All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Armend Tërnava. Show all posts
Showing posts with label Armend Tërnava. Show all posts

Monday, 20 February 2012

Armend Ternava "Si e bera per vete Jenifer Anistonin"

“Refuzova kombëtaren shqiptare, donin t’u jepja para. Tani jam pjesë e kombëtares amerikane, jam imazh i Hugo Boss dhe po luaj një film me Jennifer Aniston, thekson Armend Tërnava, futbollisti shqiptar që po luan futboll në SHBA.

Tërnava që ka qenë i angazhuar me skuadrën e Chelsea-t në Angli, dhe që është transferuar në Los Angeles, ku nuk po njeh sukses vetëm me futbollin, por edhe në fushën e modws dhe aktrimit.

Ju mjafton të themi se ai ka marrë pjesë në disa prej reklamave të Hugo Boss dhe që aktualisht është duke xhiruar një film ku interpreton një rol me aktoren të mirënjohurës Jennifer Aniston. Nëse nuk ju mjafton kaq, a ju intrigon fakti që ky mashkull sharmant ka bërë për vete shumë femra seksi, si dhe i ka “rrëmbyer” nga krahët e Leonardo di Caprio-s një prej të dashurave?!  Sa i takon futbollit, ai ka refuzuar “ofertën” e kombëtares shqiptare dhe aktualisht është përfshirë me kombëtaren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

INA: Armend, përshëndetje! Së pari, do të donim të të njihnim pak më nga afër, ku ke lindur, kur je larguar drejt Anglisë, si ka nisur karriera jote?

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online