All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Armend Trnava. Show all posts
Showing posts with label Armend Trnava. Show all posts

Saturday, 29 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 29 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 29 Dhjetor 2012
 • Anjeza Shahini, lidhje dyvjecare me diplomatin anglez. Ne Festival me kengen "Love", sepse dashuria eshte premtim!
 • Nata e Vitit te Ri: Kengetaret qe do te paguhen nga 2 deri ne 7 mije euro
 • Politikane, gazetare e artiste festojne ne darken madheshtore te "IHB Group"
 • Ligerti, informaticieni me te cilin Ermela tradhtoi Jotin. Kush eshte Ligerti, djali qe i ka rrembyer zemren Ermeles. Emrela "block" Ervinit, edhe pse s'jane bashke xhelozohet kur e sheh me femra. Joti: Emrela me tradhtoi, kusheriri me njoftoi me SMS ndersa puthej me Ligertin
 • Kryeministri Berisha: Zgjohem me "Gangnam Style" dhe qetesohem me Rona Nishliun
 • Shkendija, Bleona dhe Genta e BB, 3 femrat qe gjate 2012-s i nxoren ne shesh te gjitha
 • Pas dy deshtimeve ne martese, Kastro Zizo behet doktor ndjenjash
 • Berisha takon djemte e "2XL": Do vij ne 2013!

Sunday, 16 September 2012

Revista PANORAMA PLUS - 15 Shtator 2012

Revista PANORAMA PLUS, 15 Shtator 2012
 • Ina Rama, imazhet seksi ne plazh
 • Franceska e BB: Ju rrefej ndarjen me Ermalin, ja si me tradhtonte me te tjera. Tani qe u mesua ndarja, kam shume oferta nga djem per lidhje.
 • Genta e BB5: Miqte e pabese shiten lajmin e abortit tim per 5 leke
 • Adela: Bashkejetesa ime e gjate me gazetaret. Ish-pjesemarresja e "Big Brother", sot gazetare, flet per projektin e saj te ri ne "News 24" dhe jeten private
 • Raphael Mazzucco, fotografi kanadez qe bindi Vildane Zenelin te zhvishet nudo
 • Flori Lloga: Si menaxher lokalesh ne SHBA, ja sa i paguaj kengetaret. Vellezerit Lloga flasin per rikthimin e fuqishem ne muzike, jeten prej milioneresh dhe suportin qe u japin kengetareve
 • Devis Xherahu, pas nje viti le pas dhimbjen, dhe konkurron ne "Kenga Magjike" me nje kenge lumturie
 • Ardit Gjebrea merr Dalina Buzin tek "E Diela Shqiptare"

Monday, 28 November 2011

Armend Trnava Synon Boten e Aktrimit...

Armend Trnava: “Ne Los Angeles jam per te filluar aktrimin”

Pas kompanive te medha si Hugo Boss e Nike, 15 mije eurot e Joni Pecit bejne per vete futbollistin e njohur kosovar.

Futbollisti i njohur kosovar Armend Trnava i cili per momentin eshte pjese e skuadres amerikane Galaxy, keto dite eshte shfaqur edhe si imazh i stilistit te njohur shqiptare Joni Peci. Armendi ka reklamuar kompani dhe produkte te ndryshme, kurse tek Joni ka ardhur pas pageses prej 15 mije euro qe Joni i aka bere Trnaves. Bashkepunimi mes tyre do te vazhdoje dhe ne te ardhmen, kurse Armendi tashme synon aktrimin poashtu ne Amerike. Agjenti i tij eshte ne kerkim e siper te kontratave, e kur do te nenshkruhen ato, pritet te shihet?!

Armend si erdhi puna te behesh imazh tek Joni Peci?
Mire, Joni Peci me ka ftuar te behem imazh per stilimet e kompanise se tij, pse jo eshte nje nder stilistet me te mire shqiptare, dhe perkundrazi ai me pagoi bukur mire per kete imazh.

Monday, 21 November 2011

Armend Trnava ne Reklama per Joni Peci Couture...

photo by renuar locaj
Armend Trnava, nga Hugo Boss, te reklamat me Joni Pecin

Armend Trnava eshte nje shqiptar qe ka bere emer ne fushen e blerte te futbollit evropian, sidomos me skuadren angleze te “Chelsea”-t. Fale fizikut te tij ai ka mundur te jete edhe imazh ne reklamat e Hugo Boss, ndersa eshte aktivizuar edhe ne Hollywood si aktor, ne nje film te regjisorit James Gordon, ku ka interpretuar krahas aktoreve si Carmen Electra, Pamela Anderson etj. Per te thuhet madje se i ka “marre” te dashuren Leonardo di Caprios, Miss-in norvegjez Selia Hansen. Me Selian, Armendi ka ndihmuar me nje fond prej 100 mije eurosh, qytetin e Shkodres, gjate permbytjeve. Nderkohe, dje eshte publikuar nje foto e Armend Trnaves, ku ai pozon per linjen e veshjeve per meshkuj te stilistit shqiptar Joni Peci. “Kam vendosur te bej modelin vetem per kompani te medha, sepse nuk kam kohe per agjenci te dores se dyte”, - ka thene pak kohe me pare Armendi, ndaj nuk dihet nese Peci i ka ofruar ndonje shifer te majme parash, apo e ka joshur me karten e patriotizmit… Se shpejti, Trnava, i cili ka punuar gjithashtu me firma si “Nike”, “Adidas” etj., pritet te luaje ne nje film te ri dramatik, se bashku me Jennifer Aniston. 27-vjecari eshte nje tjeter emer shqiptar i njohur ne bote, ku vec talentit, e ka ndihmuar shume edhe fakti qe menaxher i tij eshte drejtuesi anglez i “Formula 1”, Michael Williams. /standard/nentor 2011/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online