen “Fjollat”. Sot, Gili nuk kendon per fjolla por kendon kengen e saj “Budall Budall”. /milot hasimja/gazeta express/03.11.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online